Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Povídky od MisaBells

Povídky od MisaBellsJednodílné povídky:
Aktuální - Seznamte se II.
Kapitolové povídky:
Aktuální - Zúčtování s láskou
Spoluautorské povídky:
Aktuální - Zas nic? (S Hanetkou)

MisaBells@stmivani.eu

Email pro veškeré vaše dotazy ohledně povídek mých i vašich. Ráda pomůžu, poradím, vysvětlím, objasním, navedu...

Vždy k službám... Vaše MB

Dočasně jsem pozastavila publikaci na tomto webu. Ani MisaBells není stroj pro dva weby, nezlobte se. Novinky a pokračování povídky Zúčtování s láskou najdete v odkazu.

Přejít ke shrnutí ff

wer


Životem každého z nás projde milion lidí. Někteří se jen nepatrně otřou o náš rukáv, jiní se jej chytí a nepustí. Ti v nás potom zanechají nesmazatelnou vzpomínku a my už nikdy nebudeme stejní jako předtím, než jsme je potkali. I v mých povídkách se pokaždé otiskne část mých přátel, zážitků a nepatrných zkušeností, které mám. Ne jménem, ne místem, ba ani časem, ale srdcem a duší jsou jejich příběhy propletené v těchto řádcích a odkazech.
 

KAPITOLOVÉ POVÍDKY

 

Tři trůny

Moje povídky se nedají považovat za příběhy na pokračování, ale přesto na sebe v určitém smyslu navazují. Počátek je u povídky: Vzpamatuj se, Isabello!Ta vypráví o bojích, které se odehrávají jak venku, tak uvnitř Belly. Pere se sama se sebou a nebýt Edwarda, nejspíš by vše nechala a utekla od toho.

Edward se snaží Belle zvednou náladu a proto se rozhodnou vyrazit na lov, o čemž vypráví má druhá povídka s názvem: Co takhle lov, rodinko? Kromě Edwarda a Belly se výletu účastní i Renesmee s Jacobem a Emmetem. Je to oddychovka s myšlenkou na to, co dělají upíři, když zrovna nejsou v boji.

Bohužel klid a mír v jejich světě netrvá moc dlouho, jak vám může prozradit třetí příběh téhle rodinky: Teď ne, Renesmee! Nessie tu jde o život, vrací se Jane a konečně se odhaluje její skrytý plán. Co udělá Bella s Edwardem, když mezi nimi a Nessie stojí ona? Dočkají se svatby jejich dcery s Jacobem?

Nessie sice vyvázla jen s pohmožděninou, ale přesto o svatbě zatím nechce slyšet. K její smůle je Alice nadšená plánováním svatby. Naštěstí ji z toho vysvobodí její otec, Edward, který nečekaně požádá Bellu, aby si ho opět vzala. Jaký byl obřad tentokrát se dozvíte v povídce: Vzpomínáš si?

Jakmile se Bella s Edwardem vrátí z líbánek, je naplánován odjezd z města. Přechod na jinou školu a tentokrát má začít studovat už i Nessie. Bella odhaluje rituál své rodiny, který pořádají pokaždé, když opouští město. Co se v něm děje a jak to končí? No podle představ každého z nich. I Bella nakonec musí říct: Za pár let nashledanou, Forks.

O poslední show se postará další člen Volturiových - Alec. Co s ním má Renesmee dohodnutého a odjedou opravdu všichni do New Hampshiru? nebo někoho zanechají ve Forks? Bella se projeví, jako její otec, Renesmee pláče a Edward s Jacobem zachraňují kůži. Celé to je taková: Hořká tečka za větou

Napadlo mě, co by se dělo, kdyby se rozjel nový příběh v novém městě. Byla tu zmíňka o New Hampshire, tak proč nevyrazit za naší rodinkou? V čem to bude jiné? I když by si člověk řekl, že se změna stane jen pro Bellu, ostatní prochází také proměnou. Edward poznává žárlivost a Bella si konečně uvědomí, co myslel její manžel slovy: Nechtěla bys to! Řekne mu už: Konečně tě chápu, Edwarde?

Že se z jediné krásné chvilky může Bella dostat na absolutní dno, se vůbec nemusíte divit, vždyť je to Bella. Nejhorší je, že upíři nezapomínají tak lehce, jako lidé. Kdo to tentorkát opustí její rodinu? Proč Bella vzlyká suchý pláč a neustále opakuje: Chtěla jsem ti toho tolik říct?

Zvládne mu to při posledním rozloučení říct? Vážně to je konec celého příběhu? Končí to vše smrtí, nebo se to nanovo roztočí? Kdo nepřečte, nezjistí.

I Edward nehodlá jen tak umřít. Jen potřebuje trochu času na přemýšlení. Do jeho vlastních myšlenek se vkrádají úryvky minulosti, zlaté minulosti a díky nim snad zachrání budoucnost. Díky minulosti bude budoucnost, jak už vypovídá příběh s názvem: Zlatá minulost, diamantový zítřek.

Bella není novým Edwardovým plánem nadšená, stejně tak, jako Jacob s Emmetem, ale mlčí. Jasper přichází s novou variantou, kterou si Bella upravuje podle sebe. V tichosti kuje plán, jak to zachránit. Dohodne se rodina na vyřešení problému, nebo nakonec dojde na ostrov Esme? Už jen to, že jsou všichni schopni o tom mluvit, utvrdí Bellu v přesvědčení, že: Bylo hůř a bude líp, doufám.

Bella je nervozní, vymýšlí svůj plán, navzdory celé rodině. Nápad Edwarda na lov ji změní náladu. Konečně je chvíli spokojená. Ovšem jen do chvíle, kdy se opět rozdrnčí telefon a situace se mění. Jak jinak, že? Když Bella vzlyká, odhledně Renesmee, Edward ji tiší: Je po své matce, Bello.

Je zvláštní vědět, že je konec, nemyslíte? I Bella si uvědomuje, že nejspíš už nic nebude tak, jak bylo. Už jen to, že se Cullenovi postaví proti Volturiům svědčí o tom, že se budoucnost mění. Co přijde poté, až se ve Volteře rozrazí dvojité dveře a Bella stane tváří tvář Arovi? Podaří se vše zachránit? Všechny pohledy se k ní upírají, jako tonoucí k bílé bóji uprostřed černého oceánu.

 


 

Světlo a tma

Pokračování Třech trůnů

Nezvládla jsem to a opět se vracím. Společně se mnou i příběh Cullenů. Na scéně se objevují nové potíže s tetováním na levém spánku. I když je to pouhý rok od přemožení Volturiových, Cullenovi nemají chvilku klidu. Bella propadá panice ohledně Renesmee a Rosalie se jen ptá: Kříže křídla nemají, ne? Odpoví jí někdo na otázku, nebo se zhroutí klid a mír v jejich domácnost, jakmile se objeví Connor?

Connor, jméno, které budí Nessie ze spaní a obchází kolem domu Cullenů. Jen Emmet s Edwardem znají příběh zrzavého kluka. Co je tahle bytost zač? Edward si přehrává stále dokola Emmetovu myšlenku, vzpomínku na setkání s tímhle hochem. Na strach, na smrt v Apalačských horách. Už víte, kdo je Connor z apalačských hor?

Jak většina z Vás už ví, Bella, Edward a Jacob převzali stráž nad tajemství upírů a vlkodlaků. Proto neustále cestují do Voltery, kde je "hlavní sídlo." My se k nim vracíme, když se schledávají s rodinou ve Forks a nastává klasická výměna novinek. Nessie konečně odsouhlasila, že se za Jacoba provdá a plánuje se opět svatba, do které je Alice víc nadšená, než snoubenci. Jenže co by to bylo za příběh, kdyby se to nakonec nezvrtlo? A tak hezky to začalo, nemyslíte?

Každá hezká chvilka se dá dokonale zkazit, když se objeví někdo o koho nestojíte. Své o tom už ví i Bella a Jacob. Přátelské posezení na útesu a snaha odreagovat se, přijde v niveč, jakmile na scénu přichází Connor. Co Bella udělá, aby je z toho dostala? Jak se zachová Jacob, který má horkou hlavu a zbrklé reakce? A co teprve Connor a jeho poslední věta, kterou Bella slyší, než to skončí? Chtěl bych být vlkodlakem, co ty na to? Chce snad Connor radu od Jacoba?

Nejlepší způsob, jak být v klidu v té nejhorší chvíli je, poslat milované lidi pryč. Bella by nejraději odstěhovala úplně všechny, ale copak se dají? Za velký úspěch považuje odlet alespoň Jacoba a Nessie. Stojí na letišti a vybavuje si uplynulé dva dny, kdy musela své dceři lhát. Je to sice lehčí bez krve v těle, ale i tak to dalo práci. Bella nikdy neuměla lhát. Ještě že tě lásko mám, šeptá Bella Edwardovi, když jí pomůže tuhle situaci zvládnout.

Baseball! Hra, která je národním sportem američanů. I upíři jej milují, avšak musí k tomu mít určité podmínky. Nastala chvíle, kdy se všechy koeficienty spojili a Cullenovi jdou hrát. Dopadne to, jako tehdy, když byla Bella ještě člověk? Nebo se jen prodlužuje skvělá zábava: Bella si z Edwarda dělá legraci do té chvíle, než jí řekne: Stůj, nebo tě kousnu.

A vše je jinak. Z radosti, že je Nessie a ostatní zpět ve Forks se stává hrozná chvíle. Rodina zjišťuje, že po dobu jejich pocitu, že je Connor mimo dosah, se tenhle hledač vydal do Evropy za Nessie a setkal se s ní. Nessie odhaluje lež, kterou ji Bella s ostatními namluvila a neskutečně zuří. Jak se z tohohle dostanou? Uvěří Nessie Belliným slovům: Bylo to pro tvé dobro, Nessie.

Pohled Edwarda na celou tu věc se lží je zvláštní. Po několika dnech přemlouvání, prosení, výčitek a obviňování mezi nimi a Nessie dojde k výsledku. Nessie se vrací do domu rodičů, aby Edwardovi ukázala vpomínku. K její smůle a samozřejmě slzám vyplave na povrch skutečnost, že Nessie prozradila Connorovi až mnoho informací. Na oplátku on jí také. Všem to láme srdce, nejvíc však malé Renesmee. Ne, prosím, neplakej, žadoní celá rodina s Edwardem v čele.

A je po stachu. Bella se konečně odhodlala vyrazit sama do lesů, protože Connor je kdesi v Evropě. Oddechla si celá rodina. Bells se rozeběhla na lov, ale k její smůle se tam objeví další postava. Co se stalo špatně? Jakto, že je Connor ve Forks, když ho Alice viděla jinde? Bella si začíná zahrávat s ohněm, ale naštěstí tam je Edward, který to s láskou k ní a nenávistí k němu ukončí. I za cenu vlastního obětování. Bude to potřeba? Dá Connor na rady Edwarda a Belly, když mu říkají: Co když už nebude šance, Connore?

Každý zná chvíli, kdy řekne něco, co nemyslel ani v nejmenším tak, jak to vyznělo. Je těžké se z toho vykroutit. Obzvlášť, je-li tím dotyčným Bella a Edward je ten, kdo to slyšel. Že by ani po smrti Connora nebyl v ráji klid? Jak moc je potom silný pocit Deja vu, Edwarde? Ptá se Bella, které se vzpomínky hodně rychle spojily v jedno.

Útěk neřeší každý problém, ale Edwardův smysl pro dramatičnost ano. Je Belly láska tak velká, že za ním opět půjde? Dokáže v sobě Edward potlačit ten pocit, že vše zkazil a nechá si to vysvětlit? Nebo není potřeba slov, když si ti dva hledí do očí? Proč nemůže být klid, ptá se Edward sám sebe a Belle na otázku, jestli s ním půjde domů odpovídá: Jestli mě ještě budeš chtít.

V rodině je napětí, jenže tentokrát to můžou připsat jen svatbě. Noc před Nessiným velkým dnem se pořádá rozluška se svobodou. Co tomu předchází? Jak tráví poslední svobodný den Renesmee zbytek rodiny a proč je Emmet, jako praštěný? Všichni nad ním kroutí nechápavě hlavou a když Alice nažene všechny členky rodiny do auta, aby mohly odjet na místo určení, ptá se Bella sama sebe: Co mě ještě čeká?

Velký den. Nejen pro Jacoba a Renesmee, ale i pro Bellu a Edwarda. Tak rychle to uteklo. Jejich malá princezna, která má správně chodit na základní školu, vybírat si střední a motat klukům hlavu, se vdává. Přenesou to přes srdce? Přeruší svatbu, aby zabránili té chybě? Nebo se s tím smíří a přiznají si, že to tak má vážně být? U svatebních darů je krabička s cedulkou: Rodím se z popela. Cože?

A přesto všechno odjíždí Nessie s Jacobem na líbánky. Ostrov Esme je vítá s otevřenou náručí a malým tajemstvím, o kterém se Bella s Edwardem zapomněli zmínit. Uprostřed ostrova se ukrývá volterská garda, která je připravena kdykoliv vyběhnout Jacobovi a Nessie na pomoc, v případě, že se tam objeví někdo nevítaný. Bella se prořekne a musí s pravdou ven. Brání se tomu zuby nehty, ale nakonec jen požádá o malou laskavost, než to ze sebe vysype: Slib mi, že nebudeš křičet.

Větší ticho v domě Cullenů být už nemůže. A to ani v případě, že se přestěhovali na Aljašku. Edward nemluví s Jacobem, Bella s Nessie, Nessie s Bellou. Ale proč? Vážně to je všechno jen kvůli ostrovu Esme? Nebo se objevil nový zádrhel? Belle konečně dochází, že: Mlčením to nezmizí.

V téhle povídce jsem si půjčila příběh z Půlnočního slunce, od Stephenie, tak Vás snad moc nepohorším. Většina je má, jen to, co Edward vypráví, je od ní. Bella žárlí a má důvod - Tanyu. Proč si neupravit někdy slova klasika do vlastních úst? Bít, či nebít, to je oč tu kráčí. Jak velký rozdíl je i/y? A co na to Edward? Bude dívčí válka?

Zamiř na Měsíc a když se netrefíš, spadneš. Takový pocit má Bella i Edward. Jak někomu zdělit tu strašnou zprávu, že Vám někdo lhal kvůli klidnému konci? Jak ublížit milované osobě, která stejně nedokáže prolít ani slzu pro vyjádření smutku? Jak to říct, když nejsou správná slova?

Bella si prožívá svou chvíli v očistci a přesto se po bouři, která proletěla městem, ocitá ještě hlouběji. Proč? Co s tím má společného jedno z dvojčat? Opět a zase musí Bella odložit své truchlení a tišit rodinu. Její vztek se zčtyřnásobil. Za všechny své milované přísahá: Až tě potkám, zabiju tě!

I ve tmě bývá světlo, ne? Jen ho musí člověk - nebo upír - umět najít. Najde ho Bella s Nessie? Co jim k tomu pomůže? Přežije Edward rozhovor s Jacobem a naopak? Nebo budou další mrtví? Bella se stále snaží držet nad vodou a neustále si opakuje: Hroutit se budu, až to skončí. Zvládne to?

To, že se vám zdá sen, nemusí pokaždé něco znamenat, ale bylo by dobré, pokud to nepodceníte. Nessie budily noční můry, které však byly víc živé, než se dalo čekat. Connor v jejích snech, těhotenství, otcovství. Sama se s tím chtěla vypořádat a proto o pocitech vypráví Belle až nyní. Až když se obě trošku vzpamatovaly z uplynulých dní. I Bella má svá Tichá trápení

V Belle je ukryté monstrum, které se prorve na povrch v nejlepší chvíli. Sám Edward se jen dívá na krvelačnou manželku a občas jej sevře u mrtvého srdce. Co tenhle výlet bude stát Nessie? Budou si moct konečně oddychnout? Bude tento Belly projev k něčemu dobrý? Na povrch vyplouvá spousta odkrytých otázek a Cullenovi si už jsou alespoň na sto procent jisti, že oheň vítězí.

V životech všech se střídají lidé, někteří přichází a jiní odchází. I u upírů nejspíš nadešla ta chvíle, kdy se má každý z nich vydat vlastní cestou. Bella se s tím smiřuje a vše konečně dostává svůj řád a cíl. Samozřejmě jen do chvíle, než se objeví malé tajemství, které se týká Edwardovy minulosti. Na rozcestí osudů přichází nová tvář s příslibem. Co od ní můžu čekat se my ostatní můžeme jen dohadovat. S touto povídkou se loučím i já a druhá série mých jednodílných povídek. Uteklo to, nemyslíte?

 


 

Nomádka

*Síň slávy*

Pokračování Světla a tmy

(Na pokračování, vychováno)

Příběh Skylar začíná v roce 1917, kdy se poprvé seznamuje s Edwardem Anthonym Masenem v Chicagu. Možná by jejich příběh měl jiný konec, kdyby do Ameriky nezavítala Španělská chřipka. Zdá se, že Španělsko bude pro Skylařinu budoucnost hrát významnou  velkou roli. Přesto se nakonec vrací, aby...

Ale no tak, snad jste si nemysleli, že vám to vážně tak lehce vyžvaním!

Na tvorbě tohoto příběhu se podílí i Sany, která mě žene kupředu a vhání mi do hlavy nové a svěží nápady. Díky beruško.

Prolog (Současnost, přibližně rok 2024) 1.kapitola - Za každou cenu (1917) 2. kapitola - Španělská chřipka (1918) 3. kapitola - Vyšší poslání (1919) 4. kapitola - Procitnutí (1919) 5. kapitola - Moje spravedlnost (1920) 6. kapitola - Chicago (1929) 7. kapitola - Přízrak (1925) 8. kapitola - Vyslyšená (1926) 9. kapitola - Prasklá bublina (1926) 10. kapitola - Surrealismus (1926) 11. kapitola - Williamův host (1926) 12. kapitola - Upíří pláč (1931) 13. kapitola - Jasmine (1932) 14. kapitola - Malý svět (1932) 15. kapitola - Rozhodnutí (1936) 16. kapitola - Setkání (1954) 17. kapitola - Vidíš, že nevidíš (1954) 18. kapitola - Zpověď (1954) 19. kapitola - Viva la Španělsko (1989) 20. kapitola - Odvážná školačka (1989) 21. kapitola - Barva oceánu (1989) 22. kapitola - Manu (1989) 23. kapitola - Špatný den (1989) 24. kapitola - Průšvih (1989) 25. kapitola - Nenaplněné sny (1989) 26. kapitola - Prozrazená (1990) 27. kapitola - Fréziová láska (1990) 28. kapitola - U, jako Melanie (1990) 29. kapitola - Eternidad (1990) 30. kapitola - Vzpomínky zůstanou (1990) 31. kapitola - Pro lásku (1990) 32. kapitola - Kachiri (1990) 33. kapitola - Jednou se to stát muselo (1993) 34. kapitola - Voltera (1993) 35. kapitola - Proč? (1993) 36. kapitola - Odpuštění (1993) 37. kapitola - Hádka (1994) 38. kapitola - Cizí žena (1994) 39. kapitola - Melodie (verše k Manu písničce sepsala speciálně pro mně Hanetka-1995) 40. kapitola - Slunce a oceán (1995) 41. kapitola - Zůstaň (1995) 42. kapitola - Tak moc to bolí (1995) 43. kapitola - Amerika (2005) 44. kapitola - Kruh (2005) 45. kapitola - Nejde to (2011) 46. kapitola - Chuť žít (2024) 47. kapitola - Vůně (90% práce Sany. Poslední okamžiky před setkáním) 48. kapitola - Úplně jiné (Tohle určitě nečekala) 49. kapitola - Hysterie, 50. kapitola - Ethan, 51. kapitola - Fatamorgána,52. kapitola - Východ Luny (Konec příběhu) EPILOG

 


 

Jahodové nebe

*Síň slávy*

Pokračování Nomádky

(Na pokračování, vychováno)

Příběh se odehrává o osmnáct let po poslední události. Proto se seznamte s Rory...zvláštním dítkem zvláštních rodičů, Renesmee a Jacoba. Její osud se ubírá prapodivně točitou cestou a mnohdy zakopne o kámen, nebo o drn plevele. Přes to všechno věří, že i ona jednou uvidí jahodově zbarvené nebe z náruče své lásky.

Prolog + 1. kapitola - Dáreček,2. kapitola - Fido, 3. kapitola - Už to začíná, 4. kapitola - Mlčeti zlato, 5. kapitola - Finland, 6. kapitola - Mezistátní hovor , 7. kapitola - Wolpire, 8. kapitola - Nenávist, 9. kapitola - Vzpoura , 10. kapitola - Slunce, česnek, polibek , 11. kapitola - Špatné svědomí , 12. kapitola - Bouře , 13. kapitola - Saara, 14. kapitola - Překvapení v keři , 15. kapitola - Proč se nebojíš?, 16. kapitola - V jámě lvové i vlčí , 17. kapitola - Komplikace, 18. kapitola - Špatný film , 19. kapitola - Baseball, 20. kapitola - Nedopustím to, 21. kapitola - Ospravedlnění, 22. kapitola - Nová rodina, 23. kapitola - Pryč od toho, 24. kapitola - Mýtina, 25. kapitola - Telefony, 26. kapitola - Kavárna, 27. kapitola - Hlava v dlaních , 28. kapitola - Odpusť mi , 29. kapitola - Nepochopené znamení, 30. kapitola - Poslední šance , 31. kapitola - Příště, 32. kapitola - Rozhodnutí, 33. kapitola - Šípková Růženka, 34. kapitola - Závod, 35. kapitola - Pravda, 36. kapitola - Záchranná akce, 37. kapitola - Naděje, 38. kapitola - Pikle, 39. kapitola - Miláčku můj, kde tě mám? , 40. kapitola - Ticho, 41. kapitola - Potom byla tma, 42. kapitola - Noční můry, 43. kapitola - Přestaň !, 44. kapitola - Poslední?, 45. kapitola - Jahodové nebe + Epilog


Tabula Rasa

*Síň slávy*

Pokračování Jahodového nebe

(Na pokračování, vychováno )

Spolupráce s Hanetkou

(Misabells: Vymysli mi prosím záhadný perex. Hanetka: Hmm, moment...)

Když mysl probouzí se do nového rána,
je jako čistý papír nepopsaná.
Kdo vrátí vzpomínky té duši ztracené?
Kdo mraky z nebe pochmurného zažene?

Díky, Hanetko!

Prolog, 1. kapitola - Seznamte se, 2. kapitola - Zázrak, 3. kapitola - Zmatek v rodině i ve mně, 4. kapitola - Deník, 5. kapitola - Oheň a led, 6. kapitola - Nesnášíme blondýny, 7. kapitola - Bylinková teta, 8. kapitola - Vrah, 9. kapitola - Noční děs, 10. kapitola - Blíž, než si myslíš, 11. kapitola - Omluva, 12. kapitola - Pokoj v cizím domě, 13. kapitola - Hysterie, 14. kapitola - Co je psáno, to je dáno, 15. kapitola - Na hromádce, 16. kapitola - Tak takhle asi ne, 17. kapitola - La Push, 18. kapitola - Medovník, 19. kapitola - Teta se plete, 20. kapitola - Uragán Lure, 21. kapitola - Mito del medalione, 22. kapitola - Obraťme list, 23. kapitola - Návštěva, 24. kapitola - Zrůda, 25. kapitola - Koupelnové faux pas, 26. kapitola - Dech historie, 27. kapitola - Zlý sen, 28. kapitola - Srdce na talířku, 29. kapitola - Ticho před bouří, 30. kapitola - Brána, 31. kapitola - Překvapení, 32. kapitola - Poslední kapka, 33. kapitola - Eden, 34. kapitola - Ztracená, 35. kapitola - Bezradný (pohled Joshe), 36. kapitola - Jinde, 37. kapitola - Za branou, 38. kapitola - Jediná šance, 39. kapitola - V poslední chvíli, 40. kapitola - Tabula Rasa, Epilog - uzavření kruhu

 

Když kočka není pes

Pokračování Tabula rasy

(Na pokračování, vychováno)

Spolupráce s Hanetkou

Že kočka není pes, že včera není dnes, že hip-hop není swing, že louka není les. To každý ví, to každná zná... a přesto se do toho dá tak lehce zamotat... Své o tom ví i dvojčata Hannah a Daniel. Vypadá to, že jejich životy jsou nerozlučně propojené a každá radost, nebo smutek poctivě přepadne jeho i ji. Jak se vyrovnají se svým osudem, cestou a láskou? Dokážou tihle dva unést odtržení jednoho od druhého? A proč to tak vůbec musí být? A co okřídlené kříže, pamatujete si je ještě?

1. kapitola - Shortcut, 2. kapitola - Laurel a Hardy, 3. kapitola - Náhradník, 4. kapitola - Volejbal, 5. kapitola - Prdopich, 6. kapitola Chris, Santa a gay, 7. kapitola - Pětka, 8. kapitola - Fotbal, 9. kapitola - Blbej den, 10. kapitola - Zase deník, 11. kapitola - Pánská jízda, 12. kapitola - Omluva, 13. kapitola - Snaha se necenní, 14. kapitola - Always on my mind, 15. kapitola - Mlha přede mnou, mlha za mnou, 16. kapitola - Oh, babe, I hate to go, 17. kapitola - Abraka dabra, 18. kapitola - Z očí do očí, 19. kapitola - Trenýrky, pusa a známá tvář, 20. kapitola - Tom a Jerry, 21. kapitola - Moulin Rouge, 22. kapitola - V bublinkách je pravda, 23. kapitola - Maléry a manévry, 24. kapitola - Vítání prázdnin, 25. kapitola - Volaný účastník je dočasně nedostupný, 26. kapitola - Konec prázdnin, 27. kapitola - Cesta domů, 28. kapitola - V zajetí, 29. kapitola - Kde jsou?, 30. kapitola - Beznaděj, 31. kapitola - Poslední možnost, 32. kapitola - Prorokova píseň, 33. kapitola - Den na nic, 34. kapitola - Upíři nepláčou, 35. kapitola - Nový den, 36. kapitola - Teskně hučí, 37. kapitola - Washington, Nebraska, New York, 38. kapitola - Archimedův zákon, 39. kapitola - Nesahej na mě, ty bastarde!, 40. kapitola - Love is strange, 41. kapitola - Modrá je dobrá... Pche, to těžko!, 42. kapitola - Med a pelyněk, 43. kapitola - Co skrýváš za víčky, Epilog - Když kočka není pes

Láska na splátky

(Na pokračování, vychováno)

Když hrdina můj odešel, opadl první lásky pel, a jako první jarní květ, to okouzlení mizí hned... Kde první lásky, kdepak jsou? Ty štěstí nikdy nenajdou? A časy malin nezralých jsou pryč jak v létě loňský sníh. Jen večer, když svět usíná, mé srdce na to vzpomíná…

1. kapitola - První krůček, 2. kapitola - Každého právo, 3. kapitola - Překvápko, 4. kapitola - Uprostřed noci, 5. kapitola - Marná snaha, Jacobe, 6. kapitola - Mony, 7. kapitola - Disco koule, 8. kapitola - Neuspěješ, 9. kapitola - Galerie, 10. kapitola - Ulička, 11. kapitola - Na co jméno, 12. kapitola - To nemyslíš vážně, 13. kapitola - Trojitý boj, 14. kapitola - Podělaná akce, 15. kapitola - Vy to nevíte?, 16. kapitola - Ztracená, 17. kapitola - Takhle to být nemělo (epilog)

Zůčtování s láskou

Pokračování Lásky na splátky

(Na pokračování, vychováno na jiném webu, pardon...)

Chvilku to trvalo, ale druhá série Lásky na Splátky je tady. Vracíme se za nimi rok poté, co Bella Edwarda odmítla. Co se změnilo a co zůstalo naprosto stejné? Je čas zúčtovat s tím vším a hlavně s láskou.

1. kapitola - Růžový a bleděmodrý, 2. kapitola - Les a sluchátko, 3. kapitola - Překážka, 4. kapitola - Lepší pomsta, 5. kapitola - Soukromý večírek, 6. kapitola - Něco za něco, 7. kapitola - Pět lží a jedna cesta, 8. kapitola - S upírem v zádech, (zbytek v odkazu na začátku shrnutí)


 

JEDNODÍLNÉ POVÍDKY


Mrtvá naděje

Soutěžní povídka vyhodnocená, jako druhá nejlepší.

Nessie umírá a nedá se s tím nic dělat. Všichni propadají panice a sledují chřadnoucí dítě, jak se vytrácí před očima. Jacob zná řešení, ale stihne se vrátit v čas? (SE)

Mrtvá naděje - počkej ještě chvíli

První povídka z pohledu blonďaté Rosalie. Její malý andílek bojuje o život a ona mu není schopna pomoct. Pomůžou Rose tiché prosby a přežije Nessie? Proč malé dítě bojuje o život, když dospělá Rosalie sedí v obýváku v koutě a tiše štká? (SE)

Hodina fyziky

Usaďte se ve svých křesílkách a otevřete svá ouška. I když se blíží konec roku, Cullenovi právě absolvují hodinu fyziky. Nessie se neuvěřitelně nudí. Emmetta s Jacobem to očividně také nebaví. Jen Edward si cosi píše do notýsku. Jak tyhle tři přiměje poslouchat? (HE)

Bláznův sen

Je rok 1918 a my se ocitáme v Chicagu. Za pár dní se městem prožene Španělská chřipka. Edward se setkává s Isabellou, která je úplně jiná, než Bella. I on je oproti "našemu" Edwardovi jiný... Vlastně ne, vždyť se to jen Belle zdá. (HE)

Hodina fyziky II. (Komety)

Edward je borec! Natolik zaujal svou výukou malou Nessie, že prahne po dalších informacích. Konečně se jí naskytla chvilka, kdy může položit své otázky. Bude to stejně zajímavé, jako ve škole, když jsou nyní doma a Nessie je v pyžamu přichystaná spát? (HE)

Do nebíčka, do peklíčka

Povídka o Nessie a její nové kamarádce, která si leze po pampelišce. Oddechněte si se mnou. Povídka je věnována Jennysce. (HE)

Z rukou lásky

Smrt Edwarda nebo Belly

Soutěžní povídka, kterou porota ohodnotila, jako nejlepší ve své kategorii.

Moc za to děkuju a jsem na ni pyšná. Doufám, že i vám se bude líbit. (SE)

BONUSY

Tečka za Tabula Rasa

Bonus k povídce Tabula Rasa

Tak je na čase už opravdu uzavřít příběh. Chcete se naposledy sejít s Lure a Joshem? Zjistit, jak vypadají a co jsem si s nimi užila já s Hanetkou? Kdo vymyslel název a hořící postel? Nic není jednodušší... Pojďte s námi udělat poslední tečku.

Když kočka není pes - Příběh Pearl

1. bonus k povídce Když kočka není pes

Speciálek pro zvědavé dušičky. Takže: Jak to bylo s Pearl předtím, než poznala svou lásku? (HE)

Když kočka není pes - Příběh Chrise

2. bonus k povídce Když kočka není pes

Druhá rozlučková část a zároveň odpověď na otázku: Co bylo s jejich rodiči? Chrisova otce jste měli čest potkat, takže nemám šanci, jak se z toho vykroutit. Proto se ocitneme rok po přeměně... (HE)

Líbánky

Víte, jak končí šílený rozhovor dvou zaneprázdněných autorek Hanetky a Amishy? Tím, že to třetí - MisaBells, co nemá do čeho píchnout - sepíše a vydá. Samozřejmě se souhlasem, jak jinak!
Povídka je spekulací o tom, jak by asi Belly a Edwarda milování dopadlo, kdyby jediným problémem, který Edwardovi brání, nebyla jeho síla. Chudák, on o tom ještě neví, tak mu to zatím neříkejte. (HE)

Zloděj v domě

Celé Forks spí, jen v jediném domě je rušno. I přes nespavost obyvatelů se vilou krade zloděj. Nebo jich je víc? A po čem jdou, že si troufli vstoupit do domu plného upírů?
Varování potvrzené zkušebním čtením: Nejíst, nepít a ani nic podobně nebezpečného. (HE)

Seznamte se

Povídka byla ohodnocena jako 3. nejlepší v soutěži na stránkách stmívání-ff.cz

Edward má v tuhle chvíli jediný úkol - seznámit se s dcerou. Jaké to bude a jak to vidí Renesmee? (HE)

Poslední noc

Odehrává se ve chvíli, kdy Bella zjistila, že Edward je upír a poprvé se od té doby potkávají v uličce. Tedy alespoň tak si to Edward pamatuje. Bohužel. (SE)

Splněný slib

Nevím, jestli se to dá brát jako songfic, ale rozhodně to je reakce na jednu písničku a co víc, není to veselé. Po dlouhé době se vracím ve zvláštním stylu, takže slabší povahy, nečíst... (SE)

Seznamte se II.

Ehm... nevím, jestli si to někdo pamatuje, ale... No prostě a jednoduše: I Jacob se prvně setkává s malou Renesmé. Jako tehdy Edward k ní cítí nepopsatelné pouto. A malá Renesmé má samozřejmě vlastní náhled na věc.

 


SPOLUAUTORSKÁ DÍLA

 

Bella jinak

Spoluautorská jednorázovka s Hanetkou.

Co když Bella není tou, na kterou jsme zvyklí a její život se po rozchodu s Edwardem odvíjel jinak? Bude její osud šťastný nebo bez něj pro ni život ztratí smysl? A čeho všeho bude pro svou dávnou ztracenou lásku schopná?

Zas nic?

Spoluautorská jednorázovka s Hanetkou.

Ještě mírně k Valentýnu. Hanička a já... jedna známá rodina a trocha legrace.


Kde dál mě můžete najít?

Our Stories.stmívání.eu

Stmivani-ff.cz

a

Bez-hranic.cz

Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od MisaBells:

 1 2 3   Další »
27. Peříková
04.12.2016 [22:18]

Měla bych zájem o tištěnou podobu tvé povídky... :) bylo by to super,je to moc hezky napsané.. :)

26. verca
20.08.2013 [16:09]

co ze vi mamte10 kapitoli Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon tak me to taky nacte hra

25. Bee1
18.03.2013 [15:08]

Bee1Mala by som taktiež nehorázny záujem o tlačenú podobu! Emoticon Emoticon Emoticon

07.01.2013 [15:11]

MisaBellsDarca131, není problém. Jakmile bude, ozvu se. Korektury se trošku sekly, ale neboj... mám to ve své pětiletce v první pozici :D

23.12.2012 [18:40]

Darca131Ahoj, měla bych zájem o tištěnou formu tvé povídky. Emoticon Emoticon

11.09.2012 [22:21]

MisaBellsAhoj, není problém. Jakmile bude hotová, ozvu se. Emoticon

21. lied
30.08.2012 [7:07]

liedměla bych také zájem o připravovanou tištěnou knihu tři trůny Emoticon

20. Nikii
17.08.2012 [19:12]

NikiiAhoj, taky mám zájem o tištěnou podobu tvé povídky Tři trůny Emoticon Emoticon

27.03.2012 [9:17]

MisaBellsahoj BellsSwanCullen, píšu si tě, bohužel zatím nevím, kdy se zadaří. Vypadalo to nadějně, ale jaksi selhala komunikace atd... každopádně si můžeš povídky stáhnout z ulož.to Je tam i to, co eučko nevidělo. ;)

18. BellsSwanCullen
02.03.2012 [18:00]

Ahojky MisoBells.. :-) měla bych též zájem o tvé povídky v tištěné formě... :-) moc ráda je čtu... přečetla jsem si všechny... a ráda bych je četla pořád... jelikož nemám vždy přístup na net, tak by tištěné vydání bylo suprovým řešením.. :-) :-) Miluju tvé povídky.. Všechny.. :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!