Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Profil uživatele Aalex

Já jako Daenerys... RLC.


Aalex

Práva: Profi přispěvatel

Reálné jméno: Jana

Bydliště: Ústí nad Labem

Věk: 30

O mně: Ačkoli jsem na to asi docela stará, Stmívání mě moc baví. Všechny knížky mám přečtený několikrát a stejně se k nim vracím. Je to krásný příběh.

Kontakt:

E-mail: jana01.novakova (zavináč) seznam.cz

ICQ: 602849308ICQ status

Statistiky:

Moje články: 251

Moje komentáře

Datum registrace: 9. 7. 2010

Poslední přihlášení: 26. 6. 2015, 04:16

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Aalex

Povídky od Aalex

Dokončené kapitolovky: (5)

Nalezení Emmetta... a jak to bylo dál? ǀ Vlkodlaci vs. upíři aneb zakázaná láska ǀ Fredova cesta ǀ Johamovy dcery ǀ Zákazy pro Emmetta

Spoluautorská kapitolovka: Právo na šťastie

Jednorázovky: (114)

Romeo a Julie ǀ Stáří - začátek nebo konec? ǀ Krása je past ǀ Setkání ǀ Dopis na rozloučenou ǀ Dáma v nesnázích ǀ Prvotřídní láska ǀ Alicina minulost ǀ Člověk Aro a jeho přeměna ǀ Člověk Caius ǀ Člověk Marcus ǀ Z Rumunska do Volterry Aneb jak se Marcus přestal smát ǀ Láska ze střední ǀ Rozvod - šance na život ǀ Láska ze střední - 2.část ǀ S lidmi jsou potíže - 1.část ǀ Neodbytný osud ǀ Na lítost je pozdě, Steph ǀ S lidmi jsou potíže - 2.část ǀ Amélie, vládkyně noci ǀ Vysvobození ǀ A ještě jednou Stephenie... ǀ Pirát Laurent ǀ Zavražděná láska ǀ Nečekané rozhodnutí ǀ Lovecká vášeň ǀ Laurent a Irina... Aneb i upíři se mohou zamilovat ǀ Tvář pod maskou ǀ Odpusť otče ǀ Prokletí splněného přání ǀ Vítr ǀ Interview s upírem ǀ Upír Santiago ǀ Přeměna Embryho ǀ Když kocour není doma... Aneb prázdný dům ǀ Noční můra Leah ǀ Embryho otisk ǀ Darovaný ostrov ǀ Drsňák Paul ǀ Překvapivá minulost ǀ Čarodějnice Angela ǀ Hledá se anděl. Zn: Spěchá. ǀ Harryho pohled ǀ Papírový kapesníček ǀ Dítě měsíce ǀ Our song ǀ Pán světa ǀ Caiova slabina ǀ Druidka ǀ Kněžka ǀ Druhá polovina ǀ Vánoční odhalení ǀ Vzpomínky na Bellu ǀ Sen nebo hvězdná skutečnost ǀ Překvapení k výročí ǀ Muž, který se nestal hrdinou ǀ Reálná přeměna ǀ Perník ze srdce ǀ Žena z rodu Makahů ǀ If you love me... ǀ Čtvrtý vlk ǀ I will survive ǀ První upír ǀ Smrt jí sluší ǀ Liamův příběh ǀ Arova hra ǀ Arabella Aneb když kouzelný prsten chybí ǀ Sladké čekání ǀ První shledání ǀ Smím prosit? ǀ Když Alice prášila ǀ Rytíř ve stříbrné zbroji ǀ Královna plesu ǀ Co změní upíra? ǀ Love is a temple ǀ Bůh moří ǀ Anděl nebo bestie ǀ Tajemství nového sestřihu ǀ Náš zákazník, náš pán? ǀ Nádrž plná lásky ǀ Paris a jablko ǀ Prokletí nesmrtelnosti měničů ǀ Ortel nad Paulem ǀ Adrenalinová láska ǀ Fred a Ginger ǀ Pohádka o Siréně Aneb Cullenovi zasahují ǀ Už nikdy se nebudu sázet ǀ Baseball trochu jinak ǀ Od toho jsou přátelé ǀ Přátelská služba ǀ You´re beautiful ǀ Jaký byl lov? ǀ Květiny pro Rosalii ǀ Chceš říct, že blafuju? ǀ Smečka vs. Bella - první setkání ǀ První rande Jess a Mika ǀ Pozvání ǀ Spravedlnost Volturiů ǀ Night belongs to lovers ǀ Miluji vraha? ǀ Jamesův příběh ǀ Bez špetky citu ǀ Smrt je jen pocit ǀ Upíří city jsou silnější ǀ Náhodné setkání ǀ Havárie letu RA2856 ǀ Emmettovo blues ǀ Sbohem Itálie ǀ Poslední cigareta ǀ Kebina přeměna ǀ Vynalézavost novorozených ǀ Kardinál Caius ǀ Už ses někdy díval na déšť?

Drabble: (78)

Odpusť, Rose ǀ Jasperova zloba ǀ Jessičino rozhodování ǀ Veverčí hody nebo závod? ǀ Caiovo děsivé setkání ǀ Emmett a Paris? ǀ Odměna pro Jane ǀ Chci nesmrtelnost ǀ Úchvatná představa ǀ Malá nehoda ǀ Randál u Cullenů ǀ Undisclosed recipients ǀ Útěk? ǀ Shledání s Alistairem ǀ Štěstí matky ǀ Přející závist ǀ Stará košile ǀ Věčnost bez tebe je příliš ǀ Naděje na změnu věčného bručouna ǀ Lancelot nebo Demetri? ǀ Máma si zaslouží štěstí ǀ První noc v novém domově ǀ Edwardovo utrpení ǀ Achilles, Agamemnon nebo Aro? ǀ Náhrobek ve Forks ǀ Ztracený v davu ǀ Achilleova smrt ǀ Leaving you for me ǀ Lidské magnety ǀ Zelenooká příšera ǀ Jakovy myšlenky ǀ Prodejte! ǀ Každý musí chvíli spát ǀ Lord of destruction ǀ Ta je fakt divná! ǀ Nejúžasnější strýček ǀ Žiju dál ǀ Přiveď ji ǀ Zásnubní prsten ǀ Jasper a motorka ǀ Srdce ǀ Musíš jíst i lidské jídlo ǀ Nenaplněná naděje Carlislea Cullena ǀ Hlídací psi ǀ Nemůžeš ztratit to, cos nikdy neměl ǀ Cross country Embry ǀ Tajemství jména ǀ Irinina bolest ǀ Emilyin pláč ǀ Pod tlakem ǀ Já počkám ǀ Odraz v zrcadle ǀ Amunova nenávist ǀ Nebudu štěstím skákat do nebe ǀ Je moje! ǀ Malá procházka ǀ Půvab pohybů ǀ Nepřiznaná ǀ Návrat do tepla ǀ Modlitba ǀ Co se ti na něm líbí? ǀ Vzpomínky na tenkrát ǀ Neviditelná ǀ Nepřestanu to zkoušet! ǀ Co všechno vím... ǀ Uragán lásky ǀ Pomsta je dokonána... a co dál? ǀ Poslední vteřiny ǀ Kdo si myslíš, že jsi? ǀ Mrtvé nechme spát ǀ Nejpřísněji střežené tajemství ǀ Pravda o Markovi ǀ Spletla ses ve mně, Bello ǀ Ticho před bouří ǀ Selhání Esmé ǀ Dořina zrada ǀ Těžké rozhodování ǀ Billyho první vzpomínka ǀ Je pryč! ǀ

Články:

 

Je pryč!

Je pryč!Double drabble (200 slov) o Irině a její lásce.

Předem díky za komentáře.

 

Billyho první vzpomínka

Billyho první vzpomínkaBilly má velmi starou vzpomínku, kterou v sobě nosí jako poklad. Jak to, že dokázal pomoci Samovi? Protože byl kdysi u toho, když se jeho děd naposledy přeměnil.

Tripple drabble (300 slov), předem díky za komentáře.

 

Těžké rozhodování

Těžké rozhodováníTripple drabble (300 slov) o tom, jak těžké je rozhodnout se, co dělat, když vám člověk, kterému věříte a milujete ho natolik, že mu brzy máte dát třetí dítě, řekne, že vás podvedl. Hodně štěstí při rozhodování, Sarah Blacková.

 

Dořina zrada

Dořina zradaTripple drabble (300 slov) o tom, jak vnímá život ve Volteře Athenodora. Je skutečně jen manželkou jednoho z vládců? Co když ji věčně stejný život nudí? A jak proti tomu bojuje? Předem díky za komentáře.

 

Selhání Esmé

Selhání EsméTripple drabble o novorozené Esmé. Nic není tak snadné a každý někdy uklouzne. Důležité ale je, jak s tím naloží.

Předem díky za komentáře.

 

Ticho před bouří

Ticho před bouříŘady nesmiřitelných nepřátel stojí proti sobě a přijde chvíle, kdy se všude rozhostí naprosté ticho. Co vnímá Emmett?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Spletla ses ve mně, Bello

Spletla ses ve mně, BelloDouble drabble (200 slov) o jednom telefonátu, ke kterému mě inspirovala písnička Cry me a river od Justina Timberlakea. Kdo komu volá? To si přečtěte sami. :o)

Předem díky za komentáře. P. S. Vím, že psaní v přítomnosti vypadá divně, ale v tomhle případě mi to tam prostě sedělo, tak to překousněte. ;o)

 

Už ses někdy díval na déšť?

Už ses někdy díval na déšť?Krátká pocitovka o Renesmé, dešti a Jakovi.

Předem díky za komentáře.

 

Nejpřísněji střežené tajemství

Nejpřísněji střežené tajemstvíTripple drabble (300 slov), ve kterém se dozvíte něco víc o Corin - upírce, jejíž dar je jedno z nejpřísněji střežených tajemství Volterry.

Předem díky za komentáře.

 

Pravda o Markovi

Pravda o MarkoviTripple drabble (300 slov) o tom, proč Marcus zůstal po smrti Didyme ve Volteře. Znal pravdu? Jak to, že vydržel ten tlak a nechtěl se zabít (stejně jako Edward, když si myslel, že Bella zemřela)? Podle Twilight saga wiki za to může jeden rozhovor Ara s...

Předem díky za komentáře.

 

Kardinál Caius

Kardinál CaiusStaletí a tisíciletí existence ve stínu talentovaného bratra může přestat bavit. Co kdyby se Caius rozhodl žít pár let na vlastní pěst daleko od Volterry jako někdo docela jiný? Dojde uspokojení jeho touha po moci?

Předem díky za komentáře.

 

Mrtvé nechme spát

Mrtvé nechme spátTripple drabble (300 slov) o jednom zajímavém úkolu k přemýšlení, který zadá profesorka svým studentům. K čemu se dobere Edward? Jen poznámka - Bella v tu dobu ještě není ve Forks.

Předem díky za komentáře.

 

Kdo si myslíš, že jsi?

Kdo si myslíš, že jsi?Tripple drabble (300 slov) o člence volterrské gardy, o které nikde není téměř ani zmínka. Corin a návrat jednoho, po kterém toužila hned ze dvou důvodů – z lásky a proto, aby ho zničila.

Předem díky za komentáře.

 

Poslední vteřiny

Poslední vteřinyDouble drabble (200 slov) o posledních vteřinách Harryho Clearwatera.

Předem díky za komentáře.

 

Pomsta je dokonána... a co dál?

Pomsta je dokonána... a co dál?Jak se Rosalie cítila, když konečně skoncovala s Roycem?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Uragán lásky

Uragán láskyBenjamin se vrátil pro Tiu. Mluvil s ní, přijal její rozhodnutí a přeměnil ji. Důležitější než co jiného byl samozřejmě lov... pak ale nastala chvíle vyjevit si city.

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Co všechno vím...

Co všechno vím...Nessie toho o Jakovi ví hodně - skoro všechno, ale jedna věc ji trápí...

Tripple drabble (300 slov). Předem díky za komentáře.

 

Nepřestanu to zkoušet!

Nepřestanu to zkoušet!Pročpak chce Jess tak zoufale nějakého kluka? Proč tolik mluví a snaží se být středem pozornosti? Možná proto, co vidí doma…

Tripple drabble (300 slov). Předem díky za komentáře.

 

Neviditelná

NeviditelnáJaká byla Bella ve Phoenixu? Double drabble (200 slov) o tom, po čem toužila.

Předem díky za komentáře.

 

Vynalézavost novorozených

Vynalézavost novorozenýchNovorození dokážou být hodně vynalézaví, když v sobě nosí křivdu, kterou chtějí pomstít. A Diego se o tom jako nestranný pozorovatel brzy přesvědčí. Krátký pohled na tvořící se armádu.

Předem díky za komentáře.

 

Vzpomínky na tenkrát

Vzpomínky na tenkrátKrátké vzpomínání Carlislea na svou dobu a na to, proč je šťastnější teď.

Tripple drabble (300 slov). Předem díky za komentáře.

 

Co se ti na něm líbí?

Co se ti na něm líbí?Jessica je zvědavá jako opice, a když vyjde najevo, kdo se Angele líbí, nedokáže odolat vyzvídání. Co se jí líbí na Benovi? Vždyť na něm vlastně nic není?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře. A... jo, komu tahle scénka připomíná film Ženy v pokušení, má pravdu - inspirovala jsem se jím. :o)

 

Kebina přeměna

Kebina přeměnaJedna z opomíjených postav je Kebi, Amunova nemluvná družka. Jaký byl její lidský život a co předcházelo její přeměně? Jaká byla a co cítila k Amunovi? Krátký pohled na poslední den v jejím prvním životě.

Předem díky za komentáře.

 

Poslední cigareta

Poslední cigaretaJak to mají upíři s cigaretami? To se rozhodne zjistit novorozený Emmett... A jak to dopadne? To si přečtěte. :o)

Předem díky za komentáře.

 

Sbohem Itálie

Sbohem ItálieJak se Carlisle dostal do Ameriky? Jeden krátký příběh o tom, jak to mohlo být. Carlisle pracuje jako chirurg v jedné z italských polních nemocnic. Jeho život se změní, když mu přivezou mladého pacienta se šrapnelem v břiše. Možná právě on ho donutil uvědomit si, jak významný může být život pro umírajícího, a že je člověk schopen vydržet téměř cokoli, aby přežil.

Předem díky za komentáře.

 

Modlitba

ModlitbaDouble drabble (200 slov) o krátkém okamžiku ze života Esmé a Carlislea. Přišlo mi, že Carlisle nemůže úplně zapomenout víru, ke které byl vychován - zvlášť, když stále ještě věří, jak je vidět z jeho rozhovoru s Bellou na začátku Nového měsíce.

Předem díky za komentáře.

 

Emmettovo blues

Emmettovo bluesNe, neudělala jsem z Emmetta zpěváka, nebojte se. Blues je taky výraz pro smutek. Emmettovi vrtá hlavou filozofická otázka, co by odpověděl, kdyby se ho jednou ten nahoře zeptal, jaký byl smysl jeho života.

Předem díky za komentáře.

 

Havárie letu RA2856

Havárie letu RA2856Bella s Edwardem letí z Jacksonvillu - z návštěvy Renée. To by ale nesměla být Bella, aby se něco nestalo. Vím, že to není tak originální téma, ale přesto... co kdyby to jednou nebyl sen, ale skutečnost? Zvládl by Edward Bellu zachránit? A jak by to udělal?
Předem díky za komentáře.

 

Náhodné setkání

Náhodné setkáníČas běží a lidé stárnou. Třicetiletá Lauren je na pracovní konferenci v New Yorku – daleko od domova. Možná to ale není tak daleko, jak si myslela – možná se i tam najde někdo, koho zná.
Pro ty, kdo nečetli knihu a neznají Lauren, je to holka, která chce Tylera Crowleyho a nesnáší Bellu především díky pozornosti, kterou na sebe strhává.
Předem díky za komentáře a chtěla bych poprosit o váš názor, jak tahle situace skončí. Já sama totiž nemám tak úplně jasno...

 

Návrat do tepla

Návrat do teplaBella s Edwardem jede na návštěvu do Jacksonvillu. Jaký je její první dojem?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Nepřiznaná

NepřiznanáNěkomu Bella ublížila, i když nechtěla. Je dost velkorysý a nesobecký, aby jí přál štěstí? A o koho vlastně jde? Drabble (100 slov).

 

Malá procházka

Malá procházkaTripple drabble (300 slov) o rozdílných pohledech na svět. Jak vidí svět dospělý a jak dítě? Na rozdíly ukáže jediná krátká procházka.

Předem díky za komentáře.

 

Půvab pohybů

Půvab pohybůBella se po přeměně chystá na první lov s Edwardem. Vyskočí z okna a...

V článku je použita citace z knihy. Drabble (100 slov), předem díky za komentáře.

 

Upíří city jsou silnější

Upíří city jsou silnějšíPoslední část povídky Bez špetky citu a jejího pokračování Smrt je jen pocit. Přežila Bella? A změnilo se něco na jejím rozhodnutí zamknout srdce a už nikdy z něj cit nepustit?

Předem díky za komentáře, doufám, že vás konec nezklame.

 

Je moje!

Je moje!Alice je zavřená ve tmavé kobce blázince a život ji zpříjemňují jen její vize. Co když ale jednou zaslechne něco, co by neměla?

Drabble (100 slov), předem díky za komentáře.

 

Smrt je jen pocit

Smrt je jen pocitPokračování povídky Bez špetky citu. Bella odjela do Amazonského deštného pralesa. Pracuje tam a užívá si svou samotu. Osud ale někdy zamíchá karty jinak, než si přejeme. Je smrt opravdu jen pocit? A kdo ví, kdy přijde? Předem díky za komentáře, ocenila bych i názor, jestli mám napsat poslední část, nebo ji nechat zemřít.

 

Bez špetky citu

Bez špetky cituBellu nezasáhl jen odchod Edwarda, její první a možná životní lásky, ale i odchod ostatních. Věřila jim, doufala, že se stane součástí jejich rodiny, ale oni zmizeli jako pára nad hrncem. Taková zrada člověka poznamená. V Belle zmrazila všechny city. Jaký je její život deset let po jejich odchodu? Může být někdo šťastný, i když nic necítí?

Předem díky za komentáře.

 

Nebudu skákat štěstím do nebe

Nebudu skákat štěstím do nebeGarrett dá Kate podnět k zamyšlení. Kate zvolí trochu zvláštní místo k přemýšlení. Co je to za otázku a jak se Kate rozhodne?

Tripple drabble (300 slov). Předem díky za komentáře.

 

Jamesův příběh

Jamesův příběhJaký byl Jamesův lidský život? Jak se změnil v upíra a jak potkal Victorii? Přiznávám, že nápad jsem získala při brouzdání na Twilight saga wiki.

Předem díky za komentáře.

 

Miluji vraha?

Miluji vraha?Vlci roztrhají Laurenta a vrací se domů. Jak se Jared cítí po prvním skutečném zásahu proti upírovi? A co na to Kim, když jí vypráví, proč se zpozdil?

Předem díky za komentáře.

 

Night belongs to lovers

Night belongs to loversNoc patří milencům. Volterra patří mezi nejbezpečnější města světa. Může za to policie, nebo ji chrání něco dalšího? Někdo další?

Předem díky za komentáře mojí sté jednorázovky. :o)

 

Amunova nenávist

Amunova nenávistRozbřesk - Amun s ostatními členy svého klanu dorazil ke Cullenům. Nad čím asi přemýšlí po té, co se dozvěděli o důvodu jejich pozvání? A proč se vlastně s Arem nechce setkat? Jaká je jeho zkušenost s ním?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Spravedlnost Volturiů

Spravedlnost VolturiůV Rozbřesku Eleazar vyprávěl o tom, jak Aro občas spunktoval trestnou výpravu jen proto, aby dostal talent, který chtěl. Něco takového se stalo i Heidi… Jak je to tedy s tou spravedlností Volturiových?

Předem díky za komentáře.

 

Odraz v zrcadle

Odraz v zrcadlePár minut života z pohledu Heidi Volturi. Nic zásadního, jen koupel a trocha přemýšlení.

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Pozvání

PozváníPro ty, kdo nečetli knihu, Angela tam nechodí s Erikem Yorkiem, ale Benem Cheneym. Vzhledem k tomu, že jsou oba nesmírně stydliví a zamilovaní, trápí se. Podle Midnight sun zasáhl trochu Edward… a mě to inspirovalo k tomu, abych zkusila napsat, jak to bylo, když se Ben odhodlal konečně s Angelou promluvit.

Předem díky za komentáře.

 

Já počkám

Já počkámCullenovi bydlí na Aljašce (ještě před návratem do Forks). Rodina má Edwardovy samoty pomalu dost a rádi by ho viděli spárovaného s Tanyou nebo kteroukoli jinou... a Edward má dost jejich nátlaku. Jak to dopadne?

Tripple drabble (300 slov) o lásce z Edwardova pohledu. Předem díky za komentáře.

 

Pod tlakem

Pod tlakemJasper, jeho sebeovládání a škola plná voňavých lidí. Co dodat? písnička Under Pressure od Queen.

Double drabble (200 slov), předem díky za komentáře.

 

První rande Jess a Mika

První rande Jess a MikaPrvní rande Jessiky a Mika. To, které vlastně nepřímo způsobila Bella svým odmítnutím Mika. Jak se asi cítili? Podle knížky mi přišlo, že byli oba nervózní, nejistí a… Prostě sladké první rande. :o)

Předem díky za komentáře.

 

Emilyin pláč

Emilyin pláčNedlouho po té, co se Emily vrátí z nemocnice, začnou spolu se Samem žít. Jak se ale vyrovnává se svým zjevem?

Double drabble (200 slov), předem díky za komentáře.

 

Irinina bolest

Irinina bolestJak se asi cítila Irina, když Carlisle volal Tanye, aby je požádal o pomoc při likvidaci armády novorozených?

Tripple drabble (300 slov), předem díky za komentáře.

 

Smečka vs. Bella - první setkání

Smečka vs. Bella - první setkáníPrvní setkání Belly a smečky - Paul se neudržel a přeměnil se, Jake bránil Bellu a proměnil se taky. Sam poručil ostatním, aby vzali Bellu k Emily a zmizel za vlky. Co se ale dělo po té (než se kluci objevili u Emily) - celkem krátká vsuvka z pohledu Jacoba.

Předem díky za komentáře.

 

Chceš říct, že blafuju?

Chceš říct, že blafuju?Díky událostem před bitvou v Zatmění si Bella uvědomí, jak moc oběma klukům ubližuje, a rozhodne se pro radikální krok - odejít. Jaké jsou její myšlenky těsně před odchodem a co dva měsíce poté? Uvidí se ještě někdy s Jakem a Edwardem?

Předem děkuji za komentáře.

 

Tajemství jména

Tajemství jménaKdyž Jake povídá Belle o Embrym, zmíní se, že ho pojmenovali po hvězdě jedné telenovely. Jak to mohlo tenkrát být? Double drabble (200 slov).

Předem díky za komentáře.

 

Nemůžeš ztratit to, cos nikdy neměl

Nemůžeš ztratit to, cos nikdy nemělRozhovor Belly s Jakem někdy po té, co se Edward vrátil... První věta je (asi nepřesně) přepsaná z knihy. Drabble (100 slov) o tom, jak se Jake cítí, když ho Bella prosí, aby jí nenutil vybrat si.

Předem díky za komentáře.

 

Cross country Embry

Cross country EmbryV Novém měsíci Jake prohodil, že Embry má terénní motorku. Jak to dopadne, když si na ní vyrazí do lesa a náhodou potká... Koho? Co třeba prvního vlkodlaka v kmeni? :o) Tripple drabble (300 slov).

Předem díky za komentáře.

 

Květiny pro Rosalii

Květiny pro RosaliiAčkoli to Emmett nedělá, rozhodne se přinést Rosalii květiny. A jak to dopadne? Bez mučení přiznávám, že mě inspiroval jeden díl původního seriálu Taková normální rodinka. Doufám, že se vám příběh bude líbit a předem díky za komentáře.

 

Hlídací psi

Hlídací psiKniha Rozbřesk - řady upírů stojí proti sobě a protivníci se navzájem hodnotí. Když si Aro všimne přítomnosti vlků, Edward ho po chvíli vytrhne z myšlenek vysvětlováním, že vlci jsou nezávislí. Na co v tu chvíli myslel? Double drabble (200 slov) z pohledu Ara.

Předem díky za komentáře.

 

Nenaplněná naděje Carlislea Cullena

Nenaplněná naděje Carlislea CullenaCarlisle s rodinou jsou na návštěvě u Denalijských. Je to jejich první návštěva od chvíle, kdy Carlisle stvořil Edwarda, Esmé, Rosalii a Emmetta. V co Carlisle doufá?

Drabble (100 slov), předem díky za komentáře.

 

Jaký byl lov?

Jaký byl lov?V knížce se Edward Belle zmínil, že Tanya a její sestry se staly vegetariánkami kvůli tomu, že mají rády muže. Jak tedy vypadá taková noc v jejich podání? A jak je vnímají jiní?

Předem díky za komentáře.

 

Musíš jíst i lidské jídlo

Musíš jíst i lidské jídloTripple drabble (300 slov) o tom, jak to dopadne, když neúnavný badatel Carlisle zkouší dát malinké Nessie jídlo.

Předem díky za komentáře.

 

Jasper a motorka

Jasper a motorkaDouble drabble (200 slov) o tom, jak Jasper zareagoval na Edwardovu nabídku, aby si nechal motorku, kterou původně koupil, aby mohl jezdit s Bellou. Pro ty, kteří viděli jen film - je to v knížce Zatmění a Bella to odmítne, protože by Edwarda příliš zpomalovala na své stařičké motorce (anebo chce prostě jezdit jen s Jakem).

Předem díky za komentáře.

 

Srdce

SrdceBellina přeměna už byla popisována tisíckrát. Tentokrát je ale z pohledu někoho, koho nevidíte. Jejího srdce, spěchajícího vstříc poslednímu úderu.

Drabble (100 slov) - krátká pocitovka. Předem díky za komentáře.

 

Zásnubní prsten

Zásnubní prstenEdward se rozhodne požádat Bellu o ruku. Jako první krok ale potřebuje sehnat prsten. Jak to dopadne, když s sebou do klenotnictví vezme Alice? A najde ten pravý?

Tripple drabble (300 slov) z pohledu nikoho. Předem díky za komentáře.

 

Přiveď ji

Přiveď jiCarlisle tráví většinu času v práci, a tak potřebuje trochu postrčit, aby si uvědomil, co se děje s Edwardem. Ještě, že má Esmé, která ho postrčí. :o) Jak Edward přišel na to, aby přivedl Bellu domů?

Double drabble (200 slov), předem díky za komentáře.

 

You´re beautiful

You´re beautifulJsi překrásná. Tak se jmenuje notoricky známá písnička od Jamese Blunta, která mě k téhle pocitovce inspirovala. Nechám na vás, jestli si jako hlavního hrdinu představíte Jaspera jako člověka v dnešní době a nebo někoho úplně jiného... :o)

Předem díky za komentáře.

 

Přátelská služba

Přátelská službaLaurent slíbil prokázat Victorii přátelskou službu. Menší pohled na to, jak se cítí, než vstoupil na louku k Belle.

Předem díky zakomentáře.

 

Žiju dál

Žiju dálDrabble (100 slov). Jasperovo zamyšlení po tom, co opustil Mariu. Inspirovala mě písnička Destiny´s child – Survivor.

Předem díky za komentáře.

 

Nejúžasnější strýček

Nejúžasnější strýčekRosalie se dívá, jak si Emmett hraje s Renesmé. Co se jí při tom honí hlavou?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Ta je fakt divná!

Ta je fakt divná!Jedna věta, když se Jessica představuje Belle Cullenové, ji přinutí vzpomínat. Proč jí Alice připadá tak divná? Divnější než ostatní? Co se stalo?

Tripple drabble (300 slov), předem díky za komentáře.

 

Lord of destruction

Lord of destructionDouble drabble (200 slov) o Emmettových začátcích. Jak to bylo s novorozeným Emmettem? Užíval si svou sílu? Dokázal se ovládat? Nejde přece jen o krev… Je známo, že novorozené rozhodí kde co.

Předem díky za komentáře.

 

Každý musí chvíli spát

Každý musí chvíli spátNessie je vykoupaná, napapaná a připravená jít do postýlky, jenže místo toho blbne se strýčkem Emmettem. Bella je chvíli shovívavě pozoruje, pak se snaží o nenápadné náznaky Emmettovi, aby už hru ukončil. Jak to dopadne, když se Emmett zachová jako typický chlap a na náznaky nereaguje?

Double drabble (200 slov). Předem díky za komentáře.

 

Prodejte!

Prodejte!Tripple drabble (300 slov) o Alici a jejím obchodování na burze.

 

Jakovy myšlenky

Jakovy myšlenkyTripple drabble (300 slov) o Jakových myšlenkách, které zlobily Edwarda ve stanu, když zahříval Bellu.

Předem díky za komentáře.

 

Zelenooká příšera

Zelenooká příšeraZávist bývá nazývána zelenookou příšerou. Proč by ji cítil jeden z vládců, Caius?

Double drabble (200 slov).

 

Od toho jsou přátelé

Od toho jsou přáteléNápad na tuhle jednorázovku mi vnukla písnička That´s what friends are for. Edward doma oznámil své rozhodnutí opustit Bellu pro její dobro. Všichni začnou balit, ale jedna členka rodiny se s tím nechce tak snadno smířit. Podaří se Alici nemožné - přesvědčit Edwarda, aby změnil názor?

Předem díky za komentáře.

 

Lidské magnety

Lidské magnetyDouble drabble (200 slov) - co Renée viděla, když se podívala na Edwarda a Bellu, když jsou u ní na návštěvě?

Předem díky za komentáře.

 

Leaving you for me

Leaving you for me

Opouštím tě kvůli sobě samé.

Edward odešel a nevrátil se. Jake Belle pomohl a zamiloval se do ní stejně jako v knize. Bella nakonec podlehla - už je to pár měsíců, co jsou spolu, jenže Bella si uvědomí, že není všechno tak růžové. Ne, nebojte, problém není (dost klasicky) v Jakovi... ale v Belle.

Tripple drabble (300 slov) o otravně ohrané situaci trochu jinak.

 

Baseball trochu jinak

Baseball trochu jinakJak by dopadl baseball s Laurentem, Jamesem a Victorií, kdyby tam Bella nebyla?

Předem díky za komentáře.

 

Už nikdy se nebudu sázet!

Už nikdy se nebudu sázet!Emmett je se svými sázkami pověstný. Jak to ale dopadne, když usoudí, že je dost silný, aby se s Jasperem vsadil o to, že Rose odolá celých osm hodin... a Rose se to dozví? Její pomsta bude sladká a Emmett se bude muset hodně snažit.

Předem díky za komentáře.

 

Achilleova smrt

Achilleova smrtVolné pokračování drabblu Achilles, Agamemnon nebo Aro? Jak dopadl Achilles? Skutečně ho zabil Paridův šíp, kterým prostřelil jeho patu (legendární jediné slabé místo)? Anebo to bylo trochu jinak? Možná ho zradil vlastní král.

Tripple drabble (300 slov). Předem díky za komentáře.

 

Pohádka o Siréně aneb Cullenovi zasahují

Pohádka o Siréně aneb Cullenovi zasahujíJedna z řeckých pověstí vypráví o bytostech, které svým zpěvem vábily lodě na skaliska, kde se rozbily. Jmenovaly se Sirény. Co když ale takovou bytost potkají Cullenovi v moderní době? Jak by se chovala, co by chtěla a dala by se vůbec napravit? Přiznávám, že jsem jejich schopnosti maličko upravila - myslím, že v legendách působily jen na muže... a taky jejich vzhled (napůl žena, napůl mořský pták by se mi do příběhu nehodila).

Předem díky za komentáře.

 

Ztracený v davu

Ztracený v davuJak se asi cítil Phil, když přijel s Renée na Bellinu svatbu – sám uprostřed lidí, které neznal a se kterými ve většině případů neměl ani nic společného?

Tripple drabble (300 slov), předem díky za komentáře.

 

Fred a Ginger

Fred a GingerNa svatbě se Bella zmíní, že Edward s Esmé tančí jako Fred a Ginger, a tak mě napadla krátká jednorázovka právě na téma Carlisle, Esmé, Edward a tanec.

Snad se vám bude líbit, stejně jako přiložené video se skutečným Fredem Astairem a Ginger Rogersovou. Předem díky za komentáře.

 

Náhrobek ve Forks

Náhrobek ve ForksKdyž Cullenovi po sedmi desetiletích znovu přijedou do Forks, je to trochu jako by se vrátil čas. Hned první školní den připomene jeden z profesorů Edwardovi jeho dávnou přítelkyni. Jedinou, kterou si tu našel, i když to nebyla přítelkyně v pravém slova smyslu. Rozhodne se tedy pro její návštěvu…

Double drabble (200 slov) a nejspíš nebude vůbec takový, jaký po tomhle úvodu čekáte. :o)

 

Achilles, Agamemnon nebo Aro?

Achilles, Agamemnon nebo Aro?Double drabble (200 slov) o tom, jak se upíři zamotali do Trojské války. Jaké bylo tajemství Achilleovi nezranitelnosti? Nebylo to náhodou tím, že byl upír? A co Agamemnon? Neskrýval se pod tímhle jménem někdo úplně jiný?

 

Edwardovo utrpení

Edwardovo utrpeníJak to dopadne, když se Bella začte, zatímco Edward by rád dělal něco jiného? Drabble (100 slov), který vznikl, že jsem se snažila vymyslet něco na téma: "svádějící králíček Edward" pro KacenQu. :o)

 

Adrenalinová láska

Adrenalinová láskaVrtalo vám někdy hlavou, jak se vlastně dala Renée dohromady s Philem? Je přece starší a on je hráč baseballu, který Renée nesnáší (nebo aspoň nesnášela v době, kdy byla s Charliem). Co tedy měli společného? Kde se poprvé setkali? Tady je moje verze.

Předem díky za komentáře.

 

Ortel nad Paulem - 2. část

Ortel nad Paulem - 2. částPoslední část povídky o Paulově smrti. Jak Paul prožíval poslední chvíle? Jaké je loučení pro Jaka? Vše je z Paulova pohledu.

Díky všem, kteří přečetli mou povídku až sem a doufám, že vás moc nezklamu. :o)

 

První noc v novém domově

První noc v novém domověJak se cítila Bella, když přijela k Charliemu, všichni víme. Co ale Charlie? Double drabble (200 slov) o jeho pocitech.

 

Ortel nad Paulem - 1. část

Ortel nad Paulem - 1. částPokračování Prokletí nesmrtelnosti měničů. Snažila jsem se to nacpat do jedné povídky, ale byla by moc dlouhá, a tak jsem se ji rozhodla rozdělit. V téhle části je Edwardovo rozhodování, jestli Paulovi poskytnou jed a Paulův pohled. Předem díky za komentáře.

 

Máma si zaslouží štěstí

Máma si zaslouží štěstíCo Bellu nakoplo k tomu, aby vyměnila slunný Phoenix za deštivé Forks? Double drabble (200 slov), předem díky za komentáře.

 

Lancelot nebo Demetri?

Lancelot nebo Demetri?Vzpomínky jsou jako ptáci, nevoláš je, přec se vrací.

Tuhle pravdu musí přijmout i Demetri. Jediný polibek odstartuje záplavu vzpomínek na jeho lidský život. Takových, které si myslel, že už zapomněl...

Tripple drabble (300 slov) o tom, čím byl Demetri dřív. Předem díky za komentáře.

 

Naděje na změnu věčného bručouna

Naděje na změnu věčného bručounaJak asi mohla vypadat první Alicina vize ohledně Belly a Edwarda? Alice přece věděla, že se do ní Edward zamiluje. Drabble (100 slov).

 

Prokletí nesmrtelnosti měničů

Prokletí nesmrtelnosti měničůNessie a Jake žijí šťastně v La Push i padesát let po Rozbřesku. Idylka jen kvete, ale je to tak u všech? Co další měniči? Nevnímají svou nesmrtelnost a nestárnutí spíš jako prokletí? Jeden pohled na zoufalství z nesmrtelnosti měniče, zatímco milovaní odcházejí. I když je to Jakův pohled, hlavní postavou mé povídky je Paul.

Předem díky za komentáře.

 

Paris a jablko

Paris a jablkoVětšina z vás jistě zná legendu o tom, jak Parida navštívily tři bohyně, aby je rozsoudil. Co když ty krásné ženy, které se přely o jablko s nápisem, byly ve skutečnosti upírky?

Předem díky za komentáře.

 

Nádrž plná lásky - 2. část

Nádrž plná lásky - 2. částDruhá část o Collinově otisku, tentokrát z pohledu Collina. Trochu o tom, jak se cítil tam na silnici v lese a trochu jak to bylo dál. Dokáže si se Zar domluvit rande? A jak dopadne? Závěr povídky. Předem díky za komentáře.

 

Nádrž plná lásky - 1. část

Nádrž plná lásky - 1. částKdyž se zastaví auto uprostřed temného lesa, je to k vzteku. A ještě horší je, když se to stane dívce hluboko po půlnoci. Je možné, aby jí prasklá nádrž pomohla najít svou druhou polovinu? Příběh o otisku jednoho z mladých vlkodlaků – Collina.

Předem díky za komentáře.

 

Náš zákazník, náš pán?

Náš zákazník, náš pán?

Esmé dostane zakázku na rekonstrukci domu od jednoho z nejbohatších mužů státu. Připravuje se kde co, ale je připravena opravdu na vše?

Zapomeňte na to, jak vypadá Esmé ve filmu a představte si šestadvacetiletou dívku / ženu, jakou měla být podle knihy. Carlisleovi je ve skutečnosti dvacet tři a i když se snaží vypadat starší, je prostě mladý.

Předem díky za komentáře.

 

Věčnost bez tebe je příliš

Věčnost bez tebe je přílišEdward zemřel a Bella je sama. Jak k tomu došlo? Podtitul by mohl znít "poslední chvíle samoty". Drabble (100 slov).

 

Stará košile

Stará košileTripple drabble (300 slov) o Esméině vzpomínání. Po čem se upírce, která má všechno, na co si vzpomene, stýská? A může jí chybět právě to, že něco neměla?

 

Přející závist

Přející závistJde vůbec, aby závist byla přející? No, podle Rosalie Haleové ano. Je to totiž závist, kterou si uvědomuje. Přeje své kamarádce Veře její štěstí – manžela i syna, ale zároveň jí ho závidí. Doufá, že ho bude už brzy mít taky. Poslední návštěva Rose z pohledu Very. Tripple drabble (300 slov).

 

Tajemství nového sestřihu

Tajemství nového sestřihuEdward se rozhodl, že nejbezpečnější je, když on i jeho rodina zmizí Belle ze života. Cullenovi tedy odjíždějí, jenže Alice si vzpomene ještě na jednu věc, která zbývá udělat.

Doufám, že vás tahle povídka pobaví jako mě ten nápad. Předem díky za komentáře.

 

Štěstí matky

Štěstí matkyOkamžik z pobytu v Denali, než se Cullenovi odstěhovali do Forks. Pocitovka z pohledu Esmé – drabble (100 slov).

 

Anděl nebo bestie

Anděl nebo bestie

Rosalie zavolala Edwardovi novinu o Bellině smrti. Alice zavolala Rose, aby sehnala Carlislea, ale mezitím zjistila, co se stalo, a dala si to dohromady se svou vizí. Vynadala jí a típla telefon. Jak se pak asi cítila Rosalie?

Tahle povídka zachycuje jen krátký časový úsek po té, co se Rose dozvěděla o Edwardově výletu do Volterry.

Předem díky za komentáře.

 

Shledání s Alistairem

Shledání s AlistairemJak se Carlisle seznámil s Alistairem? Temná ulice nočního Londýna – Carlisle je na cestě z nemocnice… Double drabble (200 slov).

 

Útěk?

Útěk?Rozbřesk. Alice udělila „rozkazy“, chytila Jaspera za ruku a rozběhli se pryč. Jak to ale vnímal Jazz? Drabble (100 slov).

 

Undisclosed recipients

Undisclosed recipientsPříjemci nepřiloženi… Cullenovi jsou pryč a Bella každý večer píše email. Drabble (100 slov) o její naději.

 

Randál u Cullenů

Randál u CullenůPříšerný rámus, který slyší až do domečku, donutí Edwarda jít zjistit, co se děje. Jeho kroky neomylně vedou k domu Cullenových… Tripple drabble (300 slov).

 

Bůh moří

Bůh moříKdyž Carlisle pobýval ve Volteře, Aro mu zpřístupnil mnohé ze svých pokladů. Carlisle se díky nim dozvěděl hodně o dějinách upírů. Jeden z Arových největších pokladů ale překvapí. Není to žádný umělecký předmět a vlastně ani kniha. Je to jen jeden list papíru a přesto doklad o jedné z největších podivností. O upíru, který se vzdal pevné země pod nohama.

Předem díky za komentáře.

 

Malá nehoda

Malá nehodaJak to dopadne, když se Bella rozhodne nechat Nessie chvilku o samotě, zatímco vedle připravuje svačinku? Double drabble (200 slov).

 

Love is a temple

Love is a templeLáska je chrám… V Půlnočním slunci Edward s Alicí přinutí Jaspera změnit názor na odstranění Belly po tom, co zjistí, že něco tuší. Co kdyby však svůj slib, že Bellu nechá na pokoji, nesplnil?

Předem díky za komentáře.

 

Úchvatná představa

Úchvatná představaJessica jede domů poté, co se s ní Mike rozešel. Double drabble (200 slov), ke kterému mě inspirovala písnička Taylor Swift - Picture to burn.

 

Chci nesmrtelnost

Chci nesmrtelnostV Novém měsíci se Edward zmínil o tom, že jsou lidé, kteří slouží Volturiovým v naději, že je změní na upíry. Přináším vám příběh Rogana, který předstoupil před velkou trojici, aby požádal o nesmrtelnost. Tripple drabble (300 slov) z doby, kdy byl ještě Eleazar s Volturiovými.

 

Odměna pro Jane

Odměna pro JaneJane vede Edwarda, Bellu a Alici do trůního sálu. Scéna po tom, co Edward zjistil, že Bella žije. Tentokrát ale nejde o něj ani o ni. Hlavní postavou je tu Jane. Co cítí, když je zpátky u Ara? Drabble o sto slovech.

 

Emmett a Paris?

Emmett a Paris?I Cullenovi občas vyrazí do klubu. Co se stane, když se jde Emmett nadýchat čerstvého vzduchu a potká Paris Hilton? Trochu bláznivý tripple drabble (300 slov).

 

Co změní upíra?

Co změní upíra?Upíři jsou ze své podstaty neměnní. Změnit je prý může jen láska. Ale co když Stefanovi otevře oči něco jiného? Pobyt mezi Cullenovými.

Krátká povídka, která měla být původně drabblem, ale nějak jsem se rozkecala. :o) Předem díky za komentáře.

 

Caiovo děsivé setkání

Caiovo děsivé setkáníJak se Caius potkal s vlkodlakem... Tripple drabble (300 slov).

Předem díky za komentáře.

 

Královna plesu

Královna plesuKdyž jsem napsala Alicin pohled na ples (stužkovaná z první knihy), objevila se žádost o pohled Rose. Zkusila jsem se nad ním zamyslet a tady je.

Předem díky za komentáře.

 

Rytíř ve stříbrné zbroji

Rytíř ve stříbrné zbrojiSulpicia je manželkou Ara už několik staletí. Jejich láska však ustoupila Arově touze po moci. V předvečer velkého boje s Rumuny se jde projít. Co když najde svého rytíře ve stříbrné zbroji?

Jiný pohled na Sulpcii a na to, proč se stáhla z veřejného života.

Předem díky za komentáře.

 

Veverčí hody nebo závod?

Veverčí hody nebo závod?Když se Emmett na hranici potká s Paulem, neodolá nabídce trochu si zazávodit. Co na tom, že hlavní cena je jen titěrná veverka? Tady jde o čest, ne?
Drabble - 100 slov.

 

Jessičino rozhodování

Jessičino rozhodováníJessičino rozhodování před plesem. Koho pozvat - Edwarda nebo Mika - vtěsnáno do 100 slov (drabble).

 

Jasperova zloba

Jasperova zlobaBaletní studio ve Phoenixu. Zatím co Edward s Carlislem a Alicí bojují o Bellin život, Jasper cítí něco jiného.

Další pokus o drabble - 100 slov z Jasperova pohledu.

 

Odpusť, Rose

Odpusť, RoseEmmett zapomněl na výročí a Rose je naštvaná – tím víc, že Emmett místo omluvy zmizel a byl celou noc pryč. Rose se teď trochu nebezpečně (ostatním) řítí na školní parkoviště a v duchu spřádá plány na pomstu.

Můj první pokus o tripple drabble (300 slov). Původně jsem se snažila nacpat to do míň slov, ale nezvládla jsem to. :o)

 

Když Alice prášila

Když Alice prášilaJak to dopadne, když Emmett Alici nařkne, že už neumí lhát… a Bella jí brzy na to položí otázku, kde se naučila korejsky? Jen pro pořádek - prášit znamená lhát (podle postavy Barona Prášila) a Alice je v tom opravdu dobrá. Zajímá vás, co Alice vymyslela? Tak vítejte v Koreji – v Mashi 5088 :o).

Předem díky za komentáře.

 

Smím prosit?

Smím prosit?Scéna ze stužkované, na kterou Bella nechtěla, ale nakonec přece (díky Edwardovi) přišla. Jenže tentokrát se nebudeme věnovat hlavnímu páru ságy, ale Alici a Jasperovi. Když Bella dorazila, už tančili. Co se jim honilo hlavou? Krátká pocitovka…

Předem díky za komentáře.

 

První shledání

První shledáníAč to nebylo tak úplně v plánu, na světě je pokračování Prvního upíra. Jeho název je První shledání, ale půjde jen o to, že si Hekmat našel družku? Je ještě další stvoření, se kterým se dosud nesetkal…

Příjemné čtení a předem díky za komentáře. Tahle povídka by bez nich nevznikla.

 

Sladké čekání

Sladké čekáníNápad na tuhle povídku se mi v hlavě urodil v noci, když jsem čekala, kdy mi přijde esemeska od kamarádky s radostnou zprávou, že je její holčička na světě.

O tom, jak byla těhotná Bella, víme skoro všechno. Dost je napsáno i o tom, jak byli všichni nervózní, když čekala miminko Renesmé, ale jak se cítila ona sama?

Předem díky za komentáře.

 

Arabella aneb Když kouzelný prsten chybí

Arabella aneb Když kouzelný prsten chybíKrátká epizodka ze života Cullenových, než potkali Bellu (tu naši – Isabellu). Třeba to byl právě příběh Arabelly, který pomáhal utvářet Edwardovy názory na lásku a přeměnu.

Předem díky za komentáře.

 

Arova hra

Arova hraAť už vám Aro připadá jako senilní dědek s úchylným úsměvem, nebo skrz na skrz prohnilý parchant, je svým děsivým způsobem geniální. A náplní jeho dní (kromě krmení) jsou intriky. Na koho padne los tentokrát? S čím životem si pohraje a postrčí ho směrem, který mu vyhovuje? Prozradím jen to, že Emmett nebude jediný, s kým si zahrává. Protože v Arově hře je každý postradatelný.

Předem díky za komentáře.

 

Liamův příběh

Liamův příběhPříběh, který nám osvětlí, jaký život měl Liam jako člověk a co ho dovedlo k pomstě. A že si ji užil… Povídka je úzce propojena s I will survive.

Předem díky za komentáře.

 

Smrt jí sluší

Smrt jí slušíPovídka, ke které mě inspiroval Caius a film Smrt jí sluší. Většina mých povídek nějakým způsobem navazuje na knihu – to tentokrát nečekejte. Časové linie jsou úplně jiné a hlavní postavy jsou taky trochu neobvyklé – Carlisle, Sasha (matka Tanyi, Kate a Iriny) a Sulpicie. Pokud vás to neodradilo, pak vás vítám ve světě přetvářky, kde image znamená všechno. Vítejte v Hollywoodu.

Předem díky za komentáře.

 

První upír

První upírEvoluce netopýrů probíhala tak rychle, že se většina nejstarších nálezů anatomicky příliš neliší od „létajících myší“, které známe dnes. Kde se ale vzali upíři? Jaké místo je jim přiděleno v evoluci? A kdo byl první? Na tyto otázky zná Aro odpovědi. Jsou zapsané ve velké staré knize - nejvzácnějším svazku jeho knihovny.

Předem díky za komentáře.

 

I will survive

I will surviveJá to přežiju… i bez tebe. To si přesně nařídí Siobhan, když Liam odejde, aby zařídil pár důležitých věcí. Slíbí jí, že se vrátí a ona ho bez otázek nechá jít. Jenže z pár dní, maximálně týdnů, které Siobhan očekává, se stane pět let, po které o něm nemá zprávy. Co se stane, když se Liam náhle vrátí? Odpustí mu Siobhan to mlčení?

Povídka, ke které mě velkou měrou inspirovala stejnojmenná písnička od Glorie Gaynor a jedna poznámka v Caiově povídce Já sebevrah. :o) Předem díky za komentáře.

 

Čtvrtý vlk

Čtvrtý vlkCo kdyby původní quileutští vlci nebyli tři, ale čtyři? Co kdyby se o tom čtvrtém nemluvilo? Co když kmen dobrovolně zapomněl jeho jméno, stejně jako dívky, do které se otiskl? Zůstal jen čin tak bolestný, že na něj nikdo nechce vzpomínat.

Možná je to ale chyba. Tenhle příběh byl přece na počátku příběhem lásky. Až pak se to hrozivě a nezvratně pokazilo.

Předem díky za komentáře.

 

If you love me...

If you love me...Tak jsem tu zas jednou s jednorázovkou na objednávku. Je o Charliem a Sue. V knížce bylo vynecháno, jak se dali dohromady… Snad se vám to podle mě bude líbit.

Předem díky za komentáře.

 

Žena z rodu Makahů

Žena z rodu MakahůJak přišla Embryho matka ke Quileutům? Jednorázovka o Almě Callové, ženě z rodu Makahů. Ať se vám líbí.

Předem díky za komentáře.

 

Perník ze srdce

Perník ze srdceJak to dopadne, když se Emmett rozhodne zapojit do chystání Vánoc pro Nessie?

Předem díky za komentáře.

 

Muž, který se nestal hrdinou

Muž, který se nestal hrdinouEdward toužil po vojenské kariéře. Toužil bojovat a pomoci zvrátit válku. Proč to všechno? Pro slávu? A nebo měl někoho, kdo mu byl vzorem a ke komu se toužil připojit?

Jak by to vypadalo, kdyby měl Edward staršího bratra…

Předem díky za komentáře.

 

Překvapení k výročí

Překvapení k výročíJasper přemýšlí nad dárkem k výročí. Je to docela těžký úkol, když ten druhý má všechno, po čem touží… a ten zbytek si hravě koupí sám. Pak ho ale napadne dokonalý a absolutně originální nápad… Jaký? Nechte se překvapit a hurá do čtení. :o)

 

Sen nebo hvězdná skutečnost

Sen nebo hvězdná skutečnostJaké jsou hvězdy? Jsou to jen ohnivé koule, nebo bytosti, které se na nás dívají a řídí naše osudy? A co když jedna z nich zatouží poznat polibek? Poddá se svému přání, i když je to přísně zapovězeno?

Jsem zvědavá, jak se vám bude povídka líbit, takže bych moc ocenila komentáře. Předem díky.

 

Vzpomínky na Bellu

Vzpomínky na BelluSvatba Belly a Edwarda je ideální ke vzpomínání. Jak vypadají vzpomínky někoho, kdo Bellu prohrál? Ne, tentokrát to není Jacob, ale Mike Newton. Byl opravdu jen namyšlený floutek nebo zamilovaný kluk, který se snažil být dobrý kamarád?

Předem díky za komentáře.

 

Vánoční odhalení

Vánoční odhaleníKdyž jsem přemýšlela nad povídkou do soutěže, napadlo mě tohle téma. Do soutěže se nehodilo, ale přesto mě chytilo. Doufám, že se vám budou Vánoce v podání Billyho Blacka – tehdy ještě chodícího a čerstvě proměnivšího se Sama Uleye líbit.

Předem díky za komentáře.

 

Druhá polovina

Druhá polovinaSetkání Athenodory a Sulpicie s Arem a Caiem. Poslední část série Královny triády.

Předem díky za komentáře.

 

Kněžka

KněžkaJaká byla Athenodora jako člověk? V podstatě je to pokračování (nebo spíš díl, který předcházel) mé povídky Druidka. Druhá část série Královny triády.

Předem díky za komentáře.

 

Druidka

DruidkaJaký byl asi život Sulpicie, často zmiňované, ale poměrně opomíjené manželky Ara? A jak se seznámily s Athenodorou? První část série Královny triády.

Předem díky za komentáře.

 

Caiova slabina

Caiova slabinaNedávno náš Caius prohlásil, že je romantik a mně to nedalo. Pokusila jsem se zamyslet, jaký Caius vlastně je… tedy ve vztahu k ženě, o které víme, že k němu patří a také se o ní moc nepíše - Athenodoře.
Příjemné čtení a předem díky za komentáře.
P.S. Doufám, že mě za to Caius nerozcupuje. :o)))

 

Pán světa

Pán světaNapadla mě povídka o někom, o kom se běžně nepíše. Říká vám něco jméno Kevin? Byl to jeden z Breeiných společníků. Nebezpečný hlupák, jak o něm prohlásila. Člen Raoulova gangu. Jak vypadal život z jeho pohledu?

Pokud vás to zajímá, přeji příjemné čtení. :o)

 

Our song

Our songPřeklad titulku pro ty, co neumí anglicky: naše písnička.

To je přesně to, co nemají. Nikdy to Esmé nevadilo, ale když to ráno slyšela Alici a Rosalii, jak se rozplývají, najednou jí to přijde líto. S tím by se něco mělo udělat.

Předem díky za komentáře.

 

Dítě měsíce

Dítě měsíceJednou se Edward zmínil, že kdyby naboural do stromu, nejspíš by odešel po svých. Nikdy se to nestalo, ale co kdyby se jednou přestal soustředit? A co kdyby s ním v autě nebyla Bella, ale Renesmé? A co kdyby bylo dost svědků, kteří by to viděli, a tak by musel reagovat jako člověk? Edward s Renesmé jedou sanitkou do nemocnice. Edward pocákaný Nessiinou krví, Renesmé s otevřenou zlomeninou nohy. Nic vážného – oba měli (podle záchranářů) nehorázné štěstí, protože auto je na odpis. Doktorka, která se má postarat o Edwarda je ale zvláštní… Možná to není tak úplně člověk.

Předem díky za komentáře.

 

Papírový kapesníček

Papírový kapesníčekCo se stane, když si jedna dívka koupí první výtisk Nového měsíce a začne si ho číst hned venku na lavičce?

Předem díky za komentáře.

 

Hledá se anděl. Zn: Spěchá

Hledá se anděl. Zn: SpěcháPrvní pohled Sama na Emily a nehoda. Už to tu bylo, ale stejně jsem neodolala. :o) Je trochu delší, ale doufám, že i tak stojí za přečtení.

Předem díky za komentáře.

 

Harryho pohled

Harryho pohledPřemýšleli jste někdy, jak se asi musel cítit Harry Clearwater, když věděl o Samovi všechno a nesměl Leah nic říct přesto, že viděl, jak se trápí? Tady je (hodně) krátké zamyšlení. Patří do doby, kdy Cullenovi odjeli.

Předem díky za komentáře.

 

Čarodějnice Angela

Čarodějnice AngelaBella jednou prohlásila, že kdyby byla Angela čarodějnice, vzala by ji do party taky. Ale co když opravdu je čarodějka? Edward odešel a Jacob se s Bellou přestal scházet. Angela už se nemůže dívat na to, jak se Bella trápí, a tak ji jednou více méně „unese“ k sobě domů a prozradí jí své malé tajemství. Jak na to Bella zareaguje a jak její sílu využijí?

Předem díky za komentáře.

 

Překvapivá minulost

Překvapivá minulostJeden netypický pohled na Victoriinu minulost. Co kdyby se zapsala do historie, aniž by to kdo tušil?
Zas mě přepadl jeden náhlý nápad, takže budu moc ráda, když dáte vědět, jak se vám taková Victorie líbí.

 

Drsňák Paul

Drsňák PaulJak se Paul otiskl do Rachel? Je to trošku jinak, než to mělo být v knize, ale doufám, že to nebude vadit. :o)

Za komentáře předem díky, potěší.

 

Darovaný ostrov

Darovaný ostrovPřemýšleli jste někdy, jak asi Carlisle daroval Esmé ostrov a co ho k tomu vedlo? Zkusila jsem se zamyslet a výsledek je tady.

Předem díky za komentáře.

 

Embryho otisk

Embryho otiskČas běží a Embry se uprostřed svých otištěných přátel cítí trochu osamělý. Jak ale potkat tu pravou? Tuhle povídku jsem zkusila napsat na přání a ráda bych věděla, jak se mi povedla, takže komentáře vážně potěší. Předem díky.

 

Noční můra Leah 2/2

Noční můra Leah 2/2Sethův pohled na zmizení Leah a to, co se stalo pak. Dokončení povídky.

Předem díky za komentáře.

 

Noční můra Leah 1/2

Noční můra Leah 1/2Přeměna Leah změnila její, ne moc šťastný život doslova v noční můru. Není to veselá povídka, ale přesto doufám, že se mi aspoň trochu povedla.

Předem díky za komentáře.

 

Když kocour není doma... aneb prázdný dům

Když kocour není doma... aneb prázdný důmVolné pokračování povídky S lidmi jsou potíže. Co dělá Carlisle s Esmé, když děti nejsou doma? Nečekejte nějaký revoluční děj. Napsali jste si o to, a tak varuji, že je to jen a pouze romantika… Tentokrát z pohledu Carlislea.

Předem díky za komentáře.

 

Přeměna Embryho

Přeměna EmbryhoJaký byl Embryho život předtím, než se přeměnil, a jak se cítil při přeměně?

Budu ráda za komentáře.

 

Upír Santiago

Upír SantiagoVolné pokračování povídky „Odpusť otče..." - o upíru Santiagovi a o tom, jak se mohl dostat do gardy i přesto, že nemá žádný zvláštní talent.

Doufám, že se vám bude líbit a předem díky za komentáře.

 

Prokletí splněného přání

Prokletí splněného přáníO Nahuelovi už bylo napsáno dost. Tahle povídka je psaná z pohledu těch, kteří ho stvořili... Jen malá poznámka - pár věcí je tam lehce pozměněno oproti knížce.

Předem díky za komentáře.

 

Odpusť otče...

Odpusť otče...Malý nápad, jaký byl Santiago jako člověk a na co doplatil.

Je to krátké, ale myslím, že to nevadí. Předem díky za komentáře.

 

Tvář pod maskou - dokončení

Tvář pod maskou - dokončeníChtěli jste pokračování a já ho přes váhání napsala. Doufám, že vás nezklame. Pokračování příběhu o Belle - herečce. Setká se někdy se svým princem?

Chtěla jsem vám poděkovat za úžasné komentáře k původní povídce a zároveň poprosit o další. Budu ráda za jakékoli projevení názoru. :o)

 

Tvář pod maskou

Tvář pod maskouSice tyhle povídky nemám moc ráda, ale inspirace si nedá poručit. Je to víc než 10 let, co Edward opustil Bellu. Dodržel svůj slib a nevrátil se. Bella se zatím stala slavnou divadelní herečkou. Jaký je ale její život doopravdy?

Předem díky za komentáře. Je to trochu depresivní, ale snad to není tak hrozné. :o)

 

Laurent a Irina... aneb i upíři se mohou zamilovat

Laurent a Irina... aneb i upíři se mohou zamilovatMají upíři právo na lásku? Ze své podstaty by ho asi mít neměli, jsou přece něco jako stroje na zabíjení. Ale co když se zamilují a na právo se vykašlou?

Zajímá vás, jak se Laurent seznámil s Irinou, a jak se dali dohromady? Tady je jedna z možností. Předem díky za komentáře.

 

Lovecká vášeň

Lovecká vášeňVšichni si asi pamatujeme, jak Jacob vyprávěl Belle o otisku, a že Sam a Emily nebyli v tu dobu jediní, na něž se to vztahovalo. Co když Jaredův otisk proběhl trochu jinak, než Jake líčil? Co když to nebyl jen náhodný pohled na spolužačku? Co když ji předtím zachránil?

Měla jsem chuť na něco romantického. Posuďte sami, jak se mi to povedlo. Budu vděčná za komentáře.

 

Nečekané rozhodnutí

Nečekané rozhodnutíJak moc musí člověk lpět na životě, aby přijal nabídku na záchranu tam, kde žádná není? Ve většině povídek po takové nabídce lidé skočí a berou ji všemi deseti. Možná v 18ti, ale když už člověk něco prožil, má zkušenosti… Neváhal by pak?

Co kdyby se Carlisle zeptal Esmé, jestli chce přeměnit? Jak by odpověděla?

Předem díky za komentáře. Zajímá mě, co si o tom myslíte.

 

Zavražděná láska

Zavražděná láskaCo může upír závidět obyčejné lidské dvojici? Bree je na lovu, když jednu takovou spatří. A co se stane dál, si přečtěte sami. :o)

Je to docela krátké - předem díky za komentáře.

 

Pirát Laurent

Pirát LaurentHotel California po pirátsku, aneb jak se Laurent stal upírem.

Budu moc ráda za jakýkoli komentář (smailíky počítám taky). :o)

 

A ještě jednou Stephenie...

A ještě jednou Stephenie...Tak to zkouším ještě jednou. S mou předchozí povídkou (Na lítost je pozdě, Steph) má tahle společnou jen hlavní hrdinku. Zkusila jsem napsat něco, co by nekončilo smrtí a byl tam Edward a Bella. Jak se mi to povedlo, posuďte sami.

A chtěla jsem moc a moc poděkovat za komentáře. Díky nim tahle povídka vznikla.

 

Vysvobození

VysvobozeníUmíte si představit, že jednu chvíli žijete naprosto dokonalý život a vzápětí leží před vámi rozmetaný na kousky? Něco takového se stalo Leah. Opustil ji snoubenec, zemřel jí otec, a když už si myslela, že horší to být nemůže, začala se měnit v něco, čím být nikdy nechtěla! Je z tohohle života, který si nevybrala, nějaké vysvobození?
Vím, že se tu tyhle povídky vyrojily jako houby po dešti, ale tohle je jeden pokus o řešení bez otisku.

 

Amélie, vládkyně noci

Amélie, vládkyně nociAmélie je upírka se zvláštní schopností. Umí vycítit ty, jejichž konec je neodvratný. Co se stane, když ucítí, že její vlastní smrt se blíží? A co když ji ještě před smrtí čeká jedno překvapivé setkání?

Pokud chcete vědět, jak žil Felix dřív, než se dostal k Volturiovým a za jakých okolností se k nim přidal, mohla by se vám tahle povídka líbit. Budu vděčná za komentáře.

 

S lidmi jsou potíže - 2. část

S lidmi jsou potíže - 2. částZase jste zamávali s mými plány. Díky vašim krásným komentářům jsem se odhodlala napsat pokračování. Doufám, že vyjde tak dobře, jak vypadalo, když jsem nad ním přemýšlela před spaním. Takže hurá zpátky k Esmé, Carlisleovi a Carrie.

 

Na lítost je pozdě, Steph

Na lítost je pozdě, StephCo kdyby upíři opravdu existovali? A co kdyby Stephanie jednoho z nich potkala? O čem by mluvili a jak by to dopadlo?

Je to sice krátké, ale doufám, že vás to přesto zaujme. Budu moc ráda za komentáře. Předem díky.

 

S lidmi jsou potíže

S lidmi jsou potížeV komentářích k Lásce ze střední (1.část) jste žádali o lásku v práci. K Rosalii a Emmettovi mi to nejdřív moc nešlo, tak jsem se zamyslela a vzniklo z toho tohle. Esme není jen hospodyňka a soucitná matka. Má taky jiné stránky... Budu vděčná za komentáře.

 

Láska ze střední - 2. část

Láska ze střední - 2. částRosalie a Emmett mají po maturitě a jsou před nimi poslední prázdniny před tím, než se rozjedou každý na jinou vysokou školu. ... Neodolala jsem a zkusila jsem napsat menší pokračování Lásky ze střední. Doufám, že vás nezklame. Budu moc vděčná za komentáře.

 

Rozvod - šance na život

Rozvod - šance na životPřemýšleli jste někdy o tom, co se musí stát, aby se lidi, kteří se milují, chtěli rozejít? Co když jednoho z nich drží na místě jen láska? Co když je to to jediné, co je spojuje? Pak je možná rozvod jediná šance, jak znovu žít.

Tahle povídka je o tom, jak to mohlo být, než se Renée rozhodla opustit Charlieho. Budu moc ráda za komentáře. Předem díky.

 

Láska ze střední

Láska ze středníVolné pokračování jednorázovky Prvotřídní láska. Původně jsem to neplánovala, ale když jsem si četla komentáře k Prvotřídní lásce, neměla jsem žádný další plán na psaní, a tak jsem zkusila trochu popřemýšlet. Snad se vám bude výsledek líbit.

 

Z Rumunska do Volterry aneb jak se Marcus přestal smát

Z Rumunska do Volterry aneb jak se Marcus přestal smát4. a poslední část ze série Triáda.

Aro, Caius a Marcus jsou spolu. Musí ještě porazit Rumuny, a pak se chtějí usadit ve Volteře, aby odtud vládli všem upírům. Může se něco pokazit?

 

Člověk Marcus

Člověk MarcusJaký byl Marcus jako člověk? A jakou roli hrálo v jeho přeměně setkání s Didyme?

 

Alicina minulost - 2. část

Alicina minulost - 2. částUběhlo 50 let. Jaký je Alicin život teď? A co její rodina? Napsala jsem pokračování a brečela jsem u toho jak želva. Doufám, že se vám to bude líbit.

 

Člověk Caius

Člověk CaiusJaký byl Caius jako člověk?
Volné pokračování jednorázovky Člověk Aro a jeho přeměna. Doufám, že se vám bude taky líbit a těším se na komentáře.

 

Člověk Aro a jeho přeměna

Člověk Aro a jeho přeměnaNapadlo vás, jaký byl Aro jako člověk? Kdo ho stvořil a proč? Mohlo to být třeba takhle...

 

Alicina minulost

Alicina minulostCo kdyby vše, co víme o Aliciném životě před tím, než poznala Jaspera, byla lež? Co když se Rosalie mýlila, když tvrdila Belle, že Alice mateřský pud nikdy neměla? Co když má Alice tajemství, se kterým se nesvěřila ani Jasperovi?

 

Prvotřídní láska

Prvotřídní láskaVíte, jak si vyznávají lásku prvňáčci? Květinami to většinou není. Co kdyby se Rosalie a Emmett potkali už tehdy? Padli by si do oka? A dali by si to najevo? Je to sice krátké, ale doufám, že vás to pobaví.

 

Dáma v nesnázích

Dáma v nesnázíchNapadlo vás někdy, jak se stalo, že naše barbie Rosalie je nejlepší automechanik v rodině? Třeba už měla dost holčičích zábav a rozhodla se drsným chlapákům vytřít zrak. A kdo tedy bude nakonec dámou v nesnázích?

 

Dopis na rozloučenou

Dopis na rozloučenouPohled na Alicin lidský život tu byl už mnohokrát. Tentokrát si ho zkuste přečíst z pohledu toho, kdo ji stvořil… a chtěl by napsat dopis na rozloučenou.

 

Setkání

SetkáníJak se potkal Carlisle s Esmé? Co ho přimělo ji přeměnit? A jak na to zareaguje Edward?
Už to tu bylo, ale doufám, že se vám bude líbit moje verze. Předem díky za komentáře.

 

Krása je past

Krása je pastV tomhle příběhu jsou Cullenovi jen vedlejšími postavami, ale snad vás zaujme příběh o návnadě. Co když se Volterrská návnada rozhodne začít žít jinak? Nebude na překážku její vzhled? A co s tím provede?

 

Stáří - začátek nebo konec?

Stáří - začátek nebo konec?Edward se rozhodne, že je lepší odejít. Co když mu ale Bella neuvěří, že už ji nemiluje? Co když se dohodnou na kompromisu? Co když se pak její život odvíjí úplně jinak?

Chtěla bych ještě moc poděkovat administrátorkám 4dd4 a Veruuuu za podporu a trpělivost. Slibuju, že příště budu číst komentáře k nezveřejněným povídkám pečlivěji. :o)

 

Nalezení Emmetta

Nalezení EmmettaJak Rosalie našla Emmetta? Co změnilo sobeckou upírku v zamilovanou dívku, středem jejíhož života se stal Emmett? A jak to vzali ostatní?
Je to krátké, ale doufám, že se vám to bude líbit.

 

Romeo a Julie

Romeo a JulieJaký byl Edward, když ještě žil? Skutečně toužil jen po vojenské kariéře, nebo mohl mít lásku na dosah? Stokrát propírané téma... zase trochu jinak. :o)Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!