Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Povídky od Pitrska

wallbypavlush


Povídky od PitrskaJednorázové:

V ringu s osudom Φ Je neskoro Φ Koniec samoty Φ Takto to nemalo dopadnúť! Φ Som vrah - 1. časť ☺ Som vrah - 2. časť Φ Uväznená v ilúziách


Kapitolové:

Osud Φ Odlúčenie Φ Viem, bolí to. Ale aj tak je to krásne, rozumieš?! Φ Žiadny happy end? Φ Je to sen? Φ Som v háji! Φ Cullenovská polepšovňa


Drabble:

Daj si odpich! - double Φ Lemry lemravé! - double


 

Hello!


kreslenicullenovciVítam Vás na mojom zhrnutí. Dúfam, že je prehľadné a že sa vám páči.

Ak by ste sa niečo chceli opýtať, pokojne to napíšte do komentárov.

Prajem Vám príjemné chvíľe strávené čítaním mojich bujných nápadov načmáraných do Wordu.

 

Na toto video som narazila len náhodou a ihneď som si ho zamilovala. Je jednoducho úžasné. Odporúčam.

Na úvod som si dovolila trošku poézie. Jedná sa o Emmettovu básničku z dojmov zo stanovačky. Upozorňujem - báseň je trošku morbídna.

emmett-basnicka

 

 

 


Stav: Dokončená

Info: Bella je nútená opustiť svoju rodinu. Dcéru Renesmeé, manžela Edwarda, súrodencov Alice, Rosalie, Emmeta a Jaspera a svojich adoptívnych rodičov Carlisle a Esme. Prečo ich musí opustiť? Dôvodom jej odchodu sú Volturiovi, ktorí sa obávajú rastúceho počtu rodiny Cullenových. Belle, ako najsilnejšej členke rodiny, stanovia ultimátum- buď svoju rodinu opustí alebo ich garda Volturiových zničí. Bella si teda vyberá prvú možnosť, to ale ešte netuší, aké ťažké časy ju vo Voltere čakajú.

123456789/19/2

 

Stav: Dokončená

Info: Príbeh pojednáva o Sare, ktorej sa celý život obráti naruby. Stane sa jej nepríjemná nehoda, keď ju od smrti delia len minúty. Keď už je zmierená so svojou smrťou, na scéne sa objaví Edward, ktorý ju zachráni. Edward prichádza za Carlislom, ktorý jej avšak nedáva príliš veľké nádeje, len v prípade, že by nastala premena. Edward spočiatku odmieta, na nakoniec rezignuje a sám sa chopí premeny dievčaťa. No ako sa Sara vysporiada so svojím novým životom na večnosť? Bude zaň vďačná alebo ho bude - naopak, nenávidieť? A čo Edward? Bude k nemu cítiť nenávisť, kvôli tomu, čo jej spôsobil?

12345678

 

Stav: Dokončená

Info: Život si pre Bellu prichystal nepríjemné prekvapenie. Dostala leukémiu. Celá rodina Cullenových je v zhrození, ale pevne stoja pri Belle a snažia sa jej pomôcť. Zaháji sa liečba, ktorá avšak nie je tak úspešná, ako sa zdala. Jedna liečba za druhou nezaberá a Bella stráca nádej. Prosí Edwarda o premenu v upíra, no on odporuje. Nechce poškvrniť jej dušu, zmariť život, ktorý i tak čochvíľa vyprchá. Ako sa nakoniec Edward rozhodne? Zachráni svoju lásku a premení ju v upíra alebo naopak dožije s ňou nádherný život v domnienke, že zachránil jej dušu?

123456789

 

Stav: Pozastavená

Info: Bella má svoj veľký deň D. Čaká ju svadba s mužom, ktorého nadovšetko miluje- Edwardom. Na prekvapenie všetkých ho Bella pri oltári odmietne. Prečo tak učinila a ako sa s tým Edward vysporiada? Po obrade, z ktorého Bella utečie, ju unesie člen z gardy Volturiových. Aro totiž prisľúbil Bellinu ruku členovi svojej rodiny. Skončí sa príbeh happy endom, alebo čaká Bellu s Edwardom odlúčenie na celú večnosť?

123456

 

 

Stav: Pozastavená

Info: Dievča menom Bella sprevádzajú zvláštne sny. Vždy uprostred noci sa zobúdza spotená a vyplašená. Vidí totiž veci, ktoré si nevie nijak vysvetliť. Snaží sa ich pochopiť, odkryť ich význam a po tom, ako sa presťahuje do Forksu sa jej to aj začína dariť. Spoznala nových, na pohľad zvláštnych ľudí, ktorí majú spojitosť s jej nekľudným spaním. To však ešte Bella nevedela, že tí ľudia sú upíri. Ako to celé dopadne? Pochopí Bella svoje sny? Vykoná ich predzvesť?

123

 

Stav: Dokončená

Info: Bella je obyčajná teenagerka, ktorá keď sa rozdávalo šťastíčko, trónila práve na záchode. Jej nemotornosť a obrovská smola je preslávená a to sa prejaví aj pri jej neobvyklom stretnutí s Edwardom. Za akou príčinou príde za nič netušiacim Edwardom? Odpoveďou je, že Bella potrebuje frajera. Kamarátkam totiž povedala, že priateľa má, ale opak je pravdou. Preto načisto zúfalá Bella požiada Eda o pomoc. Ten ku podivu súhlasí a ani netuší, aké dobrodružstvá ho s týmto dievčaťom čakajú.

1/1 ≥ 1/2 ≥ 2 ≥ 3 ≥ 4 ≥ 5 ≥ 6 ≥ 7 ≥ 8 ≥ 9 ≥ 10 ≥ 11 ≥ 12 ≥ 13 ≥ 14 ≥ 15 ≥ 16 ≥ 17 ≥ 18 ≥ 19 ≥ 20 ≥ 21 ≥ 22 ≥ 23 ≥ 24 ≥ 25 ≥ 26 ≥ 27 ≥ 28 ≥ 29 ≥ 30 ≥ 31 ≥ 32 ≥ 33 ≥ 34 ≥ 35 ≥ 36 ≥ 37 ≥ 38 ≥ 39 ≥ 40 ≥ 41 ≥ 42 ≥ 43 ≥ 44 ≥ 45 ≥ 46 ≥ 47 ≥ 48 ≥ 49  50 ≥ 51

P.S.: Kapitoly stačí preklikávať alebo taktiež môžete zameniť číslo kapitoly v adrese.

 

Cullenovská polepšovňa

cullenovská polepšovňa

Stav: Rozpísaná

Info: Aro má dcéru. Lenivú, drzú, rozmaznanú dcéru menom Isabella. Je adoptovaná, ale to nemení nič na otcovských citoch, ktoré k nej Aro pociťuje. Preto sa rozhodne Isabellinu výchovu rázne zmeniť a uvrhne ju do nového prostredia malého mesta Forks. Áno, práve Cullenovi budú poverení jej prevýchovou a už teraz je jasné, že to bude ťažký oriešok. Bude píliť nervy jej vychovávateľom? Zaiste!

Mnoho vtipných, i vážnych momentov, mnoho nervy drásajúcich zážitkov a vykričaných hrdiel. Ako to celé dopadne? Uvedomí si Isabella, ako sa po celé roky chovala alebo nad všetkým typicky mávne rukou a ďalej si bude užívať bezstarostný nesmrteľný život?

Prológ ≥ 1. kapitola ≥ 2. kapitola  3. kapitola

 

 

 

Ako sa Bella vyrovná s odchodom Edwarda? Rozhodne sa žiť alebo radšej umrie? Článok nájdete tu.

 

Bella sa líši od ostatných. Do upírieho vienka jej bola nadelená moc až taká obrovská, že pred všetkými budí ohromný rešpekt. Jej schopnosti sa po čase avšak vymknú kontrole. Odchádza z Volterry, svojho adoptívneho domova a putuje opustená lesom, ktorý sa nateraz stáva jej domovom. Cestu jej však niekto skríži. Ako to dopadne? Viac v článku. :D Článok nájdete tu.

 

 

Poviedka s koncom podobným známej tragédii Rómea a Júlie. Medzi upírmi a vlkodlakmi dôjde k boji. Ako to celé dopadne? Článok nájdete tu.

 

Som vrah! 1. Časť

˄

Dvojdielna jednorázovka pojednávajúca o zvláštnom živote jednej dievčiny. Už od narodenia ju sprevádzajú udalosti, ktoré sa nedajú pripísať náhode. Blízki ju opúšťajú a ona stráca nádej na pokľudný zvyšok svojho žibota. Bojí sa viac na niekoho viazať, ale nakoniec sa jej predsa len pošťastí a získa rodinu. Bohužiaľ, nič nie je večné a tak sa v ohrození ocitá i jej nová rodina. Opäť niekto zomrie alebo Belle pomôže niekto, v koho ani nedúfala?

˅

Som vrah! 2. časť

 

Príbeh pojednáva o dievčati menom Anabell Jacobsová, ktorá po dvoch rokoch žvota ako Bella konečne uzrie svetlo skutočného sveta, ktorý doposiaľ ignorovala. Kde skončila po šokujúcom zistení, že sa vydávala za človeka, ktorým v skutočnosti nie je? Krátka poviedka pojednávajúca o krutom osude mladého dievčaťa má síce spočiatku romantický nádych sladkosti vysnívaného života, no v zápätí sa mení na neznesiteľný šok a zdesenie. Pri čítaní textu vaše telo možno zahltia zimomriavky, no dočítajte to do konca a rozpoznáte, aký môže byť osud vrtkavý.

Článok nájdete tu.

 

Bella toho Edwarda nie a nie stretnúť. Netypické zoznámenie, či skôr "ne"zoznámenie známych knižných postáv, poprepletané rôznymi humornými situáciami.

Článok nájdete tu.

drabble-pitrska

 

 

 

Daj si odpich!

Bella zažíva takmer obyčajný deň v škole. Je však okorenený jedným návštevníkom. Dej humorný.

Lemry lemravé!

Bella, Charlie a Reneé. Či skôr Bella mínus Charlie a Reneé. Ako to môže dopadnúť?

 

napady-pitrska

 

 

 

Sem budem zapisovať len návrhy na ďalšie poviedky. A je na Vás, či by ste o danú poviedku záujem mali alebo nie. Zakaždým prosím o Vaše vyjadrenie v komentároch, či teda mám nejaký výplod mojej hlavičky zrealizovať.

Úskalia lásky

(Two steps from hell – Heart of Courage)

Edward Cullen je upírsky chlapec zatrpknutý samotou, v ktorej nechcene uviazol a, akoby toho nebolo málo, jeho rodina s ním kvôli jeho výbušnosti začína strácať trpezlivosť. To všetko sa mení pri jedinom pohľade do jej očí. Edward konečne stretáva dievča, ktoré mu nie je ľahostajné, no získať si jej lásku bude náročnejšie než si predstavoval. Neuľahčuje to ani fakt, že má len mesiac na to, aby sa doňho Bella zaľúbila. To však ešte netušil, že nie je jediný, kto skrýva tajomstvo.

Vraví sa, že láska dokáže prekonať všetky úskalia. Je to kravina. Bella sa dostane do pozície, kedy si bude musieť vybrať medzi dvomi osobami, ktoré miluje viac než svoj život. Ako sa rozhodne? Ako sa to vlastne celé skončí? Unikne Edward osamelosti a otvorí sa láske?

Tu sa nejedná o obyčajný zamilovaný trojuholník – je to niečo silnejšie, niečo komplikovanejšie. Niečo, načo nie ste zvyknutí.

 

Si citovo vyprahnutá!

(x-ray dog - Hope Always)

Isabella je vlkodlak túlajúci sa svetom už po celé desaťročia. Jej niekdajšia ľudskosť ju opustila, či skôr ona sama sa jej vzoprela. Spletitý rad nešťastných udalostí ju citovo poznačil a vytvoril z nej bytosť kypiacu hnevom. Je zúrivá a nepriateľská, čím sa v skutočnosti len snaží držať odstup od ďalšieho sklamania. Jedného dňa sa jej do cesty pripletie upír, ktorý si to takmer „zlízne“. Vtedy Bella prekvapí samu seba a tým osudným činom rozbehne kolotoč udalostí, ktorý obráti jej život naruby.

Bude prinútená čeliť vlkodlakom – Quileutom, i upírom – Cullenovcom. Kto by bol kedy povedal, že oporu objaví práve pri svojich odvekých nepriateľoch? A ktovie, možno v záplave hnevu vzkypí aj láska.

 

Mocou obdarená, žiaľom trýznená


Smútok, bolesť, clivota. Tieto pocity sa nevyhnú dokonca ani upírom. Jasným dôkazom je upírka Isabella, ktorá je donútená slúžiť na hrade vo Volterre ako Arova pravá ruka. Jej moc je obdivovaná, krutosť upírmi obávaná. Za jej kamennou maskou a prázdnym pohľadom sa však ukrýva pochmúrny príbeh, ktorý sa možno nikdy nedočká happy endu.

Aro usporiada výročný ples, kde sa zídu upíri z celého sveta pri príležitosti Isabellinej oslavy príchodu na hrad. Zúčastnia sa ho aj Cullenovci, ktorí pomaly zisťujú, čo sa skrýva za sochou vytesanou po Arovom boku.

Nájde Isabella nakoniec svoje šťastie? Získa slobodu a prísľub pokojného života? V tejto ceste jej pomôže špeciálne jeden upír. Ktorý to bude?

 

 

 

I won't forget

nezabudnem

Belle po tragickej udalosti ostal z rodičov už len Charlie. Aby sa vyrovnala so smrťou matky, musela podstúpiť liečenie na psychiatrii. Bella nakoniec liečebňu opúšťa, i keď s menším problémom. Občasnými stratami pamäte. Charlie sa s ňou preto rozhodne začať odznova v malom mestečku Forks. Bella si pomaly zvyká, získava priateľov, žije šťastne a pokojne tak, ako si to jej otec prial.

Taktiež sa jej však priplietol do cesty Edward a jeho rodina. Časom ich spoznáva, zveruje sa im so svojou minulosťou a  dozvedá sa ich tajomstvo. Vtedy nastáva veľký zlom. Čo to bude znamenať pre Bellu? A čo pre Edwarda?

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Pitrska:

 1 2 3 4 5 6 7   Další »
63. Veronika :)
02.09.2017 [16:08]

Taaak stále čakám na pokračovanie Cullenovská polepšovňa?? Dočkám sa ho niekedy?? Už je to pekných pár rokov od kedy pribudla posledná kapitola ale asi sa pokračovania nedočkám že?? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

62. Veronika :)
03.06.2016 [19:58]

Jee ďakujem za odpoveď a neboj stále čakám netrpezlivo na pokračovanie Emoticon Emoticon Verím že ho pridáš čím skôr Emoticon Emoticon Je to vážne skvelá poviedka a bola by škoda nechať ju rozpísanú

61. Hannah
07.04.2016 [20:54]

Taky tady na tebe sekam Emoticon.Ty jsi potrila mezi moje prvni autorky kvuli kterym jsem na tyhle stranky chodila.Dneska jsem proklikala na stmivani.eu skoro vsechby povidky a chce se mi z toho az brecet Emoticon. Pamatuju si jak to na tyhle strance sakra pekne zilo! 20 ruznych povidej vydanych za den a jeste mozna i vic! A ted? 2 vydane povidky za mesic :(. Skoro nikdo si na to nevzpomene a upada to pomalu do zapomeni Emoticon Emoticon Emoticon

29.11.2015 [20:36]

PitrskaVeronika: Ahoj. No... musím povedať, že som v šoku. Prišla som opäť na tieto stránky len tak si nostalgicky zaspomínať na moje niekdajšie písanie a v tom som zbadala komentár od teba! Neverím, že niekto čaká tak dlho, ale je to moja vina, že som svojim čitateľom nedala vedieť a prestala písať. Škola, práca, to všetko ma zdržiavalo, až som postupne písanie úplne vypustila z hlavy, ale teraz som zostala veľmi potešená. Priznávam, poviedka Cullenovská polepšovňa mi prirástla k srdcu a jej dej v mojej hlave sa mi stále páči, len sa obávam, že ho už nebude mať kto prečítať. Emoticon Ak sa tu však ešte niekto prihlási, že žije a myslí na mňa, zrejme vydám ďalší diel pred Vianocami. Emoticon Dúfam, že ťa správa potešila a vidíme sa pri Vianočnom stromčeku. Emoticon

59. Veronika :)
21.10.2015 [19:57]

Ahoj... Už je to pomaly dva roky od pridania poslednej kapitoly Cullenovskej polepšovni... Mám však otázku.. Budeš v nej pokračovať? Oplatí sa mi ešte stále čakať??
Emoticon Emoticon Lebo stále čakám a kukám či nepribudla nová kapitola a stále nič Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Verím že sa k nej ešte vrátiš a dopíšeš ju..

58. Veronika
06.11.2014 [18:34]

Ahoj... Už je to vyše roka od pridania poslednej kapitoly Cullenovskej polepšovni... Mám však otázku.. Budeš v nej pokračovať? Oplatí sa mi ešte stále čakať??

Snáď si to prečitaš a odpovieš.. Vopred ďakujem :-) S pozdravom Veronika :)

57. Veronika
30.01.2014 [19:10]

Ahoj už dlhšie čakám kým pridáš ďaľšiu časť Cullenovskej polepšovne... Kedy ju plánuješ zverejniť?

56. Emi28
08.07.2013 [20:30]

Emi28Ahoj.. veľmi ma zaujal tvoj nápad Si citovo vyprahnutá!.. bola by som veľmi rada ak by si ju napísala.. Emoticon Emoticon Emoticon PS: podľa mňa píšeš výborne a teším sa na tvoje ďaľšie poviedky.. Emoticon Emoticon Emoticon

03.07.2013 [21:28]

martina946Ahoj, jen mě zajímá, kdy přidáš další díl Cullenovská Polepšovňa. Já jen že už je to docela dlouho do minulého dílu a ono pořád nic!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

54. Veronika :)
23.05.2013 [11:56]

Kedy bude pokračko Cullenovskej polepšovni?

 1 2 3 4 5 6 7   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!