Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Poviedky od nesii

Why?


Poviedky od nesii

Kapitolové poviedky:  Where I belong?

Pozastavené: I want to feel pretty!!!

Dokončené poviedky: Väzeň číslo 1968 

Jednorázové poviedky: Iam not Bella, Iam murderer - Fate can not be fooled. //  Dependent death

Básničky: Desire

"Ak raz človek vypustí dušu, stane sa z tela mŕtvola, a tak ukončí svoj život aj každý jav, každá ustanovizeň, keď sa zriekne svojho poslania."  (Slovanstvo a svet budúcnosti. Bratislava 1993, s. 57

 

 

 

≈ Niekto tvrdí, že svet zajde ohňom, druhí, že zničí ho oheň. To, čo poznám z vášne, prinútilo ma k ohni sa prikladať. Avšak ak sa ohňom svet nezničí, poznám natoľko aj nenávisť, aby som si bol dosť istý, že ľad by to dokázal, že na to stačí. 


 

Zhrnutie na fanfiction.sk - prihláste sa i vy, sú tam skvelý ľudia :)

 

 

Som ako diamant. Tvrdá, atraktívna, na slnku hádžem stovky krásnych farieb, keď ma ľudia vlastnia, sú hrdí za svôj pôvod. Pýtate sa, kto som? Nič dobré, verte mi. Ľudia sú zo mňa ohúrení, no ich pud sebazáchovy im vraví - Nedotýkať sa! Tí, ktorí ho neposlúchnu, už viac nemôžu veriť v nejaký iný ideál. Nedokážu myslieť na nič, pretože sú mŕtvy. Sú chladní, tvrdí, biely a bez krvi, presne ako ja. Som najnebezpečnejší tvor na tejto zemi. Som nočný a temný tvor, ktorí túží po trhaní hrdla, zlomení väzov, pití ten najúžasnejšej tekutiny akú by ste si vedeli predstaviť. 
Som tritisíc rokov starý tvor bažiaci po pomste a spravodlivosti. Volám sa Isabella Marie Swanová a som upír.

Kapitoli:

1. ≡ 2. ≡ 3. ≡ 4.  5. ≡ 6. Ξ 7. ≡ 8.

TRAILER

  

I want to feel pretty!!!

Citát poviedky: ‎"Uvedomenie si vlastnej smrteľnosti je pomôcka, ktorá mi uľahčuje robiť veľké životné rozhodnutia. Pretože skoro všetko - vaše očakávania, pýcha, strach zo sklamania - toto všetko sa rozplynie tvárou tvár smrti. Uvedomiť si, že idete umrieť je najlepší spôsob akým sa vyhnúť pasci, do ktorej vás dostáva pocit, že máte čo stratiť. Aj tak už ste nahý. Preto nasledujte svoje srdce."

Stav: POZASTAVENÁ!!!

Všetko je úplne inak, ako má byť.  Bella žije s otcom, trpí nadváhou a Edward je človek, o ktorého sa stará rodinka upírov, Cullenovcov.                                                              Bella je ten najhorší prípad ako má vyzerať dievča. Mastná pleť, krivé zuby so strojčekom, špatná, tučná... proste vôbec nie ideál, o ktorom by chlapci mohli snívať. Edward spoločne s jeho priateľkou Corneliou a ich partiou Bellu každý deň strápňujú, vysmievajú sa jej, šikanujú. Bella sa snaží cez to všetko preniesť a nevšímať si to, aj keď sa to vlastne ani nedá. Keď už to Bella naozaj nebude vedieť zvládať, odletí k matke a Philovi a začne s liečbou. Pomaly chudne a Bella sa začína usmievať. V jeden deň, keď sa ide Bella prejsť k pláži, natrafí na dvoch hádajúcich sa upírov. Jeden na ňu zaútočí a vpustí do nej jed, no druhí sa jej rýchlo snaží ho vycucať. Nepodarí sa mu lebo zaútočí na nich ten druhý upír a Bella je nútená ich zabiť. A tu sa niekde premena kazí a stáva sa z nej napoly človek a napoly upír. K tomu aby bola ako upíri, potrebuju ľudskú krv, keď ju nepije, pomaly stráca sily a zomiera.

Bella sa vracia naspäť do Forks so silou a jediným cieľom - pomstiť sa všetkým, ktorí jej niekedy ublížili a hlavne, Edwardovi Cullenovi.

 

1. kap. • 2. kap•  3. kap.  4. kap.  Bonus  5. kap.  6. kap.  7. kap.  8. kap.  9. kap.  10. kap.  11. kap.  12. kap. ℓ 13. kap. ℓ 14. kap. ℓ 15. kap. + 16. kap. ℓ 17. kap.+ 18. kap. ℓ 9. kap. ℓ 20. kap. ℓ 21. kap. ℓ 22. kap. ℓ 23. kap. ℓ 24. kap. ℓ 25. kap. Epilóg

2

Bella maľba

 Väzeň číslo 1968

Citát poviedky: Prečo nemôže byť život ako cigareta? 
Tú si môžeš zapaliť, zahasiť a dať si dalšiu. 
Narodíš sa prežiješ si svoje no nemôžeš začať znovu.

Stav: DOKONČENÁ!!!

Bella chodí s Edwardom, na jej 18-tých narodeninách sa stane udalosť, ktorú všetci poznáme. Rozhodne sa Bellu opustiť, pre jej bezpečie. A presne tu sa príbeh mení. Bella sa nezrúti, pretože Edwarda nikdy nemilovala. Jej srdce vždy bilo pre Josha, ktorý ju po dlhšom čase odmietol a preto sa Bella odsťahovala do Forks ku otcovi. Keď ju vtedy Edward nechal v lese stáť, rozhodla sa naša nevinná Bella spraviť v živote zásadný krok. Zbaví sa svojej lásky k Joshovi, ktorá jej nedovoľuje žiť normálny život. Odíde do Phoenixu, kde sa stretne s Joshom a brutálne ho zavraždí. Polícia ju bude stíhať po celých štátoch a chytia ju až v Rusku ešte nezaschnutou krvou. Prišijú jej 14 vrážd z 18-tich a dostáva doživotie v Kanadskej väznici s č. 1968.Matka René sa z toho psychicky zrúti a Charlie sa Belly zriekne. Za dobu strávenú v cele si vyslúžila slušnú povesť.Keď už je vo väzení pár rokov, objaví sa v jeden deň v jedálni nový policajt, ktorého veľmi dobre pozná. Veľa svalov, krátke čierne vlasy – áno, náš Emmett sa dal na dráhu policajta a s ním aj Jasper. Carlisle  s Esme sa nechali najať ako väzenskí doktori a Alice s Rose sa venujú mimoväzenským aktivitám so ženami čo majú skoro opustiť steny väznice. Čo sa stane, keď poznajú Bellu? A kde je Edward? Uveria tomu, že je Bella  vrah? A ako sa k nej zachovajú? Dostanú ju preč? Alebo si Bella vyslúži niečo horšieho - trest smrti?

 

 

Prológ + 1. kap. ℓ  2. kap.  3. kap.   4. kap.  5. kap.   6. kap.   7. kap.  ℓ 8. kapℓ  9. kapℓ 10. kap.  ℓ 11. ka12. kap. 13. kap.  Epilóg  

Human blood,
  nothing for you!

Citát poviedky: Nikdy neľutuj svoje činy, pretože ešte nemusí byť neskoro na zmenu. Nesii. 

Stav: NÁPAD

Pokračovanie jednorázovky Iam not Bella, Iam murderer. Fate can not be fooled.

Bella nezomrela. Teda podľa papierov sa tak stalo ale... náhodne na klinike, na ktorej ležala Bella pracoval Carlisle a  aj keď mal Edward priateľku, vedel, že Bellu miluje a ona miluje jeho. Dokonca ani on nechcel o ňu prísť. Dal ju schladiť, takže  bola mŕtva ale aj živá. Keď zakopú Belline polomŕtve telo, Carlisle ju z tade vytiahne a vráti ju medzi živých, ešte s tým rozdielom, že sa  z nej stane upír.  Keď sa Bella preberie ako upírka, správa sa ako pravý novorodený.  Zabíja nevinných, túži po ľudskej krvi tak veľmi ako nikto. Dokonca je aj výnimočná a Volturiovci po nej  naťahujú pazúre.  Jediný Carlisle vie, že Bella je živá-teda ako tak. Hanbí sa za ňu ale neľutuje, že ju premenil. Verí, že sa zmení. Bella odchádza od Carlislea a  cestuje ako nomád.  Navštívi slnečné Taliansko, ako aj Vollteru a aj kráľovskú rodinu - Volturiovcov.  Na krátky čas, čo je pre ňu pár rokov ostane pri nich a pomáha im s problémami, ktoré musia riešiť. Stane sa kamarátka s Jane a postupne si začne uvedomovať, že jej chýba pravá rodina - Cullenovci.  Odchádza a sľubuje, že vždy, keď ju budú potrebovať, príde. Ešte pred tým ako má odísť,  má ísť do vojny, ktorú zapríčinil klan neďaleko Seattle. Tuší, že to musia byť Cullenovci. Bella má totižto jedinečnú schopnosť-  vie meniť podoby, aké len chce. Vie byť aj človek, zo všetkým, čo k tomu patrí a k tomu všetkému má silný štít. Preto je Bella taký unikát. Oproti Cullenovcov sa nepostaví Bella ale zmení podobu aby ju nespoznali. Ich cieľom bolo buď zničiť alebo dohodnúť sa. Edward totižto sa stará  o poloupíra  jeho  dobrej kamarátky, ktorá zomrela a poprosila ho aby sa o ňu postaral. A to sa Volturiovcom nepáči.  Bella ich skúsi presvedčiť aby im neublížili... Cullenovci vyviaznu s podmienkou: Ak raz zaútočí na človeka, bude zničená a aj každý, kto sa do cesty postaví. 

Potom Bella odchádza s tou istou  podobou ako pri Cullenovcov a vydá sa za nimi. Povie, že ich má strážiť ale, že ona im neublíži.  Jej city k Edwardovi sú príliš silné  a musí sa priznať. Ako Edward zareaguje?  Porušia dohodu? A keď hej, čo sa udeje? Bude niekedy Bella s Edwardom? Všetko sa dozviete v poviedke, už onedlho.

 

1. kap.  2. kap.  3. kap.  4. kap.  5. kap.  6. kap.  7.kap.  8. kap.   

 I am no Bella! I am murderer! Fate can not be fooled!

Dependent death

Ako som sa dvakrát zamilovala

- súťažná vianočná jednorázovka

Len šukám, nemilujem! - erotická poviedka 15+

Drabble

 V poslednej chvíli

Bella pri prenasledovaní od opitých ľudí sa dostane do slepej uličky. Pomôže jej niekto alebo sa stane niečo, na čo Bella nikdy ani nepomyslela.

Informácie

Mail: nesii@centrum.sk

FB: Alex Ashley Brandon

 

Vráťte sa niekedy späť. ;)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od nesii:

 1 2 3 4 5 6 7 8   Další »
80. Nesii
22.08.2013 [21:48]

NesiiJesikata: Myslíš, že by to stálo za to? :) Rada by som to dopísala, no neviem, či si to niekto prečíta. :/

19.08.2013 [22:20]

jesikataahoj,
budes psat jeste povidku I want to feel pretty! ?
Je to skvela povidka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon diky

06.06.2013 [20:23]

nicolCarlieCullenpomalyčky pracujem na pokračovaní, ale naozaj pomalyčky Emoticon Emoticon Emoticon

77. Nesii
31.05.2013 [19:41]

Nesii6. kapitola Where I belong? je publikovaná Emoticon Emoticon

27.05.2013 [13:27]

nicolCarlieCullen!!! Oznámenie: Pred pár dňami som sa rozhodla znova začať s písaním. ;)
Emoticon

75. Nesii
24.05.2013 [21:11]

NesiiChcem sa vám ospravedlniť,že nepribudla podľa štvrtkového režimu poviedka WIB?
Dôvod je prostý. Notebook mám na internáte, v ktorom už mám aj hotovú 6. kapitolu, no momentálne som doma a všetko ostalo tam. Takže vám sľubujem, na budúci týždeň pribudnú dve dlhé kapitoli. :)Pa Emoticon

74. Nesii
25.04.2013 [12:20]

Nesii2. kapitola Where I belong? Je na svete. :)

73. mmonik
24.04.2013 [20:07]

mmonikAhoj Nesii, trailery dělám více méně jen pro sebe, ale pokud bys měla zájem, mohla bych nějaký zkusit i pro tebe. Emoticon Když tak se mi ozvi na fb (https://www.facebook.com/monika.ksandrova.5?ref=tn_tnmn)a zkusíme se nějak domluvit, jestli zvládnu splnit tvé požadavky Emoticon

24.04.2013 [19:59]

domcamerciAhoj, Nesii. Kdy se dočkám druhý kapitoly? Emoticon
Btw. píšeš dost dobře. Nemáš co obdivovat, ale děkuju. Emoticon
Jo, a ten obrázek teda... Jedna z nejkrásnějších úprav, co jsem viděla. Emoticon

71. Nesii
22.04.2013 [19:28]

NesiiAhojte. Pridala som novú poviedku Where I belong?! A bola by som neskutočne rada keby ste ma podporili a ohodnotili ju. Akýkoľvek komentár ma poteší. Ďakujem. Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5 6 7 8   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!