Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

wallpaperbypchjm


Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »
139.
Smazat | Upravit | 22.03.2017 [15:10]

Fórum jsem přehlédla :D. Díky za odpověď :D.

138. Alice1C
22.03.2017 [14:38]

Alice1CMelodyBescher: Adminky tvůj článek určitě dostaly. Pro příště se s podobnými dotazy/žádostmi obracej na fórum - tohle je spíš informačka! Emoticon Běžná čekací doba (na vydání článku) je asi měsíc - měsíc a půl. Adminky toho mají hodně, nás je moc a adminek málo! Dík za pochopení! A1C Emoticon

137.
Smazat | Upravit | 22.03.2017 [12:13]

Tak píšu znovu, nyní z dotazem, jestli to tu ještě vůbec nějak funguje. Koukám, že poslední reakce ze strany adminů tady jsou z roku 2016 a tak mě zajímá, jestli má vůbec smysl, na nějaké zveřejnění článků vůbec čekat, nebo vyhledat jinou webovku? Díky

136.
Smazat | Upravit | 19.03.2017 [7:44]

Zdravíčko, chci se jen zeptat, zda se k vám má povídka vůbec dostala. Doufám, že jsem zaškrtla vše potřebné, ale chci se ujistit. Děkuji :-)

135. Petronela webmaster
25.12.2016 [19:33]

PetronelaZdravím,
nevím, kam to napsat, ale chtěla bych se zeptat, jestli by mi některý z administrátorů mohl zaškrtnou u první kapitoly povídky "Jestli mě miluješ, proč umírám?" políčko Dokončená povídka. Bonusy, které k povídce plánuji už budou čistě jednorázovky a nebudou navazovat na hlavní příběh. Děkuji.

23.05.2016 [20:06]

slecnaVolturiovaZdravím,
je mi víc než jasné, že máte plno práce a ne vše může být hned a v žádném případě bych Vám Vaši práci nechtěla ztěžovat. Jen bych ráda požádala o lehce spěšnější opravení mé kapitoly Love in Volterra 20. kapitola. Za pár dní už to bude měsíc co jsem ji dokončila a začínám být nedočkavá. Nevadí mi čekání (a je mi jasné, že i ostatní musí čekat), ale pokud to jen trochu půjde mohla bych třeba jen doufat v opravení během týdne?
Děkuji za Váš čas a popř. se omlouvám za chyby.

22.08.2015 [16:33]

MariaRachelVolturiĎakujem, za vysvetlenie. Veľmi mi to pomohlo. Dnes som prvý krát dala poviedku na schválenie administrátormi a teraz čakám na výsledok...
Je to prvá kapitola prvého dielu zo série ktorú pripravujem, ale tá kapitola bola až príliš dlho rozpracovaná a až teraz som sa k nej vrátila. Čiže neviem ako dlho potrvá jej schválenie keďže je takmer rok a pol "stará"... Emoticon
Ale snáď sa čoskoro dočkám. Emoticon
Rada by som tiež získala práva PP alebo OP.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem. Emoticon

132. azi
22.08.2015 [13:29]

azi+ Satu Moc děkuji, jsem ráda že vím jak na tom jsem... Emoticon

131. Satu
22.08.2015 [12:32]

Satuazi, pred tebou je ešte asi osem článkov, tak chvíľu strpenia poprosím. Ďakujem. Emoticon

130. azi
22.08.2015 [11:22]

aziAhoj, chtěla bych se zeptat kdy zhruba výjde moje povídka? Jen tak orientačně abych věděla...
Předem děkuji za odpověď azi Emoticon

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!