Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí  1 ... 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 ... 14   Další »
25.02.2013 [16:34]

dcvstwilightPaxl, nejsi sama, kdo čeká na vydání článků. Je nás tu spousta a třeba i já čekám už týden na vydání další kapitoly, ale musíš si uvědomit, že naše adminky opravují články ve SVÉM VOLNÉM čase a nemají na starosti jenom EUčko. Mají školu, kamarády, zájmy, samy píšou povídky... :) Budeš muset čekat a být trpělivá jako většina z nás... ;) Emoticon Emoticon

68. Paxl
25.02.2013 [16:25]

PaxlAhoj, už je to přes týden, co jsem přidala kapitolku Navždy sama? Ne! Stále čekám na zveřejnění. Chtěla bych se jen zeptat jestli jsem při zveřejňování neudělala někde chybu nebo je to jen tím, že na ni ještě nepřišla řada. Díky Emoticon

67. looca
05.02.2013 [13:42]

loocaAhoj, chtěla jsem se zeptat. Před týdnem jsem dala k publikaci 18. kapitolu Prince Smrti - Pátého vládce, chtěla bych se zeptat, kdy to bude opravené. Já jen, že poslední dvě kapitoly jsem vždycky musela čekat více jak týden a dříve jen pár dní Děkuji za odpověď

04.02.2013 [18:58]

petruss11Ahoj už 28.1. jsem přidala svůj drabble, pak 31.1. další kapitolu Alecova rozhodnutí, 2. a 3.2. poezii své dvě poezie a 3.2. také své shrnutí. Kdy mi to asi tak vyjde? Emoticon

65. BlackStar admin
09.12.2012 [16:32]

BlackStarJoele/EleanorBrandst,
prosím, ak máš ešte nejaký problém alebo by si chcela presnejšie vedieť, prečo článok nebol vydaný, tak mi napíš na mail a ja ti s radosťou odpoviem.
Ďakujem za pochopenie a bola by som rada, ak by sme túto konverzáciu ukončili (poprípade pokračovali cez mail/icq).

To isté platí aj pre ostatných, ktorí by mali chuť sa vyjadriť. Ďakujem! Emoticon

09.12.2012 [16:23]

BubulienkaJoele, myslím, že to by naozaj mohlo stačiť. Každý má právo na svoj vlastný názor, ale ty už to trocha preháňaš. Bola ti povedaná jasná pravda, ani my nie sme stroje a hoci sa ti to páči, alebo nie, niekedy majú admini prácu do školy (či niekam inam), aj za počítačom. Tak preto sa tu ukážu. Chcú vidieť aspoň, či od nich niekto nežiadal pomoc.

A články sa nespomaľujú úmyselne, nachádzajú sa aj v Poradni a tá tvoja tam automaticky išla! To tiež chvíľku trvá, pokiaľ sa to rozhodne! Nesedíme predsa všetky za počítačom, s nosom prilepeným ku obrazovke a nesledujeme, či niekto ako ty náhodou nepridal článok, aby bol do desiatich minút opravený. Všetci máme nejaké povinnosti.

Ak sa nudíš, skús svoje záujmy investovať do niečoho zaujímavejšieho a perspektívnejšieho, ako urážania adminov. Ďakujem. Emoticon

09.12.2012 [12:47]

JoheeeCullenDrahá Joele,
sice asi nemám právo na to ti odpovídat, když již adminku právě kvůli nedostatku času nedělám, ale ráda bych ti ujasnila pár věcí.
Pokud je to vaše první povídka nebo povídka, o které se déle jak měsíc nerozhodovalo, šla automaticky do poradny, kde se rozhoduje, zda se autorovi udělí nebo neudělí práva OP, což není záležitost na deset minut. Myslím, že to bys mohla vědět, když jsi tak pečlivě četla všechna pravidla.
Dále je mi líto, že ti tu musím zopakovat to věčné klišé, ale admini nejsou stroje naprogramované na opravování, které sedí před obrazovkou celý den jen proto, aby ukojily vaši trpělivost. A jelikož jsi určitě nekdy chodila do školy, jistě víš, že před Vánoci je shon právě největší.
Dále si uvědom, že admini tu páci dělají dobrovolně, nic za to nedostávají, pokud se nepočítá dobrý pocit, že někomu pomohou s gramatikou.
A pokud si myslíš, že neexistuje žádný limit pro to, jak dlouho musí admin opravováním strávit, pleteš se.
Doufám, že jsem ti trochu objasnila "záhadu dlouho nevydaného článku" a snad tě i přiměla trošičku se nad sebou zamyslet.
S přáním veselých Vánoc - možná ti někdo nadělí trochu trpělivosti,
JoheeeCullen

P.S. Na čárky si opravdu dávej pozor, přijde mi, že v těch před "a" vyloženě plaveš. Emoticon

19.09.2012 [18:23]

KateCarmenCullenChtěla by jsem se zeptat. Když jsem přidala news před 4 dny, kdyby bude zhruba vydaná? Díky za odpověď.

61. Voldy
03.09.2012 [16:48]

VoldyPrepáčte, môžem sa spýtať? Už celkom dávno som vytvorila správičku Twilight tábor, ale zatiaľ sa nevidala, chápem, že ste mali veľa práce aj so súťažami atď, ale mohli by ste mi povedať koľko cca to bude ešte trvať? A ak ste to nevydali kvôli nejakým chybám, mohli by ste mi prosím povedať, čo mám zle? Lebo v tomto sa ešte dobre neorientujem Emoticon prepáčte ak vyrušujem a vopred ďakujem za odpoveď

60. Moon
02.09.2012 [20:36]

MoonTo je asi fakt, díky Kecko! Emoticon

« Předchozí  1 ... 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!