Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »
109.
Smazat | Upravit | 05.01.2014 [14:10]

moc děkuju, hlavně za tu trpělivost Emoticon

05.01.2014 [14:00]

SundanceBeka, přesně tak. Jak jsem napsala předtím, články se řadí podle data vytvoření, nikoliv podle času zaškrtnutí Článek je hotov. Emoticon

107.
Smazat | Upravit | 05.01.2014 [13:36]

Sundance: Takže když bych článek vytvořila před dvěma dny a až teď dokončila, bude to rychlejší než kdybych ho vytvořila až teď, chápu to dobře?

05.01.2014 [12:57]

SundanceBeka, články se v administraci řadí podle data vytvoření, takže čím dřív článek vytvoří, tím rychleji bude vydán. Emoticon

105.
Smazat | Upravit | 05.01.2014 [8:25]

Ahoj, mám takový malý dotaz, když vytvořím článek a rovnou zaškrtnu "článek je hotov", bude článek rychleji vydán, než když vytvořím článek a "článek je hotov" zaškrtnu až za týden?

104. Kate3
01.01.2014 [23:43]

Kate3Dovolujeme se ozvat s drobným dotazem. Již v listopadu jsme daly k publikaci spoluautorskou povídku Twister. Po nějakých výtkách jsme ji opravily a nyní čekáme již nějaký týden na publikaci a stále nic. Znamená to, že povídka byla natolik "divoká", že byla zamítnuta nebo jen na ni dosud nepřišla řada? Kate3 a emam

30.12.2013 [22:45]

AlexisCullen159Ahoj, chcela by som sa spýtať koľko článkov je predomnou Emoticon vopred ďakujem za odpoveď Emoticon

102. LadyS
29.12.2013 [11:34]

LadySAhoj, chci se zeptat, v administraci mám ke schválení kapitolu, která ale od 18. 12. zůstává nepovšimnutá, přestože se články vydávají. Mí čtenáři už se všichni dost dotazují, kdy bude vydaná, a tak mě třeba napadlo, jestli jste na mě nezapomněly, protože článek jako takový už je v administraci od listopadu. Už se to opravdu táhne a já chápu, že máte docela shon, byly Vánoce a každý toho má nad hlavu, ale nechce se mi věřit, že by se nenašel jediný admin, který by mi kapitolu schválil. Předem děkuji za odpověď, LadyS.

101. jeine
27.12.2013 [1:32]

mám taký dojem, e adminky sa odpovediam, prečo nie sú schopné vydávať niečo aj vez víkend, snažia vyhnúť a vjl ich odzbrojila Emoticon

100. Gabriel
14.12.2013 [16:36]

Proč přes víkend nevychází žádné články? Emoticon To mám vždycky nejvíc času číst, ale nic nového se neobjevuje. Emoticon Chápu, že máte přes Vánoce spoustu práce, jen jsem chtěla poprosit, jestli byste nemohli nějaké články opravit Emoticon Emoticon Předem děkuju Emoticon

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!