Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »
99. BlackStar admin
08.12.2013 [15:21]

BlackStarLuciaCullen2, stačí, keď ty sama v článku odškrtneš "Článek je hotov". Nám sa potom nezobrazí v administrácii a ty si ho môžeš upraviť. Emoticon

08.12.2013 [14:12]

Agule99Souhlasím Emoticon Sice patřím k českým autorům, u kterých je více adminů, ale i tak. Za poslední dva dny nevyšlo nic, až dneska zase dvě kapitoly od něčeho. Nedávám to nikomu za zlé, admini jsou lidi, ano, ale dřív to takové nebylo Emoticon.
No nic, holt musíme čekat a doufat... Emoticon

08.12.2013 [14:05]

VictoriaJamesLaurentZdravím.
Chcela by som sa spýtať, prečo poslednou dobou články tak meškajú. Jasné, admini majú tiež vlastný život, nemám právo byť nahnevaná a tak ďalej a tak ďalej, len by som chcela vedieť, či nie je schopný aspoň jeden z adminov opravovať poviedky aj cez víkendy. Naschvál posielam poviedky na schválenie v stredu-štvrtok, aby sa poviedka vydala v piatok, cez slovenské poviedky vydávajú admini až v pondelok, utorok, kedy je jednak málo ľudí, tým pádom aj málo komentárov a zníženie kliknutí na článok. Potrebujem len vedieť, či by sa nedalo s vašimi adminmi dohodnúť, aby niekto z nich nevydával poviedky a cez víkend.
Úctivo, VJL.

07.12.2013 [22:51]

MaybellineEverAhoj, chtěla bych se zeptat, kolik článků je přede mnou. Emoticon Děkuji za odpověď Emoticon

22.11.2013 [9:43]

IrtemedMyfate: díky za odpověď, budu čekat :)

21.11.2013 [14:44]

AlwaysHappyMyfate: Děkuji za odpověď, počkám si Emoticon

93. Myfate admin
21.11.2013 [14:43]

MyfateIrtemed,
teď zrovna čtyři, ale stejně Tvůj článek není možné opravit, dokud nebude uzavřený v Poradně. Emoticon

21.11.2013 [13:47]

Irtemed Myfate: děkuji za odpověď. Jenom se ještě zeptam, kolik je přede mnou článků?

91. Myfate admin
21.11.2013 [13:06]

MyfateAlwaysHappy, Irtemed,
obě jste v pořadí, a protože se jedná o jednorázovku a první kapitolu, jdou články ještě do Poradny, což může chvilku trvat, takže prosím o strpení. Emoticon

21.11.2013 [12:35]

Ahojky, nerada otravuju, ale dala jsem ke schválení svou první povídku a dosud mi nevyšla. Jen bych chtěla vědět, jestli jsem neudělala něco špatně(čemuž bych se sama nedivila) Emoticon nebo mám jen čekat, protože jsou přede mnou další články. Díky za odpověď Emoticon

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!