Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Forks a Port Angeles


Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí  1 ... 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    Další »
49. 4dd4
27.06.2012 [16:42]

4dd4BellaBarcaCullen, tvůj článek je tam 3 dny a rozhodujeme u tebe o OP, takže ještě chvilku počkej. Emoticon

27.06.2012 [16:40]

BellaBarcaCullenAhoj. Chtěla bych se zeptat, jak to vypadá s mým článkem - Zlý sen? . Emoticon Vždycky čekám tak den max. 3 dny ke schválení, ale už je to skoro týden a pořád nic. Emoticon Vím, že určitě posílá hodně autorek a autorů, takže je to namáhavé, ale jen jsem se chtěla zeptat Emoticon Děkuji Emoticon

12.06.2012 [11:05]

WhiteTieAntjeCullen: Před tvou povídkou je ještě cca dalších šest na opravu. Musíš vydržet, až se na tebe dostane řada.

12.06.2012 [10:31]

AntjeCullenAhoj, chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá se 4. kapitolou Červená nebo zlatá? Předem děkuju za odpověď. Emoticon

06.06.2012 [19:26]

NeyimissNika248, žádná tvá povídka na opravu nečeká. Nezapomněla jsi zaškrtnout "Článek je hotov"? Emoticon

06.06.2012 [19:26]

WhiteTieNika248: V administraci žádná tvá povídka k opravě není. Otevři si článek a ujisti se, že jsi zaškrtla políčko "článek je hotov".

06.06.2012 [19:06]

Nika248Chcela by som sa spýtať, či mi nviete povedať kedy mi niekto opravý poviedku, pretož som jju tam dala už v pondelok.Ďakujem Emoticon

03.06.2012 [8:56]

WhiteTiex0kubicmar0x: Jelikož to jsou tvé první články, rozhodovalo se o přidělení práv OP, proto se to chvíli pozdrželo, a navíc je před tebou několik dalších článků na opravu, tak musíš vydržet, až se dostaneš na řadu. A dále bych tě jen chtěla upozornit, že pokud zaškrtneš "článek je hotov", něměla bys už v článku nic opravovat (v administraci jsem si totiž všimla, že jsi v článku byla v 8:44), tak si na to prosím dávej pozor.

03.06.2012 [8:46]

x0kubicmar0xAhoj, chtěla bych se zeptat, jak to vypadá s mými články. Přidávala jsem je 26. a 27. 5. a pořád nic. Děkuji. Emoticon

22.04.2012 [13:25]

kikibellavinterovaMockrát děkuji.
Emoticon

« Předchozí  1 ... 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!