Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »
129. BellaNess admin
21.08.2015 [21:33]

BellaNessAhoj Eviie, je to proto, že před tvými články je ještě mnoho článků na opravy. Opravuje se postupně a vždy, když přibudou další články (a že jich poslední dobou není málo) se bohužel opravují ty, co jsou poslední, jelikož se řadí podle data vytvoření, takže novější články jsou navrchu a ty starší jsou vespod, tudíž musíme opravit třeba ty, které přibyly později než tvůj článek, ale jsou vespod kvůli datu vytvoření. Děkuji za pochopení, BellaNess. Emoticon

128. Eviie
21.08.2015 [21:29]

EviieAhojte, chtěla bych se zeptat, jak je možné, že kapitoly některých povídek vycházejí po pár dnech (autor si píše na profil, kdy dal povídku k ověření), zatímco já čekám už dva týdny. Jsem OP, stejně jako jiní autoři, kterým povídky vycházejí. Tak kde je problém
problém? Emoticon

14.03.2015 [14:25]

trefi133Ahoj,
chtěla bych se zeptat, proč přestávají vycházet povídky. Momentálně čekají dvě na schválení, jedna z nich už přes měsíc a půl.

23.12.2014 [13:45]

Kachna13Myfate: Aha, děkuji za odpověď Emoticon

125. Myfate admin
23.12.2014 [9:11]

MyfateKachna13,
všechno je v pořádku, jen jsi byla v Poradně pro OP, které jsi za tuto povídku získala. A protože je málo adminů, trvá vše déle. Teď je před Tvým článkem šest čekajících na publikaci.
Myfate Emoticon

22.12.2014 [19:57]

Kachna13ahoj, chtěla bych se jen zeptat. Asi po dvou letech jsem přidala povídku a už přes měsíc čeká na schválení, tak jestli je někde problém? Jedná se o povídku Cappuccinové vzpomínky. Díky moc a rásné Vánoce Emoticon

10.08.2014 [13:12]

KateDenali11BlackStar, ach tak. Děkuji za rychlou odpověď. Emoticon

122. BlackStar admin
10.08.2014 [11:21]

BlackStarKD11,
jeden drabble je pred tvojím článkom. Emoticon A k tej rýchlosti, teraz veľa autoriek pridávalo články, ktoré si vytvorili ešte pred mesiacom (a viac), takže preto to dlhšie trvá.

09.08.2014 [23:03]

KateDenali11Zdravím Emoticon
chci se jen zeptat, jestli je ještě hodně článků před (třetí) kapitolou mé povídky Ten pravý? Nevím, možná to mám jen zkreslené díky prázdninám a chápu, že i admini potřebují dovolenou, ale přijde mi, že to trvá nějak dlouho. Emoticon Možná je to jen pocit, ale raději se ptám.

120. Irtemed
27.04.2014 [13:14]

IrtemedAhojte, jen se chci zeptat, jestli je přede mnou tolik článků... už přes měsíc čekám na dovydání "Volterra? No to snad ne!... Tak jen chci vědět, jak na tom jsem...Také jsem si žádala o práva OP a nedostala jsem odpověď, jestli jsem byla přijata, odmítnutá...
Děkuji za odpověď;))

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!