Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí  1 ... 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 ... 14   Další »
79. looca
21.04.2013 [14:39]

loocaAhoj, chtěla jsem se zeptat, kolik článků je ještě přede mnou? Přidala jsem před 15 dny 25. kapitolu a epilog od Prince Smrti - Pátého vládce.

16.04.2013 [13:52]

ercavampiremohla by som sa opýtať ako to vypadá s mojou poviedkou?? Emoticon Emoticon Emoticon

77. BlackStar admin
13.04.2013 [22:30]

BlackStarvilinka,
aj keď si si článok vytvorila predom, je pred tebou 5-6 článkov. Admini teraz nemajú čas a článkov je skutočne kopa, takže teba a aj ostatných autorov prosím o strpenie.
Ďakujem. Emoticon

13.04.2013 [22:11]

vilinkaAhoj, chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s vydáním mého článku. Vím, že toho máte hodně, ale už to bude skoro týden a to se mi nikdy nestávalo. Zvlášť, když si vytvářím články poměrně dost dopředu... Emoticon
Děkuju za odpověď... Emoticon Emoticon

75. BlackStar admin
06.04.2013 [14:02]

BlackStarAhoj martina946,
pred tvojim článkom je minimálne ďalších desať a admini teraz nemajú veľmi veľa času, tak ťa poprosím o strpenie. Ďakujem! Emoticon

06.04.2013 [13:18]

martina946Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kdy vydáte prolog k mé nové povídce jménem: Cena lásky. Je mi jasné že mate hodně práce...Atd. Ale už jsou to dva týdni, a tak jestli jsem neudělala něco špatně. Díky a omlouvám se za nedočkavost Emoticon

21.03.2013 [17:21]

KadlinkaAhoj, chtěla bych se zeptat, kdy vydáte moji 1. kapitolu Hřísnice jménem Bella. Vím, že máte hodně práce, ale už je to 11 dní a tak dlouho to nikdy netrvalo. :/

20.03.2013 [18:14]

PitrskaZdravím. Chcem sa len opýtať, ako na tom stojíte s publikovaním článkov, pretože môj čaká na vydanie už niekoľko dní. Ide o novú poviedku Cullenovská polepšovňa. Ďakujem a prepáčte za nedočkavosť Emoticon

71. looca
01.03.2013 [13:24]

loocaAhoj, chtěla bych se zeptat, kdy vydáte kapitolu od mé povídky Princ smrti - Pátý vládce, já jen, že čekám už 16 dní. Vím, že administrátoři nemají moc čas, ale tohle mi přijde už moc dlouho. Jestli tímhle někoho urazím, tak se předem omlouvám, jen jsem se chtěla zeptat. Děkuji za odpověď.

70. Paxl
25.02.2013 [20:34]

Jo, dobrý díky, já jen jestli nenastala chyba někde během dokončování článku Emoticon Já jsem toho schopná Emoticon

« Předchozí  1 ... 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 ... 14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!