Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Pomoc autorům » Schvalování článků

1


Schvalování článkůJak to vlastně vypadá v administraci? Co se tam děje? Jak se rozhoduje o OP a vydání článků? Jaký je rozdíl mezi ověřováním článku a publikací?
V tomto článku se dozvíte, co se děje s vaším článkem potom, co zaškrtnete Článek je hotov.

Jak to tedy probíhá?

 

Potom, co zaškrtnete Článek je hotov, se octne v sekci Ověřit články. Zde jsou články, které čekají na opravu od adminů.

Články se řadí dle data vytvoření od nejmladšího k nejstaršímu, to znamená, že ty nejstarší jsou na konci seznamu. Když si autor v jednom dni vytvoří 4 nové kapitoly a po publikaci jedné, zaškrtne u další Článek je hotov (nebo pošle všechny kapitoly k publikaci najednou) je jasné, že admini neodliší, kdy se tam ten článek objevil a jelikož je na konci seznamu, opraví ho. Tím se vysvětluje, proč u některých povídek přibývá kapitola denně a někde to trvá déle.

Jakmile admin otevře článek pro úpravu, kontroluje:

 • Perex obrázek – funkčnost, zda odpovídá velikost (max. 10 kB (preferujeme) nebo 100 px na výšku) a formát.
 • Nadpis – překlepy, mezery, tečky…
 • Nastavení – jestli má zprávička zaškrtnuto zprávička, kapitola standardní článek, správnou sekci, generování…
 • Pravopis – chyby v ji/jí, ni/ní, mě/mně, i/y, překlepy, čárky, přímou řeč…
 • Odkazy – zda jsou funkční, otvírají se ve správných oknech (jen odkazy na cizí stránky se otvírají v novém okně).
 • Jedná-li se o první kapitolu povídky nebo první díl jednorázovky OP, zprávičky a články jiného typu, které patří na titulní stranu, zaškrtává se Zobrazovat na titulní stránce jako článek.

 

Opravování trvá různě dlouho, záleží na množství chyb a délce textu. Za normálních okolností má admin kapitolu okolo 1500 slov přečtenou a opravenou do dvaceti minut, ale jsou i případy, kdy tato oprava zabere půl hodiny kvůli neskutečnému množství chyb.

Pokud jsou chyby už neúnosné, nebo se stále opakují, tak se článek vrací.

Ne vždy vám administrátor napíše komentář s tím, že vám povídku opravil, protože si chyby buď už nevybavuje, nebo jich nebylo zase tolik. Věřte, že článků, kde nebylo nic opraveno, je minimum, ale pár jich je.

 

Pokud administrátor shledá, že článek splňuje všechny požadavky, zaškrtne Článek připraven k vydání a pošle ho k publikaci.

Pokud má autor článku práva Profi přispěvatele nebo Veterána, jeho článek je vydán přednostně a kontrolou prošel jen název, perex, odkazy a velikost písma. Jak získat práva PP se dozvíte zde.

  

Nastává druhá fáze, tedy Publikace článků.

Administrátor si otevře publikaci a zároveň Archív článků, kde najde datum publikace předcházející kapitoly a nejbližší volné datum pro vydání článků.

Jednorázové povídky a první kapitoly se publikují od 15 – 21 hodin, pokud je to v nejbližší době možné.

V jeden den se publikuje jen jedna kapitola jedné povídky.

 

Práva OP

Práva se udělují dle daných kriterii.

 1. Květnatost (bohatá slovní zásoba, dobré slovní obraty, slovosled)
 2. Originalita
 3. Gramatika
 4. Plynulost děje (zda je/není uspěchaný děj)

Pokud autor toto splňuje a administrátoři se shodnou na udělení práv OP, okamžitě se to projeví v profilu. Doba rozhodování je různá.

 

A kdy se rozhoduje?

 • Pokud se jedná o nového přispěvatele, rozhoduje se okamžitě po vložení první kapitoly.
 • Jedná-li se o přispěvatele, který je zde již delší dobu, jsou 2 způsoby, jak rozhodnout:
  • První je, pokud přispěvatel vloží první díl nové povídky, automaticky jde do poradny, kde se administrátoři rozhodují, zda práva OP přidělí.
  • Druhým případem je vlastní žádost přispěvatelů v tomto článku.

 

Pokud jsem na něco zapomněla, opomenula nebo nedostatečně vysvětlila, pište a já upřesním. Ale doufám, že je vše jasné a už nenastanou rozpory ohledně práce administrátorů.



Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Schvalování článků:

« Předchozí  1 ... 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   Další »
59. 4dd4
02.09.2012 [20:36]

4dd4Moon, články se řadí dle data vytvoření, jak je zde napsáno, nikoliv dle data, kdy zaškrtneš Článek je hotov, takže pokud měl starší datum vytvoření, je to klidně možné. Také je otázkou, jestli náhodou nevyšel s editem. Emoticon

58. Kecka
02.09.2012 [20:32]

KeckaMoon: Ano možné to je. Pokud jsi článek vytvořila dříve, než ten druhý. Pak je celkem jedno, kdy zaškrtneš článek je hotov, jelikož články v administraci se řadí dle data vytvoření. A admini opravují zásadně od nejstarších (nejdříve vytvořených) článků. Emoticon

57. Moon
02.09.2012 [20:25]

MoonMůj článek, u kterého bylo zaškrtnuto později "článek je hotov", byl vydaný dříve, než ten, u kterého jsem to udělala dříve. Je to možné?

56. Aliska
20.08.2012 [18:10]

AliskaAhojky, chtěla jsem se zeptat na mojí povídku Status: rudé oči - 9. kapitola. Už týden jí mám hotovou, ale nedostala se mi žádná reakce. Předem díky za odpověď :)
Alissa

15.08.2012 [23:28]

BubulienkaAnneRose, ahoj, to znamená, že tvoj článok ešte nie je na rade, to preto nie je vydaný. Pred tebou je tam dosť článkov, tak prosím, ešte trocha strpenia. Emoticon

15.08.2012 [23:07]

AnneRoseAhoj, před týdnem jsem přidala článek na zveřejnení, a pořád zveřejněný není. A mám zaškrtnuto "článek je hotov", tak můžu se zeptat jestli mám ještě něco udělat? Emoticon

53. KatyR
28.06.2012 [19:34]

KatyRForevergirl: děkuji moc. Emoticon

28.06.2012 [14:46]

ForevergirlKatyR, tu máš všetko o nich. Emoticon

www.stmivani.eu/68-o-webu/chcete-se-stat-overenymi-prispevateli/

51. KatyR
28.06.2012 [14:44]

KatyRCo jsou to práva OP? Díky za odpověď. Emoticon

27.06.2012 [16:48]

BellaBarcaCullenVážně? Aha, tak 3 dny. Emoticon Omlouvám se, že otravuji. Emoticon Děkuji mockrát. Emoticon Emoticon

« Předchozí  1 ... 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz



...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!