Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Postavy » Postavy

Bella


PostavyInformace o postavách

 

 

Klan Cullenových

 

Nejpočetnější klan upířího světa „Twilight“. Má devět členů a z toho pět má zvláštní dar. Nazývají se rodinou, protože jejich společné vazby nejsou zaměřené pouze na výhodný počet jedinců, ale na partnerské a rodičovské vztahy, které mezi sebou utvořili. Tato rodina se liší od ostatních svým způsobem života. Jako jedni z mála se živí zvířecí krví, což jim umožňuje žít mezi lidmi, chodit do školy či do práce a zapojit se do všedního života.

Zakladatelem klanu je Carlisle Cullen, jenž je zároveň hlavou rodiny. Klan se rozšiřoval postupně. Prvně ho tvořili pouze Carlisle s Edwardem, kterého proměnil, jelikož se cítil už dlouhou dobu osamělý, a pojal ho za svého syna. Nadále proměnil Esmé, svou budoucí manželku, která začala nad domácností dvou mužů vládnout pevnou ženskou rukou. O pár let později Carlisle našel zuboženou Rosalii a proměnil ji s úmyslem, že se stane Edwardovi družkou. Tento záměr nevyšel a Rosalie si našla při lovu Emmetta, s nímž si ošklivě pohrál medvěd, a donesla ho Carlisleovi s prosbou, aby z něj stvořil upíra.

Zhruba padesát let před návratem na Olympijský poloostrov, kde Carlisle utvořil dohodu s náčelníkem Quiletského kmene, si klan Cullenových vyhledala Alice s Jasperem.

Posledními novými členy této rodiny jsou Bella, manželka Edwarda, a Renesmé, jejich biologická dcera.

Isabella Swan-CullenEdward Cullen

Esmé Cullen - Carlisle Cullen

Rosalie HaleEmmett Cullen

Alice CullenJasper Hale

Renesmé Cullen

 

Smečka z Denali

Smečku původně založila Sasha, která přeměnila Tanyu, Kate a Irinu, ty ji považují za matku a sebe navzájem za sestry. Poté, co Sashu popravili Volturiovi kvůli vytvoření nesmrtelného dítěte Vasilije, se hlavou smečky stala Tanya.

Sestry se často bavily schůzkami s lidskými muži, kteří ve většině případů posloužili jako večeře, ať už chtěná nebo nechtěná. Po letech je začalo trápit svědomí a ony se snažily své milence nezabít, ale volání lidské krve bylo ve většině případů moc silné.

Nakonec Tanya navrhla, aby se vzdaly lidské krve – jejím prvním upířím jídlem bylo zvíře. Sestry tak začaly lovit zvířata.

V době, kdy si sestry zvykly na vegetariánský životní styl, potkaly Carmen a Eleazara, kteří se k nim připojili a převzali jejich stravovací zvyky.

Další těžkou zkouškou byla Irinina poprava v Rozbřesku, ke smečce se ovšem následně připojil Garrett, přítel Kate.

Tanya

Kate - Garrett

Irina

CarmenEleazar

Sasha

Tvůrkyně Tanyi, Kate a Iriny, kterou zabili Volturiovi poté, co stvořila nesmrtelné dítě – Vasilije.

 

Vasilij

Nesmrtelné dítě stvořené Sashou, v době transformace měl jen 3 roky. Po odhalení jej Volturiovi zabili.

 

Smečka Volturiových

Volturiovi jsou obdobou královského majestátu v upířím světě. Jejich smečka čítá pět členů – Ara, Caia, Marcuse, Sulpicii a Athenodoru. Didyme, Marcusova žena a Arova sestra, ke smečce patřila také, než byla zabita.

Volturiovi sídlí ve Volteře v Itálii a ovládají ji již od dob Etrusků. Pokud mohou, skrývají se ve svém sídle a na vnější kontakt jim slouží sloužící, občas využívají i lidské přisluhovače.

Mezi lety 400 a 500 našeho letopočtu podnikli Volturiovi útok na Rumuny, do té doby nejmocnější smečku. Než na ně zaútočili, chytře je požádali, aby uznali zákony, které dle Volturiových upírům prospějí. Když Rumuni opovržlivě odmítli, mohli Volturiovi tento odpor použít jako záminku k útoku na ochranu zájmů všech upírů a ne jako záminku k boji o území.

Válka trvala století, a jelikož dva členové přežili, nikdy nebyla oficiálně ukončena. Nakonec Volturiovi porazili Rumuny díky své psychicky nadané elitě, zatímco Rumuni se soustředili na fyzicky zdatné upíry. Aro je nazval gardou, aby bylo jasné, že jsou jim podřízení.

Po porážce Rumunské smečky Volturiovi začali šířit své učení po celém světě. Základním pravidlem bylo utajení, kdo jej porušil, stal se nepřítelem upírů.

Mnozí upíři s nimi nesouhlasili, ale nikdo se nechtěl pouštět do křížku s upíry, kteří porazili Rumuny. Čas plynul a do světa, ve kterém Volturiovi vládli, vstoupili noví upíři, pro které byli Volturiovi zavedenou autoritou. Mnohé upíry tvořili sami Volturiovi a vychovávali je v rámci svých zásad, poté je vpustili do světa. Jednal se o jejich prvotní program – verbovali smrtelníky, kteří toužili po nesmrtelnosti, a ukázali jim svět s ideální upíří společností. Tuto představu mladí upíři vštěpovali vlastnímu potomstvu a ostatním smečkám. Nadále pokračovali ve verbování nových členů, ale v mnohem menším měřítku.

Čas plynul a Aro objevoval nové smrtelníky a upíry s impozantními dary, které si přidával do sbírky.
Ve dvacátém století přišli lidé s novými zbraněmi a upíři byli za utajení Volturiovým vděční.

V současné době se garda skládá z deseti stálých a deseti nebo dvaceti dočasných členů. Nejpozoruhodnějšími jsou Alec a Jane. Členové gardy nosí pláště, podle kterých se určuje hodnost v gardě - čím tmavší plášť, tím důležitější článek. Nejtmavší pláště, po členech původní smečky, nosí Jane, Alec a Chelsea.

Obecně Volturiovi na upíry moc nedohlížejí. Pokud člověk pravdu o upírech zjistí a mlčí, Volturiovi na to nikdy nemusí přijít. Volturiovy zajímají jen porušení, která vedou k rozšíření tajemství na širokou populaci lidí. Rovněž jejich pozornost přitahují některé nové příběhy, knihy či filmy.

Aro

Caius

Marcus

Athenodora

Caiova družka.

Didyme

Zesnulá družka Marcuse, sestra Ara.

Sulpicia

Arova družka.

 

Garda Volturiových

Alec

Chelsea

Demetri

Felix

Heidi

Jane

Renata

 

Afton

Afton je Chelsein druh.

Afton má zanedbatelné schopnosti štítu, dokáže zaštítit jen sebe, popřípadě někoho, kdo stojí těsně za ním, ale jen částečně. Jeho nadání jej útočníkům zneviditelní. Afton není obdarován na tolik, aby si své místo u Volturiových vysloužil sám, za zařazení do gardy vděčí Chelsea.

 

Corin

Corin má oficiálně chránit manželky – Sulpicii a Athenodoru, které jsou střeženy tak, že se staly vězenkyněmi ve vlastním domě. Ve skutečnosti se stará, aby byly spokojené, i přes své vězení – Corin kolem sebe šíří spokojenost, její dar se ovšem stává návykovým a upír se bez něj po čase nemůže obejít. Aro si dává dobrý pozor, aby se v Corinině společnosti nezdržoval moc dlouho, byť ji Chelsea udržuje připoutanou ke smečce. Marcus odmítl v jejím daru utopit stesk po manželce. Jiným případem je Caius, který její dar využívá, aby zahnal nudu mezi bitvami a výpravami.

 

Santiago

Santiago je bojovník s velkými fyzickými schopnostmi, nemá žádný psychický dar.

 

Gianna

Valetina


Celé jméno: Valentina Volturi
Stav: Zesnulý člověk
Rok narození: Neznámý
Rok úmrtí: 2011
Zemřela: Rukou Demetriho Volturi
Původ: Itálie
Barva očí: Hnědá
Popis: Typicky jemná, ženská postava
Zvláštní schopnosti: Žádné
Vzdělání, povolání: Recepční Volturiových
Vztahy v rodině, smečce: Je podřízená Volturiových
Dostupný životopis: Byla vytvořena speciálně kvůli začátku první části Rozbřesku. Její scéna byla natočena, ale nakonec ve filmu nebyla použita.


Valentina byla recepční, která nahradila Giannu zabitou někdy mezi Novým měsícem a Rozbřeskem. Stejně jako Gianna doufala, že ji Volturiovi kvůli její užitečnosti přemění.
Donesla oznámení o svatbě Belly a Edwarda. Caius si stěžoval, že přerušila krmení, zatímco Aro poznamenal, že je nová. Po přečtení oznámení řekl to samé co Caius a dal pokyn k jejímu zabití.
V dalších vystřižených scénách bylo zobrazeno, jak ji Demetri vysává a v několika trailerech se objevilo, jak s ní hodil o stěnu. V další scéně se objevilo, jak ji drží na zemi a také ji vysává.

Bianca

"Nejdřív pravopis, teď gramatika."
Aro Volturi o Biance v první části Rozbřesku.


Celé jméno: Bianca Volturi
Stav: Zesnulý člověk
Rok narození: Neznámý
Rok úmrtí: 2011
Zemřela: Rukou Demetriho a Felixe Volturiových
Původ: Itálie
Barva vlasů: Blond
Popis: Na ženu vysoká, štíhlá
Zvláštní schopnosti: Žádné
Vzdělání, povolání: Recepční Volturiových
Vztahy v rodině, smečce: Je podřízená Volturiových
Dostupný životopis: Bianca je člověk, který se objevil ve scénách po titulcích v první části Rozbřesku.


Ve filmové scéně donesla oznámení od Carlislea o přeměně Belly a spojení s Olympijským klanem. Potom, co bylo zjevné, že ve jméně Carlisle udělala chybu, dal Aro příkaz k jejímu odstranění. Byla násilně odvlečena z místnosti Felixem a Demetrim a potom zabita.
V novelách neexistovala, tak jako Valentina. Nejpravděpodobnější verze je, že byla stvořena ve smyslu Gianny a Valentiny - jako lidská recepční. A také doufala, že ji Volturiovi přemění.

 

Amazonská smečka

Amazonská smečka se skládá ze tří sester – Kachiri, Zafriny a Senny, které pochází z pantanalských bažin. Sestry se nestýkají s lidmi, pokud se zrovna nevěnují lovu. Zřídka kdy opouští bažiny.

Kachiri

Senna

Zafrina

 

Egyptská smečka

Egyptská smečka je jednou z nejstarších – ne-li nejstarší. Zbývající členové klanu představují jen zlomek původní velikosti, přesto neustále loví a žijí na stejném území.

Amun - Kebi

Benjamin - Tia

 

Irská smečka

Irskou smečku tvoří tři upíři a jsou Carlisleovi staří přátelé. Smečku vede Siobhan a se svým druhem Liamem věří úsudku nejmladší členky – Maggie.

Siobhan - Liam

Maggie

 

Jamesova smečka

James byl stopař, lovec, upír, který spojení s jinými svého druhu využíval účelně k lovu. Smečka vedla kočovný život a v současnosti jsou všichni mrtví. Pro svůj neupravený vzhled a neudržování styků s lidmi i jiným upírům připadali divocí.

James - Victoria

Laurent

 

Mexická smečka

Mexická smečka vznikla v padesátých letech devatenáctého století a jejím cílem bylo získat zpět území, které Maria ztratila při drobných potyčkách, které následovaly poté, co Volturiovi ukončili Jižanské války. Smečka se živila lidskou krví a krom Marie, Lucy a Nettie ji tvořili často nahrazování mužští novorozenci. V dnešní době smečku tvoří jen Maria.

Maria

Lucy

Nettie

 

Rileyho smečka

Tuto smečku stvořila Victoria, ale Riley se o novorozené staral, byl jedinou autoritou, kterou novorození znali. Žili v okolí Seattlu a smečka existovala necelý rok. Ve chvíli, kdy vytvořili armádu, porušili zákony Volturiových, o nichž nevěděli. Tuto skutečnost si nikdo neuvědomoval, dokud nebyli při útoku na Cullenovy zabiti.

Z celé smečky zbyli jen tři upíři, kteří se stali nomády, nikdo z nich se neúčastnil útoku na Cullenovy.

Riley

Bree

Diego

Raoul

Fred

Adam

Když zjistil, že jej slunce nezabije, svěřil se Rileymu a Victorie jej následně zabila.

 

Casey

Bree jej znala jako Spider-mana. Byl přijat na Raoulův návrh, pracovali spolu, když byl ještě člověkem.

 

Doug

Jako první zjistil, že slunce upíry nezabíjí a oznámil to Rileymu, následně jej Victorie zabila.

 

Jen

Byla nejlepší kamarádkou Kristii.

 

Kevin

Byl pobočníkem Raoulovy frakce, býval také členem jeho lidského gangu. Riley si jej vybral na Raoulovo doporučení. Riely se Kevina zeptal, zda se k nim chce připojit.

 

Kristie

Ve smečce novorozených byla Raoulovou největší konkurencí. Neměla jeho schopnost získat následovníky osobním kouzlem, ale byla chytřejší a dokázala lépe manipulovat s ostatními.

 

Sarah

Blíže nespolupracovala s žádnou skupinou novorozených, ale dávala přednost Kristiině skupině.

 

Shelly a Steve

V prvních týdnech novorozeneckého života se mezi nimi zformoval romantický vztah. Po několika měsících spolu utekli a v současnosti žijí jako nomádi.

 

Rumunská smečka

Rumunská smečka ovládala svět upírů, dokud je mezi lety 400 a 500 nesesadili Volturiovi, přežili jen dva členové smečky.

Stefan

Vladimir

 

Nomádi

Nomádi jsou upíři toulající se po světě.

Alistair

Charles - Makenna

Peter - Charlotte

Mary

Samotářská Mary se narodila kolem roku 1890 v Novém Skotsku a byla proměněna těsně po dvacátých osmých narozeninách roku 1918.

 

Randall

Randall se narodil v Kalifornii roku 1945 a upírem se stal v roce 1963. Jedním z prvních upírů, které potkal, byl Carlisle a vždy jej považoval za přítele.

 

Joham, Huilen a poloupíří

Joham je otcem čtyř známých poloupírů, které zplodil s lidskými ženami, má tři dcery a jednoho syna. Všechny ženy při porodu zemřely. Se svými dcerami udržuje relativně přátelské vztahy a ony jej považují více méně za vůdce smečky. Nahuel, jediný poloupír schopný přeměnit člověka, žije se svou tetou, upírkou, kterou sám stvořil – Huilen. Se svým otcem nekomunikuje.

Huilen

Joham

Nahuel

Serena

Johamova nejstarší dcera, první kříženec, kterého vytvořil. Serena je pojmenována po své matce – norské venkovance - a narodila se v roce 1810. Joham jí věnoval nejvíce pozornosti a staral se o ni během růstu – pozoroval jej.

Serena vychovávala své dvě zbývající sestry a s otcem si je bližší než její sourozenci.

Maysun

Maysun se narodila v kolem roku 1820 v Alžírsku. Je Johamovou druhou dcerou a vychovala ji Serena, neboť se Joham o její vývoj nezajímal – děti mu přišli otravné.

Jennifer

Je nejmladší z nevlastních sourozenců, narodila se v Ohiu v roce 1991 a rovněž byla pojmenována po matce. Většinou ji vychovávala Serena, ale Joham se o ni zajímal více než o ostatní, chtěl předejít situaci s Nahuelem.

Jennifer má ze sester k Nahuelovi nejblíže a pravidelně se navštěvují.

 

 

Vlkodlaci

Přestože se Quileuté nazývají vlkodlaky, nejsou vlkodlaky v tradičním mytologickém pojetí. Ve skutečnosti jsou to proměňovači, kteří na sebe berou podobu vlků. Na rozdíl od Dětí měsíce se mohou proměnit z vlastní vůle, nepotřebují k tomu měsíc a jako vlkům jim zůstane lidský rozum. Považují se za ochránce kmene a upíry za své nepřátele.

Ne každý z kmene se může proměnit. Tuto schopnost mají jen ti s přímou pokrevní linií k prvnímu proměňovači Taha Akimu.

První proměna proběhne mezi pubertou a dvacátým pátým rokem života, záleží na síle dědictví a přítomnosti upírů.

Přímí potomci Taha Akiho se rodí s dvaceti čtyřmi páry chromozomů, místo typických dvaceti tří. Kdysi se věřilo, že speciální chromozomy mají jen muži, ale tato teorie byla vyvrácena Leah.

Pokud se nositel speciálního chromozomu nesetká do dvaceti pěti let s pachem upíra, nepromění se a chromozom na něj nemá žádný vliv.

 

Rodokmen Atearů, Blacků, Clearwaterů a Uleyů.

 

 

 

Kmen

Billy Black

Quil Ateara III.

Sue Uleyová Clearwaterová

Emily Youngová

Quil Ateara IV.

Quil byl synem Starého Quila a Molly Swanové. Vzal si Joy Quehpu a měli syna Quil Atearu V. Jako potomek předchozí vlkodlačí smečky předal svému synovi vlkodlačí gen. Také je možné, že byl biologickým otcem Embryho Calla a předal chromozom i jemu. Zemřel před třicátým rokem svého života, když se s ním na moři převrátila rybářská loď za velké bouře.

Sarah Blacková

Sarah byla vnučkou Quila Ateary II., manželkou Billyho Blacka a matkou Rachel, Rebeccy a Jacoba. Byla matkou na plný úvazek a umělkyní na částečný, pracovala hlavně s vodovými barvami.

Zemřela při dopravní nehodě, když bylo dvojčatům třináct a Jacobovi devět let. Sarah znala pravdu o quileutských vlcích a doufala, že se její syn nikdy nepromění.

Rachel Blacková

Rachel je dcerou Billyho a Sarah Blackových. Společně se svým dvojčetem zažívala těžké časy, když jejich matka zemřela. Opustila La Push, když byla dost stará, a jen vzácně se vracela na návštěvy.

Když se vrátila domů po státnicích na Washingtonské státní univerzitě s titulem z počítačového inženýrství, otiskl se do ní Paul Lahote. Ačkoliv plánovala odejít, Paul ji přitahoval. Prozradil jí pravdu o quileutských vlcích a ona jeho dilematu porozuměla. Rozhodla se pracovat z domu, dokud Paul nebude moct odejít.

Rebecca Blacková

Rebecca je dcerou Billyho a Sarah. Většinu roku žije na Havaji se svým manželem, profesionálním surfařem, často kvůli jeho závodům cestují. Stejně jako matka je malířkou, ale preferuje olej. O vlkodlacích nic neví.

Harry Clearwater

Harry byl manželem Sue a otcem Leah a Setha. Byl kmenovým starším a dobrým přítelem Billyho a Charlieho, se kterými často rybařil. Byl potomkem vlkodlačí linie Atearových a předal svým dětem toto dědictví.

Kim

Kim chodila s Jaredem Cameronem do třídy. Už nějakou dobu jej tajně milovala a nadchlo ji, když se do ní otisknul.

Joshua Uley

Joshua byl otcem Sama. Zmizel, když byl Sam ještě malý – neočekávaně odešel, když si uvědomil, že nezvládá zodpovědnost za svou rodinu. Je možné, že je také biologickým otcem Embryho Calla.

Claire Youngová

Claire je nejmladší sestřenicí Emily. Když byly Claire dva roky, otiskl se do ní Quil Ateara V. při návštěvě v La Push. Claire považuje Quila za velkého bratra.

 

 

Bellina rodina a přátelé

Charlie

Renée

Phil Dwyer

Phil je druhým manželem Renée a Belliným nevlastním otcem. Je hráčem v baseballovém týmu nižší ligy a kvůli práci často cestuje.

Angela WeberováBen Cheney

Mike Newton

Jessica Stanleyová

Tyler Crowley

Lauren Malloryová

Eric Yorkie

Conner

Conner je kamarád Mikea.

Lee

Lee chodil na střední škole do stejné třídy jako Mike a ostatní. Chodil se Samanthou.

Austin Marks

Austin je nejlepší kamarád Bena, stejně jako on zbožňuje komiksy a indie rock.

Katie Marshallová

Katie má rusé vlasy a bydlí kousek od Charlieho, v posledním ročníku chodila s Ericem.

Samantha

Samantha chodila s Leem a kamarádila s Lauren, chodila do stejné třídy s Mikem a ostatními.

 

Učitelé na Střední škole ve Forks

Pan Banner

Ve Forks učí přírodní vědy.

Pan Berty

Vyučuje angličtinu ve Forks.

Trenér Clapp

Ve Forks učí tělocvik.

Paní Copeová

Paní Copeová je rusovlasá sekretářka Střední školy ve Forks.

Pan Greene

Je ředitelem střední školy.

Pan Jefferson

Na Střední škole ve Forks vyučuje politické vědy.

Pan Varner

Ve Forks učí matematiku.

 

Další obyvatelé Forks

Beth Crowleyová

Beth je matkou Tylera a přátelí se s Mikovou matkou.

Dr. Gerandy

Kolega a přítel Carlislea.

Karen Newtonová

Mikeova matka vypadá díky načesaným vlasům, perfektní manikúře a botách na podpatku trochu nepatřičně jako spolumajitelka Newton´s Olympic Outfitters.

Pan Newton

Otec Mikea a spolumajitel Newton´s Olympic Outfitters.

Paní Stanleyová

Jessičina matka a městská drbna. Pracuje v bance a rodina bydlí na západní straně Forks ve velkém domě s výhledem na pobřeží.

Paní Weberová

Matka Angely a dvojčat, pochází z velké rodiny.

Pan Weber

Otec Angely a dvojčat, je luteránským pastorem.

 

Obyvatelé Seattlu

J. Jenks

Max

 

Obyvatelé Brazílie

Gustavo

Gustavo je Brazilec, který byl najat na správu ostrova Esme. Z Kaureniny pověrčivosti je nesvůj a chce, aby byla modernější.

Kaure

Kauren pochází z kmene Tikua a je správkyní ostrova Esme. Žije v Rio de Janeiru, ale byla vychována v duchu kmenových tradic, ty zahrnují i upíry, včetně možnosti jejich rozmnožování. Věří, že jsou upíří skuteční a že pro ně pracuje.

 


Tento článek funguje v rámci rozbalovacích seznamů a odkazuje na články o postavách. Většina fotek se po kliknutí zvětší.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Postavy:

 1 2 3 4   Další »
37. ×××××
10.11.2017 [21:28]

Volturiovy jsou nejlepší!!! Nejlepší jsou Felix ❤ a Demetri!!!

36. kateřina
04.02.2014 [20:34]

je to hustej film a je fakt dobrej žeruho Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

35. Veru
28.01.2014 [19:09]

Mám ráda twilight, knížky jsou vážně super, ale zklamaly mě filmy, hlavně tedy 1. díl - stmívání... ostatní jsou fajn, ale pervní díl je vážně divný, nepřijde vám? Emoticon

34. adminka
25.01.2014 [15:16]

Já miluju upně všechny, a je to vážně bombový film Emoticon

33. utynka
23.01.2014 [17:52]

já vás zbožnuju Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

32. Terka
16.01.2014 [6:12]

nej film co sem kdy vyděla fakt bomba Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

nej film co sem kdy vyděla fakt supr


Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31. laurent
09.04.2013 [13:01]

Tomáte z té knihy Sága stmívání Oficiální průvodce

30. Athenodora
10.02.2013 [13:58]

Suprovní! Nejvíc miluju Caiuse a po té zbytek Volturiových jako dvojčata Jane s Alecem! Ale Caius je nej !! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

29. maja
18.01.2013 [16:02]

Jaaaaaaaaaaaaaaa ho miluju ja bych ho chtela videt taky ale zije v |Ameryce nebo nezije vubec no te jedno Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

28. luu12
16.01.2013 [17:22]

Já moc miluju Edvarda a Bella je taky nejlepší :)
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3 4   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!