Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Poviedky od Soso177

Poviedky od Soso177

Kapitolovky

/ Láska či závislosť? - dokončená / Hladina stúpa - rozpísaná / Bestseller - v príprave/ Definícia lásky - v príprave


Jednorázovky

/ Dieťa z vízie / Dieťa z vízie 2. časť / Neprišiel / Beštia / Dôležité pre Rosalie / Ako by to dopadlo


Drabble

/ Renesmé a Jacob - „dospeláci“ / Naozaj sme pre seba stvorení? / Vízie z minulosti


Nápady

 

 

Vitajte na mojom zhrnutí. Mám veľmi rada Jacoba a Renesmé, ale ešte radšej si vymýšľam nové postavy. Najnovšie som začala písať novú poviedku, takže sa budem sústrediť hlavne na ňu, ale v príprave je ešte jedna poviedka a dajaký drabblík alebo jednorázovku určite tiež občas hodím. :) Inak kapitoly budem pridávať, keď zmizne predchádzajúca z lišty, alebo keď budem mať dosť komenrárov...

 

 

Ako by to dopadlo... 

 

Hladina stúpa - 18. kapitola: Lákavá nenávisť

 

Hladina stúpa - 17. kapitola: Nebezpečná podobnosť

 

 

 


 

 

 

 

Láska či závislosť

 

Láska či závislosť?

Stav: dokončená

V živote Renesmé Cullenovej nikdy nič nechýbalo. Čo by aj malo? Úžasná upíria rodina, partia bláznivých vlkolakov a... Jacob. Patrí k nej už od nepamäti, môže s ním vždy rátať a to on je ten, kto ju vždy chápe. Ness si bez neho nevie predsatviť svoj život - on je rozhodne viac, ako len priateľ. Záleží jej na ňom a myslí si, že sa zaľúbila. Jedného zo začiatku úplne normálne nenormálneho dňa, sa však Nessie dozvie, že je k nej Jacob "len" pripútaný. Čo to vlastne je, to pripútanie? Je to vôbec láska? Nie je len závislý od jej šťastia?

Jacob prešiel svojim peklom, no osud mu dal šancu na šťastie.  Renesmé akoby padlo všetko do do vienka - predsa len drámu si prežila jej rodina. No šťastie nedostaneš len tak, treba si ho strážiť a oň bojovať. Uvedomia si to tí dvaja, alebo ich rozdelí to, čo ich spojilo?

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.  9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.

Malá ochutnávka:

„Nie, Ness. To nie je tak. Nechcem, nie... ja ťa nemôžem stratiť. Ty si ako slnko, ako všetko, to nesmieš...“ Jacob naprázdno prehltol a začal sa strašne triasť. Potom zaťal ruky do pästí a zhlboka sa nadýchol.

„Mýliš sa, Jacob,“ zašepkala som, otočila som sa na päte a nechala som ho tam stáť.

Len tá jediná veta bola pravdivá. Skoro mi vyznal lásku, čo nikdy neurobil. Vlastne je to dobre, inak by som možno naozaj podľahla. Uverila by som tej krásnej lži.

Ale teraz už Jacobovi to hlúpe pripútanie nikdy neublíži.

Je preč.

Dúfam.

 

Stav: rozpísaná

Leah odišla z La Push, aby začala nový život. Zaľúbila sa a vydala, prestala sa premieňať a má deti. Nikdy nechcela, aby mal ktokoľvek s jej rodiny niečo spoločné s nadprorodzeným svetom, z ktorého utiekla, no život na jej plány nedbal.  

Príbeh plný napätia, neočakávaných zvratov, posadnutia, niekedy aj trochou brutality a vzťahov.  

Tiež o láske medzi matkou a synom, medzi sestrou a brotom, medzi morskou pannou a vlkolakom, medzi strýkom a neterou, medzi drakolakom a vlkolačicou a mnohých ďalších. :)

1. kapitola: Pomoc morskej panny  - 2. kapitola:Tajomstvo hlbín   - 3. kapitola: Ľuďom sa nedá veriť  - 4. kapitola: Odhalenie - 5. kapitola: Leino rozhodnutie - 6. kapitola: Zlé znamenie - 7. kapitola: Naproti osudu - 8. kapitola: Bledí zabijaci - 9. kapitola: Prvýkrát vlkom - 10. kapitola: Naozaj to chceš? - 11. kapitola: Plánované riziko   - 12. kapitola: Odveta  - 3. kapitola: Neohľaduplný osud  - 14. kapitola: To posledné, čo čakal - 15. kapitola: Tichá výstraha  - 16. kapitola: Dokonalá komplikácia  - 17. kapitola: Nebezpečná podobnosť - 18. kapitola: Lákavá nenávisť - 19. kapitola: Minulosť nežnej výbušniny

 

Stav: v príprave

William Jacob Black je známy kvôli povolaniu svojich rodičov, ministra vnútra a federálnej sudkyne, ktorí predstierajú, že im na ňom nezáleží, aby ho ochránili. Jacob nie je medzi rovesníkmi obľúbený, pretože jeho rodičia sú slávni a veľmi bohatí. Spolužiaci mu závidia luxus a známosť, preto sa ho snažia čo najviac zhodiť. Preto je Jacob veľmi osamelý a odsudený len čo vysloví svoje meno. Potom však stretne niekoho, kto je iný ako ostatní. Lynn je pekné, ambiciózne dievča, ktoré však všetkých desí svojou inteligenciou. Možno bude práve Jacob ten, kto si s Lynn bude rozumieť a možno bude práve Lynn tá, ktorá pochopí Jacoba.

Ďalšia komplikácia súvisiaca s povolaním Jacobových rodičov na seba nenechá dlho čakať. Edward Cullen - prvorodený syn jedného z najväčších mafiónov v Rakúsku, dostane za úlohu udeliť priúčku ministrovi vnútra, ktorý dlho a úspešne prenasledoval jeho rodinu a k tomu chce využiť jeho syna - Jacoba. Do nebezpečenstva sa tak dostáva nielen Jacob a jeho sestra, ale aj Lynn.

Na pomoc prichádza agentka Swanová, ktorej pridelili tento prípad. Je prvý raz v teréne a to má na krku sexi mafiána, ktorý sa hrá na ohrozeného, aby sa dostal cez ochranu tajnej služby k svojmu cieľu...

Príbeh v ktorom to kým ste, nezávisí od vášho mena alebo pôvodu, ale od vašich rozhodnutí.

P.S. V tejto poviedke upírov ani vlkolakov nečakajte! Jedná sa o čiste ľudskú poviedku.

1.kapitola  ♦ 2.kapitola ♦ 3.kapitola ♦ 4.kapitola ♦ 5.kapitola

 

 

 

 

    

 

Stav: v príprave

Príbeh o troch dievčatách:

O Linsy Blackovej, prvorodenej dcére Jacoba a Renesmé Blackovcov, ktorá sa oveľa viac doma cíti doma, než v lese. Školu nemá rada hlavne kvôli svojim namysleným, intrigánskym spolužiakom, ktorých mánii počítačových hier a dotykových telefónov nerozumie. Zo všetkého najviac túži mať naozajstnú kamarátku.

O Anike Neuvirtovej, zasnívanému dievčaťu s velkým intelektom a intujíciou. Verí, že na svete existuje niečo nadprirodzené a čarovné. Je tiež veľká písateľka a výmyselníčka a túži raz napísať naozajstný bestseller. Ani ona do kolektívu nezapadá a dúfa, že si raz nájde nejakú dobrú priateľku.

A o Nicol Prewetovej, dievčati s podobným talentom ako Bella, ocitnúť sa vždy v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Videla veci, ktoré sú také absurdné, že jej nikto neverí. Stala sa z nej čudáčka z deckého domova.

Anika a Nicol si budú s Linsy nezvyčajne dobre rozumieť, lenže čo keď sa práve preto stávajú nebezpečenstvom pre tajomstvo Cullenovcov a Blackovcov?

Okrem toho sa v meste objavia upíry, ktorým sa prítomnosť meničov ani v najmenšom nepáči a celej rodine hrozí veľké nebezpečenstvo.

A to ešte nikto nespomínal zvláštnych meničov v podobe leopardov...

 


 

 

Renesmé a Jacob - dospeláci

Renemsmé a Jacob - dospeláci

Tento tripple drabble je z pohľadu Belly a jej vnímania Renesméinho života. Vyrástla z Renesmé dokonalá dcéra? Akú má vôbec prácu? Akú Jacob? A kvôli čomu je teraz oheň na streche - hlavne z Edwardovej strany?

Naozaj sme pre seba stvorení?

Naozaj sme pre seba stvorení? (klikni na obrázok)

 Edward sa nevie rozhodnúť. Na jednej strane ho to k Belle ťahá, na druhej je pre ňu príliš nebezpečný. Lenže ako sa zmieriť s toľkými protichodnými pocitmi?

Vízie minulosti

 

Alice vidí do budúcnosti. Bolo by také prekvapenie, keby dcéra jej netere videla minulosť?

 

 

 


 

 

 

Dieťa z vízie

Alice už dlhšie trpí pri pohľade na rozrastajúcu sa rodinu Renesmé Blackovej. Lenže čo ak existuje možnosť, ako by sa aj ona mohla stať matkou? A čo to dieťa z jej vízie?

1. časť 2. časť

 

neprišiel        (klikni na obrázok)

 Chýbaš mi, láska. Potrebujem ťa, tvoja dcéra ťa potrebuje. Kde si? Prečo si neprišiel?

 

Beštia

„Zastav! Zastav a vysaď ma niekde. Stopnem si dačo alebo pôjdem peši. Všetko lepšie ako byť s upírom...“ kričala Bella.

Scéna zo súmraku, keď Edward viezol Bellu z Port Angeles. Ako Belle  došlo, že Edward je naozaj upír. A nebude jej to jedno, tak ako to poznáme.         

Dôležité pre Rosalie  

Rosalie žije ako upírka, ktorá sa stará o ľudské deti. Kto sú tie deti, a prečo sú pre Volturiovcov také dôležité? Je Rosalie šťastná, alebo v jej živote stále niečo chýba?

Ako by to dopadlo...

 

 

...keby boli Edward a Bella obyčajní, šialene zaľúbení pubertiaci na tajnom rande v lese a o upírskom svete by nevedeli zhola nič? Lenže o niečom nevedieť neznamená, že to neexistuje... Budú mať šťastie alebo smolu?

 

 

 

 

Ty si moje všetko              

 malá Alice(klikni na obrázok) 

Bella a Edward sú ľudia, manželia a novopečení adoptívni rodičia malej Alice. Nazdávajú sa, že šťastnejší už byť nemôžu, a predsa sa Bella v noci zobudí na detský plač... Však všetci vieme, že Alice nie je celkom "normálna".

    

 


 

Mám celkom veľa nápadov, ale nad týmito uvažujem naozaj vážne. Ak by niekoho niečo zaujalo, napíšte a ja by som sa mohla pustiť do písania. :)

1.  Tento nápad je premenený na poviedku Bestseller

2. Zatiaľ nemá názov 

 Bella sa prisťahuje do Forks zároveň so svojou o rok mladšou sesternicou Natalie – krásna, inteligentná, všímavá, do ktorej sú všetci chalani zo školy. Jej srdce však získa Jacob Black a možno by to celé dopadlo šťastne, kebyže sa do mesta neprisťahujú Cullenovci. Medzi Edwardom a Bellou je to ako v Súmraku – až na to že Natalie príde na to, kto sú Edward a jeho rodina skôr než Bella. Ako na to prišla a čo spravia? Okrem toho sa kvôli Cullenovcom  začne vlkolačia horúčka, ktorá neminie ani Jakea. Ako to s tými dvoma dopadne? Rozdelia ich práve vlci?

3. Tento nápad je premenený na poviekdu Hladina súpa 

4. Zatiaľ nemá názov 

Cullenovci mali problém s klanom talentovaných upírov, ktorí si veľmi dovoľovali a napadli rezerváciu, pričom kvôli vlkom, ktorí to samozrejme nemohli nechať len tak, prišli o jednu členku. Pri  priamej konfrontácií na nich zaútočili. Jedna z upírok má podobný talent ako Jane Volturiová, spôsobovať bolesť, ale ešte väčšiu na rôzne časti tela alebo na celok a akokoľvek dlhú dobu. Napadla Renesmé. Renesmé zažila takú bolesť, že stratila pamäť na svoj život aj detstvo. Kým by ste boli, keby ste nemali žiadne spomienky? Keby ste si nepamätali, kto vlastne ste? To sa stalo Ness. Nevie kto je, na nič a na nikoho si nepamätá, ani na svoju rodinu, priateľov či Jacoba. Avšak pri určitých osobách v určitých momentoch cíti pocity, ktorým nerozumie a ktoré nejako súvisia so vzťahmi, ktoré k tým ľuďom prechovávala, aj keď si na to už nepamätá. Okrem toho sa jej začínajú vynárať spomienky, ktoré však nie sú jej. Pri tom utrpení, ktoré zažila bola v tesnom duševnom aj mentálnom spojení s upírkou, ktorá jej bolesť spôsobovala. Pri tom to spojení sa k nej preniesli upírkine spomienky a ona ich považuje za vlastné. Upírka nemala ľahký život... a ten život sa zo dňa na deň stane aj Nessinin. Všetky upírkine spomienky, názory, dojmy, skúsenosti – všetko sa stane Nessinou súčasťou. Pričom si ten klan nedá pokoj a bude sa snažiť použiť Renesmé pre je postihnutie, aby sa Cullenovcom a vlkom pomstili...

 

5. Zatiaľ nemá názov

Edward Bellu opustil, potom následoval skok z útesu, Taliansko a sľub že z Belly sa stane upírka. Lenže Edward s Bellou nezostal. V tej dobe totiž pátral po lieku, ktorý z upíra znova spraví smrteľníka. Celá rodina Cullenovcov sa vďaka tomu zmenila na ľudí a vrátila sa päť do Forks. V poviedke budeme sledovať ich novonadubudnuté ľudské životy. Rosalie a Emmet majú dvoch synov, Alice a Jasper majú dcéru a novopečeného syna a Edward s Bellou majú dve drérky dvojčatá. Lenže než sa Edward vrátil Bella bola tehotná s Jacobom a Jacobova dcéra Jacquline stále žije s nimi, zatiaľ čo Jacob ich chráni. Neskôr ich príde navštíviť Elezar, ktorý odhalí obrovské taleny Cullenovských ratolestí a riziko, žeby sa o nich Volterra mohla zaujímať, keby prišli skontrolovať Bellu. Táto situácia nemá veľmi šťastné východisko.

 

 


 

Som privrženec Jakeismu! :)

 

 


Prosím, všeobecné nadpisy pre poviedky nekopírujte, je to moja vlastná a čiste súkromná tvorba.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od Soso177:

 1 2   Další »
13. LeahCc
16.05.2012 [21:45]

LeahCcAhoj Soso117. Chtěla bych ti poděkovat za ten nádherný koment u Ty nejsi má Bella! Cením si toho. Ohledně Belly máš naprostou pravdu, ale já jsem ještě natolik nezkušená, že mi to nedošlo. No uvidíme... Zkusím to zpravit. Díky, moc Emoticon

13.05.2012 [15:51]

SundanceAhoj, tak jsem tě přidala do seznamu přívrženců Jakeismu.. :D Jen tě poprosím, aby sis dala tenhle obrázek sem na shrnutí a napsala tam, že jsi jeho přívrženec.. Poprosím i o to, že kdyby ti někdo napsal, že se chce stát členem, abys mě informovala.. :D Díky.. ;) Obrázek - www.stmivani.eu/gallery/kolovr%C3%A1tek%20(1).jpg

12.05.2012 [13:33]

VerCullenÁno, už tam máš můj potrhlý komentář. Emoticon

12.05.2012 [9:00]

VerCullenAhojky, můžu se zeptat, kdy bude další kapitola Hladina stúpa? Emoticon

12.03.2012 [21:44]

KairaTayAhojky, co email? Emoticon

12.03.2012 [17:19]

Kika57Vůbec nemáš za co děkovat, ale to upozornění... Víš, já nerada upozorňuji na shrnutí - nerada se vtírám. Podle mě, když má čtenář o povídku zájem, tak dřív nebo později na kapitolu narazí. Tobě jsem napsala, protože byla má chyba, že sis toho nevšimla - neměla jsem doplněný odkaz, takže jsem se tak trošku vetřela sem. Emoticon
Jinak ti skutečně děkuji za tvé komentáře, opravdu jsou krásné. Jsem ráda, že mám takovou čtenářku. Emoticon Emoticon Emoticon

07.03.2012 [20:29]

KairaTayAhojky, psala jsi mi o obrázky... jestli máš icq, fb - ozvy se...

04.03.2012 [16:38]

SundanceAhoj, četla jsem tvůj komentář, kde jsi se ptala, jestli je má povídka - Žlutooký chlapec - na způsob Školy noci. Ano, je. Vlastně jsem do ní zakomponovala Školu noci, Upíří deníky, Mrazení a Twilight ságu. ;)

03.03.2012 [14:48]

Kika57Ahoj, nejprve bych ti chtěla poděkovat za nádherná slova u Pushinky. Jsem ráda, že se ti líbila i předchozí "část". Emoticon Taky ti napsat, že už vyšla 2. kapitola P. Emoticon
Ještě jednou moc děkuji. Emoticon Emoticon

20.02.2012 [15:05]

HakunamatataNemohla by si, keď budeš mať čas, skúsiť napísať poviedku number 1? Emoticon Bola by som ti vďačná. (Aj dvojka je super, no viac sa mi páči prvá) Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!