Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Poviedky od MaryAngel

Poviedky od MaryAngelKapitolové poviedky
Asistentka - dokončená
Asistentka II - rozpísaná

Total true


Stav

37. kapitola - 100 % 

38. kapitola - 5%


Asistentka 

I. Séria

Stav: dokončená

 

Asistentka II

Citát: „... No ak si ma skrotíš, budeme jeden druhého potrebovať. Budeš pre mňa jediný na svete. Ja budem pre teba jediná na svete... " Antoine de Saint-Exupéry

Obsah: Edward Anthony Cullen - miliardár, génius, bohém, playboy. Najznámejší obchodník so smrťou. Má všetko čo chce a koho chce. Jediná žena, ktorú nikdy nedostal, je jeho osobná asistentka - Isabella Swanová. Edward bez Belly nespraví krok na žiadne rokovanie. Pracujú spolu päť rokov, každý deň. Vzniká medzi nimi zvláštny druh vzťahu, pri ktorom sa začínajú obaja pohybovať na príliš tenkom ľade. A čo ak majú obaja svoje tajomstvá? 

Hlavnépostavy: Isabella Swanová, Edward Anthony Cullen, Alice Brandonová, Jerry Falwell, Nancy Postrová

Trailer

  01. • 02.   03.   04.   05.   06.   07.   08.   09.   10. 

11.   12.   13.   14.  15.  16.   17.   18.   19. •  20.

21.   22.   23. •  24.    25.   26. •  27.   28.  29.   30.

 

II. Séria 

Stav: rozpísaná 

 

Asistentka I.

Citát: „V živote môžeme urobiť veľa chýb, okrem jednej: tej, ktorá nás zničí." Paulo Coelho

Obsah: Príbeh skončil. Opona padla. Čo doteraz bolo ťažko uskutočniteľné sa stalo nemožné. Osud sa s nimi nepekne zahral a rozdelil ich. Vyrovná sa s tým Edward a vráti sa do starých kolají svojho bohémskeho života? A čo Bella? Zabudne na to, že jej niekedy Edward Cullen skrížil cestu? Nájde každý vlastné šťastie, alebo sa rozhodnú za to svoje spoločné bojovať? 

Hlavné postavy: Isabella Swanová, Edward Anthony Cullen, Alice Brandonová, Emmett Mc Carty, Lilly, Tony Stark, ... 

Trailer

 01. • 02. • 03. • 04. • 05. • 06. • 07. • 08. • 09. • 10. 

11. •  12. • 13. •  14. • 15. • 16. • 17. • 18. • 19. • 20.

21. • 22. • 23. • 24. • 25. • 26. • 27. • 28 • 2930 •

31 • 32 • 3334 • 35 • 36 • 37 • 38 epilog


Progres 


 

OK

 Stav: v príprave 

Citát: Keď sa už nemôžeme vrátiť, musíme hľadať najlepší spôsob, ako ísť dopredu. (Paulo Coelho, Alchymista)

Popis: Bella, žena, s ktorou sa život  nemaznal. Skoro pochopila, že svojou krásou môže ovládať mužov a zabezpečiť si tak životný štandard. Život v pretvárke a klamstve. Neustály lov. Do cesty je vstúpi záhadný Edward Cullen, ktorý ju zaujme na prvý pohľad. Spĺňa všetky Belline podmienky dokonalého muža - bohatý, mladý, neverí v lásku a ako bonus, je skutočne sexy. Bella sa rozhodne, že toto je chlap, ktorý ju zabezpečí navždy. Na to, aby ho oslnila má len jednu šancu. Len jednu noc. Je možné, aby títo dvaja našli k sebe cestu? Alebo láska v tomto príbehu naozaj nemá miesto? 

Hlavné postavy: Isabella Maria Swan, Edward Cullen, Cullenovci


 

AP 

AP1

Stav: v príprave  

Citát: Všetci sme po celý život jednou nohou v rozprávke a druhou na pokraji priepasti. (Paulo Coelho, Jedenásť minút) 

Popis: Láska vzniká na miestach, kde by ju najmenej čakali. Bella Swanová vo svojom živote dlhšiu dobu nevidí zmysel. Cíti sa zbytočná a preto sa rozhodne po ukončení školy spraviť ráznu zmenu. Prihlási sa ako dobrovoľníčka na výpravu do Amazonskeho pralesa, ktorej cieľom je pomoc domorodcom z kmeňa Tikuna v boji so zákernou epidémiou. 

Čo sa stane, ak po príchode zistí, že sa lesom pohybuje démon noci unikajúci pred svojou vlastnou minulosťou?

Dá Edward Belle šancu vytiahnuť ho z jeho súkromného pekla?

Hlavné postavy: Isabella Maria Swan, Edward Cullen


 

SS

SS1

Stav: V príprave

Citát: Sex je emócia v pohybe. (Mae West)

Popis:Bella Swanová, talentovaná študentka biochémie na Harvarde. Svojím nadaním si získa priazeň zvláštneho profesora Cosma. Zasvätí ju do tajného výskumu, ktorému obetoval značnú časť života. Hľadanie látky, ktorá by bola rezistentná voči upíriemu jedu a mohla zaistiť ľuďom bezpečie. Bella na upírov neverí, ale postupne zistí, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. 

Výskum sa dostane do úspešného finále. Objavia zloženie látky, potrebujú však doplniť stabilizujúci prvok. Profesor náhle za záhadných okolností zomiera a Bella sa tak stáva jediná, ktorá mala prístup k výskumu. Medzi upírmi sa rozšíri, že ľudia našli prvok, ktorý im pomôže zabrániť premene v prípade pohryznutia. Vzniknú dve strany. Tí, čo látku chcú pre seba a tí, ktorí ju chcú zničiť. A s ňou aj mladú Bellu, ktorá vie toho až príliš veľa. 

Bella sa ocitá v životnom nebezpečenstve a potom, čo ju unesie neznámy upír, aby z nej získal informácie o rezistentnej látke, sa jej život prevracia naruby.

Kto je Edward Cullen a pre ktorú stranu rozohral túto partiu?

Hlavné postavy:Bella Swanová, Edward Cullen, profesor Cosmo,...


Stav: v príprave  

Citát: Všetky zápasy v živote nás majú niečomu naučiť - dokonca i tie, ktoré prehráme. (Paulo Coelho, Piata hora) 

Popis: Každý podvodník nesie riziko, že ho raz odhalia. Dobrý podvodník, ale vie nájsť medzeru v zákone a využiť ju. Zahladiť stopy a zmiznúť v správnom čase. Edward Cullen je v tom neprekonateľný. Nikdy mu nič nedokázali a ani ho nepodozrievali. So svojou schopnosťou čítať myšlienky je nezastaviteľný... Celé to má len jeden háčik, jediné riziko. Čo ak raz príde niekto, kto celý prípad preverí dôkladnejšie a nedá sa oklamať jeho šarmom? Mladá koncipientka, Bella Swanová, ktorá práve nastúpila na prax a má pred sebou sľubnú kariéru, si ide tvrdo za svojim cieľom a zaujíma ju iba pravda. Je rozhodnutá dokázať vinu Edwarda Cullena.

Čo ale ak sa to, čo na začiatku bol boj za spravodlivosť, zmení na niečo iné? Na hru na skrývačku? Kto vyhrá a kto bude porazený?

Bude šanca pre Edwarda uniknúť Bellinmu sarkazmu a dôvtipu? Dokáže zmiznúť, keď nastane ten správny čas?

Čo sa stane, keď sa z lovca stane korisť? Čo ale jeden pred druhým naozaj skrývajú? Pravdu alebo svoje city? 

Hlavné postavy: Isabella Maria Swan, Edward Cullen

 

Úryvok (prológ):

„Je vonku,“

„Čože?“ vykríkla som a zakuckala sa pritom kávou. Hnedá pena sa mi začala vpíjať do bielej blúzky, ale ja som to nevnímala.  „Čo si to povedal?“

„Santos je vonku,“ zopakoval Miles a pokrčil ramenami akoby sa ho to netýkalo. Akoby sme na tom nepracovali celé tri týždne po nociach.

Oprava. Ja som sa na tom namakala ako posledný idiot veriaci v spravodlivosť. Zlí budú potrestaní a k ukrivdeným príde zadosťučinenie. Kedy sa poučím?

Nie! Nesmiem takto premýšľať! Vždy je tu nejaký kretén, ktorý všetku tú prácu s radosťou potopí. Nesmiem sa nechať. Možno to vyzerá, že to nemá zmysel, ja som vedela, že ten zmysel existuje. Je vo mne.

Mokrá škvrna od kávy ma začala nepríjemne páliť na pokožke. Bola som však vytočená ako samo peklo, takže mi to prišlo ako malé polienko, ktoré sa priloží do ohňa.

„Na podmienku?“ šepla som neveriaco ako ľahko môže jurisdikcia rozbiť vašu snahu.

To nemohlo byť horšie. Omyl. Mohlo.

„Nie, na kauciu,“ povedal prázdno a pozrel na mňa spod kovového rámu okuliarov. „Máš s tým problém? Odvolám ťa z prípadu?“

Rýchlo som sa zhlboka nadýchla.

Vytvoriť nepreniknuteľnú masku. Zachovať profesionálny imidž.

Nenechám sa len tak vyviesť z rovnováhy. Nie. Toto bola rutina. Padať a vstávať. Príde ďalší prípad. Ďalší boj.

„Nie. Som v pohode. Pôjdem dole do suterénu. Potrebujem nejaké doklady skartovať,“ povedala som zdanlivo pokojným hlasom. Mohla som len hádať, či si všimol tú iróniu.

„Mala by si na seba hodiť niečo čisté,“ povedal zamračene Miles a ukázal na rozpíjajúcu sa škvrnu od kávy na mojej blúzke. Možno ma nechcel provokovať, ale zovrela som ruku za chrbtom v päsť.

„Samozrejme,“ odsekla som a hodila kelínok do koša. Zvyšok kávy vyšplechol, akoby sa chcel dostať von z koša a napáchať ďalšiu škodu.

Otočila som sa a cítila na sebe Milesov pohľad. Akoby čakal nejaký výstup. Áno, mala som namále. Ale to som mu nehodlala poskytnúť.

Takto to bolo vždy. Bojuješ a prehráš. Skorumpovaný systém, ktorý je na tých hajzlíkov je krátky.

Potrebovala som sa odreagovať. Vypustiť paru.

Vytiahla som mobil a naťukala rýchlu textovú správu.

Dnes večer.

„Isabella?“ zavolal za mnou Miles a ja som zovrela ruky v päsť. Zastavila som, no neotočila sa. Moje sebaovládanie bolo napnuté ako struna na starej gitare. „Keď už budeš vonku. Nezabudni odniesť potvrdiť na súd správu o tom Santosovi. Potrebujeme oficiálne vyjadrenie o uzatvorení prípadu.“

„Jasné, šéfe.“

Mobil mi zavibrovala a ja som rýchlo pozrela na obrazovku. Usmiala som sa pre seba, ako som vykročila z kancelárie.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od MaryAngel:

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 108   Další »
1073. anissska
23.06.2019 [13:58]

anissskaZdravíčko všichni, zase po roce (je to hrozný, jak to letí) Emoticon

Přuju hezký začátek prázdnin, MaryAngel, a doufám, že se nám nějak povede tu povídku společně doklepat Emoticon

1072. Babca S.
12.04.2019 [19:02]

Tak cekam na pokracko a ono porad nic. Emoticon Emoticon bude? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1071. Iva
25.03.2019 [10:14]

Emoticon Emoticon Emoticon Tešíme sa

1070. MaryAngel
21.03.2019 [19:38]

MaryAngelHlasim po dlhej prestavke. Popoľ na hravu, a sľubujem nápravu. S dcerkou sme na striedačku viackrát boli chore, potom mi nefungoval notebook, samé komplikácie... Ale už sa hlásim do služby. Prva strana ďalšej kapitoly je načrtnutá a hoci to má od dokončenia ešte veeeľa hodín písania, verím, že keď sa mi podarí aspoň párkrát do týždňa sadnúť k počítaču, myšlienky sa ustália a aj kapitola nadobudne podobu, s ktorou budem spokojná. Tak držte palce, nech to tu máme za mesiac max dva odpublikované. Emoticon Emoticon

1069. MaryAngel
13.09.2018 [18:56]

MaryAngel Edmonka: Ani nevieš, ako veľmi mi tvoj komentár urobil radosť! Emoticon Emoticon Emoticon Ani si nepamätám, kedy naposledy som niečo takéhoto charakteru v súvislosti s Asistentkou videla. Čítala som ho dookola párkrát, a veeeeľmi ma potešilo, že poviedka má ešte takého nadšeného čitateľa, napriek tomu, že už je to niekoľko rokov, čo som ju začala písať a rozhodne jej dopísanie trvá dlhšie, ako som pôvodne plánovala. Emoticon Emoticon Naozaj som veľmi rada, že ti kapitolka spravila radosť a prišla presne na tvoje narodeninky - Vsetko najlepšie!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Držím palce, aby polročný pobyt v cudzine dobre dopadol a náležite si si ho užila. Dúfam, že niekedy v tom čase bude aj ďalšia kapitola a budeš si môcť tak znovu spraviť pri jej čítaní radosť.

1068. Edmonka
07.09.2018 [23:24]

EdmonkaÓ můj bože, ó můj bože! Už několik měsíců pravidelně kontruluju, jestli jsi nepřidala nějaký ten řádek a těším se jak malá holka. Za ty roky jsem obě série tvé povídky přečetla mockrát! Určitě bych se dopočítala do druhé desítky. Vždycky když mi bylo hezky a já si chtěla dopřát něco hezkého, rozklikla jsem si tě. Když mi bylo ouvej, začetla jsem se o zkouškovém místo do učebnic právě do tvého příběhu a dokonale si vyčistila hlavu. Teď jsem poslední dobou nic nestíhala. V pondělí ráno odlítám na půl roku do ciziny, jsem na smrt unavená, ale tak ze zvyku po delší době před spánkem najedu na tvůj profil a ono je to tady! Za 34 minut odbije půlnoc a já budu moct začít slavit čtvrtstoletí od svého narození a lepší dárek jsem si snad ani nemohla přát. Děkuju! Děkuju! Děkujuuuuuu! Na spánek kašlu, jdu si uvařit čaj a po půlnoci začínám! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1067. MaryAngel
06.09.2018 [19:00]

MaryAngelIva: Ďakujem! Emoticon Emoticon

1066. Iva
03.09.2018 [21:57]

Emoticon Emoticon Emoticon

1065. MaryAngel
03.09.2018 [11:42]

MaryAngelHotovo! Kapitolka vložená na schválenie Emoticon

1064. MaryAngel
01.09.2018 [21:32]

MaryAngel anissska: To si vystihla, tiež dúfam, že v novom školskom roku sa bude písať oveľa rýchlejšie. Emoticon S hrozou som si uvedomila, že od roku 2015 nebola v jednom roku viac ako jedna, hanba mi. Emoticon Emoticon Emoticon Ale dúfam, že aspoň záver Asistentky bude svižnejší. Emoticon Emoticon Zatiaľ mám opravených 7 strán a chýba mi ešte 6 aby bola kapitola ready na publikovanie. Dúfam, že sa zajtra podarí čo najviac pokročiť. Emoticon Emoticon

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ... 108   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!