Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Povídky od Sabienna

Povídky od Sabienna

Jednorázové povídky:
Jenom kamarád?
Na kousky
V kapkách deště
Dva lidi v Zoo

Kapitolové povídky:
Právo volby (dokončená)
Lovec vs. Predátor (dokončená)
Na dně (připravuje se)

1 e+b 

  

 b+j

Hlavní postavy: Jacob, Bella, Edward

Pohled vypravěče: Jacob 

Počet slov: 8 146   

Jacob a Bella jsou nejlepší kamarádi už od dětských let. Jenže v jistém věku se věci se trochu mění. Bella se platonicky zamiluje do školního krasavce a všichni v jejím okolí to jasně ví. Především Jacob, který o Edwardovi poslouchá nonstop. Ale kalich trpělivosti jednou přeteče, a o to rychleji, když Jake k Belle chová jiné city, než pouze ty kamarádské. Jak to zamilovaný Jacob vyřeší? 

Povídka zde

 

ed 

Hlavní postavy: Edward

Pohled vypravěče: Edward

Počet slov: 1 112

Songfic o nejniternějších pocitech Edwarda, který se po několika letech útrpného soužití se svou věčnou láskou rozhodne vztah ukončit. Bella po pár letech začala prahnout spíš po nekonečném životě, který jí Edward odmítl dát, než po Edwardovi samotném. Proto se s tím vypořádala po svém, což Edwarda dohnalo až k rozchodu. 

Povídka zde

 

 bell

 Hlavní postavy: Bella

Pohled vypravěče: Bella

Počet slov: 1 007

Bella zažije jednu z nejhorších věcí, které ženu můžou kdy potkat. Edward, její životní osudová láska, ji nechá stát přímo u oltáře. Co v ten zlomový okamžik zraněná mladá žena prožívá? A dostane se k ní alespoň nějaké vysvětlení? 

Povídka zde

 

tpiz 

Hlavní postavy: Edward, Bella

 Pohled vypravěče: Edward

 Typ povídky: Jednorázová

 Stav povídky: 100%

 Počet slov: 4 847 

Student veteriny Edward se dostane kvůli závěrečné obhajobě do Seattleské zoologické zahrady, kde má psát o životě mláděte lva jihoafrického. Přitom se seznámí s jeho ošetřovatelkou Isabellou Swanovou. Na první pohled se do ní zamiluje a postupem času si i on získá její lásku. Všechno se zdá bezchybné a krásné, než to jednoho dne Bella skončí. Edward se nakonec dozví nešťastnou zprávu, která změní celé jeho vnímání, a díky které najde smysl svého života.

Povídka zde

 

 moonlight

Hlavní postavy: Bella, Jacob 

Vedlejší postavy: Charlie 

 Pohled vypravěče: Bella 

 Typ povídky: Jednorázová 

 Stav povídky: 100% 

Bella odjakživa obdvivuje měsíc v úplňku. Ve svém novém městě si najde skvělé místo a jedné noci tam spatří podivné obrovské stvoření, o němž se ve městě tradují povídačky. Zvláštní tvor ji ale učaruje, a tak se tam začne vracet, až s obřím vlkem naváže uzší vztah, který nabere neobvyklých rozměrů. Když tam jednou najde místo svého němého přítele najde indiánské chlapce, dozví se šokující pravdu. Ustojí to Bella? 

Povídka zde

 

  cec

Hlavní postavy: Bella, Edward

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Jednorázová, 3. části

Stav povídky: 100%

Počet slov: 1. část - 4 270

            2. část - 7 857

            3. část - 7 349

Bella pracuje jako tajná agentka FBI, když ji zvláštní útvar pošle na Mallorcu, kde má spolupracovat s agentem Cullenem, který se předvede jako sexistický arogantní egoista, který sebevědomím přímo srší. Její nový parťák ji nesedne, ale když se proti němui psychicky obrní, začne si jejich spolupráci řádně užívat. Jenže pak se to trochu zvrhne, Bella Edwarda nemilosrdně poníží, což jeho mužská hrdost neunese, a stane se něco, čeho budou oba dva litovat. Belle zůstane akorát závěrečná zatýkací akce, v níž jí půjde o život. Vyvázne z toho v pořádku? A co Edward? 

 

mm

Hlavní postavy: Bella, Edward

Vedlejší postava: Charlie

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Jednorázová

Stav povídky: 100%

Bella je prašťená mladistvá, kterou skrz na skrz ovládají rozbouřené hormony. Jako typická rebelka školu fláká, a tak ji Charlie domluví doučování od matematického premianta školy - Edwarda Cullena. Toho Bella samozřejmě nemůže ani vystát, takže to Edward nemá vůbec jednoduché, ale nakonec Bellu zaujme. Jak moc ji ale zaujme? Jeden den, jedno doučování a jedno zásadní uvědomění.    j+b 

 

j+b 

 Hlavní postavy: Bella, Jacob

Vedlejší postavy: Cullenovi, Volturiovi 

Pohled vypravěče: Bella 

Stav povídky: dokončená 

Každý alespoň jednou za život stane před důležitým rozhodnutím. Bella jedno takové udělala, ale přes to jí to nic neulehčilo. Ublížila svému nejlepšímu kamarádovi - Jacobovi a nedokázala se z toho vzpamatovat. Už vůbec ne se smířit s tím, že by o něj měla přijít. Proto se vydá do na hranice Aljašky, aby ho odprosila a přivedla zpátky do Forks, odkud utekl. Bellu a Jacoba pojí silné pouto, jenže oslabené bolestným rozhodnutím, jehož následky dopadly na každého z nich. Může se zrazené zlomené srdce spravit a znovu milovat? Dá se životní rozhodnutí ještě změnit? 

Prolog + 1.♥ 2.♥ 3.♥ 4.

5. 6. 7. 8.♥ 9.10.11. 12.

13.14.15. 16.+ Epilog

 

 d+s+e+b

 Hlavní postavy: Bella, Edward, Sam a Dean Winchesterovi 

Vedlejší postavy: James, Victorie, Laurent, Cullenovi  

Pohled vypravěče: Bella, Winchesterovi

Stav povídky: dokončená

Ve Forks se dějí divné věci. Policie nachází znetvořené mrtvoly nebo mizí zdejší obyvatelé. Dokonce se z nemocnice začne ztrácet krev, a tak šerif Swan zavolá na pomoc dva vynikající lovce, když jeho podezření padne na nebezpečné noční tvory. Naneštěstí nedaleko sídlí klan upírů, který úspěšně koexistuje s lidmi. Ale ten má plno práce s nalezenou poloupírskou dívkou, která je závislá na lidské krvi a skrývá jedno ošklivé tajemství. Věci se zkomplikují při návštěvě nemocnice, kde se potká s lovcema. Ti ji unesou pro získání informací. Do toho se objeví garda z Volterry, která si pro Bellu přijde. Jak se tenhle svízelný uzel rozplete? Vybojuje si Bella svůj svobodný život po kterém tolik touží?

Trailer I 

Za nějž nesmírně vděčím Vilince! :)* 

 Trailer II

1.♠ 2.♠ 3.♠ 4.5.♠ 6.♠ 7.♠ 8.♠ 9.♠ 10.

11.♠ 12.♠ 13.♠ 14.♠ 15.♠ 16.♠ 17.♠ 18.♠ 19.♠ 20.

  j+b

 

b+j Hlavní postavy: Bella, Jacob, Edward

Vedlejší postavy: Charlie, Billy 

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 20%

Při tragické dopravní nehodě přijde Bella o všechno. O rodiče, o nejlepší přátele i svůj domov. Proto se dostane do Forks ke svému otci se kterým odmalička nevychází. Myšlenky jí ubíhají pouze jedním, spásným a definitivním, směrem, ale od toho ji zachrání její dávný kamarád z dětství Jacob. Ale všechno dobré se pokazí a Bella do toho spadne znovu. Mezitím se ve škole objeví pohledný tajemný mladík se záhadnou aurou, která Bellu neovladatelně přitahuje. Jakmile odhalí jeho zrůdné tajemství, přijde na to, jak z toho ven. Ukončí to Bella, anebo ji někdo zachrání? 

 

Lovec a Predátor

  Hlavní postavy: Bella, Dean, Sam, Edward

Vedlejší postavy: Garth, lidi z případů

Pohled vypravěče: Bella, Edward

Typ povídky: Kapitolová

 Stav povídky: 10%

Druhá řada povídky Lovec vs. Predátor. Bella se přidala k bratrům Winchesterovým a pomáhá jim v boji proti zlu. Deanovi nějakou dobu trvá, než si zvykne, že mají v týmu poloupírskou dívku, ale při jedné nebezpečné situaci uzná, že se jim hodí. Postupem času si k sobě ti dva najdou cestu a sblíží se. Při jednom lovu, ale narazí na nečekané. Na Edwarda. Jeho touha po pomstě znovu ožívá a je ještě silnější. Jak si s tímhle Bella poradí? Podaří se jí donutit Edwarda, aby city zvítězili nad nenávistí? A kam Bellu zavedou její city?
e+b

 

e+b 

 Hlavní postavy: Bella, Edward

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Jednorázovka

Stav povídky: 0%

Ve škole se chýlí k nejočekávanější akci roku, na kterou se těší každá studentka střední školy. Maturitní ples. Mezi nedočkavé dívky patří i tichá a nenápadná Bella Swanová, kterou zatím nikdo nepozval. Shodou okolností se dozví, že samotářský Edward Cullen ještě žádnou dívku nepozval. Bella si to přebre po svém a počká si na hodinu biologie na které sedí právě s Edwardem. Jak vypadá jeden den studentky střední školy, která zrovna krásou nevyniká, ale ani šikovností neoplývá? 

 

e+b

Hlavní postavy: Edward, Bella, Elias

Vedlejší postavy: zatím nejsou

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 0%

Paříž, nejkrásnější a nejúchvatnější město v Evropě, které každý navštěvuje z jiných důvodů. Někdo se chce podívat. Někdo si chce najít vášnivou lásku, jenž jsou pařížani tak proslulí. Někdo přijíždí za uměním, kterým Paříž přímo oplývá. A někdo hledá pracovní příležitost. Je to město, jehož atmosféru, noblesu a styl ocení každý. A každý si Paříž, město lásky, zamiluje. Překrásná Isabella Marie Swanová v Paříži už několik let žije. Má práci, o které sní mnoho mladých žen. Je tanečnicí v nejslavnějším kabaretu - v Moulin Rouge - a chodí s jeho zámožným a vlivným majitelem, Eliasem LeGrosem. I tak je se svým životem nespokojená. Věci se změní, když jednou potká chudého klavíristu Edwarda, který si ji okamžitě ziská. Začnou se scházet, navzájem poznají své odlišné životy, zjistí, že si výjimečně rozumí, a tak se do sebe bezhlavě zamilují. Jenže Bella má svá skrytá tajemství, jejichž odhalení by pro jejich lásku mohla být fatální. Sebere Bella svou odvahu a vyjde se vším na světlo? Najdou si ti dva i přes to všechno cestu k sobě?

 

 j+b+e

Hlavní postavy: Bella, Edward, Jacob

Vedlejší postavy: Magdalena, Tanya,

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 20%

Bella je jediná dcera bohatých newyorských podnikatelů, kteří ji nechají dělat si, co si ji zlíbí. Proto z ní vyroste sobecká, rozmazlená, prolhaná a vypočítavá potvora, která ráda s lidmi manipuluje a hraje nesmyslné hry. Náhoda a sprostá drzost ji dovede k nezištnému, poctivému a citlivému majiteli firmy - Edwardu Cullenovi, kterého začne využít. Když se ale dozví, že jeho firemní partner je jistý Jacob Black, její plány se dramaticky zkomplikují. A tak se roztočí kolotoč lží a her, které Bellu postupně ničí, i všechno kolem ní. Stejně si během toho všeho najde cestu ke každému z nich a vytvoří si s nimi blízký vztah. Jak tenhle lživý a falešný trojúhelník skončí? 

 

j+b+e 

Hlavní postavy: Bella, Jacob, Edward

Vedlejší postavy: Zatím nejsou

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 0%  

Bella si žije svůj dětský sen, když pracuje navelkém ranči. Jejím živobytím jsou koně a western, jenž bezmezně zbožňuje do té chvíle, než na ranč dorazí hollywoodská hvězda - samotný Edward Cullen - aby se naučil základy do svého nového filmu. Její zbožňovaná práce ji začne nervovat, když zjistí, že se jí tenhle namyšlený, zhýčkaný snob snaží uhnat a jen proto, že o něj nemá sebemenší zájem. To si Bella kompenzuje na svém nejlepším příteli, Jacobovi, který ji tajně miluje. Když Jacob přihlíží tomu, jak Bella Edwardovi pomaličku podvědomě podléhá, vloží se do toho sám. Jak Bella tenhle mužský souboj o její srdce ustojí? 

 

j+b+e

 Hlavní postavy: Bella, Jacob, Edward

Vedlejší postavy: Aro, Caius, Marcus, Jane, Alec

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 0%

Bella Volturi je Arova poloupírská chráněnka, která absolutně nesdílí Arův styl života, i když v něm dlouhá léta existuje. Nejvíc jí je proti srsti Arova záliba v bojích, ve kterých přichází o život spousta nevinných. Díky Arově krvavé zábavě se do vězení dostanou mladí indiánští měniči, které Aro odsoudí rovnou k zápasu na život a na smrt. Mezi nimi je i Jacob Black, který zůstane jako poslední, a kterému Bella hodlá za každou cenu pomoct, protože si ho během krátké chvíle velice oblíbí, i když je k ní paradoxně hrubý a zlý. I on ale zdolá tu nepřekonatelnou propast mezi dvěma nepřátelskými druhy, a tak spolu naplánují útěk. Povede se jim utéct z Volterry, města utrpení a útlaku, a žít podle svého? 

 

bellaslayer

 Hlavní postavy: Bella

Vedlejší postavy: Cullenovi

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Jednorázová

Stav povídky: 0%

Bella se poprvé dozví o upírech jako malá holčička, když jí vyvraždí rodinu. Zařekne se, že se v dospělosti pomstí, a že mezitím zabije každého upíra na kterého při své cestě narazí. Vyrůstá s tím, že se stane lovkyní upírů, a tak na sobě tvrdě pracuje. Když se dostane do stavu, kdy si je sama sebou zcela jistá, zaměří se na pomstu, po které celý život prahne. Vystopuje upíry, kteří měli zabít její rodinu, a nehodlá se s nikým slitovat. Zabrání jí něco - nebo někdo - v tom, aby svou odplatu vykonala, když není nic, po čem by toužila víc? 

 Bella slayer

 lavní postavy: Bella, Jasper, Luis, Lestat, Armand

Vedlejší postavy: Zatím nejsou 

Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: Dle zájmu čtenářů

 

Escape from the Reality

Hlavní postavy: Bella, Braiden, Edward

 Vedlejší postavy: Zatím nejsou

 Pohled vypravěče: Bella

Typ povídky: Kapitolová

Stav povídky: 20% 

Isabella si zařídila život po svém. Bydlí ve svém vlastním bytě, má skvělého přítele Braidena a průměrnou práci. Jenže když člověk získá to co chce, začne to brát jako samozřejmost, a proto si najde další cíl. I Bella má svůj sen, kterého hodlá jednou dosáhnout, ale k tomu ji dosavadní životní bohatství nestačí. Do toho všeho se ještě přidají partnerské problémy, až se všechno tak pracně vybudované začne hroutit. Jednoho dne potkají Denyho kamaráda ze střední, Edwarda Cullena, který Belle okamžitě učaruje. Ten jí nabídne práci ve své firmě a ona nakonec nabídku přijme. Jednak kvůli svému snu, tak i kvůli jeho společnosti. Jak tahle Belly životní zkušenost skončí?

 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Sabienna:

 1 2 3 4 5 6   Další »
52. MKV
20.04.2015 [8:34]

Chápu a ani nevíš, jak ti rozumím ohledně toho nedostatku času, ale pořád jsem tady a stále doufám, že nějaké to pokračování dříve nebo později přeci jen bude. :-D Emoticon

13.04.2015 [13:58]

SabiennaAhoj MKV, moc se omlouvám, že moje reakce trvala takovou dobu, ale já sem vážně zavítám jednou za čas Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Moc děkuju za přání do Nového roku a zpětně a s velkou prodlevou ti přeju to samé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Nerada bych tě zklamala, ale s tím pokračováním to zatím vypadá opravdu bledě Emoticon Emoticon Jsou chvíle, kdy mě to vezme a něco málo napíšu, a i vím, co psát, akorát není ten čas, no Emoticon Ale uvidíme Emoticon Emoticon

50. mkv
01.01.2015 [20:12]

Mnoho uspechu do noveho roku nejen ve psani ale i v zivote :-) a samozrejme nikdy neprestanu doufat v ono pokracovani ale nechci byt otravna takze hlavne HAPPY NEW YEAR !!! :-)

49. mkv
26.09.2014 [16:13]

Klidne rok, dva... ja si na to fakt pockam a klidek taky kolikrat nevyplodim nic kloudneho cele tydny a pak to prijde a najednou bum Emoticon a ja si na tve bun opravdu moc rada pockam Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

26.09.2014 [15:23]

Sabiennamkv: Sice tu už nejsem autorsky aktivní, ale jednou za čas sem vlezu a podívám se, co se tu děje, k sobě na profil vlezu a sjedu ho, takže mi tvoje komentáře ujít prostě nemohly Emoticon Emoticon
Jsem poctěná, že do mě vkládáš svoji důvěru i do druhé řady té povídky, ale zatím jsem nějak nechytla tu správnou "slinu" a to psaní mi moc nejde Emoticon Emoticon Emoticon Ale v hlavě už se mi to rýsuje, jak by to mohlo být, takže se snad už rozjedu Emoticon Emoticon Každopádně, mezi těmi rozepsanými povídkami další Lovci nejsou moje primární povídka, takže se to čekání může fakticky hoodně protáhnout, abys s tím byla případně smířená Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

47. mkv
22.09.2014 [20:00]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Pockej si... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Prave klesam z nebeskych vysin kam je vypalil fakt ze pokracovani preci jen bude fakt jsem stestim bez sebe a culim se tu jako idiot do talire dost pofidernich spaget :-D

Urcite si tu na tuhle tvou povidku pockam protoze prvni rada byla naprosto uzasna a na neco se proste cekat vyplati :-) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon moc se tesim a jsem rada ze jsi mi odpovedela jsi skvela Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

46. mkv
22.09.2014 [19:59]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Pockej si... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Prave klesam z nebeskych vysin kam je vypalil fakt ze pokracovani preci jen bude fakt jsem stestim bez sebe a culim se tu jako idiot do talire dost pofidernich spaget :-D

Urcite si tu na tuhle tvou povidku pockam protoze prvni rada byla naprosto uzasna a na neco se proste cekat vyplati :-) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon moc se tesim a jsem rada ze jsi mi odpovedela jsi skvela Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

22.09.2014 [18:30]

Sabiennamkv: V pohodě, to vůbec nevadí Emoticon Emoticon Nějaké to zaměněné slovíčko mě fakticky rozhodit nemůže Emoticon Emoticon Emoticon Jsem moc ráda, že se ti má povídka líbila, tvoje komentáře jsem četla a vážně mě neskutečně potěšily, děkuju ti za ně! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon A taky jsem moc ráda, že tě pobavilo moje shrnutí, to mě taky neskutečně těší Emoticon Emoticon Emoticon Když jsem ho tenkrát dělala, tak jsem u něj strávila opravdu hodně času, takže mě každá pochvala zahřeje u srdíčka Emoticon Emoticon Emoticon
Taky mě mrzí, že jsem tě musela zklamat ohledně toho, že na nových povídkách nepracuju, protože jsem se tématicky začala věnovat něčemu jinému a přemístila jsem se i na jiný web Emoticon Emoticon Aktuálně mám rozepsané tři povídky a mám co dělat, abych nějak průběžně připisovala nové kapitoly, společně s povinnostmi do školy Emoticon Emoticon Na druhou stranu tě můžu potěšit tím, že mezi nimi je i pokračování povídky Lovec vs. Predátor, ale jsem opravdu v těžkých začátcích, takže to ještě bude nějakou dobu trvat, než začnu přidávat, ale rozhodně to mám v plánu Emoticon Emoticon Emoticon Bohužel nemůžu říct kdy, to je ve hvězdách Emoticon Emoticon Emoticon

44. mkv
21.08.2014 [18:52]

sem to ale idiot už ani ten název nedokážu napsat správně, se fakt picnu... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon promin Emoticon Emoticon Emoticon

43. mkv
21.08.2014 [18:50]

Já prostě žeru tohle tvé shrnutí... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Myslím že vtipnější tu nikdo nemá ty animace jsou naprosto dokonalý a ti na nich samozřejmě taky. Naprosto jsem ujížděla na tvé povídce predátor a lovec tak jsem se přišla juknou jestli jsi nějak pokročila s tím pokračováním a vidím že ne což mě velice mrzí ale jak říkám tvé shrnutí mě opět velmi pobavilo a já ti za to děkuji Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5 6   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!