Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Povídky by Lioness

Povídky by LionessKapitolové: Soumrak, Když zapadne slunce
Jednorázové: Atmosféra prvního polibku, Povedený dáreček aneb Díky Alice, Povedená kočička aneb Díky Carlisle, Bojovnice, Vlčice, Fatum et Miseria, Změna je život, Vlčí zrada, Navždy pozdě, Wolf lover
Víceautorské: Vládnoucí coven; Co by se stalo, kdyby... ; Poprvé
+ Moje tipy

Vítám Vás ve svém shrnutí!

Nenapsala jsem toho moc a nic vrcholného, přesto si se vší svou tvorbou, jíž vyjadřuji své pocity, nálady a myšlenky, dávám práci. A proto patří veliké díky všem, kteří si ode mě něco přečtou a snad i zanechají nějaký komentář. A ještě větší díky patří těm, kteří mě podporují a vžd dokáží vykouzlit úsměv na mé tváři.

Přeji příjemné počtení, Lioness

Krásné jsou jenom ty věci, které diktuje šílenství a píše rozum. Gide André

***

Kapitolové:

Soumrak

soumrak

 

Stav: dokončeno

Pro upíry jsou roky jako pro nás hodiny, znamenají pro ně příliš málo. Takže co kdyby Cullenovi svůj příjezd do Forks posunuli dejme tomu... o 13 let? Jak by to bylo s Bellou? A jak by pak dopadlo jejich setkání?


prolog

1. kapitola - Vítejte ve Forks

2.kapitola - Tajemství skrytých bytostí

3.kapitola - Hodiny tlachání

4.kapitola - Ovoce vyzvídání

5. kapitola - Narozeninová nálada

6. kapitola - Navždy svoji

7. kapitola - Comeback and a newie

8. kapitola - Další várka stále nekončících překvapení

9. kapitola - Uklidňování

10. kapitola - Vrať se mi

11. kapitola - Konec dobrý, všechno dobré

12. kapitola - Sbohem

13. kapitola - Pekelné ohně

14. kapitola - Démon

15. kapitola - Zavřené dveře

16. kapitola - Budu to pořád já?

17. kaitola - Zhoubná naděje

18. kapitola - Záblesky minulosti a budoucnosti

epilog

Bonus: Jacob

Bonus: Edward


 


 

Když zapadne slunce


Stav: rozepsaná

Přístupnost: místy 15+
Postavy: Bella, Edward, Jacob

Žánr: psychologické, romance

POV: Isabella, Edward

Shrnutí: Jednoho dne jednoduše nastoupila do školy. Držela hlavu skloněnou, byla tichá, uzavřená a když po vyučování nastupovala do auta, po tváří jí skanula jedna slza.

Jako by nestačilo, že je Isabella Swanová jedinou bytostí, po které Edward Cullen touží, ještě k tomu mu jeho krev zpívá a její mysl urputně skrývá jedno temné tajemství.

Až by skoro zapomněl na to hloupé psisko, co se mu pořád motá pod nohy.

1. kapitola - 2. kapitola - 3.kapitola - 4. kapitola - 5. kapitola - 6. kapitola - 7. kapitola - 8. kapitola - 9. kapitola

10. kapitola

 

 


 

Duha

stav: připravuje se

žánr: romance (slash)

Renée nikdy nechtěla syna, chlapci jsou příliš rozdovádění a nekontrolovatelní. Ale když už ho měla, zjistila, že je to možná lepší než mít dceru, která by například mohla být tichá, nekomunikativní a příliš brzo dospělá... mohla by být po Charliem.

Charlie Renéino nadšení pro jejich syna úplně nesdílí: nejezdí s ním na ryby a ani nemá rád fotbal, ryze ženská výchova na něj prostě měla své dopady.

Frankie je milý kluk, který má po každém z rodičů něco. Teď se stěhuje do Forks a brzy zjistí, že tamní zeleň nemusí být tak nudná a nezáživná, jak si myslel...

A Edward zjistí, že se může mýlit i v tom, co považoval za jasné...

Postavy: Cullenovi, Swanovi, Frankie Swan (OC)...

 


 

Jednorázové:

Atmosféra prvního polibku

kiss

První polibek Belly a Edwarda z pohledu Jaspera a Alice. Že to zní jako hloupost? Možná, posuďte sami... Moje první povídka na téma Twilight je vlastně doubledrabble.

V žánru: humor, romantika

Postavy: Bella, Edward, Alice, Jasper

 


 

Povedený dáreček aneb Díky Alice

Jak může změmit život Cullenů jediné zvíře, jejich potrava? Co když se objeví jistý živočich, který je pro ně zakázaným ovocem? Pak by Cullenovi nejspíš poděkovali Alici... uškrcením : D

V žánru: humor

Postavy: Cullenovi, Bella, Nessie, číča 

Povedená kočička aneb Díky Carlisle

Toto je předchozí jednorázovky. Děkuju Krysteeeně za popíchnutí k práci a zároveň jí tento závěrečný díl za to věnuju. Takže jak dlouhá je životnost jedné kočky v domě Cullenů?

V žánru: humor

Postavy: Cullenovi, Bella, Nessie, Jacob, číča

 


 

Bojovnice

Přístupnost: -
Postavy: Nessie, Jacob, Carlisle, Caden (OFC)
Žánr: depresivní
Shrnutí: Povídka vypovídá o prvním dítěti Nessie a Jacoba a o tom, že ani nesmrtelnost a věčná láska nezajistí přehršli štěstí.

 


 

Vlčice

Přijde mi, že je tu nějak moc povídek s Cullenovými a naopak málo s těmi vedlejšími postavami. Takže Lionessino pero vám přináší... její představu o rozchodu Leah a Sama.

V žánru: depresivní

Postavy: Leah, Sam (Jacob a Bella maličko)

 Změna je život

Alice and Jasper

Přístupnost: -
Postavy: Alice, Jasper
Žánr: psychologické, romantické

POV: Alice
Shrnutí: Pracovně se tato povídka jmenovala "Deprese". A o té to také je. Co když z Alice vyprchá její životní nadšení? Co je špatně? A kdo a jak to vyřeší?

 Fatum et Miseria

Přístupnost: 15+
Postavy: Alice, Jasper, Rosalie, Royce, Carlisle
Žánr: romantické, psychologické, depresivní
Shrnutí: Fatum (latinsky osud) vypráví o Aliciných vizích o Jasperovi, které měla již v lidském životě. Miseria (latinsky utrpení) vypráví o skorosmrti Rosalie Hale.

 


 

Vlčí zrada


Přístupnost: -
Postavy: Sam, Emily, Harry Clearwater
Žánr: psychologické, romantické

Shrnutí: Sam je zoufalý zrádce. Emily je zmateně zamilovaná. A tihle dva na jednom místě spáchají činy, které zraní i zcelí... A Leah to opět odnese.

Jak se ti dva dali dohromady?

 


 

Navždy pozdě


Přístupnost: -
Postavy: Edward, Bella, Tyler Crowley,Alice, Jasper, Rosalie, Emmett
Žánr: depresivní

Shrnutí: Bella a Edward jsou si určeni, jsou dvě poloviny. Ale osud či náhoda si s nimi zahráli krutou hru. Jednou na školním parkovišti. Jednou, kdy Edward přišel pozdě. Navždy pozdě...

 


 

Wolf lover


Přístupnost: 15+
Postavy: Embry, Philip, Connor
Žánr: romantika, slash

Shrnutí: Embry se porlouká světem stále bez svého otisku, a jelikož nikdo nemá zůstat sám, strčila jsem mu do postele někoho, kdo je tím správým... částečně.

 


 

Vzdej se


Přístupnost: -
Postavy: Tanya, Genadiy
Žánr: romantika

Shrnutí: Jelikož mám Tanyu ráda a v hlavě mi vznikly nejasné obrysy příběhu... Dala jsem jí lásku a šťastný konec.

Jedno náhodné setkání, jeden muž...

 


 

Drabble:

Amor platonicus


Přístupnost: -
Postavy: Aro, Jane
Žánr: psychologické, romantické

POV: Aro
Shrnutí: Také jste někdy přemýšleli nad tou fanatickou oddaností Jane vůči jejich vůdci? A co si on o tom myslel? Bylo tam něco víc?

 

 


 

 

Ta nejkrásnější

Přístupnost: -
Postavy: Rosalie, Heidi
Žánr: tragikomické?

POV: Rosalie
Shrnutí: Zrcadlo zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdější, ze všech nejkrásnější?
Jeden z problémů, který trápí Rosalii před bitvou s Voluriovými. Jedna z věcí, která trápila mě.

 


 

Víceautorské:

Vládnoucí coven

4. díl

8. díl

Zajímavý příběh, který ale nezaujal příliš moc lidí, což je velká škoda.

 


 

Co by se stalo, kdyby...

Bellina nová volba: Jacob (NM)

Vážně se nepokládám za Team Jacob! XD Ale chtěla jsem se zapojit a tohle téma na mě vyšlo. S výsledkem nejsem nijak extra spokojená, ale když už jsem to napsala...

 


 

Poprvé

První školní den Renesmee

Myslím, že tohle mé dílo se řadí k těm lepším. Jsem velice spokojená s proporcí humoru a romantiky, který jsem tam dala, a která je podle mě dosti vyvážená. Učinila jsem spoustu pokusů to napsat, než jsem koněčně donutila pracovat naplno svou fantazii, přestala se ohraničovat názvem a konečně to pojala po svém, originálně.

Užijte si to! 

Co mohu doporučit:

Marketik: Threat

U této povídkářky jsem si oblíbila (ale také zkusila přečíst) jednu povídku: Threat. Má skvělý styl psaní, kdy máte pocit, jako by ona byla doopravdy onou hlavní postavou, vtáhne vás do děje a nepustí. Je skoro neuvěřitelné, jak dokáže psát v ich formě čtyřicetiletého muže.

My tip: Threat

shrnutí

 


 

Odehnalka

Skvělá spisovatelka s více nežli originálními nápady a příběhy. Dokáže si pohrát s fakty, překroutit je, přeměnit a vydolovat z toho něco čtivého, zábavného a návykového.

My tip: Devil or Angel, You don´t know

shrnutí

 


 

Texie

Myslím, že o ní už musel na tomto webu slyšet každý. Ať píše vážně či humorně, vždy je to brilantní a procítěné, návykové. Chcete se smát? Chcete brečet? Chcete si užít emoce? Tady najdete vše!

My tip: Odraz ze dna (dokončená), Dáreček z La Push (dokončená), Padlý anděl (dokončená)

shrnutí

 


 

Nothingisimpossible

Přichází zlatý hřeb večera, dámy a pánové! Pokud váš zaujal kdokoliv z mého top-výběru, tahle slečna vás musí uchvátit a dostat do kolen. Je o několik levlů výs, její hra se slovy je nepopsatelná a skoro nepochopitelná. Mohla bych napsat více, ale to by vás jen zdržovalo od čtení.

My tip: cokoliv

shrnutí

 


Mohla bych ve svém výčtu pokračovat, z fleku mě napadá Nikol18, LoveCullenka, AliceBrandon... Ale tohle je to, co mě napadne, když se řekne "to nejlepší ze stmivani.eu."Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky by Lioness:

 1
20.02.2012 [16:35]

CeruzkaAhoj Emoticon chcela som ti len povedať, že si úžasná autora. Máš jedinečný štýl písania a mne sa strašne páči. Emoticon
Mimochodom, veľmi ma zaujala tvoja pripravovaná poviedka Duha. Bolo by možné, že by si mi napísala na zhrnutie, až vyjde prvá kapitola? Emoticon Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!