Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Takmer najlepší kamaráti - 7. kapitola

Takmer najlepší kamaráti - 7. kapitola

4. Poskytnúť pomoc

Dnes nás čaká party na ukončenie školského roka a potom hurá prázdniny! Stavky sú v tejto poviedke úplne prirodzené. Kto sa s kým staví v tejto kapitole? 

Tiež by som chcela poprosiť tých, ktorý čítajú túto poviedku, aby sa vyjadrili, či sa im páči, prípadne, čo by som mohla zlepšiť. 

Na parkovisku strednej školy sa posledné lúče zubatého slnka snažili predrieť pomedzi hustú prietrž mračien. Vzduch bol svieži, ale nie chladný.  

Len čo Edward vstúpil do jedálne, zarazil sa. Pôsobila ako plesový salón prestížneho hotela v New Yorku. V miestnosti sa nachádzali kruhové stoly jeden obdĺžnikového tvaru pre učiteľov. Na stoloch boli prestreté smotanovo biele damaskové obrusy, strieborné svietniky a príbory sa ligotali. Taniere lemovala zlatá farba. Pri každom mieste ležal darček pre hosťa zabalený v striebornom papieri. Kaligraf napísal jedálne lístky na hrubý prírodný papier a stáli v malých stojanoch. Menovky boli rozostavané podľa starostlivo premysleného zasadacieho poriadku.   

„Cítim sa tu hrozne divne,“ utrúsila Bella.  

Rosalie pozrela na kamarátku prísnym, skoro až materinským, pohľadom. „Dali sme si s Alice námahu, aby sme ťa na party pripravili ako sa patrí. Vyzeráš fantasticky.“  

Čo však bolo viac zarážajúce bola výzdoba. Plánovací výbor vybral špeciálnu výzdobu. Celá miestnosť bola ponorená do temnoty. Len na okrajoch miestnosti horeli lúče veľkých sviečok a po obvode svietili tlmené lampy. Zo stropu viseli čierne, červené, oranžové a žlté krepové papiere, predstavujúce plamene. V prostriedku jedálne sa vytvoril veľký tanečný parket.

Emmett si dal ruky v bok. „No, Alice, za to auto ťa Edward poslal rovno do pekla.“

Alice pôsobila presne tak, ako mala – ako rozkošná, krehká bábika s dlhými mihalnicami, ružovou tvárou a perami k vybozkávaniu. Všetci o nej vedeli pravdu. Bol to upír, na ktorého slovné spojenie Diabol nosí pravdu pasovalo ako maslo na chlieb. „Veď sa nič nestalo. Auto dáš vyčistiť a bude to v poriadku.“

„Ako si mohla dopustiť, že sa Belle urobilo zle?“ strachoval sa vlkolak.

„Ak ti pripadám ako zmija iba trochu, tak ti môžem v priebehu party podkopnúť nohy alebo ťa hodiť do čokoládovej fontány.“ Alice nahnevane privrela oči. Dnes už nevládala odolávať Jacobovmu vyčítavému tónu.

Jasperov pohľad hovoril jediné: Ja viem, že je šialená, ale ublížiš jej a ja si ťa nájdem. Spolu s Alice sa stratil medzi davom ľudí, inak by sa jeho žena chlapcovi zahryzla do krku.

„Ten Jasper musí byť naozaj strašne nesebecký chudák, keď skončil s tak psychicky labilnou ženou.“ Emmett drgol do Jacoba. Spolu sa pochechtávali.

Na druhej strane miestnosti stál pán Dexter, ktorý si do pohára nenápadne nalial vodku z ploskačky.

„Nepáči sa mi.“ Edward hlavou kývol smerom k pánovi Dexterovi. Oproti nemu sa vrhli dve vymleté dievčatá zo školského časopisu. Alice ich neznášala, lebo jediné o čom dokázali písať boli klebety a nepodstatné veci. „Mám z neho zlý pocit.“

„Pán profesor.“ Vyššia tmavovláska mu vošla do cesty, zatiaľ čo druhá, rovnako vysoká, ryšavka sa k nemu prikradla zboku. Bol obkľúčený. Nemal úniku. Nesympatický chlap preletel očami po jedálni, akoby prosil o pomoc kohokoľvek, kto sa zľutuje.  

Bella urobila krok dopredu. „Mne sa zdá celkom fajn.“

„Slovami „celkom fajn“ sa označuje človek, na ktorého podľa mňa nemáš názor.“ Edwardovi sa profesor hnusil čím ďalej tým viac. Rád by zistil, kam jeho úmysly smerujú. Rozhodol sa zakročiť. „Pán Dexter!“ zvrieskol, aby prekričal hudbu.

„Miláčik, zatancujeme si?“ Rosalie koketne zavrtela bokmi a už ťahala Emmetta na parket. Rada sa pred ľuďmi predvádzala. Pre každého to bola síce Rosalie s prívlastkom „Ľadová kráľovná“, ale na večierkoch chcela všetkým ukázať, že v sebe má dostatok vášne.

Bella a Jacob osameli. Dievča ukázalo na toalety. „Odskočím si.“ Jacob prikývol. Nejaké písmená si musel doplniť pomocou fantázie, ale kód stratený v silnej hudbe vylúštil. Zvedavo sa rozhliadal okolo, občas zostal visieť dlhším pohľadom na dievčatách a ich výstrihoch, ale nič ho nezaujalo.

Jessica Stanley sa v najbližšej možnej chvíli vkusne oddelila od svojej partie a pomaly preplávala priestorom ako levica za svojou obeťou. Bolo veľmi skoro na to, aby si mohla dovoliť niečo poriadne, pretože učitelia boli ešte ostražitý a mali málo prepašovaného alkoholu v krvi a tak si plánovala nájsť nejakého chlapca, ktorý ju zabaví, aby nepostávala na strane. „Jacob, vyhľadávaš si ďalšie nevinné dievča?“ usmiala sa rozkošne.

Jacob sa snažil zachytiť slamky. „Nie, čakám tu na Bellu.“

„My sme spolužiaci dlhšie, kým sa vráti, mohol by si mi venovať aspoň jeden tanec.“ Jessica ho chytila za sako a pritiahla si ho bližšie k našpúlením perám.

„Nie,“ pípol Jacob a uhýbal hlavou.

„Jake,“ vratila sa k ním Bella.

„Chvalabohu,“ vlkolak sa rýchlo odtiahol, až sa zdalo, že sa schoval za útle telo svojej záchrankyne. Jessica ho spražila pohľadom. „Prepáč, Jess, ale Bella mi už sľúbila prvý tanec. Mrzelo by ju, keby som nedodržal slovo.“ Chytil Bellu za ruku a potiahol ju na okraj parketu.

Jessica zostala stáť, s prekríženými rukami na hrudi, nahnevaná. Nebola zvyknutá na odmietnutia. Išla si stále za svojim.

Pár si preplietol prsty a chlapec si ju pritiahol bližšie. Obliny jej pŕs v tesných šatách cítil na svojej hrudi. „Edward ťa síce pozval na party ako prvý, ale tanec s tebou patrí mne.“

„Sme iba kamaráti. Edward ma pozval spolu s tebou a jeho súrodencami.“ Jacob ju zatočil a zase vzal do náruče. Pomalá hudba zaznela v momente, keď vstúpili na parket. „Zle si si to vysvetlil.“

Vlkolaka sa to dotklo a zároveň mu odľahlo, že Edward neusiluje o priazeň Belly. Dvojica krúžila po parkete niekoľko pesničiek za sebou. Zamiešali sa medzi ostatných ľudí. Ani jeden z nich nemal tanec v obľube, ale svojou vzájomnou prítomnosťou urobili z neobľúbenej činnosti zábavu a to bolo hlavné. Niekoľkokrát tancovala aj s Alice alebo Emmettom. Potom sa opäť vrátila k Jacobovi. Keď sa hudba gradovala, dievča sa ocitlo vo vzduchu. Využila príležitosť priehľadnosti a rozhliadla sa po jedálni. Trvalo jej poriadne dlhú dobu, než zrak zaostrila a ani ďalší čas nebol dostatočný, aby našla zelené oči. Vo všetkých ostatných očiach hľadala len tie jeho. Edwarda nikto nevidel už dve hodiny, odkedy sa hneď na začiatku vytratil medzi oslavujúcimi.

Jacob neodhadol situáciu správne. „Máš pravdu. Mali by sme ísť niečo vypiť. Hlavne, keď si dnes mala nehodu v Edwardovom aute. Nepotrebujeme, aby sa to z vyčerpania opakovalo.

Bella sa otočila a zasmiala. Nechcela vyviesť Jacoba z omylu, že jedlo a pitie nebol objekt jej záujmu, ale skutočnosť, že je smädná si uvedomila až práve vďaka nemu. Ak sa pred nimi Edward rozhodol skrývať, zrejme na to má patričný dôvod alebo sa možno rozhodol venovať nejakej zo svojich obdivovateliek, ktorých na škole nemal málo. „A to už prečo?“

Jacob chytil Bellu pod pazuchu a spolu šli k občerstveniu. Na stoloch boli obložené chlebíčky a jednohubky. Samozrejme, nechýbali ani ovocné misky, teda prevažne z líči, hrozna, banánov, hrušiek, miska so semienkami granátového jablka, či ananás pokrájaný na plátky. Tým, ktorí na zdravú stravu príliš nedbali, ulahodili cukrovinkami a zákuskami. „Lebo viem, že si dobrosrdečná a úžasná a kým budeme hodovať, môžeme sa viac porozprávať.“

„Máš na mysli niečo konkrétne?“ Bella si vzala jahodu v čokoláde na papierovej tácke. Bola prepojením zdravého a nezdravého jedla. Niekto si dal toľko námahy, že k špáradlu pripevnil i lístky z farebných papierov. Stačilo otvoriť a nájsť správu ako z čínskeho koláčika šťastia.

„Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom tvojho života. Mark Twain,“ prečítala Bella.

„Teraz ja,“ Jacob zjedol jahodu. „Prijmi zodpovednosť za svoj život, lebo nikto iný to neurobí.“ Skoro až nahnevane pokrčil správu a nechal ho spadnúť na zem, aby ho mohol odkopnúť pod stôl. „Je to hlúposť, žiadny papier mi nemôže diktovať, čo mám robiť.“ Zobral si ešte jednu jahodu, nie pre jej chuť, ale odkaz. „Nehovor, že to nejde, radšej povedz, že to zatiaľ nevieš. Tomáš Baťa.“

„Nemôžeš byť nahnevaný, možno ti tým chce osud niečo povedať.“

Vlkolak sa zamračil. „Ten, kto píše scenár môjho života, má naozaj divný zmysel pre humor.“ Najprv si zobral vodu a pozrel sa smerom hore do stropu. Kto vie, či tam vôbec videl Boha alebo sa snažil zazrieť osud. Napil sa. Jeho zámerom bolo pitie trochu predĺžiť, aby mal čas na rozjímanie. Zľahka si povzdychol a pretrel si koreň nosa, pretože chcel zostať nad vecou a nebrať papiere z jednohubiek až príliš osobne, i tak musel uznať, že sa ho vety dotkli na srdci.

„Dosť bolo všetkej vážnosti.“ Nebolo to iba o jedle a pití, party znamenala predovšetkým zábavu. Bella bola rada, že ju Jacob pozval tancovať, lebo prvý letný večer by nestrávila nijako inak, ako sedením pri televízore s Charliem.

Za celý večer si až teraz sadli za stôl, pri ktorom mali menovky spolu s ostatnými Cullenovcami. Na stoličkách boli pohádzané saká, kravaty a kabelky. Edwardovo miesto bolo bez dotknutia.

„Nechceš si do tej coly pridať nejakú príchuť?“ Jacob nenápadne ukázal malú fľaštičku schovanú vo vnútornom vrecku na saku.

„Môj otec je policajt, Jake.“ Chcela tým dať najavo odmietnutie. Naozaj v septembri nepotrebovala zlú reklamu – Nová študentka, dcéra policajného náčelníka, sa opila na školskom plese so spolužiakom. Dobrá sebakontrola bola tentokrát prítomná.

Chlapec pokrčil ramenami a nalial si. „Ja v tom problém nevidím. Aj Dexter okorenil punč alkoholom. Je to učiteľ. Tí vedia, čo robia.“

„Ani Edwarda, ani Dextera som nevidela, od kedy sme prišli.“ Clivo si povzdychla a Jacoba pichlo pri srdci.

„Doteraz si sa bavila aj bez neho alebo sa medzi vami stalo niečo o čom neviem?“ Nenápadne sa Jacob snažil zistiť podrobnosti. Vedel, že spolu strávili deň v Port Angels, ale nevedel všetky detaily. „Ideme znova tancovať?“

Bella ho namiesto prikývnutia vytiahla do stoja. Páčil sa jej pocit, keď držala v ruke jeho dlaň, jeho dôverný úsmev, ten príjemný spôsob, akým na ňu bez rozpakov hľadel. Keď tancovali a smiali sa s ostatnými, cítila, že vlákno ich starého priateľstva sa rozkmitalo životom, naplo sa a natiahlo. „Máš pravdu, Jake. Ak chce prísť o všetku zábavu je to výhradne jeho problém.“ Tvárila sa presvedčene.   „Ako sa zabávaš ty? Čo ťa napĺňa?“

Dvojica urobila kroky dopredu a dozadu a znova sa chytili za ruky. Mal rozžiarený výraz. Cítili sa spolu príjemne. Mali svoju minulosť. Ich rodiny sa oddávna priatelili. „Mám rád športovanie, opravovanie aut, jazdenie na motorke a páči sa mi tráviť čas s kamarátmi.“

„Stretnutia v bare bez dievčat a tak?“ Jacob by prisahal, že Edward nie je jediný, čo číta myšlienka. Dokonca to išlo Belle lepšie ako jemu samotnému. „Čo ste robili naposledy?“

Zaklonil hlavu dohora. Mal jej to povedať? Mal jej porozprávať o stávke, v ktorej si musel nájsť dievča? Začal sa pohrávať s myšlienkou, že by zbalil Bellu. Doteraz bol jeho záujem o ňu úprimný, ale mohol by ju využiť aj na výhru. Ako by s ňou mohol tráviť viac času...? „Pili, fajčili a...“

„A čo ešte?“

„Nepoviem ti to len tak.“ Zažmurkal na ňu dlhými, hustými mihalnicami.

„Ak sa stavíme, povieš mi to?“

Jacob sa nevedno prečo zasmial. Ústa sa mu skrútili do veselej grimasy. „O čo sa chceš staviť?“

„Do desiatich minút mi prinesieš...“ Bella rozmýšľala, čo v tejto budove tak rýchlo nenájde. Hlavne v tejto miestnosti by tu mohlo byť všeličo. Ak chcela mať výhru zaručenú, musela byť prefíkaná. „kyticu fialiek. Ak mi ju donesieš, nemusíš mi hovoriť, čo ešte ste robili, ale ak mi ju nedonesieš, bohužiaľ, povieš mi všetko, úplne dopodrobna.“

„Zatiaľ je to výhodné iba pre teba. Čo z toho budem mať ja, ak vyhrám?“ Jacob sa k partnerke naklonil tak blízko, až sa im nosy skoro dotýkali. Sklonil k nej pohľad a podmanivo sa na Bellu pozrel spod mihalníc.

„Ee, ja sa ťa nechystám pusinkovať.“ Bella zdvihla varovne ukazovák a zrušila tak opojnú atmosféru, ktorú sa vlkolak pokúšal vytvoriť. „Môžeš mať jedno želanie.“

„Zlaté rybky plnia tri želania.“

„Ale ja nie som zlatá rybka.“

„Máš pravdu. Si krajšia a menej šupinatá,“ Prikývol.

„Ešte si nevidel, čo skrývam pod šatami.“

Jacob jej zovrel dlaň, aby ju mohol otočiť. Urobil to naschvál, aby si ju mohol prezrieť od hlavy po päty. Mala krásne oči a tiež... Skúmavým pohľadom kopíroval jej odhalené ramená, pevnú hruď, úzke boky, stehná, až zablúdil k jej členkom. Čo sa jej polorozpadnutého účesu týkalo, tak i kocúr od susedov vykašliaval chlpy, čo vyzerali lepšie, ale to jej nemohol povedať. „Chcela by si, aby som videl, čo skrývaš pod šatami?“

„Nie.“ Bella sa pod jeho drobnohľadom zapýrila.

„V tom prípade stávku prijímam.“ Keď Jacob odišiel, k stolu sa ako na zavolanie prirútila Alice. Jasper za ňou cupkal ako poslušný psík. Bolo obrovskou záhadou ako sa Alice a Jasper dali dohromady, rovnako ako Emmett a Rosalie mohli tvoriť pár. Alice bola bláznivá, energická a veselá, zatiaľ čo Jasper s Rosalie pôsobili pokojne a rozvážne. No a Emmett? Ten bol skrátka svojský.

„Veľmi sa mračíš. Budeš mať z toho vrásky. Zober si radšej keks, poďakuješ mi neskôr,“ vyhlásila Alice a posunula papierový tanierik ku kamarátke. „Ako sa s ním môžete kamarátiť?“

Bella neodpovedala, zahryzla do sušienky a s tým, akoby opadlo aj Alicine a Jasperove predchádzajúce znepokojenie. K partii troch kamarátov sa pridali aj Emmett a Rosalie. Upírka mala odstávajúce vlasy a Emmettovi sa v kútiku goliera leskol jej červený rúž.

Jasper vedel vycítiť ľudské rozpoloženie, ale nechcel si lámať hlavu s pocitmi, ktoré ešte pred niekoľkými minútami lomcovali párom. Inak by sa nezdržal a vrhol sa na Alice rovno pri stole. Dvihol ruku, že si s Emmettom buchne päsťou, ale v momentálnom začínajúcom stave vrazil do tanieriku so sušienkami, ktoré spadli Rose na kolená. Vyslal k nej ospravedlňujúce vlny. „V pohode, nie som žiadna čistokurevná panička,“ zazubila sa a zmietla omrvinky z keksu na zem.

Onedlho sa Jacob vrátil, ale kytičku fialiek nemal. Zvalil sa na stoličku. „Vyhrala si.“ Neostávalo mu nič iné, len jej povedať o stávke a čo jej predchádzalo. Samozrejme vynechal jej splatnosť (na konci leta na zasadaní rady), o čo sa s Paulom stavili i to, že sa tento večer snažil flirtovať s Bellou.

Alice skočil Jacobovi do rozprávania. „Chlapci si o vás myslia, že ste teplý? No ja som o gayoch niečo počula, ale predstavovala som si ich nižších. A priznajme si to – ty a Edward nie ste práve ten typ dievčat, ktoré by niekto pozýval na party.“

„Nič si z toho nerob, Jacob. Mohla by som ti s plnením stávky pomôcť.“ Ľudské dievča najprv spražilo pohľadom Alice, potom kamaráta zmierlivo pohladila po kolene.

Hudba sa vypla. Namiesto nej sa ozval hlas nadšeného moderátora, ktorý sa odrazu vynoril z tvoriacej sa skupinky ľudí na parkete. Niektorí boli nahnevaní, pretože im DJ trochu zavadzal. „Nemusíte nadšenie prejavovať až tak verejne,“ podotkol do mikrofónu. „Chcel by som vám party osviežiť karaoke polhodinkou. Tak a teraz vyžrebujeme dnešných kanárikov.“ Moderátor sa točil okolo vlastnej osi. Mal za úlohu navodiť správnu duchaplnú atmosféru prichádzajúcej šou. Viac než otcove rady Jacob nenávidel karaoké. Karaoké bola americká forma „zábavy“, kde amatérsky speváci – zvyčajne donútení opitosťou alebo svojimi kamarátmi, vrieskali do mikrofónu a strápňovali sa. Nič zábavné na tom veru nie je.

Prúd svetla sa pohyboval po jedálni, aby našiel svoju úbohú obeť. Študentom sa tajil dych, aby neboli práve oni tí „vyvolení“. 

Moderátor sa nakoniec rozhodol. „Čo keby k nám prišiel pár pri stole? Podľa mňa sa nudia.“ Pás svetla zamieril na Bellu a Jacoba.

Panika v jeho očiach nabrala rozmery jeho vlastného ega. „Nie. Nie,“ opakoval si sám pre seba a odpil si zo svojho nápoja. Volali ich mená, dokonca ich niekoľko ľudí prišlo vytiahnuť do stoja. Po troch minútach sa skutočne ocitli v strede parketu, v pozornosti spoločnosti prahnúcej po hudbe. Ako obarený prijali do ruky mikrofón s trescúcimi sa prstami.

Bella celým svojim vnútrom prijímala potrebný vzduch. „Jacob, ja to nezvládnem.“ Ak by vedela, že ju zavolajú na takúto hlúposť, zobrala by si od kamaráta liter vodky a nepotrebovala by ju ani zapiť malinovkou. Alkohol by jej pridal odvahu. Postaviť sa pred dav ľudí a spievať bolo pre Bellu horšie ako vzopnúť sa medveďovi.

„Je to hlúposť, idem preč.“ Jacob vrátil mikrofón chlapíkovi obsluhujúcemu pult s aparatúrou a odišiel. Bella zostala stáť sama. Cítila z kamarátovej strany obrovský podraz. Základnou tehlou priateľstva by mala byť vzájomná dôvera. Týmto ju Jacob zhodil.

Moderátor chcel dievčaťu pomôcť. „Je tu niekto, kto by sa k Belle pripojil? Nejaký chlapec napríklad?“ Lenže nik sa neprihlásil. Prepadala panike a chcela to vzdať. Bola ako ovca na bitúnku, pripravená na spoločenskú vraždu. Výrazom prosila Alice, aby jej pomohla. Sedela na druhej strane so šatami, ktoré boli elegantnejšie ako biele tričko a šortky. So svojou roztržitou povahou sa na karaoke hodila oveľa viac.

Odniekiaľ z tieňu sa prikradla jej záchrana. „Nemôžeš to Jacobovi zazlievať. Je lepší športovec ako hudobník,“ šepol Edward smerom k nej. Povzbudivo jej stisol dlaň.

„Ďakujem.“ Zovrelo jej srdce.

„Súhlasíš s pesničkou Say Something?“ Poloupír vedel, že ju Bella vie spievať. Počúval jej hlas v aute, keď cestovali na party. Slová ovládala správne i bez textu pred očami.

Z reproduktorov, ukrytých v tmavých kútoch, sa začala vznášať jemná klavírna hudba. Edward začal ticho spievať. Mal zamatový, melodický hlas. „Say something, I´m gining up on you...“ Slová z neho vychádzali samé. „I´ll be the one, if you want me to.“

Keď prišla na rad Bella, telom jej prechádzala triaška, ale Edward s ňou udržiaval očný kontakt. Behom chvíle zo seba zhodila nervozitu a tak už mohla spievať uvoľnene a ľahko ako to vedela. Jej hlas nebol taký spevavý, ale neznel falošne a ladil k chlapcovmu. V jej podaní mu gýčovitá, obohraná pieseň nepripadala zlá. Naopak. Niesla v sebe akési čaro.

„...Say something...“ dokončili spolu posledné slová, čo v publiku vyvolalo veľký ohlas. Ľudia tlieskali, nadšene skandovali ich meno. Edward si vošiel rukou do vlasov a postrapatil si odstávajúce vlasy. Bella sa cítila nesvoja, ale usmievala sa. Nemusel čítať myšlienky, ani byť veštcom, aby mu došlo, že Belle hudba pristala.

Jacobovi toto divadlo vnášalo hnev do tváre. 

Speváci sa vymanili zo stredu pozornosti a prúd svetla opäť plával po miestnosti. Bella sa rozbehla vyhľadať Alice a Edward našiel Jacobovu zachmúrenú tvár. „Pekné od teba, že si sa ukázal.“

„Si nahnevaný, pretože som si ukradol trochu času s Bellou pre seba?“ Edward vyslal kamarátovi spýtavý pohľad so zdvihnutým obočím.

„A čo som mal robiť? Škriekať tam a strápňovať sa pred celou školou?“

Edward so súcitne rozšírenými očami pokrčil ramenami, hoci v skutočnosti sa mu pochopenie nerozlievalo v srdci. Nechať dievča stáť uprostred pozornosti bolo i v dnešnej dobe rovnako nevhodné ako v dobe, keď vyrastali jeho súrodenci a otec. „Bola to tvoja voľba a ty vieš, či ti prospela alebo nie.“

„Edward, zabudla som ti poďakovať. Bolo to skvelé.“ Bella sa vrhla Edwardovi okolo krku. Mal vavrínovo-rumovú kolínsku s nádychom mäty. Jacoba si nevšímala.


 

Nie som nejako spokojná s tým ako sa táto kapitola vyvinula, bohužiaľ, pre dobro budúcich udalostí je potrebné rozvíjať vzťah nie len medzi ostrieľanou dvojicou, ale aj medzi Bellou a Jacobom. V postave mladého vlkolaka je veľmi dôležitý vývin charakteru.

Emmettov návod na dievčatá: 

1. Upútať pozornosť √

2. Komunikovať √

3. Lichotiť, obdivovať √

4. Poskytnúť pomoc √

5. Vtipkovať

6. Byť priateľský - roztápať ľady

7. Byť citlivý a chápavý 

8. Byť úprimný

9. Nežiarliť

10. Nehrať sa na niekoho iného 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Takmer najlepší kamaráti - 7. kapitola:

 1
3. Jessy
06.07.2019 [15:24]

Paráda, teším sa na 8. kapču! Podľa toho, koľko času tomu venuješ, sa aj naozaj je na čo tešiť. Emoticon a nemáš začo, čitateľov je určite viac, iba sú leniví nechať koment. Ja viem, aké je ale nevyhnutné dostávať spätnú väzbu. Ja sa ti vyjadrím vždy, ale občas sa môže stať, že s niekoľkodňovým meškaním, za to sa ospravedlňujem. Emoticon budem sa však snažiť čo najskôr. Veľa zdaru pri písaní! Emoticon

2. Lorinne admin
06.07.2019 [13:39]

LorinneJessy: No neviem, či je to akcia v pravom slova zmysle. Na ôsmej kapitole pracujem už dva dni dňom i nocou a mám desať strán, ale nezverejním ich všetky. Iba približne sedem, pretože by som (skoro) na začiatku poviedky poslala všetky poučky o gradácii deja do hája a to nechcem. Emoticon Takže na celkové odhalenie Dexterovej totožnosti si budeš musieť počkať, ale myslím si, že veľa napoviem.
Okrem toho ti ďakujem za milé komentáre. Mám aspoň jedného čitateľa (úspech!) Emoticon Emoticon Emoticon Povzbudzujú ma k tomu, že písanie tejto poviedky sa oplatí. Toto je potlesk pre teba Emoticon Emoticon Emoticon

1. Jessy
06.07.2019 [11:08]

Chcela som akciu, mám ju mať? Emoticon zaujímalo by ma, kam sa Edward na takú dobu vytratil, aj to, čo zač je ten Dexter,keďže aj minule si už niečo naznačovala. Pravdepodobne to s nim nebude len tak, som zvedavá, čo si si prichystala. Emoticon Rozvíjanie vzťahu medzi Bellou a Jacobom mi neprekáža, veď sa predsta stavili, nech "vyhrá" ten šikovnejší. Akurát na seba chalani začínajú byť akosi žiarliví, to je tak, keď sa medzi najlepších priateľov niekto postaví. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!