Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Poviedky od Yriss

Victoria


Poviedky od YrissPoézia - Cullenovci na love; Problém zvaný slnko; Made in China; Ach, tie účty...; Tam kde tečie rieka; Požiadal ma o ruku!; Nový temný začiatok; Budem bojovať; Všetko to bola veľká chyba; Sloboda; Kúzelná víla; Kuchárska katastrofa; Esme záhradníčka; Dokonalí; Príšerné mesto; Toto je pravý upír; Môj hrdina; Kde je ten spánok krásny; Vyber si mňa; Vampire hunter in Volltera; Pán doktor, ja som zdravá; Tiene Vollterské; Krv; Nočné stretnutie; Kaktusík; Nekončiace utekanie; Vzala si mi lásku, vezmi si aj mňa; Láska na vrchole kopca; Ach to trblietanie; Prvý lov; Ocko; Halloweenske tekvice-Esme útočí; Vzdialení; ...

 

 

 

 

Vitajte na mojom zhrnutí plnom kosatcov...

 

 

 

 

Poézia

 

 

 

Cullenovci na love

Cullenovci na love

Cullenovci sú na love. Ako to dopadne, keď sa Belle podarí dostať medveďa, na ktorého si brúsi zuby Emmett? O Cullenovcoch som ešte nepísala, takže táto báseň je vlastne prvotina. Prosím, berte s rezervou. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Problém zvaný slnko

Problém zvaný slnko

Témou je Alicina vášeň pre nákupy a slnečné žiarenie spôsobujúce trblietanie. Čo ešte napísať? Iba ak to, že je to zrejme riadna konina, a preto berte túto báseň s rezervou. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Made in China

Made in China

Mala som takú bláznivú chvíľku a vzniklo z nej toto. Cullenovci majú svoj "typický" bláznivý deň a Carlisle zistí niečo skutočne desivé. Je to skôr paródia než báseň - a dej to zrejme nemá, ale snaha bola. Dúfam, že sa vám to bude páčiť.

 

 

 

Ach, tie účty...

Ach, tie účty ...

Cullenovcom prišla pošta. Carlisle ju vyberá a je vážne šokovaný. Spôsobí to Alicino zamdlenie a aj rôzne iné nepríjemnosti. Čo sa stalo? To musíte zistiť z tejto básne. Viem, že sa to veľmi nerýmuje a že je to veľmi dlhé, ale snáď to bez zdravotnej ujmy zvládnete. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Tam, kde tečie rieka

Tam kde tečie rieka

Skúšala som napísať niečo vážnejšie a takto to dopadlo. Jacob z nejakého (nevedela som vymysliež z akého) dôvodu, musel odísť od Renesmee. Tá za ním teraz smúti a posiela mu po vode kvety. Budem rada aj za kritiku. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Požiadal ma o ruku!

Požiadal ma o ruku!

Kvitnú čerešne a Alice sa raduje ako dieťa na Vianoce. Prečo? Jasper ju požiadal o ruku. Písala som to v dosť zvláštnom rýme, ale snáď z toho vyjdete. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Nový temný začiatok

Nový temný začiatok

Edward a teda aj Cullenovci od Belly odišli. Ale všetko sa zvrtlo. Nejaký naznámy upír ju premení a ona sa prebudí úplne iná. Stane sa z nej krvilačná beštia. Občas to všetko ľutuje, ale minulosť už dávno pochovala a už nikdy nechce pocítiť ľútosť a bolesť. Teraz žije nový temný život. Asi (nie asi ale určite) je to príliš temná verzia Belly, ale dúfam že sa vám táto báseň bude páčiť. Prajem príjemné čítanie.

 

Emmet a balet - 1

Emmet a balet - 1

Emmet sa s Edwardom stavil, ale prehral. Čaká ho zopár mesiacov baletu a hoci je upír, nebude to preňho jednoduché. Opäť som sa pokúšala byť vtipná a tak dúfam, že sa zasmejete. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Budem bojovať

Budem bojovať

A je tu ďalšia poézia. James údajne drží Bellinu mamu, Bella za ním príde a tak ďalej, a tak ďalej. To poznáme. Ale čo sa asi preháňalo Belle hlavou, kým neprišiel Edward? To bude v tejto básni (dúfam). Prajem príjemné čítanie.

 

 

Všetko to bola veľká chyba

Všetko to bola veľká chyba

Victoria sa počas celého príbehu javí temná, zlá a pomstychtivá. Ale čo keď to bola len maska, za ktorú sa skrývala, aby schovala svoje zúfalstvo a zbavila sa smútku a bolesti? Tak to je aspoň v mojej básničke. Či je to dobré, rozhodnite vy. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Sloboda

Sloboda

Písala som to pri pesníčke Within Temptation - The Last Dance.                       A po dlhej dobe, som tu znova. Bella si toho prežila naozaj dosť, ale nakoniec sa stala upírkou, má Edwarda, Reneesme, rodinu a keďže je už všetko vyriešené, aj všetko šťastie na svete. A ešte čosi. Konečne sa cíti a aj je silná a slobodná. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Kúzelná víla

Kúzelná víla

Toto je báseň o Nessie z Jackobovho pohľadu. Javí sa mu krehká, roztomilá a kúzelná, ako malá rozprávková víla. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Kuchárska katastrofa, alebo Emmet v kuchyni

Kuchárska katastrofa, alebo Emmet v kuchyni

A je tu ďalšia poézia. O Emmetovi vieme, že je to chodiaca katastrofa. A inak to nebude ani dnes. Emmet sa rozhodne variť, Esme chytá histerické záchvaty a Jackobovi hrozí smrť. Takže čo sa stane v tejto trafenej básni? To zistite sami. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Esme záhradníčka

Esme záhradníčka

A som späť s ďalšou bláznovinou. O čom to bude? O Esme, jej pestovaní a aj všeličom inom. A čo bude to všeličo iné? To musíte nájsť tu. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Dokonalí

Dokonalí

A je tu ďalšia báseň. Táto báseň je Bellin pohľad na upírov a ich dokonalosť. Je nimi uchvátená, obdivuje ich a túži byť ako oni. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Príšerné mesto

Príšerné mesto

Bella, ktorá prišla zo slnečného Phoenixu, si na vlhké a zamračené počasie zvykala ťažko. Rovnako ťažko si privykala na to malé mesto obklopené zeleňou. Čo si myslela prvé dni o tomto odľahlom mieste (pripravte sa, že budem preháňať)? To nájdete tu. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Toto je pravý upír

Toto je pravý upír

Cullenovci a hlavne Edward sú úžasný a očarujúci, ale Bella o nich stráca záujem. Čo sa stalo? Objavila niekoho kto je podľa nej upírskejší než oni. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Môj hrdina

Môj hrdina

A je tu ďalšia báseň. Každý potrebuje niekoho, komu môže dôverovať a veriť, že ho zachráni. Každý potrebuje nejakého hrdinu. A Bella má tiež jedného hrdinu. Prajem príjemné čítanie. P. S.: Dajme tomu, že Bella žila celý život vo Forks.

 

 

 

Kde je ten spánok krásny

Kde je ten spánok krásny

Bella je už upírkou a je to úžasné. Ale jedna vec z ľudského života jej chýba. Spánok a sny. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 

Vyber si mňa

Vyber si mňa

Báseň je z obdobia Zatmenia. Jacob a Edward o Bellu doslova bojujú a ona si musí vybrať. Táto báseň je z pohľadu Jakea, ktorý chce, aby sa rozhodla preňho. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Vampire hunter in Volltera

Vampire hunter in Volltera

Voltera si žije svoj bežný, pokojný deň, ale niekto sa blíži k hradu a chystá niečo zlé. Odrazu k nim vtrhne lovec upírov a bude to naozaj zaujímavé. Chcete vedieť viac? Všetko nájdete tu. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Pán doktor, ja som zdravá

Pán doktor, ja som zdravá

Bella je, ako všetci vieme, taká šikovná, že si ublíži aj na dokonale rovnom povrchu. A Carlisle je doktor. Lenže upírov liečiť netreba a vo Forks k zraneniam väčšinou nedochádza. Preto sa nudí. Ale na(ne)šťastie má nového pacienta - Bellu. A tá z toho rozhodne nie je dvakrát nadšená. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Tiene Volterrské

Tiene Volterrské

Je noc a nejaká neznáma osoba sa stratila v blízkosti Volterrského hradu. A tam čakajú démoni noci... Ako to dopadne? To sa dozviete tu. Prajem príjemné čítanie. 

 

 

Krv

Krv

Niektorí z nich sú vegetariáni, iní pijú z ľudí. Niektorí žijú medzi nimi a snažia sa splynúť, iní večne putujú a ďalší zase kraľujú. Jedni sa nenávidia, druhí svoju existenciu zbožňujú. No všetci majú niečo spoločné. Krv... 

 

 

Nočné stretnutie

Nočné stretnutie 

Práve je zima. Jednej noci pri splne sa ktosi s kýmsi stretne. Chcete vedieť viac? Nuž, čítajte. Dúfam že sa vám to bude páčiť. Prajem príjemné čítanie.

 

 

 Kaktusík

Kaktusík 

A sme na začiatku Twilight ságy. Bella odchádza z domova. Odchádza od mamy, odchádza z Phoenixu, odchádza z Arizony i od slnka. Čaká ju Forks, ktoré je úplne iné a na jej vkus trochu depresívne. Ako útechu si berie malý, zelený talizman v kvetináči. Prajem príjemné čítanie. 

 

 

Nekončiace utekanie

Nekončiace utekanie

V okamihu keď James zistil že Bella je človek, začal sa zbesilý útek. Bella sa pohádala s otcom, nastúpila s Edwardom do auta a vydala sa na cestu do neznáma. Čo si o tom všetkom myslela? Prajem príjemné čítanie.

 

 

Vzala si mi lásku, vezmi si aj mňa

Vzala si mi lásku, vezmi si aj mňa

Po Jamesovej smrti sa Victoria rozhodla pre krvavú pomstu. Najprv chcela Bellu zabiť sama, potom na ňu aj Cullenovcov tiahla s vojskom. Tentokrát sa však rozhodne inak. V mojej básni jej na Jamesovi záležalo tak, že bez neho si už život predstaviť nevie a chce ísť za ním. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Láska na vrchole kopca

Láska na vrchole kopca

Príbeh Edwarda a Belly je plný mrzutostí, ako rozchody, samovraždy, žiarlivci, pomsty... Tak som si pre túto báseň vymyslela kratšiu a pokojnejšiu verziu. Edward stretne Bellu kdesi v lesoch a tá ho úplne očarí. Za jedinú noc je z toho životná láska a čoskoro aj nesmrteľnosť. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Ach, to trblietanie...

Ach, to trblietanie... 

Bella je očarená všetkým na Edwardovi. Ale najviac ju fascinuje jeho diamantová koža, trblietajúca sa na slnku. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Prvý lov

Prvý lov

Bella je po premene . Všetko je jasnejšie, pestrejšie, hlasnejšie, voňavejšie a úžasnejšie. To ale nie je nič oproti smädu po krvi. A tak vyrazí na prvý lov. Čo sa jej preháňalo hlavou keď uháňala po lese za korisťou? Prajem príjemné čítanie.

 

 

Ocko

Ocko

Keď sa Bella stala upírkou, musela Charlieho opustiť . A zatiaľ čo ona žila svoj nesmrteľný život, on starol a zomrel. Keď Bella odchádzala, smútila, no vždy sa naň mohla ísť pozrieť. Teraz mu môže len nad hrobom, dať posledné zbohom... Prajem príjemné čítanie. 

 

 

Halloweenske tekvice - Esme útočí

Halloweenske tekvice - Esme útočí

Nastal Halloween. Nastal ten deň, keď deti pobiehajú v kostýmoch a na oknách svietia tekvice. Tekvice majú aj Cullenovci, no sú s nimi samé problémy. Prajem príjemné čítanie.

 

 

Vzdialení

Vzdialení

Edward miluje Bellu. Bella miluje Edwarda. On má viac než sto rokov. Ona má len sedemnásť. On je studený a tvrdý ako skala. Ona je teplá a krehká ako vtáčatko. Sú si tak blízki a predsa vzdialení... 

 


 

 

 

 

Jednorázovky 

 

 

 

Meškáš 

Meškáš

A toto je moja prvá, prvučičká jednorázovka o Twilight. Odohráva sa to vo chvíli, keď Bella príde do baletného štúdia, kde na ňu čaká James. Ten si myslí, že už to má vyhrané, ale zabudol na svoju horľavosť. O čom hovorím? To zistíte tu (písané podľa filmovej scény, niektoré časti priamej reči priamo z filmu). Prajem príjemné čítanie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poviedky od Yriss:

 1 2 3 4 5   Další »
17.11.2012 [15:49]

Agule99Ahojky Emoticon
Děkuju mockrát za komentík, no ono tohle všechno je v Rozbřesku (v knížce)... Ale pokusím se ti to vysvětlit - v Rozbřesku Bella porodí Renesmé, blablabla... Žijou šťastně, jenže pak uvidí Irina (z denali, rodiná přítelkyně) Renesmé a myslí si že je nesmrtelný dítě. Ohlásí to Volturiovým a ty je jdou zabít. Cullenovi shánějí svědky všude možně. A ještě předtim Alice odešla i Jasperem z neznámého důvodu - a cestou poslala pár svědků. No a zanechala i nějaký instrukce Belle, protože tu jedinou aro nepřečte - a to je to Bellino tajemství, no a a na konci, když to pro Cullenovi a spol. vypadá blbě, přijde alice, i s jedním svědkem, který to zachrání a pak už je jen HE Emoticon Emoticon Emoticon... Tohle všechno píšu, protože máš v profilu napsáno žes knížky nečetla, takže kdybys to už věděla tak promiň... a kdybys ještě něco nechápala, tak mi napiš na shrnutí...
A fakt díky za koment, moc mě potěšil Emoticon Emoticon

04.11.2012 [15:54]

JoheeeCullenMoc ti děkuju za komentář! Potěšila jsi mě, díky! Emoticon Emoticon Emoticon

03.11.2012 [20:27]

Agule99Moc díky, moc díky a ještě jednou moc díky! Tvoje dnešní komentáře mi vážně vyrazily dech a to v dobrém slova smyslu! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.10.2012 [22:07]

Agule99To jsem ráda Emoticon Emoticon

43. Ivka77
14.10.2012 [18:51]

Ivka77Rada by som v tomto súhlasila s Agule99. Tvoja poézia je naozaj krásna. A určite si nevšímaj komentárov, ktoré sú vúlgarne a nevyjadrujú žiadny názor, len zbytočne osočujú. Popravde som si ten komentár tiež všimla ešte pred jeho zmazaním a pomyslela som si svoje. Tak len pekne píš ďalšie krásne básne a ohuruj nás. Priznám sa, že básne veľmi komentovať neviem, takže sa ospravedlňujem, že vždy zanechám len jednu dve vety. Ale tvoja tvorba je naozaj nádherná. Emoticon

14.10.2012 [17:12]

AntjeCullenMoc děkuju za komentář, hodně mě potěšil... Emoticon

14.10.2012 [17:07]

Agule99Ahoj, no tak zaprvé: Ty se žádných chyb nemůžeš vyvarovat, protože tam ŽÁDNÉ nemáš, ju? No a zadruhé: když po tom tak toužíš; přečetla jsem si pouze komentář od laurinky a tam bylo napsáno toto: prave som sa vy**cala Emoticon Emoticon - nebo tak nějak. Bylo to od ní hnusné, ale ty by sis s tím neměla dělat hlavu, protože fak píšeš moc krásně... Slib mi to prosím, jinak nubudu mít hezký sny, když budu vědět že se trápíš! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.10.2012 [13:09]

Agule99Ahoj, moc moc moc ti děkuju za tvoje nádherné komentíky! Výdyky mě moc potěší, a zahřejí usrdce! Fakt moc díky!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

39.
Smazat | Upravit | 18.08.2012 [13:41]

Ahoj, chci to hrozně moc poděkovat za komentáře co zanecháváš u mých poezií. Emoticon Vždycky mně moc potěší, tak že ještě jednou díky. Emoticon

30.04.2012 [20:26]

leacullenfunYriss, ďakujem ti za nádherné slová, skutočne ma zahriali pri srdci. Na tvoje komentáre sa vždy veľmi teším a viem, že nie som jediná. som hrdá na to, že mám takú čitateľku, akou si ty Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3 4 5   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!