Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - O webu » Soutěže » Dvojitá vianočná nádielka

Dvojitá vianočná nádielkaRolničky, rolničky, kto vám dal ten hlas?
Spoznávate? Tak otvárajte článok a aj vy nám pošlite svoj hlas v podobe poviedky!

Máte čas do dnešnej polnoci. (28.12. 2013)
Výsledky budú vyhlásené v priebehu dňa 1.1. 2014
 

Tak a je to tu opäť! Čas, keď sa všetci stretávame a prežívame krásne obdobie plné radosti a lásky blížnych. A aby sme potešili vás a aj čitateľov, pripravili sme pre vás dvojitú vianočnú nádielku!

A o čo ide? Prvá časť nádielky bude spočívať z kapitolovej súťaže, ktorú si mnohí z vás pamätajú z minuloročného leta, kedy sme sa dočkali krásnych výtvorov.

Druhá časť, ktorá sa nám bude ešte deliť, sú jednodielne poviedky. Každý pondelok počas adventných týždňov, vám zadáme jednu tému a vašou úlohou je napísať jednodielnu poviedku v priebehu týždňa.

Tým pádom bude výhercov viac ako sme zvyknutí a odmeny sa pod naším Twilight stromčekom nájdu tiež.

 

-          spojitosť s Twilight svetom, upíri a vlkolaci sa v poviedke musia objaviť (aj keď si vyberiete ľudský pár, ktorý sa v knihách (ne)objavil, minimálne v jednej kapitole sa upíri/vlkolaci musia objaviť – aj keď okrajovo)

-           zimná téma – hlavný dej sa musí odohrávať v zime

-          happy end! – proste „slaďárna“, romantický milostný príbeh

-          minimálny počet slov na kapitolu je zmenený na 1 500 (ak nebude zadané inak) a doporučené maximum je 10 tisíc slov

-          poviedka musí mať len jedného autora – spoluautorské poviedky sú tým pádom zakázané

-          zúčastniť sa môže hocikto, kto je zaregistrovaný na stránkach stmivani.eu

Ak nebude jedna z týchto podmienok splnená, poviedka bude diskvalifikovaná v hocijakej fázy súťaže. Môže sa stať, že vám kapitolu prijmeme, no o pár dni napíšeme, že ste nesplnili podmienku – nie sme stroje, takže nestíhame všetko naraz. ;) No ak vám kapitolu vrátime do konca prijímania určenej kapitoly, máte stále čas ju opraviť a opäť poslať. Takže napríklad kapitolu pošlete vo štvrtok, my vám ju vrátime a vy máte stále šancu ju poslať opravenú späť.

 

Priebeh kapitolovej súťaže:

Vaša poviedka bude mať 5 kapitol, to znamená, že svoje dielo budete musieť poriadne premyslieť a určiť si priority, pretože ku každej kapitole budete mať pripravenú jednu podmienku, ktorá vám síce veľmi nezasiahne do deja, no tiež vám ho nijako neuľahčí. Tu sú dátumy podmienok + zverejnení vašich poviedok:

  • 24.11. 2013 – zverejnená prvá podmienka ku kapitole
  • 1.12. 2013 – zverejnená druhá podmienka ku kapitole + zverejnená prvá kapitola
  • 8.12. 2013 – zverejnená tretia podmienka ku kapitole + zverejnená druhá kapitola
  • 15.12. 2013 – zverejnená štvrtá podmienka ku kapitole + zverejnená tretia kapitola
  • 22.12. 2013 – zverejnená piata podmienka ku kapitole + zverejnená štvrtá kapitola
  • 29.12. 2013 – zverejnená piata kapitola

Máte týždeň na premyslenie svojej účasti a napísania prvej kapitoly. Do súťaže sa prihlásite zaslaním prvej kapitoly svojej poviedky.

Podmienky

1. sneží! (v kapitole musí začať padať sneh – je jedno, či začne po desiatykrát alebo po prvý padať, proste musí začať padať :D)

2. radostné stretnutie (so svojím psom, kamarátom, milencom... snehuliakom – hocikým a hocičím, len to musí mať atmosféru stretnutia a hlavne šťastného)

 

 3. v kapitole sa musia objaviť rolničky (môže byť aj zvuk, no musí byť jasné, že sú to ony)

4. vianočná atmosféra - veď to poznáte, taká tá rodinná pohoda, bozk pod imelom, posedenie s priateľmi, nejaké milé prekvapenie (nie je podmienkou), skúste sa vyhnúť dramatickým hádkam, scénam... proste chceme oddychovú kapitolku :)  

 5. happy end! - jednoducho vytvorte vašim hrdinom krásny zvyšok života :)

Dostávame sa k vydávaniu a zasielaniu poviedok. Po uverejnení podmienky máte týždeň na zaslanie kapitoly, takže čas máte do polnoci dňa pred vydaním ďalšej podmienky. (T.j. na prvú kapitolu máte čas do polnoci 30.11. 2013 a tak ďalej.) Kapitoly budete zasielať na náš súťažný mail:

soutezstmivani.eu@gmail.com

kde budú vaše výtvory hodnotiť porotcovia. Kapitolu zasielajte ako prílohu vo formáte .doc, .docx alebo OpenOfice.

Tvar e-mailu:

Predmet: Váš nick a názov súťaže (BlackStar – Vianočná kapitolová súťaž)

Text mailu: Link na váš nick (http://www.stmivani.eu/profiles/BlackStar/) a názov poviedky (ak ju nejako nazvete) a nakoniec v prílohe vaša poviedka

 Po zaslaní kapitoly na mail si nezabudnite vytvoriť článok v administrácii a v deň zverejnenia ju nezabudnite poslať do administrácie. Poprosím vás, aby ste tak robili presne v ten deň a nie skôr ani neskôr. (Ak budete mať nejaké „cestovačky“ a nestíhate poslať kapitolu do administrácie v ten deň, napíšte mi a dohodneme sa.)

V perece musíte mať zmienené, že sa jedná o Vianočnú kapitolovú súťaž!

Hodnotenie

Hodnotiť budú vybraní porotcovia, ktorí budú vaše dielo hodnotiť v rozsahu 1-10 bodov, pričom si budú všímať gramatiku, originalitu, štýl napísania, splnenie podmienky a celkovú úpravu a dojem. V kapitolovej súťaži povolení korektori sú, no aj tak sa porotci pozerajú aj na gramatickú stránku textu. Pri vydávaní sa však váš článok opraví tak ako každý iný. 

BlackStar

Myfate

Nessienka

MaryAngel

IsabelMasen

eMCullen

Kim

zuzka88

Prijaté poviedky:

Nejúžasnější Vánoce - KateDenali11 

 Bella je holka z Forks, která nesnáší zimu, sníh a Vánoce, především dostávání dárků a zpívání koled.

Jenže tento rok se toho hodně změní a ona má zažít ty nejúžasnější Vánoce ve svém životě.


1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola 5. kapitola

 LiviaCullen - Nastal čas vianočný

 Prvá kapitola vianočnej poviedky je na svete. Hlavnou postavou bude Renesmee, ale o ďalších postavách vám viac neprezradím. 


1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola 5. kapitola
Christmas surprise Agule99

Přináším vám novou kapitolovou povídku. :) Vánoce. Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. Dárky, rodinu. Lásku? Romantická, doufejme čtitelná, vánoční povídka o typickém páru Bella, Edward a k tomu si připočtěte jedno malé roztomilé štěně. :D

  1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

 


 

SarahBell - Kouzelný advent

Vánoce jsou pro každého obdobím radosti, štěstí a rodinné pohody. Jenže Belle přivádějí více starostí než radostí. Od chvíle, kdy ji Edward opustil coby poloupírku, musí vychovávat jejich dceru Nessie sama. Vždy na Vánoce však musí vzpomínat, protože právě na Vánoce se jí zhroutil svět. Jediné, co jí zůstalo, je Renesmé. Jediné, v co jí zbývá doufat, je to, že alespoň ona jí zůstane navěky.

 1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

 


 

 

 Mamička pod stromčekGCullen

Príbeh mi napadol, ako keď udrie blesk na rozjasnenom nebi. Videla som názov filmu a ten ma zaujal natoľko, že som sa rozhodla spísať podľa názvu svoj vlastný príbeh. A vianočná súťaž sa zdala byť vhodným spôsobom, ako môj príbeh uzrie svetlo sveta. 
Je to môj prvý pokus zúčastniť sa súťaže na webe, tak dúfam, že splním očakávania všetkých. I tie svoje. 

 

 1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitolaAriadne - Láska z jevište

 Bella se vrací zpátky do Forks, aby po letech s Charliem oslavila Vánoce. Hodně věcí se v jejím životě od odchodu změnilo, třeba to, že je úspěšná a slavná díky svému talentu lidi seřvat a donutit je dělat to, co ona chce. Krom Vánoc s Charliem má v plánu pomoc školnímu divadelnímu klubu s přípravou vánočního představení. Zároveň je v té době Edward donucen ucházet se o hlavní roli.

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

Diskvalifikovaná!


A přece sem tě neztratil - Mea

Alistair nebyl vždycky jenom ten „mrzout“, i on měl lásku. Lásku, která mu zmizela s prvními zimními vločkami...

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola


9moncici9 - Šťasné a veselé

 Bella žije iba so svojím otcom Charliem, ktorý ju vychováva sám. Bellina matka totiž zomrela pred pár rokmi, ale niečo svojej dcére zanechala. Týždeň pred jej maturitným večierkom Bella dostane dar, ktorý jej zanechala mama aj s listom. Čo to bude? Ako Renée vedela, čo jej dcéra bude potrebovať, keďže zomrela ešte skôr, ako jej dcéra prišla do maturitného ročníka? Stretneme sa tu aj s našim milovaným Edwardom? To sa dozviete, keď sa začítate do mojej poviedky.

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola 


Vianočná nádej Alexa215 

Vianoce. Ľudia si pod tým predstavujú príjemný čas strávený s rodinou. No čo keď toto obdobie bude pre niekoho jedno z najhorších? Predsa, strata lásky bolí hlavne vtedy. 

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola


LadyS - Wish my heart

Bella se se svými rodiči vydává do Italských Alp, aby zde společně strávili vánoční svátky. Co se stane, když zde nečekaně potká mladíka, který uchvátí její srdce? Dokáže si ho uchránit před možnou bolestí či podlehne kouzlu Vánoc?

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

Diskvalifikovaná! Dříve než polibek - Sheennsa 

Bella Swanová, mladá dívka plná sarkasmu a skepticismu, se před svátky ocitá na ulici kvůli roztržkám v práci s předchozím šéfem. Proto se jí až moc jako v pohádce zdá nabídka na pracovní místo od mírně arogantního Edwarda Cullena, kterou chvíli po vyhazovu dostává. Ale co, odrazový můstek se vždy hodí!

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

Diskvalifikovaná!


Ward - Na tu nemáš 

Je stará a má tlustý zadek. Je to mladý ucho, který neví nic o životě.
Bella je lékařka a žije si celkem spokojený život se svým nejlepším kamarádem Emmettem. Vrásky jí přidělávají jen Emmettovy komplikované bisexuální vztahy a rozmary primáře traumatologie Carlislea Cullena. Když se k tomu ale přidá ještě Cullenův syn, který je úplně stejný, jako jeho otec? Bella může vyskočit z kůže a Edward se u toho náramně baví.
Jak se Bella popere se svým osobním životem, do kterého Edward zasahuje víc, než si přeje? A zvládne se jako obyčejný člověk vypořádat s problémem, který se k ní blíží mílovými kroky?

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola 4. kapitola

5. kapitola

Diskvalifikovaná!


Diskvalifikované poviedky môžete dopísať a po skončení súťaže vydať. 

Ceny pre víťazov nám do súťaže venoval e-shop Gorila.sk a taktiež Martinus.sk za čo im veľmi pekne ďakujeme a dúfame, že sa vám budú ceny páčiť. Výhry budú prezradené v deň vyhlásenia víťazov v oboch súťažiach.

Pre kapitolovú súťaž je to 1.1. 2014 a pre jednodielne poviedky je dátum vyhlásenia víťazov 24.12. 2013.

 

 Toto je hlavný článok pre kapitolovú súťaž, takže všetky podmienky a odoslané kapitolovky sa budú zapisovať sem. Článok pre súťaž s jednodielnymi poviedkami je vytvorený zvlášť a uverejní sa v pondelok. Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dvojitá vianočná nádielka:

 1 2 3 4   Další »
31.12.2013 [19:03]

LiviaCullenAhoj, chcela by som sa spýtať či som nebola diskvalifikovaná lebo ako tak pozerám nevyšla len moja poviedka a ostatné áno

23.12.2013 [17:23]

Agule99Nechci si do nikoho rýpat, ale kdy vyjdou ostatní kapitoly soutěžních povídek? Emoticon

22.12.2013 [9:47]

SarahBellAhoj, včera jsem poslala e-mail z mobilu o mém problému a dnes zasílám další kapitolu. Doufám že to pochopíte...

35. BlackStar admin
21.12.2013 [13:57]

BlackStarLiviaCullen,
ak to nebude velmi ostre hadanie, tak to mozeme pripustit. Hlavne, aby tam bola z celkovej kapitoly citit pohoda a vianocna atmosfera. Emoticon

20.12.2013 [21:27]

LiviaCullenAhoj, mám otázku:
môžem do 4. kapitoly zahrnúť menšiu výmenu názorov? nie hádku len trošku hlasnejšiu vymenu názorov len aby sa trochu vyjasnil dej... chcem len vedieť či tým poruším podmienku alebo nie

18.12.2013 [22:21]

SarahBellBlackStar: Děkuju, to je vpohodě. Jen jsem se lekla, že jsem diskvalifikovaná a nevěděla jsem proč. :) děkuju za odpověď.

32. BlackStar admin
18.12.2013 [22:06]

BlackStarSarahBell,
ospravedlňujeme sa, no problém bol v absencii adminov, ak by si chcela, aby si mala publikáciu na nedeľu, tak mi napíš, dohodneme sa. Emoticon
KateDenali11,
to je v poriadku, word niekedy berie za slová aj niektoré znaky a náša administrácia nie, hlavne sa berie, či máš dostatočný počet slov v dokumente, ktorý si poslala. Emoticon

16.12.2013 [12:40]

SarahBellAhoj, jen se chci zeptat, proč moje 3. kapitola nevyšla, stejně jako kapitoly dalších povídek, co nejsou diskvalifikované, tak jak měly, v neděli...

15.12.2013 [17:47]

KateDenali11Zdravím, mám takový problém... No, nevím, jesli je to přímo problém a právě kvůli tomu píšu. Včera jsem odeslala na email kapitolu psanou v OpenOffice a tam mi to říkalo, že kapitola má 1538 slov. Jenže dneska, když jsem článek vkládala do administrace, ukázalo mi to 1497 slov, což nechápu, proč tomu tak je. Tak jsem teda kapitolu doplnila o 4 slova a teď má 1501 slov. Doufám tedy, že to nevadí - já vážně nechápu, proč mi to někde píše tak a jinde takhle... Emoticon Emoticon
K.D.11

29. BlackStar admin
05.12.2013 [20:07]

BlackStarMea,
áno, postup je rovnaký ako pri prvej kapitole. Emoticon

 1 2 3 4   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!