Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zamatový plášť - 6. kapitola

Zamatový plášť - 6. kapitola „Už úplne chápem, prečo ho neustále nosíš ako nejaký klenot,“ ospevoval ho ďalej Emmett a Bella zostala naňho chvíľu šokovane pozerať.
„Nosím ho len v službe,“ povedala zarazene.
„Si niekedy aj mimo službu?“ opýtal som sa jej zvedavo a dychtivo očakával kladnú odpoveď.
Nefandi si, braček, napomenul ma pobavene Jasper v myšlienkach.

 

Mierne som sa prikrčil, stále schovaný v húšťave a sledoval mladého medveďa, ako sa lenivo prevaľuje  v tráve. Rozmýšľal som iba zlomok sekundy a odrazu som sa mu ocitol pevne pritisnutý na jeho huňatom chrbte. Metal sa a chcel ma zo seba zhodiť, no nevedel sa zbaviť môjho silného zovretia kamenných rúk. Pritlačil som pevnejšie a zlomil mu zopár spodných rebier. Nakoniec som sa mu zubami zahryzol do toho teplého miestečka, kde bola krv najsladšia a poddával sa tomu blaženému pocitu, keď na malý moment plamene v hrdle zmizli a nahradil ich slastný pocit uspokojenia zo zasýtenia. Po pár minútach som však medveďa odhodil o pár metrov ďalej a znechutene sa díval tým smerom.

Som monštrum, lovím síce zver namiesto ľudí, no zabíjam ich len pre minútové potešenie. Smäd je nekonečný, nedá sa ho nikdy úplne zbaviť. Nikdy. Môže len ustúpiť do pozadia mysle a stane sa z neho zvyk, alebo dokáže preniknúť do každého miesta v tele.

Znechutene som zatriasol hlavou a medveďa zahrabal pod strom. Pomalým krokom som sa vybral na miesto, kde sme sa mali všetci stretnúť o tri hodiny. Toľko času a ja ho strávim premýšľaním nad svojou mizivou existenciou.

Keď som sa blížil k dohodnutému miesto, zbystril som. Začul som tiché vzlyky, tichučké ako jemný letný vetrík.

„Bella?“ ozval sa neďaleko ostražitý hlas môjho brata. Prekvapene som sledoval ten výjav, ktorý sa mi naskytol. Bella sedela na obrovskom kameni v strede lúky a slnko na ňu pálilo. Čierny zamat sa leskol a schovával ju tak pred lúčmi. Vyzerala ako malé schúlené klbko a Jasper sa k nej opatrne približoval s rukami zdvihnutými pred seba v zmierlivom geste.

„Áno?“ ozvala sa bez dychu, no môj brat ju dokonale počul.

„Čo sa stalo?“ chcel vedieť zvedavo a nechápal, prečo sa taká mocná upírka, ktorá má okolo prstu omotanú celú Volterru, môže utápať v takom hlbokom žiali.

„Nič.“

„Cítim to...“ Jasper sa jemne usmial. Teraz už stál tesne pred ňou, stačilo by natiahnuť ruku a dotkol by sa jej kapucne, ktorá jej zakrývala tak nádhernú tvár.

„Necítiš nič, pokiaľ ti to ja nedovolím,“ zavrčala a trochu sa napriamila.

„Ale áno, cítim. Tvoje bariéry padli v návale toľkých emócií,“ šepol a opatrne si k nej sadol, ani nečakal na dovolenie.

„Och!“ Mračila sa ako sto čertov. „Nechala som sa uniesť,“ šepla odrazu slabým hláskom a Jasper jej v očiach zahliadol záblesk strachu.

„Nevadí,“ usmial sa. „Už som si zvykol na emócie ostatných.“

„Pravda,“ slabo sa zasmiala a z hlavy jej tak padla čierna kapucňa. Tvár mala bledšiu než obyčajne a zreničky jej divoko žiarili. Odzrkadľovali toľko pocitov, až sa Jasperovi z toho zatočila hlava.

„Čo sa stalo?“ opýtal sa znovu trochu chrapľavým hlasom.

„Demetri,“ povedala chladne a odvrátila od neho pohľad. Vlasy jej zatancovali okolo pliec a v svetle lúčov hádzali bronzové odlesky.

„Čo s ním?“ nechápal môj brat zarazene.

„Má pravdu,“ šepla. „Ako vždy,“ zasmiala sa.

„Nechápem...“

„To ani nečakám,“ povedala mu s ľahkým úsmevom na perách.

„Bola si na love?“ opýtal sa jej Jasper odrazu opatrne, pretože k nemu slabo doliehal pocit smädu, hoci sa ho pokúšala Bella skryť. 

„Nie som tu na to, aby som lovila,“ šepla nevýrazne.

„Vtedy, keď si nás videla prvýkrát...“ Jaspera poháňala zvedavosť. Snažil sa rozlúštiť tie prvotné pocity, ktoré z nej vtedy cítil – ľútosť.

„Myslíš ten ceremoniál?“ zatvárila sa kyslo a Jasper s úsmevom prikývol.

„Cítil som z teba ľútosť, ale prečo?“ chcel vedieť a Belle sa v tvári zjavilo prekvapenie, očividne nečakala, že sa ich rozhovor takto zvrtne.

„Ja...“ začala, no hneď aj pusu zatvorila. „To je jedno,“ dodala ešte a opäť nasadila tú svoju tvrdú masku, no Jasper to stihol zacítiť. Znovu tá ľútosť, ktorá mala niečo spoločné s našou rodinou ale nevedel to rozlúštiť.

„Hej, banda!“ zahulákal Emmett spoza nich a v momente sa k nim prirútil ako tmavá šmuha. „Ten plášť je dokonalý, priam božský,“ smial sa potešene a s lemom plášťa v rukách tancoval piruety.

„Pristane ti,“ hovorila Bella s pobaveným výrazom.

„Ale nenechá si ho.“ Rosalie šľahala blesky na všetky strany. „Opovážiš sa nechať si ho, Emmett Cullen, ak je ti tvoja manželka drahá,“ zavrčala a už stála vedľa neho.

„Ale on je tak krásne hebký,“ sníval Emmett a blažene sa usmieval.

„Aro sa o svojich ľudí kráľovsky stará,“ prisvedčila Bella znechutene.

„Emmett.“ Teraz si už Rosalie dupla nohou. Bála sa, žeby si ho chcel Aro nechať, hoci nemal žiadnu schopnosť okrem svojej výnimočnej sily. Mierne sa triasla pri tej predstave, no na druhej strane, podľa nej v ňom vyzeral sexi a na zjedenie. To už som nevydržal a pripojil sa k nim z môjho doterajšieho schovaného miesta.

„Môžem ho mať ešte chvíľu?“ opýtal sa jej manžel so psími očami veliteľky kráľovskej gardy. „Prosím.“

„Ak chceš,“ povedala nezaujato

„Už úplne chápem, prečo ho neustále nosíš ako nejaký klenot,“ ospevoval ho ďalej Emmett a Bella zostala naňho chvíľu šokovane pozerať.

„Nosím ho len v službe,“ povedala zarazene.

„Si niekedy aj mimo službu?“ opýtal som sa jej zvedavo a dychtivo očakával kladnú odpoveď.

Nefandi si, braček, napomenul ma pobavene Jasper v myšlienkach. Ticho som zavrčal, no nespúšťal z tej nádhernej upírky oči.

„Vlastne...“ Prekvapene zamrkala. „Neviem,“ šepla.

„Ako, že nevieš? Nechodíš sa zabávať?“ pýtal sa jej Emmett so smiechom. „Kluby, nákupy...“ vymenovával.

„Nie.“ Moji súrodenci prudko vydýchli a Bella na nás nechápavo pozerala. „Som veliteľka volterrskej gardy, nemám čas sa zabávať,“ zavrčala a prudko vstala. „Kde sú ostatní? Musíme sa vrátiť!“

„O chvíľu sú tu, počujem ich myšlienky,“ odpovedal som a o malú chvíľu sa už spoza stromov hrnula Alice s Esme a Carlisleom.

„Škoda, ja už som sa tešil, že nám ukážeš tie jazvy,“ zahundral sklamane Emmett so sklonenou hlavou.

„Dobrovoľne?“ Bella sa smiala na plné hrdlo. To Emmettovi zdvihlo hlavu a pozeral na ňu ako na blázna.

„Čo? Jazvy sú sexi,“ zavrtel nechápavo hlavou.

„Moje nie,“ odpovedala mu Bella trpko a naša rodina tých dvoch nemo sledovala. Táto jediná veta stačila a vzbudila ohromný záujem u mojich bratov. Ženské osadenstvo sa mierne zdesilo. Všetci vedeli o Jasperových jazvách a nikomu nevadili, Alice s Esme dokonca naozaj prišli mierne vzrušujúce. No pokiaľ vyzerali jej jazvy omnoho horšie, čo usudzovali z jej výrazu, nechceli o nich radšej vedieť.

„Aj tak ich chcem vidieť,“ vyplazil na ňu Emm jazyk radostne, no hneď si ho aj strčil späť do úst, keď mu Rose uštedrila silný pohlavok.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zamatový plášť - 6. kapitola :

 1
7. Petronela webmaster
26.02.2018 [14:03]

PetronelaEmmett je z toho pláště řádně nadšený, ale co to bylo s Bellou? Ta holka má zřejmě nějaký problém. Na moment mě napadlo, že se Bella s Jasperem od někud zná, ale to jsem zase vcelku rychle zamítla.
Já už vážně nevím, co si o tom mám myslet.

6. BabčaS.
05.03.2017 [21:07]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Dommy1
05.03.2017 [21:01]

Emoticon Emoticon Emoticon

05.03.2017 [19:08]

NatalieVolturiUžasné niečo ♥ Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

05.03.2017 [14:47]

MaryNightsong jéééjEmoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Nedočkavo sa klaniam e teším na ďalšiu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Oh, zltý emmet Emoticon Emoticon

2. Mimi
04.03.2017 [23:13]

UŽASNE Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Klea
04.03.2017 [19:13]

Hehe Emoticon Emoticon Emm a jeho pláštik Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!