Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Neznámá pomoc - 9. kapitola

Neznámá pomoc - 9. kapitolaAhojky. V téhle kapitole Jasper otevře oči Edwardovi. Uvědomí si Edward konečně, co je nad slunce jasné. Nechte se překvapit a čtěte.

Neznámá pomoc

9. kapitola

Alice ve vizi viděla, co Edward chce podniknout, ale nezastavila ho. Ochranitelsky objímala Bellu, která vzlykala. Po půl hodině ji uklidnila a začaly si povídat o všem možném. Alice ji chtěla přivést na jiné myšlenky, tak jí vyprávěla vtipné příhody z rodinné historie. Alice si uvědomila, že dnešním dnes jsou oficiálně kamarádky. Byla nadšená z té představy.

Bella byla ráda, že odkryla svou duši. V Alici našla kamarádku, kterou potřebovala. Stud, který cítila, opadl a začala se v její přítomnosti cítit více než příjemně. Vše, co jí hryzalo svědomí, zmizelo. Vše, co jí způsobovalo bolest, bylo pryč. Velký těžký balvan ze srdce spadl a ona se cítila nadpozemsky lehká. Nic ji netížilo a ona se konečně cítila šťastná. Smála se vtipům Alice. Všechno bylo jiné, lepší a krásnější. Její náhled na svět se změnil z černé na bílou.

Edward se mezitím vrátil domů v pochmurné náladě. Nemohl si vysvětlit pocity, které cítil. Zabil upíra, kvůli cizí dívce. Dívce, která ho tolik omamovala svou vůní. Nemohl snést výhružky, které mu Drake sdělil před smrtí. Vybavil si jeho slova a popadl ho vztek stejný jako před tím. Zabíjel by, jen pro ni. Ale proč? Ptal se sám sebe.

„To je láska,“ konstatoval Jasper s úsměvem. Cítil z něho směs emocí, které dohromady znamenalo jedno jediné slůvko - láska.

„Vtipné,” řekl hořce Edward, který si nechtěl připustit pravdu.

„Pomůžu ti, bratříčku! Za prvé. Před školou se objeví její bejvalej a složí ji na lopatky. Ty jako správný gentleman ji odvezeš k nám domů, aby ji Carlisle ošetřil. Za druhé. Bella řekne Alici, co se jí přihodilo. Tebe popadne vztek a vyletíš z domu jako raketa. Po půl hodině se vrátíš a smrdíš od kouře a popele, takže předpokládám, že jsi ho zabil.” Nadzvedl obočí a koukal na Edwarda, jak se mu mění výraz tváře. Konečně si vše poskládal dohromady a všechno zapadlo na své místo. Byla to pravda. Je zamilovaný, ale do čeho? Do její nevinnosti nebo do hluché mysli? Nebo opravdu do ní?

Emmettovi konečně došly souvislosti. „Jé, náš Edík je zamilovaný,” posmíval se mu.

Alice vyslechla celý rozhovor, který slyšela z přízemí, a musela se nad tím usmát. Viděla to. Celou dobu věděla, že Edward ji miluje, ale musel na to přijít sám.

„Co ti tak zlepšilo náladu?” ptala se Bella se zájmem v očích. Byla trochu unavená, ale ještě si chtěla zapsat dnešní den do deníku. Hlasitě zívla.

„Ale nic. Pojď si lehnout.” Alice ji záměrně zavedla do Edwardova pokoje, kde byla rozložená pohovka pokrytá povlečením a peřinami.

„Ale kde bude spát Edward? Nechci ho omezovat,” zeptala se Bella a smutně koukla na Alici.

„Neboj. On bude spát na pohovce v obývacím pokoji. Nenechal by tě tam spát, na to je až moc velký gentleman,” odpověděla Alice s úsměvem. „Tak dobrou noc,” krátce ji objala a odešla.

Milý deníčku,

dnes jsem ho potkala. Drake. Chtěl se mi omluvit, ale na to ho až příliš znám, abych věděla, že je to lež. Zhroutila jsem se. Alice říkala, že mě odvezl Edward. Nechápu, proč to udělal? Myslela jsem, že mě nenávidí.

Celá jejich rodina je zvláštní. Po tom, co jsem Alici řekla, co se mi přihodila. Nevnímala mě. Ve tváři měla ten stejný výraz, jako dnes ráno, jako kdyby byla duchem jinde. Dělala, jako kdybych si ničeho nevšimla, a začala mě utěšovat. Jsou tak jiní, ale i hodní a přátelští.

Myslím, že budeme kamarádky. Aspoň v to doufám. Promiň, že musím končit, ale chce se mi strašně spát.

                                                                                                                                     Tvá Bella

 Převlékla se do kraťásků a tílka na spaní a zachumlala se do peřiny, kde v mžiku usnula.

Do svého pokoje se pomalu plížil Edward, aby Bellu neprobudil. Sedl si na zem naproti ní a pozoroval její uvolněný obličej. Klidně oddechovala. Pomalu natáhl ruku, aby se dotknul její tváře. Opatrně položil bříška prstů na její pokožku. Cítil hebkost a teplo, které  z ní sálalo. Bella se nepatrně zachtěla, ale ústa se jí nepatrně roztáhla do úsměvu. Chtěl vědět, co se jí zdá, ale její mysl byla pro něj uzavřená. Hodiny trávil pozorováním jejího výrazu a křivek těla, které odhalovala peřina.

 

Ahojky, lidičky… Předem děkuji za všechny komentáře. Poprosila bych vás, abyste mi poslali jako komentář alespoň smajlíka, protože minulá kapitola měla pouze devět komentářů, jestli to tímhle tempem půjde dál, tak to balím.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Neznámá pomoc - 9. kapitola:

 1 2   Další »
20. Ella
08.02.2017 [21:03]

Emoticon

29.12.2012 [18:20]

AhaLuciatrošku netaktné, že si to celá rodina vypočula bez dovolenia.. Emoticon

18. Misscullen
11.11.2012 [7:36]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. martty555
03.07.2012 [11:24]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. marcela
19.06.2012 [9:33]

Emoticon Emoticon Emoticon

15. Grace
10.06.2012 [11:02]

GraceAno!!! Emoticon Éďa miluje Bellu!!! Emoticon Jako vždycky, jsem nadšená z tvé kapitolky. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Rozhodně nesmíš přestat psát! Emoticon Je to až moc skvělý nápad na to, abys to ukončila. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Takže tě tímto žádám o pokračování. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. LoveUfo
03.06.2012 [9:32]

To je naprosto úžasné! Emoticon Hrozně moc se nemůžu dočkat pokračování! Prosím, prosím pospěš si. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13. Lucka
02.06.2012 [3:17]

skvělá kapitolka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.06.2012 [0:12]

monokl009úžasná kapitola..:) Emoticon

11. Laky26
01.06.2012 [21:55]

Laky26 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!