Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Neznámá pomoc - 10. kapitola

Neznámá pomoc - 10. kapitolaAhojky. Přináším vám další kapitolu mé povídky Neznámá pomoc. Edward nevnímal okolní svět. Nevnímal zamilované myšlenky ostatních členů rodiny. Zabýval se jen svými city, když pozoroval Bellu. Tíha, která ho svazovala, zmizela. Cítil se jako pták, který létal. Jeho duše se vznášela při pohledu na ni. Pozoroval její oči, které jiskřily. Její červené rtíky, které špulila. Narůžovělé tváře, když se otočila a usmála. Přeji příjemné čtení.

Neznámá pomoc

10. kapitola

Ráno se Bella probudila nádherně odpočatá. Tváře měla narůžovělé a na rtech se jí rýsoval úsměv. Protáhla se a hlasitě zívla. Zdál se jí nádherný sen. Byla na rozkvetlé louce, která hrála všemi barvami duhy, Bella se točila dokola s nataženýma rukama a chytala vítr do dlaní. Vlasy jí vlály a do tváře jí svítilo sluníčko.

Oblékla si oblečení, které jí včera večer připravila Alice, a vešla na chodbu z pokoje. Protože neměla možnost si dům prohlédnout, kochala se sochami a obrazy, které tu byly vystaveny. Sešla dolů po schodech do obývacího pokoje, kde seděli členové rodiny na pohovkách. Alice s Jasperem seděli na velké naproti televizi, po jejich levé ruce seděl v křesle Edward a naproti němu seděli Rose s Emmettem. Zrovna se hádali, na který film se kouknou.

„Dobré ráno,” pozdravila zdvořile Bella s úsměvem na rtech a posadila se vedle Alice.

„Dobré. Tady máš snídani! Jak ses vyspala?” zeptala se Alice a podávala jí talířek s míchanými vajíčky a topinkami.

„Dobře. Děkuju,” odpověděla a dala si první sousto do pusy.

Emmett dostal nápad, jak jejich spor vyřešit. „Protože Bella je návštěva, mohla by film vybrat ona!” řekl a podával jí černé desky s DVDéčky. Odložila talířek na stůl a začala si prohlížet film po filmu, až narazila na jeden, co jí padl do oka. Vyndala DVDéčko s názvem Underworld 3 z desek a podávala ho Emmettovi, který seděl u televize. „Tohle, prosím. Ještě jsem třetí díl neviděla,” prosila Bella.

Emmett se podivil nad výběrem filmu. „A víš, že je to s upíry?” podivil se tak, že se mu začala rýsovat vráska mezi obočím.

„Jasně. Miluju je. Ty lykani takový hnusní a chlupatí. Ble,” ošila se Bella nad jejich představou.

„Tak ona miluje upíry?! To mě po...!” řekl najednou Emmett a uchechtl se. Bella nad reakcí ostatních pokrčila rameny a vzala si zpátky talíř s jídlem. Pohodlně se usadila a pozorovala první titulky filmu.

Edward nevnímal okolní svět. Nevnímal zamilované myšlenky ostatních členů rodiny. Zabýval se jen svými city, když pozoroval Bellu. Tíha, která ho svazovala, zmizela. Cítil se jako pták, který létal. Jeho duše se vznášela při pohledu na ni. Pozoroval její oči, které jiskřily. Její červené rtíky, které špulila. Narůžovělé tváře, když se otočila a usmála. V tu chvíli se mu v těle rozhořel plamen. Popadla ho touha pohladit její hebkou a křehkou pokožku, políbit ty rty připomínající barvou ty nejčernější jahody, cítit její vůni, která ho omamovala a připravovala o rozum. Potřeboval ji mít u sebe a cítit tep jejího srdce, které se dralo na povrch.

Bella seděla na pohovce a periferním viděním sledovala Edwarda. Prohlížel si ji zlatýma očima připomínajícíma karamel. Zlatýma, podivila se Bella, protože vždy měl oči černé. Opatrně se na něj otočila a usmála se, když se jí červeň nahrnula do tváří. Jeho oči změnily barvu do té černé, kterou vídávala. Necítila strach, ale něco jiného. Něco, co nedokázala určit, protože to ještě nezažila. Takový zvláštní pocit chvění, který se jí rozléval v těle. Brněly jí konečky prstů. Ovládaly ji emoce, které neznala. Nedokázala přestat koukat do jeho očí, z kterých čišela láska a něha. Po několika minutách se přinutila odtrhnout pohled, ale po očku ho pozorovala. Jeho barva očí se zpět změnila na karamelově zlatou. Belle to nedávalo smysl. Přestala nad tím uvažovat a soustředila se na dění ve filmu.

≈≈

Po závěrečných titulcích si hlasitě povzdechla. Měla smutný výraz, protože věděla, že se musí vrátit domů. Něco ji k němu táhlo. Cítila se v bezpečí a v duši měla klid, který dlouho hledala. „Alice, odvezla bys mě prosím domů?” zeptala se Bella se smutným výrazem ve tváři.

≈≈

Bella seděla na sedadle spolujezdce a hryzala se do spodního rtu. Měla tolik otázek, na které potřebovala slyšet odpovědi. „Alice, můžu se tě na něco zeptat?” zeptala se opatrně. Alice se na ni otočila a přátelsky usmála. „Ale jistě,” odpověděla. Bella se zhluboka nadechla. „Víš, všimla jsem si, že se Edwardovi mění barva očí a chtěla bych vědět, jak je to možné!?” zeptala se nervózně.

Alice jí nechtěla lhát. Věděla, že když to udělá, ztratí ji, a to nemohla dopustit. „Víš, máme jedno tajemství, které ti nemohu prozradit. Je to pro nás všechny nebezpečné. Předpokládám, že sis všimla konkrétních věcí, které jsou na mé rodině jiné. Vše s tím souvisí. Promiň. Kdybych ti to řekla, budeme mít z toho velký průšvih a ty bys to odnesla nejvíc,” řekla Alice něžně, aby ji nevystrašila, a malinko naznačila úsměv.

„Dobře. Jsem ráda, že jsi mi řekla pravdu. Sice vzdálenou, ale to je jedno. Chápu to,” řekla Bella klidně bez předsudků. „Mohla bys mi prosím alespoň říct, co ty oči znamenají?” zeptala se na to, co ji zajímalo nejvíce.

„No, normálně oči máme zlaté, ale když jsme rozčílení nebo po někom toužíme, oči se nám zbarví do černa. A pokud narážíš na mého bratra, tak dnes to byla ta druhá možnost!” Jen co Alice s úsměvem dořekla odpověď, Bella se zakuckala.

„Cože?! Chceš říct, že po mě toužil?” zeptala se červená jako rajče. Nevěřila tomu. To nemůže být možné, pomyslela si.

„No, řekla bych, že se mu líbíš, a jeho oči jsou jen důkaz,” potvrdila Alice její myšlenku a usmála se jako sluníčko. „Zítra ráno přijedu k tobě a pojedeme spolu do školy!” V mysli se jí tvořil plán, jak dát ty dva dohromady. Nejdříve z Belly musí udělat krásku, kterou v sobě tak dlouho skrývala.

≈≈

 

Milý deníčku,

nejdříve ti prozradím vše, co jsem se do dnes dozvěděla o Cullenových.

- bledá pleť

- studení

- mění se jim barva očí (Edward)

Nebudu pátrat, co jsou zač. Věřím Alici, a pokud říká, že je to nebezpečné, tak to tak je. Mám ji ráda. Jen doufám, že nezradí mou důvěru.

Alice mi naznačila, že se Edwardovi líbím. No, spíš mi to řekla po lopatě. Proč by tak hezký kluk jako on měl ke mně něco cítit? Jsem obyčejná. Možná je chyba ve mně. Měla bych zapomenout a jít dál! Proč mi to teď přijde snazší!? Možná je to léky anebo celou jejich rodinou. Když jsem s nimi, cítím se jinak. Víc sama sebou. Jako kdyby uvnitř mě byla pravá Bella a drala se na povrch. Musím být svá a zapomenout.


Ahojky. Děkuji vám za všechny komentáře k mé povídce. Pevně věřím, že tato kapitola obdrží také mnoho komentářů a proto vás prosím alespoň o jednoho smailíka. Vaše Baroslava


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Neznámá pomoc - 10. kapitola:

 1 2   Další »
14. Tereza
02.12.2019 [14:51]

To je tak doko Emoticon Emoticon Emoticon

13. Fili
02.12.2019 [14:50]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Grace
06.07.2012 [12:43]

GraceNádhera! Emoticon Emoticon Emoticon Jsem zvědavá jak Alice Bellu vymódí... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. martty555
03.07.2012 [11:28]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. babebi
20.06.2012 [0:19]

Emoticon Emoticon Emoticon

9. marcela
19.06.2012 [9:41]

Chtěla jsem si přečíst znovu Arovu princeznu a co nevidím!!Ty máš rozepsanou novou povídku.Moc se mi líbí. Emoticon Snad nevadí,že jsem pod předcházejícími kapitolami nechala jenom smajlíky. Emoticon Emoticon Emoticon

8. Ross
18.06.2012 [22:41]

Původně jsem začala číst ještě před svaťákem, pak přišlo přerušení, a tak jsem dnes prošla všech deset kapitolek a neřeknu nic jiného než nice

7. Jasmínka
18.06.2012 [22:29]

jůůů...celých deset kapitol jsem ořečetla jedním dechem a moc se těším na další :-)

6. LoveUfo
18.06.2012 [21:47]

Úžasná kapitolka. Nemůžu se dočkat pokračování a toho Aliciina plánu Emoticon .

18.06.2012 [21:24]

Sanasamináááádhera naozaj božskéé rýchlo pokračko prosím prosím prosím Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!