Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jane ako malá - 13. kapitola

454


Jane ako malá - 13. kapitolaPrvý lov... s Demetrim. Čo Jane pociťuje?

„Čo budeme loviť?" opýtala som sa, no v podvedomí som tušila čo.

„A čo by si chcela? Ľudí," oznámil mi. Dobre, predtým som bola zmätená, ale teraz som už nechápala vôbec nič.

„Sme vo Volterre?" spýtala som sa ho. S niekoľkými ľuďmi mám nevybavené účty. Na prvú obeť mi prídu vhod.

„Áno. Máš typ?" opýtal sa ma. Áno, hneď niekoľko - Saru, Deana a pár ďalších...

„No tak trochu. Nasleduj ma." Bolo to také prirodzené. Proste som sa plynule vydala. Nevedela som kde - proste som cítila, že mám ísť na juh. Bol večer. Počula som Demetriho, ako sa potichu pohybuje za mnou. Bolo mi to nepríjemné - mať niekoho za svojim chrbtom. A zrazu som to pocítila. Lákavú vôňu. Vstúpila mi do nosa a ja som vedela, že to je to pravé. Nenormálnou rýchlosťou som sa vybrala za tou vôňou. Pudy ma nesklamali - o päť minút a dve sekundy som zastala. Videla som pred sebou chrbát - Deanov chrbát - s nejakým ďalším chlapcom. Otočila som sa a žmurkla na Demetriho. Prikývol. Skočila som pred nich - Demetri dopadol vedľa mňa o pol sekundy neskôr. Dean sa na mňa pozeral ako na... ani to neviem popísať. Uškrnula som sa.

„Ja... Jane?" vykoktal a s hrôzou na mňa hľadel.

Rozosmiala som sa: vysokým, sopránovým smiechom.

„Tiež ťa rada vidím. My dvaja máme medzi sebou nevybavené účty," zavrčala som. Demetri sa nakrčil a zhodil chlapca vedľa Deana na zem. Potom ho uhryzol do krku. Cez ticho sa rozoznel krik toho chlapca. Dean sa na mňa pozeral ešte vystrašenejšie a začal ustupovať. Usmiala som sa. Bez akéhokoľvek môjho dotyku sa Dean zrazu rozkričal. Klesol na kolená, jeho chrbát sa mu prehol do neprirodzenej polohy.

„Len nech si potrpí," pomyslela som si a s potešením som sa na neho pozerala. V takejto polohe zotrvával ďaľších tridsať sekúnd. Už ma to unavovalo. Znova som sa zamerala na vôňu. Na takého idiota voňal prekvapivo dobre. Prestal kričať a vystrašene sa na mňa pozeral. Podišla som k nemu - dala som si záležať na pomalú, strach vzbudzujúcu chôdzu. Zdrapila som ho za krk a prirodzene som zaostrila na jeho tepnu - pulzovala v nej krv rýchlejšie ako normálne, keďže sa bál. Usmiala som sa a jazykom mu prešla po tepne. Ovládli ma inštinkty. Vrhla som sa na neho a len sala a sala...

Po minúte, keď už neostalo v jeho tele ani trocha krvi, som jeho telo so znechutením odhodila. Demetri už skončil. Hrdlo ma pálilo už menej, no stále áno.

„Stačilo ti?" spýtal sa ma. Odmietavo som pokrútila hlavou. Usmial sa. Chlapca si vyhodil na plece. Podľa očakávania som urobila to isté s Deanom. Potichu sme vošli do lesa. Automaticky som začala vykopávať jamu. Deanovo telo som do nej hodila a odvrátila sa. Pozerala som sa do jeho mŕtvej tváre. Po sekunde som sa od nej odvrátila a za minútu som zakopala jamu. Demetri bol hotový. Pozeral na mňa...

„Čo je?" premerala som si ho pohľadom.

„Si taká... krásna," dodal na vysvetlenie. Pozrela som sa do jeho dokonalej tváre. Usmial sa a podišiel ku mne. Rukou mi z tváre zotrel... asi krv, neviem. Bolo to také zvláštne. Asi prvýkrát za celú moju existenciu sa ma dotkol niekto inak, než nenávistne, alebo s láskou čisto rodinnou. Zavrela som oči.

„Tak poďme," šepla som. Chytil mi ruku a vyrazili sme. Ruku som nestriasla.

Cestou sme ešte zabili nejakých náhodných turistov. Do hradu - neviem, kedy to budem môcť nazývať domovom - sme dorazili čosi pred polnocou. Teraz ma čaká jedna dôležitá vec - stretnutie s Alecom.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jane ako malá - 13. kapitola:

 1
5. katusKA
13.07.2012 [11:47]

nádhera Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.07.2012 [19:09]

makulkaPěkná kapitola Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. Ceola
10.07.2012 [12:44]

Pěkné :) JSem zvědavá na další :) Doufám, že bude brzy :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Nessienka admin
07.07.2012 [22:36]

NessienkaAhoj.
Článok opäť vraciam na opravu. Neopravila si si takmer nič z toho, čo som ti vypísala. Takže si to pozri opäť a keď si opravíš VŠETKO, potom až zaškrtni "Článek je hotov".
Ďakujem.

1. Nessienka admin
07.07.2012 [21:48]

NessienkaAhoj. Kapitolu ti vraciam na opravu. Pozri si nasledovné:

*Pozor na diakritiku - niekde ti dĺžne a mäkčene chýbajú, inde ich máš navyše:
-> píše sa ďalší, nie s ľ!
-> ľuďmi s ď
-> mŕtvy s dĺžňom na r
*Chýbajúce písmenká a preklepy
*Čiarky - niekde ich máš navyše, inde ti zase chýbajú
*Volterra sa píše s dvomi R!
*Opäť máš zle priamu reč

Ak ti môžem poradiť, nepíš priamo v administrácii, ale vo Worde. Keď už nič iné, tak ti aspoň podčiarkne preklepy alebo iné závažné chyby ako chýbajúce mäkčene alebo niektoré hrubky. Vzor na priamu reč som ti posielala niekoľkokrát, tak sa ním aspoň pokús riadiť. A nájdi si toho korektora.

Ak si ho však aj naďalej nenájdeš, tento článok so slovenskou gramatikou by ti mal pomôcť:
http://www.stmivani.eu/40-pomoc-autorum/slovenska-gramatika/
Rozhodne si ho prečítaj celý a poriadne pozorne.

Keď si opravíš všetky chyby, znovu zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!