Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jane ako malá - 12. kapitola

Jane odvádějící Ewarda, Bellu a Alice


Jane ako malá - 12. kapitolaAro Jane odvedie, aby jej vysvetlil situáciu.

Zo zasnenia ma vyrušil Aro: „Myslím si, že by sme ti mali vysvetliť to, čo z teba je..."

„Ako... Čo zo mňa je?" opýtala som sa ho.

„Jane - ty si upírka," povedal mi. Šok. Hľadela som do jeho tváre, do tých neprirodzene purpurových očí. Tváril sa príliš vážne na to, aby to bol žart.

„Čože som?" opýtala som sa ho neveriaco. Podišiel ku mne.

„Upírka. Si veľmi talentovaná na to, aby sme ťa nechali podpáliť." Ale veď to nie je možné. Ja som bola v plameňoch. Ja som horela...

„Ale veď mňa pálili. Cítila som to," zaúpela som. Nie, neverím. Je to zvláštne. V podvedomí som cítila, že hovorí pravdu. Ale čo je potom s Alecom?

„Chcete mi naznačiť, že Alec je..." Nedopovedala som. Aro sa usmial, no skôr, ako som sa stihla nahnevať, ma prerušil.

„Alec je na love." Zamračila som sa. Na akom love? Veď on nikdy nelovil dobre. To ja som bola lepšia lovkyňa.

„Na akom love?" mračila som sa ďalej na Ara.

„Jane, poď so mnou do pracovne. Tam ti všetko vysvetlím." Inštinkty mi radili, aby som nedôverovala tomuto zvláštnemu človeku, ktorý naznačoval, že ja s Alecom sme sa stali upírmi. No nepočúvla som ich. Vyrazila som za Arom. Opäť ma šokovala rýchlosť. Odrazu mi chodiť pomaly prekážalo. Za sekundu som bola pri dverách. Aro tam tiež stál. Otvoril dvere a dal mi prednosť. Prešla som cez ne a spoločne s Arom sme sa - pre mňa stále pomaly - presúvali po dlhej chodbe. O desať sekúnd sme vošli cez ďalšie kamenné dvere. Vošli sme do príjemnej miestnosti. Steny síce boli mramorové, no stena oproti mne bola obkladaná ebenovým drevom.

Aro mi pokynul, aby som sa posadila, on sa posadil do kresla oproti mne.

„Jane, už ako malú sme ťa vybrali. Vo vhodnom veku sme ťa mali v pláne premeniť, no okolnosti zariadili tak, že sme ťa museli premeniť už v tomto mladom štádiu..."

Prerušila som ho. „Kto ma premenil?"

„Teba Felix a Aleca ja. Pokračujem. Alecovi sme už všetko vysvetlili. Premenili sme ho o niečo skôr a premena skončila tiež skôr. Prijal to celkom kladne. Pred pár minútami ho Heidi zobrala na lov. Počkaj, vysvetlím. Keďže si upírka, lov je niečo ako nasýtenie sa. Premenou si sa stala nesmrteľnou. Tvoje zmysly sú oveľa ostrejšie. Si rýchlejšia a silnejšia. A okrem toho si do nového života získala dar - pre nás veľmi dôležitý." Znova som ho prerušila:

„Znova sa pýtam - aký dar a aký lov?"

„Tvoj dar je spôsobiť fyzickú bolesť. Pomôžem ti ho vypracovať. Dar je niečo ako tvoja moc. Vieš ho využívať, ovládať, manipulovať s ním. Tvoj dar je príliš ojedinelý, vzácny. Preto sme ťa vybrali do našich radov. Alec ma dar človeka znecitlivieť. Taktiež je jeho dar nezvyčajný a užitočný. K tomu lovu - už som ti povedal, že to znamená nasýtiť sa. Jednou vetou - lovíš ľudí a potom sa na nich nasýtiš." Počula som dosť. Chápala som tomu. Jediné, čo ma teraz trápilo, bolo to, že ma príšerne pálilo v hrdle. Ako som pochopila, bola som smädná. Aro vycítil, čo som potrebovala,

„Nájdeme ti niekoho, kto ťa vezme na lov," usmial sa. „Demetri!" zvolal. Ani nie za tri sekundy sa objavil vo dverách. V čiernom plášti pôsobil ako anjel. Biela pokožka mu dokonale neutralizovala s oblečením, no jeho plášť bol o tri odtiene sivší ako mal Aro.

Vykročila som s ním po dlhej chodbe - druhým smerom. Tá sa postupne zvažovala nahor. Páliace hrdlo som mala zovreté. Demetri sa na mňa povzbudzujúco usmial.

„Podobne som sa cítil aj ja pri svojom prvom love. Neboj sa, pôjde to samo," povedal svojim nádherným zamatovým hlasom. Bol taký vyrovnaný - hlboký, tenorový, zamatový hlas. Fascinovane som sa na neho pozrela. Uškrnul sa a žmurkol na mňa.

Dobre. Na zamilovanosť nie je čas.

Nastal čas loviť.


Ako sa vám to páčilo? Viem, že tam bolo málo Aleca, no v budúcej kapitole to vynahradím, sľubujem. Vopred sa ospravedlňujem chyby, hlavne Nessienke, ktorá bola ochotná ho toľkokrát opravovať. -_- Už hľadám korektora. :) Prosím, okomentujte mi to, poteší ma to a dodá chuť napísať ďalšiu kapitolu. Ďakujem. :)


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jane ako malá - 12. kapitola:

 1
08.07.2012 [12:25]

makulkaAle, tady se nám někdo zamiloval do Demetriho. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Moc se mi to líbilo Emoticon Emoticon

5. zeynep97
07.07.2012 [19:06]

Je to skvelé. Rýchlo ďalšiu. Emoticon

4. Nessienka admin
05.07.2012 [21:39]

NessienkaAhoj.
Článok ti opäť vraciam na opravu. Chyby, ktoré sme ti s Bubu vypísali si si takmer vôbec neopravila. Ak nechápeš, ako sa píše priama reč a nevieš si ju po sebe opraviť, nájdi si korektora, ktorý ti tento problém pomôže vyriešiť. Alebo sa pokús sama. Ale to, že nám budeš vracať neopravené články, nepomôže nikomu z nás. Takže "Článek je hotov" zaškrtni len v prípade, že budeš mať opravené VŠETKY chyby.
Ďakujem.

3. Nessienka admin
05.07.2012 [17:00]

NessienkaAhoj. Článok ti opäť vraciam na opravu, pretože si si neopravila ešte tú priamu reč a čiarky. Pripájam vzor na priamu reč:1. Ak za priamou vetou nasleduje uvádzacia veta (teda povedal, vykríkol, opýtal sa, odpovedal, podotkol, vydýchol, zamrmlal, pozdravil, zdesil sa, súhlasil…), ktorá priamo nadväzuje na priamu vetu, vedľajšia veta sa VŽDY začína malým písmenkom a priama veta môže končiť čiarkou, výkričníkom, alebo otáznikom, po prípade ešte tromi bodkami. NIKDY nesmie končiť bodkou!

„Bella, kde si bola tak dlho?“ spýtala sa s obavami v hlase.


2. Ak za priamou vetou nenasleduje uvádzacia veta, teda ide o vetu, ktorá opisuje: buď našu činnosť, alebo činnosť niekoho iného. V takomto prípade sa priama veta končí bodkou, výkričníkom, alebo otáznikom, či tromi bodkami. Vedľajšia veta sa VŽDY začína veľkým písmenom a priama veta NIKDY nesmie končiť čiarkou!

„Bella, si to ty?" A vytreštil na mňa oči.
„Bella, ideš?" Otočila som sa.

3. Ak medzi priame vety vkladáme vedľajšiu vetu, môžeme tak urobiť dvomi spôsobmi:

a) „Bella," povedal a pozrel sa na mňa, „kde si bola?"
b) „Bella," povedal a pozrel sa na mňa. „Kde si bola?"


Keď si to opravíš, znovu zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem.

05.07.2012 [0:44]

BubulienkaAhoj, článok ti musím znova vrátiť.

- Oprav si priamu reč podľa kontextu, ktorý ti poslala Ness. Ak niekto povedal, vykríkol, zamračil sa - priama reč nemôže končiť bodkou a uvádzacia veta nemôže začínať malým písmenom. Ak sa priama reč končí bodkou, uvádzacia veta musí mať veľké písmeno!
- Oprav si čiarky (ešte stále ti niekde chýbajú).
- Oprav si pomlčky - musia mať medzery z oboch strán, iba ak je to spojovník, sa medzera nepíše (sem-tam).
- Vzácný - je český výraz, slovenský je vzácny.
- k/ku
A keď to budeš mať, zaškrtni "Článek je hotov", skôr nie. Ďakujem.

1. Nessienka admin
04.07.2012 [22:19]

NessienkaAhoj. Kapitolu ti vraciam na opravu, pozri si nasledovné:

*Doplň si odkaz na predchádzajúcu kapitolu
*Čiarky - niekde ich máš navyše, inde ti zase chýbajú (hlavne v súvetiach)
*Okolo pomlčky sa píše medzera z oboch strán (výnimku tvorí len spojovník)
*Je mramor, čiže mramorový, nie mravorový!
*ďalší sa píše takto - bez mäkčeňa na l
*Priamu reč - vzor som ti pridala už k predchádzajúcej kapitole

Keď si všetko opravíš, znovu zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!