Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Blednoucí vzpomínka - Prolog

Blednoucí vzpomínka - PrologCharlie své holčičce slíbil, že ji nikdy neopustí, že ji bude ochraňovat a že ji bude milovat až na věky věků. To bylo předtím, než beze stopy zmizel při výkonu služby a byl prohlášen za mrtvého. Ale Charlie Swan svoje slovo plní - ať to stojí, co to stojí.

Prolog:

Přerývavě jsem dýchala, srdce někde v krku, a za sebou slyšela rychlé kroky několika mužů. Tmavé uličky, mizerné osvětlení – recept na katastrofu, jestli chcete znát můj názor. Proč jsem jen šla touhle částí města?

Mohla jsem být leccos, ale nebyla jsem bábovka; ta mapka říkala, že cesta vede tudy, a já jsem potřebovala tu knížku. Ne že by internet nebyl dostatečně nápomocný, ale strejda Google a tištěná kniha s koženou vazbou… No, je jasné, čemu dám přednost.

Ke krokům se přidaly hrubé hlasy a tlumený smích.

Zrychlila jsem.

Kroky za mnou zrychlily rovněž.

To mě utvrdilo v neblahém tušení, že tohle nemůže skončit dobře. Stáhla jsem si pravou rukavici a zašátrala v kapse – a vzápětí proklela svou vlastní hloupost. Hned po své tvrdohlavosti, zvědavosti a nemotornosti. Veškeré myšlenky na upíry, studené a Cullenovy mě opustily.

Neměla jsem s sebou svou nejoblíbenější bundu, protože jsem si ji ráno polila borůvkovou šťávou. Takže to znamenalo, že jsem neměla ani svůj pepřák. Obvykle ho nosím v pravé kapse na zip, snadno na dosah. Jestli mě tátova smrt něco naučila, bylo to nepodceňovat náhody.

Začala jsem utíkat. Přidali se. Volali, pískali, nadávali.

„No ták, fešando, přece před náma nebudeš utíkat?!“

„Ty jedna malá děvko, počkej, až tě dostaneme!“

Bleskově jsem se za sebe podívala. Byli tři a byli jsme široko daleko sami. Co by asi Charlie řekl, kdyby mě teď viděl? Vyplísnil by mě, stejně jako často peskoval mámu, když si zapomínala svůj pepřák. Máma a paměť, to byl věčný a věčně marný boj.

Nicméně neměla jsem čas vzpomínat na tátu.

Zahnula jsem za roh a utíkala další pustou uličkou, o níž jsem doufala, že vede někam na rušnější třídu, prostě mezi lidi. Na jejím konci to vypadalo živěji, bylo tam víc světla a slyšela jsem tlumeně provoz.

Prolétla jsem kaluží a slabá vrstvička ledu mi zakřupala pod nohama, od úst mi šla pára.

Na vteřinku jsem se ohlédla, abych viděla, jaký mám náskok. Moji útočníci byli uprostřed nepřirozeně rychlé výměny ran s kýmsi dalším.

V tom jsem uklouzla na namrzlém asfaltu a svezla se nedůstojně k zemi.

Vykřikla jsem, když jsem se udeřila do hlavy, a pokusila se hned vydrápat na nohy. A zamrkala jsem.

Ti tři, kteří mě pronásledovali, leželi na jedné hromadě a zdálo se, že jsou v bezvědomí. Nad nimi stál někdo čtvrtý.

Slabé světlo ozařovalo siluetu mého zachránce, ale stínilo jeho skloněnou tvář. Byl to poměrně vysoký muž střední postavy: žádný svalovec, ale ani žádné tintítko. Měl lesknoucí se modročerné vlasy.

Všechno se to seběhlo neuvěřitelně rychle, během jedné krátké chvilky. Neměl mít čas je vůbec dohnat, natož zneškodnit. Stejně jako Edward neměl mít čas se dostat ke mně.

Hleděla jsem na něj, do stínu jeho obličeje, a začala si připadat v ještě větším nebezpečí než předtím. Mohl by…? Přimáčkla jsem si dlaň k čelu a vzápětí se roztřásla. Krvácela jsem.

Mírně se pohnul, jen o kousek se naklonil blíž ke mně a zhluboka se nadechl, a já zalapala po dechu. Stačilo to, abych na něj viděla.

Měl rudé oči, rudé jako ty nejjasnější rubíny, které zachytily odraz světla a zatřpytily se na slunci. Co mě však naprosto šokovalo a vehnalo mi slzy do očí, byla jeho povědomá tvář – bledá a neobyčejně pohledná. Přesto bych ji poznala kdekoliv a kdykoliv.

„Ta-tati?“


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Blednoucí vzpomínka - Prolog:

 1 2   Další »
13. mmonik
12.03.2013 [11:53]

mmonik Emoticon Emoticon

01.02.2013 [16:19]

Dorianna Emoticon Emoticon Emoticon

01.02.2013 [15:06]

Náherný film Emoticon Emoticon Emoticon

10. ank24
29.01.2013 [13:46]

ank24Tak už se těším! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.01.2013 [23:02]

nesinka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. elli
26.01.2013 [12:19]

Solidní začátek, ale měla bys více zapracovat na originálnosti, protože tohle je na můj vkus sice na čtení dobré, ale můj názor ber jako radu ne jako urážku, takže kdyby bys měla problém semnou,omlouvám se. Je zoufalé přemýšlet nad tím, jak to skončí... Emoticon

24.01.2013 [19:13]

NespoutanaSuper začátek, těším se, jak to bude pokračovat dál Emoticon

6. Mell
24.01.2013 [14:40]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

24.01.2013 [10:45]

Agule99Ježiš marjááá! Ty mi chceš doslova a do písmene přivodit infarkt, viď??? A pokud ne, i tak k němu nemam daleko... Vážně píšeš úžasně, a já bych zítra nerada četla novinové titulky: asi padesát dívek ve věku 10-20 let včera dostalo hromadný infarkt, kvůli jednomu článku! Emoticon Emoticon Promiň, ale takovýhle konec!!! No, končí hodina, já pádim... píšeš skvěle, moc se těším na další! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

23.01.2013 [22:00]

AliceSofiaCullenFakt, kde na to chodis? Nekdy bych tam zasla. Ale doopravdy, napad na povidku je hotovej, trailer ve vyrobe... a muza v tahu, pytli a nebo na dovolene ci co. Ale ty pises proste PERFECTO! Uz se tesim na dalsi.

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz



...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!