Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Blednoucí vzpomínka - Prolog

Blednoucí vzpomínka - PrologCharlie své holčičce slíbil, že ji nikdy neopustí, že ji bude ochraňovat a že ji bude milovat až na věky věků. To bylo předtím, než beze stopy zmizel při výkonu služby a byl prohlášen za mrtvého. Ale Charlie Swan svoje slovo plní - ať to stojí, co to stojí.

Prolog:

Přerývavě jsem dýchala, srdce někde v krku, a za sebou slyšela rychlé kroky několika mužů. Tmavé uličky, mizerné osvětlení – recept na katastrofu, jestli chcete znát můj názor. Proč jsem jen šla touhle částí města?

Mohla jsem být leccos, ale nebyla jsem bábovka; ta mapka říkala, že cesta vede tudy, a já jsem potřebovala tu knížku. Ne že by internet nebyl dostatečně nápomocný, ale strejda Google a tištěná kniha s koženou vazbou… No, je jasné, čemu dám přednost.

Ke krokům se přidaly hrubé hlasy a tlumený smích.

Zrychlila jsem.

Kroky za mnou zrychlily rovněž.

To mě utvrdilo v neblahém tušení, že tohle nemůže skončit dobře. Stáhla jsem si pravou rukavici a zašátrala v kapse – a vzápětí proklela svou vlastní hloupost. Hned po své tvrdohlavosti, zvědavosti a nemotornosti. Veškeré myšlenky na upíry, studené a Cullenovy mě opustily.

Neměla jsem s sebou svou nejoblíbenější bundu, protože jsem si ji ráno polila borůvkovou šťávou. Takže to znamenalo, že jsem neměla ani svůj pepřák. Obvykle ho nosím v pravé kapse na zip, snadno na dosah. Jestli mě tátova smrt něco naučila, bylo to nepodceňovat náhody.

Začala jsem utíkat. Přidali se. Volali, pískali, nadávali.

„No ták, fešando, přece před náma nebudeš utíkat?!“

„Ty jedna malá děvko, počkej, až tě dostaneme!“

Bleskově jsem se za sebe podívala. Byli tři a byli jsme široko daleko sami. Co by asi Charlie řekl, kdyby mě teď viděl? Vyplísnil by mě, stejně jako často peskoval mámu, když si zapomínala svůj pepřák. Máma a paměť, to byl věčný a věčně marný boj.

Nicméně neměla jsem čas vzpomínat na tátu.

Zahnula jsem za roh a utíkala další pustou uličkou, o níž jsem doufala, že vede někam na rušnější třídu, prostě mezi lidi. Na jejím konci to vypadalo živěji, bylo tam víc světla a slyšela jsem tlumeně provoz.

Prolétla jsem kaluží a slabá vrstvička ledu mi zakřupala pod nohama, od úst mi šla pára.

Na vteřinku jsem se ohlédla, abych viděla, jaký mám náskok. Moji útočníci byli uprostřed nepřirozeně rychlé výměny ran s kýmsi dalším.

V tom jsem uklouzla na namrzlém asfaltu a svezla se nedůstojně k zemi.

Vykřikla jsem, když jsem se udeřila do hlavy, a pokusila se hned vydrápat na nohy. A zamrkala jsem.

Ti tři, kteří mě pronásledovali, leželi na jedné hromadě a zdálo se, že jsou v bezvědomí. Nad nimi stál někdo čtvrtý.

Slabé světlo ozařovalo siluetu mého zachránce, ale stínilo jeho skloněnou tvář. Byl to poměrně vysoký muž střední postavy: žádný svalovec, ale ani žádné tintítko. Měl lesknoucí se modročerné vlasy.

Všechno se to seběhlo neuvěřitelně rychle, během jedné krátké chvilky. Neměl mít čas je vůbec dohnat, natož zneškodnit. Stejně jako Edward neměl mít čas se dostat ke mně.

Hleděla jsem na něj, do stínu jeho obličeje, a začala si připadat v ještě větším nebezpečí než předtím. Mohl by…? Přimáčkla jsem si dlaň k čelu a vzápětí se roztřásla. Krvácela jsem.

Mírně se pohnul, jen o kousek se naklonil blíž ke mně a zhluboka se nadechl, a já zalapala po dechu. Stačilo to, abych na něj viděla.

Měl rudé oči, rudé jako ty nejjasnější rubíny, které zachytily odraz světla a zatřpytily se na slunci. Co mě však naprosto šokovalo a vehnalo mi slzy do očí, byla jeho povědomá tvář – bledá a neobyčejně pohledná. Přesto bych ji poznala kdekoliv a kdykoliv.

„Ta-tati?“


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Blednoucí vzpomínka - Prolog:

23.01.2013 [21:16]

VeubellaJůů! Emoticon Fantastický začátek, už se moc těším na pokračování! Určitě to bude úžasná povídka. Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. UV
23.01.2013 [21:09]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

23.01.2013 [20:41]

ada1987 Emoticon Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!