Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Profil uživatele ada1987

Esmé


ada1987

Práva: ověřený přispěvatel

Reálné jméno: Andrea

Bydliště: Nitra

Věk: 27

O mně: Baví sa história, šport- hlavne krasokorčuľovanie a čítanie FF.
Ku Twilight som sa dostala úplne náhodou, keď som v časopise Top Dívka 5/2008 našla článok o NM, v ktorom sa písalo o vzťahu upíra a dievčaťa. Keďže predtým som bola blázon do seriálu Buffy, premožiteľka upírov, rozhodla som sa knihu zakúpiť a prečítať. Išlo to dosť ťažko, keďže som začínala s NM. Ale potom som si prečítala Súmrak a zistila som, ze je to super kniha. Dokonca som ju donútila prečítať aj moju 57- ročnú mamu, ktorá bola so mnou aj na všetky doteraz odvysielané filmy, a ktorá číta všetky moje poviedky- mám v nej skvelého kritika.
Z Cullenovcov mám najradšej Carlislea a Esme. Sú takí obetaví a milujúci, že je až neuveriteľné, že sú upíri.
Z vlkodlakov je mojim favoritom Seth. Páči sa mi jeho úprimnosť a tiež postoj, aký ma ku Cullenovým.
Z ostatných upírov mám rada Benjamina, Zafrinu, Maggie, Siobhan, Kate z Denali, Garetta.
Z Volturiovcom obľubujem Felixa, Demetriho a Aleca. Jane príliš nemusím, pretože mi pripadá, ak by sa vyžívala v bolesti, ktorú spôsobuje svojim obetiam. Caius sa mi zdá príliš zatrpknutý a chce zabiť každého mimo Volterru. U Marcusa ma dojal jeho príbeh s Didyme. Som zvedavá, čo by urobil, kedy sa dozvedel, kto stojí za jej smrťou.
A nakoniec moji najväčší miláčikovia. Zbožňujem Ara, pretože mi pripomína mňa (neľakajte sa, nie som upír), lebo som veľmi zvedavá a mám rada všetko nové a nezvyčajné.
Mojim ďalším miláčikom je Riley. Je mi ho ľuto, pretože Victoria ho zneužíva.
Tretím je Diego. Chudák, ako skončil!
Ďalšími sú James, Laurent a Victoria. J. a L. sú sexi a Vicki je taká malá mrška.
Ale absolutne najväčším miláčikom je Bree. Nezaslúžila si taký koniec! Hlavne kvôli nej neznášam Jane. Dala by som jej druhú šancu.

V poslednej dobe som "presedlala" na sériu kníh o Anite Blake, kde som si obľúbila hlavne Ashera a Jean- Claude. Ak by niekto vedel o nejakých dobrých str. s FF, dajte mi vedieť.

Tak to je o mne v "skratke" všetko. Chvála tým, ktorí to nevzdali a dočítali až do konca.

Kontakt:

E-mail: andreav20 (zavináč) azet.sk

Facebook: www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000910323368&ref=ts

Statistiky:

Moje články: 156

Moje komentáře

Datum registrace: 31. 12. 2009

Poslední přihlášení: 23. 7. 2022, 19:15

Shrnutí povídek:

 

Poviedky od Aďy1987

Poviedky od Aďy1987Viacdielne - Výmena, A zvony zvonia, Život za život, Posadnutosť, Zrkadlo, Prekliaty zámok, Upírova milenka Jednodielne - Už nikdy sama, Revolúcia, Hračka, Záchrana, Tábor smrti, Keby bolo keby, Splnený sen, Nessie sa vydáva, Desivý dennik Gianny Tonnini Spoluautorské - Právo na šťastie - s Aalex, Jaký mají život novorození - s Christina, Amore Italiana di Romeo e Giulietta - LoWeGirleverithing Drabble - Zabijak, Vrahyňa, Môj svet, Renesmee se vdáva

Články:

 

Hrdinka

HrdinkaPocity Rosálie počas Stmievania. Niektoré veci sú upravené.

 

Dobrodružstvo na Ibize - 2. časť

Dobrodružstvo na Ibize - 2. časťAndrea sa prebudí do nového života. Ako sa jej bude dariť?

 

Dobrodružstvo na Ibize - 1. časť

Dobrodružstvo na Ibize - 1. časťMladé slovenské dievča pracujúce na slnečnom španielskom ostrove, nedbá na varovanie svojej kolegyne. Čo sa jej stane? Môžu upíri pochádzať aj z malých krajín v strede Európy alebo sú upíri "výsadou" veľmocí?

 

Desivý denník Gianny Tonnini

Desivý denník Gianny TonniniJulia Fortuni je novou recepčnou na hrade Volturi. Jedného dňa nájde vo svojej izbe denník svojej predchodkyne. Čo sa v ňom dočíta?

 

Na krídlach holubíc

Na krídlach holubícRileyho návšteva v Bellinom dome. O čom premýšľa?

 

Kde hľadať spravodlivosť?

Kde hľadať spravodlivosť?Edward sa nikdy nevrátil a Bella sa vydala za Jacoba. V den ich prvého výročia sa Bella dozvie niečo strašné. Čo sa stalo? To si musíte prečítať. Double drabble

 

Môj život

Môj životAk ste čítali moju drabble poviedku Môj svet, určite vás zaujíma, ako sa dostalo ľudské dievča do Arových komnát. Tu je vysvetlenie.

 

Nessie sa vydáva

Nessie sa vydávaNachádzame sa v období desať rokov po Úsvite. Renesmee je dospelá a s Jacobom plánujú budúcnosť. Cullenovci dostanú pozvánku na ples do Volterry. Prídu všetci aj s Jacobom a Renesmee. Tá v chodbách hradu stretne niekoho, kto prevráti jej život naruby. Niekoho, kto ukradne jej srdce. (Nadväzuje na drabble Renesmé se vdáva.)

 

Splnený sen - 2. časť

Splnený sen - 2. časťBella sa rozhodla porodiť Emmettovi a Rose dieťa. Ako to chce uskutočniť? A podarí sa jej otehotnieť?

 

Splnený sen - 1. časť

Splnený sen - 1. časťBella porodí Renesmé, ale zostane človekom. Všetci sa tešia, len Rose je smutná. Prečo? Bella to vie, a preto sa rozhodne splniť jej najväčšie prianie.

 

Keby bolo keby

Keby bolo kebyLaurent odišiel do Denali, kde sa zamiloval do Iriny a žije pokojným životom vegetariánskeho upíra. Čo sa stane, keď raz budú Cullenovci potrebovať pomoc? Uveria im upíri z Denali? Spriatelí sa Laurent s malou Nessie? Prepis kapitoly 31. - Talentovaná (Úsvit).

 

Babička

BabičkaPrvý pohľad Esme na svoju vnučku.

 

Nová nádej

Nová nádejAko sa cítil Carlisle, keď sa vrátil domov po Bellinom pôrode? Prežije Bella vôbec? Ďakujem vám za komentáre k predchádzajúcim poviedkam a prosím o ďalšie. Sľubujem, že toto je zatiaľ posledný sad end. Double drabble.

 

Dej si pozor na své přáni!

Dej si pozor na své přáni!Určite si pamätáte scénu zo 8. kapitoly knihy Zatmenie, kde rozzúrený Jacob povie Belle, že by bolo lepšie keby zomrela, akoby sa stala upírkou. Čo ak sa mu toto prianie splní? Tripple drabble.

 

Renesmé se vdáva III.

Renesmé se vdáva III.Tramtadadá! Posledná časť! K spokojnosti všetkých čitateľov sa dnes konečne dozvieme, kto je Nessiinou láskou. Bohužiaľ, jeho meno nik neuhádol. Dúfam, že meno dotyčného vám nespôsobí priveľký šok a zanecháte komentár. Snáď sa vám budú páčiť aj moje ostatné poviedky, ktoré čoskoro zverejním. Double drabble

 

Renesmé se vdáva II.

Renesmé se vdáva II.Pokračovanie vášho obľúbeného drabble. V tejto časti je opísaná svadba Renesmee. Povie Jacobovi áno? A čo jej vyvolený? Dozviete sa, kto je mužom jej srdca? Prajem pekné čítanie. Double drabble.

 

Renesmé se vdáva

Renesmé se vdávaNessie sa vydáva. Za koho? Miluje svojho nastávajúceho alebo je láskou jej života ktosi úplne iný? Double drabble.

 

Tábor smrti

Tábor smrtiAký bol ľudský život Heidi Volturi? Bola šťastná alebo bola premena pre ňu vyslobodením? To si prečítajte v tejto jednorázovke. Zanechajte, prosím, aj komentáre.

 

Môj svet

Môj svetKaždý ma svoje tajomstvo. Tajomstvo, o ktorom nevie nik iný. Aj mocný pán z Volterry čosi ukrýva. Čosi, čo nevie ani jeden z jeho bratov či dokonca jeho manželka. Aké tajomstvo ukrývajú steny Volterry? Drabble poviedka

 

Vrahyňa

VrahyňaTen istý problém, to isté riešenie. Rosalie chce ochrániť svoju rodinu za každú cenu. Aj za cenu smrti človeka. Ďakujem za komentáre k poviedke Zabijak, veľmi ste ma potešili. Dúfam, že sa vám táto poviedka bude rovnako páčiť.

 

Zabijak

ZabijakNámet na túto poviedku som mala premyslený už dávnejšie, ale k spracovaniu som sa dostala až teraz. Rovnakú tému písala aj Aalex, ale jej podanie sa mi zdalo kvalitnejšie. O čom je moja poviedka? Jasper sa rozhodne ochrániť Alice aj za cenu usmrtenia človeka. Tripple drabble.

 

Revolúcia - 3. časť

Revolúcia - 3. časťKoniec! Javier s Fabiolou sa dostanú do Volterry. Aké prekvapenie ich tam čaká? A kto im príde na pomoc? A aký dopad bude mať táto revolúcia na upírov po celom svete? Poprosím aspoň smajlíka, nech viem, že to čítate! Krásne Vianoce!

 

Revolúcia - 2. časť

Revolúcia - 2. časťJavier sa ocitol v 21. storočí. Ako si na to zvykne? Uzdraví sa Fabiola? Podarí sa im dostať spať domov? A čo sa stalo so Sašom?

 

Revolúcia - 1. časť

Revolúcia - 1. časťPrinášam vám svoju novú jednorázovku. Dvojica španielskych upírov z 19. storočia sa ocitne v súčasnosti. Ako sa im to podarilo? Čo tu vlastne chcú? A ako do toho zapadajú Cullenovci a hlavne Volterra? Poviedka bude mať tri časti.

 

Hračka

HračkaJames a Victoria drancujú Európu. Ako nesmrteľní upíri sa často nudia a preto sa rozhodnú skrátiť si večnosť stávkou. Kto je predmetom ich stávky? túto poviedku som pôvodne napísala pre úplne iný seriál. Snáď to nevadí. Ospravedlňujem sa za prípadné gramatické a štylistické chyby, keďže je to moja prvá česká poviedka.

 

Záchrana

ZáchranaEmily uniesli! Vlci sú v pohotovosti, ale po Samovej snúbenici ani stopy! Kto je únosca a aký mal k tomu motív? Podarí sa Samovi oslobodiť svoju lásku? A ako do toho zapadá Bella a Cullenovci?

 

Už nikdy sama

Už nikdy samaAlice je mŕtva a Bella sa musí vyrovnať s výčitkami svedomia. pozn.: Vzhľadom na reakcie ostatných čitateľov odporúčam pred čítaním sa zásobiť vreckovkami. Niektoré časti sú pozmenené, takže nemusia sedieť s opisom Twilight sveta.Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!