Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Půlnoční slunce » Půlnoční slunce

Půlnoční slunceAneb Edwardova verze Stmívání.

Autorka: Stephenie Meyer

Název: Půlnoční slunce: Edwardova verze Stmívání/Midnight Sun: Edward's Version of Twilight

Práce na knize byla v současné době přerušena u 12. kapitoly.

 

Půlnoční slunce je ukázkový příklad - cvičení - v povahovém vývoji, které se mi vymklo z rukou (stejně jako většina z mých projektů).

 

Zatímco jsem odkládala nějaké reálné práce s editováním (Jsem vždy na vrcholu kreativity, když něco odkládám.) začala jsem přemýšlet, jak by se četla první kapitola Stmívání, kdyby byla napsána z Edwardova pohledu. V jeho příběhu je toho o hodně víc, než je v Bellině první kapitole. Konec konců, Bella pouze ví, že je neuvěřitelně nádherný kluk, který se na ni podivně dívá. Naopak Edward je sužován jedním z většiny okamžiků v jeho velmi dlouhém životě! Nejdříve je tu šok a frustrace, že není schopen číst Belliny myšlenky, potom divoká, zrůdná reakce na její vůni, následovaná neuvěřitelným vynaložením sebekontroly, která zvolí ji nezabít… Jeho verze Bellina prvního dne ne Střední škole ve Forks je tisíckrát vzrušující než její vlastní.

Přestože jsem neměla čas na tom pracovat ihned, nemohla jsem se zbavit nápadu dát Edwardovi šanci vylíčit svůj příběh. Přistihla jsem se, že přemýšlím o jeho slovech uprostřed noci a zaznamenávám si fráze, které použil, zatímco jsem čekala ve frontě na poště. Jakmile jsem dokončila svou reálnou práci, posadila jsem se a nechala jsem Edwarda, aby nám sdělil svůj příběh.

Psaní kapitoly číslo jedna „První pohled" z Edwardova pohledu bylo vzrušující zkušenost, doopravdy, srdce mi bilo jako splašené. Když jsem skončila, byla jsem skutečně spokojená. Byla tu druhá verze příběhu, kterou nikdo neznal. Byla tu pravda Edwardova příběhu. Cítila jsem, že vím, že můj Edward je ještě lepší, a byla jsem si jistá, že jeho dialogy budou v následujících románech ještě lepší. Konec cvičení.

Ha. Ha. Netrvalo dlouho, a já jsem uvažovala o Edwardovi na Aljašce, Edwardovi po jeho návratu do Forks, Edwardově verze toho osudového rozhovoru v biologii... Kapitola dvě se v mé hlavě začala psát sama, zatímco jsem si říkala, že nemám čas psát knihu pro radost, když píšu skuteční knihy. (Moje matka – podporovala mé mínění - myslí, že pracuji příliš.)

Ale příběh si vyžadoval pokračování, nebyla tu žádná možnost tomu zabránit. A čím víc jsem psala, tím víc jsem byla přesvědčená, že si Edward zasluhuje svůj příběh.

Nejdřív jsem plánovala umístit všechno sem, na své webové stránky, ale rozmyslela jsem si to ze dvou důvodů, ten nejdůležitější je, že Edwardova verze je mnohem delší než Bellina – Edward vše rozebírá, přemýšlí nad vším. Nejsem ještě ani v půlce a počet stránek je skoro tři sta. Druhý důvod, proč jsem si to rozmyslela, je malinko směšný – přál jsem si mít pěknou a svázanou verzi Půlnočního slunce, kterou bych dala na stůl vedle Stmívání. Takže se začnu pokoušet, aby se to vydalo jako doplňující román ke Stmívání. To zabere nějaký čas, protože na tom můžu pracovat mezi prací na editaci, ale doufám, že jednou budu moci vidět Půlnoční slunce na policích knihkupectví vedle Stmívání, Nového měsíce, Zatmění, Rozbřesku… (Podpořena svou vírou, že Půlnoční slunce je hodno uveřejnění – to si teď myslí i má matka - po dočtení prvních jedenácti kapitol, si myslí, že je to báječné a říká, že bych se do toho měla vrhnout.)

A protože nechci čekat roky, než knížka vyjde, tady je originální Edwardova verze Bellina prvního dne na Střední škole ve Forks, první kapitola Půlnočního slunce.

 

Autorka na svých internetových stránkách zveřejnila prvních 12 kapitol. V češtině si je můžete přečíst zde.

 

Postavy

Isabella Marie Swan, Edward Cullen

Cullenovi: Alice Cullen, Jasper Hale, Rosalie Hale, Emmett Cullen, Esmé Cullen, Carlisle Cullen

Rodina Belly: Charlie Swan, Renée Higginbotham Dwyer, Phil Dwyer

La Push: Jacob Black, Billy Black

Lidé: Mike Newton, Jessica Stanley, Eric Yorkie, Angela Weber, Lauren Mallory

Američní nomádi: James, Victoria, Laurent

Denalijští: Eleazar, Carmen, Irina, Kate, Tanya

 

Půlnoční slunce Playlist

 1. Monsters - Matchbook Romance
 2. One of a Kind - Placebo
 3. Animal I Have Become - Three Days Grace
 4. Na Na Na Na Naa - Kaiser Chiefs
 5. Hit the Floor - Linkin Park
 6. Notice - Gomez
 7. Bullets - Editors
 8. Glycerine - Bush
 9. Ugly Side - Blue October
 10. Please Please Please Let Me Get What I Want - Muse
 11. MakeDamnSure - Taking Back Sunday
 12. Map of the Problematique - Muse
 13. You Make Me Smile - Blue October
 14. Paperthin Hymn - Anberlin
 15. Pts.OF.Athrty - Linkin Park
 16. Hemorrhage - Fuel

 

Zdroj: většina jsou překlady Zuzky z oficiálního webu Stephenie MeyerSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Půlnoční slunce:

14. Vevune
05.01.2012 [21:29]

Nevíte někdo kdy by to mělo být dokončené? diky..

13. lentilka.k
28.11.2011 [10:32]

trochu mi ty informace přijdou zkreslené...pokud umíte anglicky přečtete si na webu spisovatelky její rozhořčení o tom jak se předběžný rukopis octl na webu a jakou má nechuť pokračovat dál v psaní půlnočního slunce a taky píše, že netuší zda ho vůbec někdy dokončí a pokud ano nebude to brzy..

12. Kačka
21.11.2011 [15:06]

Ahoj, prosím Vás nevíte kde by se dala koupit kniha půlnoční slunce pokud už vyšla, nějak jsem ztratila přehled. Děkuji mocinkrát za info. popř. meil
katulanyki@seznam.cz Emoticon

11. nella
12.11.2011 [10:14]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. 4dd4
02.09.2011 [12:00]

4dd4alzbeta, nenůžeme, protože to není náš překlad.

9. alzbeta
02.09.2011 [9:46]

Dobrý den,
prosím Vás, nemůžete dát jednotlivé kapitoly aspoň do formátu .pdf, aby si to člověk mohl aspoň vytisknout?? Rozumím tomu, že se to nesmí kopírovat, ale pokud anglická verze je v pdfku, tak nechápu, proč česká ne.
Děkuji za odpověď.
P.S. Líp se to vytištěné čte Emoticon

8. Zuzka
08.08.2011 [17:43]

Ahoj, odkazujete tady na 12. kapitol, ale našla jsem jich jen 11. Poradíte, kde mám hledat tu 12tou. Díky Emoticon

7. Alex McAllen
18.06.2011 [9:55]

Anndulince:
MS opravdu není vydáno. To co koluje napsali, kromě zmíněného 12.kapitolového konceptu, sami fanouškové.
podívej se na oficiální stránky Stephenie Meyer: www.stepheniemeyer.com/gear.html

16.06.2011 [10:03]

anndulinkano, já nevím, ale kamarádka prý už CELOU vydanou knihu četla v angličtině, a je prý vydaná tak minimálně rok... Emoticon Emoticon Emoticon

5. Alex McAllen
02.06.2011 [19:18]

To Misha96:
Já netvrdím, že neexistují kapitoly Midnight Sun od 13té kapitoly výše. Jen říkám, že to není originál od Stephenie, ale tvorba fanoušků. Kdyby Stephenie 17 kapitol napsala, dala by to na web taky, stejně jako ten 12ti kapitolový koncept předtím. A silně pochybuju, že by měla chuť MS dopsat, kdyby to zase uteklo na Net. Z toho mi vyplývá, že je to prostě tvorba fanoušků. Ať se na mně nikdo nezlobí, ale já si počkám na originál.

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!