Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Shrnutí povídek » Povídky od Lucienne

natáčení


Povídky od LucienneKapitolové:

Nesni svůj život, žij svůj sen! - pozastavená

Jednodílné:

Ten zrádný 1. Duben! I, II

Rybička uplavala!

Poezie:

Edward - Jsem spoután

Bella - Vedou mě k oltáři

Bella - Na první pohled

Básnička Stmívání

Parodie:

Jak se loví chameleóni aneb Když se ve Forks přemnoží mouchy

V přípravě:

Dívka, která mi skrz noty ukázala cestu - krátká kapitolovka nebo dlouhá třídílná jednorázovka, sepíšu v nejbližší době

Jaká minulost, taková budoucnost - kapitolovka, odložena na neurčito

Špionka v akci - kapitolovka

Děti ulice/Našla štěstí na ulici - kapitolovka

Vítejte na mém shrnutí!

Snad Vás těch mých několik hokus pokusů, které jsem se pokusila vymyslet, alespoň trochu potěší.

Protože  Knihy jsou lidem tím, čím jsou perutě ptákům.

 

 

 

Dočasně pozastavuji svou povídku Nesni svůj život, žij svůj sen! Zdá se mi, že o i není moc veliký zájem a tak bych se raději věnovala povídce, o kterou zájem je. Tou povídkou je Pod křídly Strážného anděla na Our Stories. Omlouvám se všem, kteří NSŽ,ŽSS ještě čtou a zároveň jim tímto děkuju, ale je to tak, jak říkám. Povídka je tedy od teď dočasně pozastavená a její dokončení je odloženo na neurčito. Díky za pochpení.

(18.6.)


           Přidala jsem desátou kapitolu Nesni svůj život, žij svůj sen! - Oslava (12.6.)

          Přidala jsem devátou kapitolu Nesni svůj život, žij svůj sen! - Uctivý služebníček! (9.6.)

           Přidala jsem osmou kapitolu Nesni svůj život, žij svůj sen! - V rytmu tance, v rytmu srdcí (24.4.)

        


Připravuju další povídku s názvem Dívka, která mi skrz noty ukázala cestu. Nečekejte žádnou hromadu vtipu a humoru. Bude to spíš o lásce, nevinnosti a hlavně o hudbě. Zatím ještě nevím, jestli to bude dlouhá jednorázovka na tři části, nebo krátká kapitolovka. Tak uvidíme :D. 

 


                           

 

 


 

 

 

Máme tady Apríl a ten si Emmett samozřejmě nemohl nechat ujít. Každý rok přichystá pro svou rodinu nějaké vtípky, ale letos má připravené eso v rukávu. Co asi chystá? A jak na to bude jeho rodina a hlavně Bella reagovat?

 

 

 

I. část  II. část

 


 

 

Emmett provádí další lumpárnu, tentokráte s Jasperovou výpomocí. Jejich nynější oběť: Edward a jeho piáno. Jak to dopadne? 

 

 

Zde 

 

  


 

  

 

Hlavní postavy: Valerie Nýtková (Vall), Edward Cullen, Cullenovi, později i Bella Swanová/Cullenová a Renesmé Cullenová

Tohle je příběh o snu, který by si rádo prožilo nemálo z nás. ;D Už nějakou dobu klíčí v mé mysli a teď vyplouvá na povrch v podobě něčeho, co by se možná dalo považovat za povídku. :D

Obsah: Vall je normální holka z Čech. Je zapálenou fanynkou Stmívání a kromě ságy miluje také malování

Jednou odjede s rodinou na prázdniny do Forks, kde se jí splní sen - na jedné ze svých toulkách městem a jeho okolí objeví Edwardovu louku a zjišťuje, že vše, co Stephenie píše ve svých knihách je skutečností. Setká se s Edwardem a dozví se, že mezi ním a Bellou došlo k nedorozumění a Bella i s Renesmé odjela z Forks bůh ví kam. Během léta se Vall do Edwarda zamiluje. Tím se ocitá v nezávidění hodné situaci -buď se vzdá svého snu pro to, v co věří a nebo ho bude žít dál.

Stav: Pozastavená 

Prolog + 1. kapitola   2. kapitola    3. kapitola   4. kapitola  5. kapitola   6. kapitola   7. kapitola    8. kapitola  9. kapitola 

  

 


 

  

 

Naprosto praštěná parodie o tom, co se může stát, když se Emmettovi zalíbí dokument o chameleónech. :D 

Je to moje první parodie, tak prosím zavřete všechny oči, které máte. :D 

                                                                                            ZDE

 

 

  

 


 

 

 

 

 

  

V hlavě už se mi nějakou dobu splétá několik povídek, ale zatím jsem se neměla k tomu je sepsat. Nejsem si jimi totiž moc jistá, potřebuji ještě něco doladit. :D Kdyby někoho z vás nějaký můj nápad zaujal, budu moc ráda, když mi to napíšete do komentářů. Stále totiž ještě nevím, jestli mám některé z těchto povídek sepsat a bude se mi líp psát, když budu vědět, že je o povídku zájem. Děkuju moc. :)

Někdy přemýšlím o tom, jak vlastně taková povídka vzniká. Nikdy jsem si nedokázala vzpomenout přesně na ten okamžik, kdy mě příběh napadl a hlavně jak mě napadl. Jednou jeden moudrý člověk řekl : "Písničky poletují vesmírem a ti, co je píší, je jen chytají. Stačí mít mysl otevřenou." Podle mě je to stejné i s příběhy. Inspirace chodí odevšud a když zrovna máme otevřené srdce a mysl, prostě příběh zachytíme a to už je vystaráno - semínko se uchytilo. :D

Vím, že se moje psaní a moje povídky někomu nelíbí a tímto se omlouvám všem, kteří si myslí, že čtením mých výtvorů jen zrácí čas. Ale já s tím nepřestanu, protože moje povídky jsou moje srdcové záležitosti a vím, na co můžu myslet, když je mi smutno. Budu ráda, když budete Vy, kteří s mým psním nejste spokojení, kritizovat v komentářích, abych věděla, co mám kde přidat, nebo naopak ubrat a co pro příště úplně vynechat nebo udělat jinak.

Nevím, jak vy ostatní, ale já věřím tomu, že "Nic na světě se neděje bez příčiny," a tudíž podle mě není jen tak tahle stránka a naše tvoření a psaní. Myslete si o mě co chcete, ale já tomu zkrátka věřím. Protože "Když máš víru, můžeš být šťastný. A když máš k tomu i naději, máš vše..."

 :) :) :)


 Dívka, která mi skrz noty ukázala cestu

Tahle povídka je moje srdcovka. Nebude to žádný humorný a sarkastický příběh, spíš něco ve smyslu nevinnosti, zamilovanosti a citů, vyjadřovaných hudbou.

 Obsah: Edward je soukromým učitelem hry na piáno. Je v tom vážně dobrý a po Forks se během krátkého času stane známým ještě víc, než předtím. Chodí mu stále více žádostí a on je nechce všechny odmítat. Proto se rozhodne najít si k sobě kolegu, se kterým by mohl učit děti hrát. Na jeho inzerát se přihlásí dost mužů i žen, ale nikdo z nich není ve hře na piáno tak dobrý, jak by si Edward představoval. To alespoň platí do chvíle, kdy se na konkurzu neobjeví Isabella Swanová. Jak Edward s nevírou zjišťuje, hraje ještě lépe než on. Okamžitě ji přijme a po několika dnech ji požádá, aby mu prozradila kouzlo její hry, která zní jeho uším jako rajská hudba. A tak se z učitele stane žák. Může se z jejich vzájemných sympatií vyklubat něco víc, i přes jejich veliké povahové rozdíly?

Tahle povídka mě napadla, když jsem se dívala na film Amadeus. Tak mě ten nápad pohltil, že jsem se ještě se slzami v očích, které mi do nich vehnal smutný konec filmu, zvedla od televize a začala psát poslední kapitolu, na které jsem následně celý příběh postavila. U téhle povídky jsem rozhodnutá, že to u jedné kapitoly nezůstane - chystám se jí dopsat. Ještě donedávna jsem přemýšlela, jestli jí mám napsat jako dlouhou jednorázovku a tři části, nebo krátkou kapitolovku asi o sedmi kapitolách. Teď jsem víc přikloněná k té kapitolovce, ale ještě uvidím.

Sepíšu po dokončení Nesni svůj život, žij svůj sen! 

  


 Jaká minulost, taková budoucnost

  

Tak s touhle povídkou si nejsem vůbec, ale vůbec jistá. Byla to moje úplně první povídka, kterou jsem vymyslela. Bojím se toho, že jsem jen podlehla svému prvotnímu nadšení, jak to se mnou většinou bývá a ve uchváceniosti jsem si ani nevšimla nějakých přehnaností nebo něčěho podobného. Tak vám jí sem dávám na posouzení. :)  

 Obsah: Při boji s Victorií utrpí Bella poranění hlavy, které způsobí,  že zapomene na všechno od svého příjezdu do Forks - včetně upírů, vlkodlaků a hlavně Edwarda. Podle Carlislea se amnésie tohoto typu téměř nedá léčit. Edward je s tím smířený a rozhodne se se od Belly držet dál. Přesto se odloučením od ní hrozně trápí. Belle se zdávají různé sny, které se týkají její minulosti. Ona je však nedokáže identifikovat. Poté se setká s Jacobem, na kterého si, jako na jediného, vzpomene, porotože s ním jako malá trávila ve Forks mnoho času. Postupem času s ním začne chodit a on před ní vytrvale zatajuje celý svět nadpřirozena. Podaří se Belle přijít na to, jaká byla její minulost, a proč se na ní Edward Cullen ve škole pořád dívá? A kdo je Anonymka A., která jí nechává na stole vzkazy?

 


 Špionka v akci

(pracovní název)

 

Obsah: Příběh se datuje někam do doby mezi lety 1948 - 1950, tedy do doby, kdy se Alice a Jasper přidali ke Cullenovým.

Bella je slavnou malířkou a se svými výstavami objíždí celý svět. Jednu takovou výstavu má i v Itálii. Tam jednou večer narazí na Jane a Aleka, kteří už jí nějakou dobu sledují. Zjistili, jaké má nadání a Aro samozřejmě neváhal a rozhodl se z ní udělat členku své gardy. Bella se stává upírkou a za své jméno přidává místo Swannová příjmení Volturiová. Ze svého předchozího života si toho moc nepamatuje a tak jí upírský život s Volturiovými nedělá problémy. O rok později se Aro dozvídá, že Cullenovi přijali další dva nadané členy, totiž Alici a Jaspera, a rozhodne se nenechat to jen tak. Vyšle Bellu, která je schopná zaštítit sebe i lidi kolem, a ještě jednu novou upírku z gardy na tajnou misi, jejímž cílem je prozkomat situaci u Cullenů. Bella se tedy se svou společnicí vydává do Forks, kde se jí jak trochu vybavují vzpomínky na svůj předchozí život, tak se poprvé setkává s upířím vegetariánstvím. Potají sleduje Cullenovi a dojde i na osobní kontakt, který je nutný, pokud z nich chce dotat nějaké informace. Všichni ale asi víme, jak se nakonec vyvine její vztah s Edwardem.♥ :) Bella se bude muset rozhodnout, na jakou stranu se přidat.

Tahle zápltetka mě prozměnu napadla u filmu Hon za svobodou (na filmy bych se asi měla dívat častěji :)) Zatím nevím, jak se co ještě vyvine, ale zapracuji na tom. Zda povídku vydám nebo ne se rozhodnu, až si v hlavě srovnám všechny souvislosti.

Pokud budu příběh sepisovat, nebude to dřív, než dokončím povídku Dívka, která mi skrz noty ukázala cestu. 


 

Děti ulice

(pracovní název)

 

Tohle je moje nejnovější povídka, nebo spíš takový zárodek něčeho, něco, co se možná povídkou stane. :D

Obsah: Když byly Belle čtyři roky, zahynula celá její rodina při požáru jejich rodinného domku. Belle se podařilo zachránit se a utekla pryč. Jelikož jí nezbyly žádní rodinní příslušníci, musela žít na ulici. Dva roky vedla těžký život v tvrdých podmínkách a byla nucena soupeřit o jídlo a oblečení s mnohem staršími dětmi, kteří, stejně jako ona, neměli domov. Až do svých šesti let žila sama. Jednoho dne se však seznámila s jakýmsi chlapcem se zelenýma očima, který byl také dítětem ulice. Stali se velmi blízkými a o veškerý svůj nalezený majetek se dělili. Byli šťastní, že se mají a pokládali se za bratra a sestru. Takhle to bylo až do jejich dvanácti let, kdy se na ně zřítila budova, do níž se šli schovat před deštěm. Bellu lidé zachránili, ale po chlapci jakoby se slehla zem. Bella plakala, prosila a odmítala se hnout od trosek budovy. Právě znovu přišla o osobu, na které ji velmi záleželo. Jednomu mladému páru se zželelo smutné dívky bez domova a bez rodiny a ujali se jí. Bella dostala lásku a péči, ale už nikdy nenavázala s nikým takový vztah, jako mívala se zelenookým chlapcem. Když nastoupila na střední školu, seznámila se s tajemnými Cullenovými a nemohla odtrhnout oči od toho bronzovlasého z nich, který v ní vyvolává nějaký pocit nebo vzpomínku. Ona však nemůže přít na to, jakou...      


 

A teď trochu z jiného soudku...

Na téma...EDWARD! :D:D:D ♥

 

No, tak asi tak nějak... :D :D :D

 


 

 

  :D Máte rádi sladké??? :D


 

                       


 

A pak že upíři nemají smysl pro humor xD

               

                                            

 Jak dlouho myslíte, že si to nacvičovali??? :D


 

 

 

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Lucienne:

 1
9. bella8960
11.02.2013 [18:12]

paani to je skveleeeeeeeeeeee Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

26.07.2012 [19:42]

eMCullenAhoj, poprosím tě, aby sis veškeré obrázky (PNG, GIF, JPG...), které máš nahrané ve složce Soubory (v administraci), přesunula do Obrázků a správné kategorie. V této složce nemají co dělat, a tak budou smazány.
Díky. Emoticon

12.05.2012 [11:56]

simi1918Ahoj, strašně moc se omlouvám, že to trvalo tak dlouho, ale z osobních důvodů jsem vůbec neměla čas na stmivani.eu a nechodila tak i na mail, na který mi posíláte požadavky na obrázky.Emoticon Emoticon Emoticon Takže jestli máš pořád zájem o nadpisy a obrázek, moc ráda ti je udělám. simi1918 Emoticon Emoticon

27.04.2012 [21:51]

VerCullenTo je dobře, že na to koukáš takhle. Emoticon Emoticon
A přestaň děkovat, co se mi líbí, pochválit umím. Emoticon

27.04.2012 [16:50]

VerCullenNeurčitá informace je lepší než informace žádná... Emoticon
Jasně, já to chápu, tyhle pisatele taky obdivuju. Emoticon Já bych se do něčeho takového taky dobrovolně nepustila, i když mi to je líto - nestává se moc často, že mi někdo stojí za otázku typu, kdy začneš psát... ? Takže tě prosím, aby ses do toho, co nejdřív pustila, já se moc těším, budu nejvěrnější čtenářka. Emoticon Emoticon Emoticon
A s malým ohlasem si nic nedělej, piš pro radost, pro sebe, komenty ber jen jako občasné spestření. Emoticon Já to tak u své minulé tvorby taky dělala, jinak by to nešlo. Emoticon Emoticon Emoticon

26.04.2012 [20:02]

VerCullenAhoj...
Zabrousila jsem na tvoje shrnutí a opravdu moc jsem se nadchla nápadem Děti Ulice/Našla štěstí na ulici. Ten nápad vypadá božsky, mám sto chutí si ho přečíst, hele. Emoticon
Tak se ptám, kdy asi tak bude, na kdy vidíš? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19.03.2012 [14:01]

KairaTayAhojky, psala jsi mi o trailer... pokud nic jiného nemáš, tak mi dej vědět na email... Přidej normální popis povídky + rozšířený popis... Název povídky + případná video s tvými herci... Díky... Emoticon

2.
Smazat | Upravit | 25.02.2012 [20:42]

Nemáš zač. Emoticon To my děkujeme Tobě! Emoticon
P.S.: Našla jsi nám tam takovou menší mezeru, máš pravdu, jak se nazvat??? Emoticon Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 25.02.2012 [8:50]

Mockrát Ti děkujeme. Emoticon Už jsem Tě přidala do seznamu. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!