Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Život ako kolotoč - 6. kapitola

Život ako kolotoč - 6. kapitolaKapitola trochu depresívna. A Bella má vlastne právo byť v depresii. Stratila najlepšieho priateľa a k tomu ešte nie je v škole ani Edward...

Vrátila som sa domov polámaná a zmorená. A hneď.

„Bella? Srdiečko, si to ty?“ Nie, tu je mátoha, ktorá sa ledva hýbe a odmieta robiť čokoľvek iné ako si ísť ľahnúť, zapnúť hudbu a spať. Možno si urobiť úlohy.

„Áno, mami,“ zahundrala som a šinula som sa hore po schodoch.

„Isabella. Toto nemyslíš vážne. Žiadne také. Pôjdeš pekne krásne vyniesť kôš, riady nie sú umyté a jasne ja napísané, že si mala ráno službu a aby si toho mala dosť, pôjdeš si upratať izbu.“ Pozrela som na mamu ako na zjavenie sveta. Toto snáď nemyslí vážne!

„Ale...“ začala som, no mama nahodila svoj zvyčajný vydieračský výraz...

„Odnesiem si hore veci.“ Odhodila som tašku na posteľ a zbehla som dole. Uvarila som si čaj s medom a dala som sa do umývania riadu. Vyniesla som kôš a presunula som sa do svojej izby. Domov som prišla o druhej. Sú štyri. Kým si upracem a kým si napíšem úlohy... bude ráno.

Všetky veci zo stola som rýchlo nahrnula zo zásuvky v stole. Tie veci, čo boli na zemi, som pozdvíhala a vyluxovala som. A vyzerá to tu lepšie. Nemôžu sa sťažovať. Sedem hodín. Večera. Pol ôsmej. Konečne si sadám za učenie. Pol dvanástej...

„Bella! Bella! Vstávaj! Prídeš neskoro do školy.“

Rozospato pozriem na hodinky. Pol siedmej. Vytiahnem zo skrine prvé, čo uvidím a hodím si do tašky veci, ktoré som včera robila ako domácu úlohu. Vyletím z izby a zbehnem dolu. Nalejem do seba hrnček pomarančového džúsu a vyletím z domu. Čaká ma tam už autobus a riadne nervózny autobusár.

„Konečne,“ zahundre si popod nos a naštartuje. Autobus je dnes dosť prázdny. A väčšina detí posmrkáva. Sadla som si teda sama na sedadlo a schúlila som sa do klbka.

„Hej! Koho to tu nevidíme. Naša málá hrdinka,“ zasmial sa Marko.

„Ahoj,“ zazývala som a uvoľnila som mu miesto vedľa seba. On pokrútil hlavou a sadol si za mňa k dievčaťu s ryšavými vlasmi.

„Bella. Toto je moja priateľka Hayley. Hey, to je Bella, tá zo včerajšieho súboja,“ zasmial sa a dievčina ku mne vystrela ruku. Potriasli sme si rukami na pozdrav.

„Videla som ťa. Ty si tá nová,“ zasmiala sa. Len som prikývla, keď sa autobus znova pohol.

„Kde je vlastne Edward?“ opýtala som sa, keď sme prišli už na školské parkovisko.

„To nikto nevie,“ povedal mi Marko, keď sme vystupovali.

Vošla som do školy a zamierila som rovno k svojej skrinke.

„Vitaj, slniečko.“ Pomaly som vyskočila z kože. Vojmíra by som niekedy normálne uškrtila.

„Edward mi povedal, že máš rada čaj s medom.“ A do ruky mi natlačil termosku.

Bod pre neho.

„Ako to, že tu nie je?“ vyprskla som na neho a on na mňa len prekvapene pozrel. Pokrčil plecami a odkráčal preč. Bože! Tí chalani sú ale hrozní. Niekto od nich niečo chce. To aby si už človek vystačil sám.

Odpila som si poriadny dúšok z toho čaju a poriadne som si oparila ústa.

Ale jedno musím uznať. Robí dobrý čaj.

Ale môj názor sa nezmenil. Takže bacha.


 

Za trailer ďakujem TerryBells.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Život ako kolotoč - 6. kapitola:

 1
2. lelus
15.08.2012 [14:01]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Nessienka admin
15.08.2012 [12:30]

NessienkaAhoj. V kapitole som ti opravila tieto chyby:

*Čiarky
*Preklepy
*s/z
*i/y v koncovkách prídavných mien
*Každá veta začína veľkým písmenkom!
*Chýbajúca diakritika, najmä mäkčene na Ľ
*Je pomalY, nie pomali!
*Priamu reč

Byť tebou nájdem si konečne toho korektora. Nebudeme ti kapitoly donekonečna opravovať, najmä ak vôbec nemáš snahu zlepšiť svoju gramatiku, ale naopak, ešte pridávaš ďalšie chyby. Asi ti nedošlo, že ak ti začneme vracať články na opravu a ty ich nebudeš opravovať, môžeš pokojne prísť aj o práva. Čo je ťažké na tom rozkliknúť si článok z Pomoci autorom a nájsť si korektora? Máš ich na výber niekoľko!

Nabudúce dávaj väčší pozor. Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!