Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Život ako kolotoč - 5. kapitola

Život ako kolotoč - 5. kapitolaBella sa zobudí v škole. Spozná ďalšiu nezvyčajnú bytosť z novej školy. Druhý deň a hneď niečo, v čom môže prísť o život, aj keď o tom sama nevie. Pekné čítanie. JaneVolturyCullen :)

5. kapitola

„Bella. Sme v škole.“ Edward ma nežne hladil a Vojmír sa na mňa s úžasom pozeral.

„Čo... čo sa to deje.“ Nadýchla som sa zhlboka a ponaťahovala som sa. Bola som stŕpnutá a celá poohýbaná.

„Sme v škole, hlúpučká. Vstávaj.“ Niesol ma na rukách smerom ku škole. Začala som protestovať, a tak ma zložil na zem.

„Ďakujem,“ pousmiala som sa a zamierila som do školy, keď som sa zrazu zakolísala a spadla som na zem do veľkej kaluže blata.

No super. Moje biele nohavice sú celé na zadku on blata. Nič lepšie sa mi nemohlo stať. Edward sa zachichotal a prehodil cezo mňa svoj dlhý kabát, ktorý mi siahal až po kolená. Bola som mu za to vďačná, že ma zachránil pred potupou všetkých spolužiakov hneď druhý deň.

Keď sme prišli k mojej skrinke, vytiahla som si z telocvičného úboru náhradne legíny a išla som sa na záchody prezliecť. Na môj obdiv si ma nikto nevšímal. Všetci riešili iba hru – zachráň civilistu. Párkrát sa o nej už baby na záchodoch zmienili, no vôbec som netušila o čom to vôbec je.

 

Vyšla som vonku a tam ma už čakal Edward s... čo s tým Vojmírom stále má? Prišla som k nim a Edward ma okamžite ťahal niekam preč.

„Kam to ideme? Trieda je tam tím smerom,“ namietala som, ale musela som uznať, že je silnejší. Nebiť toho, že je tu pravidlo, že nesmime využívať svoju moc inde ako v telocvični, to by videl.

„Začínajú sa hry,“ usmial sa a ťahal ma stále za sebou.

Teraz som sa už nevzpierala a išla som s ním dobrovoľne. Bola som na nich zvedavá.

Vyberali sa dvaja. Zloduchovia. Tréner vybral nejakého Marka a Edwarda. Každý mal vybrať jedného hrdinu. Edward si vybral Vojmíra. Marko sa na neho poýíšenecky pozrel a vybral si mňa. Jediné, čo som chápala, bolo, že máme zachrániť civilistu (bábiku), ktorá je nad ostrím noža a máme na to iba päť minút, inak je po nej.

Rozbehli sme sa s Vojmírom na druhú stranu, ako Edward s Markom. Marko mal niečo na zmysel rýchlosti a tak tam začal pobehovať ako zjašený. Vojmír bežal na Edwarda a mne teda ostal ten blesk.

Sústredila som sa na oheň a začala som ho do neho hádzať. Ten mu však šikovne ušiel. Keď som už už mala na rukách plamene, začal okolo mňa krúžiť vysokou rýchlosťou. Nevedel som prečo, ale zrazu plameň zhasol. V hrdle som cítila prázdnotu a začínala som lapať po dychu. On stále krúžil a krúžil a ja som z posledných síl padla na lopatky.

„... štyri, tri, dva, jedna... Vyhrali hrdinovia. Gratulujeme... Bože, čo je s ňou? Zavolajte niekto zdravotníčku...“ A zrazu len tma.

 

„Tá tvoja baba má tuhý korienok,“ zasmial sa niekto, koho hlas som nevedela presne identifikovať.

„Nechaj ju na pokoji,“ počula som aj Edwardov hlas.

... A Vojmírov smiech?

„Počkajte. Ustúpte.“ Kroky, ktoré sa ku mne približovali. Dych na mojich perách a zrazu len niečo teplé a mäkké.

Otvorila som oči a videla som pri sebe Vojímra. Na chvíľku prestal, ale potom si ma ešte vášnivejšie pritisol, pobozkal ma a potom už zamieril len von z ošetrovne.

„Vojímra som minule zložil za polovičný čas,“ zasmial sa a zamieril za Vojmírom.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Život ako kolotoč - 5. kapitola:

 1
3. klaudia_1998
15.08.2012 [10:19]

super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lelus
28.07.2012 [21:05]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. martty555
28.07.2012 [18:24]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!