Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vysněná - 4. kapitola - Výslech

Vysněná - 4. kapitola - VýslechEdward je zmaten. Neví, co si má myslet, a už vůbec neví, co má dělat. Pomůže mu Alice a její odpovědi? Co si doopravdy Edward myslí se dočtete zde.

Úryvek z předchozí kapitoly

 

„Tanyo, přestaň!” přikázal jí už naštvaně.

„Proč? Nechci přestat,” řekla a sedla si na něj obkročmo.

Edward ji zkoušel od sebe odlepit, když Alice dostala vizi, která ho pohltila.

Byla v nějakém moderně zařízeném pokoji. Na první pohled se zdálo vše přepychové a dokonale sladěné. Poznával obrazy, které patřily jeho rodině, které byly pověšeny na zdech. Zmateně se rozhlédla a zaregistrovala dvě postavy sedící na bílé kožené pohovce zády k ní. Koukaly na televizi a hlavami se o sebe opíraly. Chlapec s bronzovými vlasy měl levou ruku přehozenou přes ramena hnědovlasé dívky a druhou rukou ji jemně hladil. Chlapec se kousek oddálil a políbil dívku do vlasů. Poznala ho. Poznala svého bratra Edwarda.

 

Vize skončila a Edward byl zaskočen. Co to znamenalo? A kdo byla ta dívka? Ptal se sám sebe, než se vrátil do reality a přistihl Tanyu, jak mu slintá na krk.

„Slez ze mě!” řekl nahněvaně a shodil ji na zem.

 

Vysněná

4. kapitola - Výslech

 

Konečně návštěva odešla a Edward si hlasitě oddechl. Tanya po tom trapném incidentu byla nevrlá, naštvaná a uražená. Nevěděla, proč ji Edward nechce a stále ji odmítá. Nedávalo jí to smysl. Vždyť je přeci krásná. Sám to řekl, tak proč s tím dělá takové komedie. Nebyla zvyklá na odmítnutí. Nebyla zvyklá na urážky, protože vždy dostala to, co chtěla. Celá jejich rodina se v rychlosti rozloučila a odešla.

Edward seděl ve svém pokoji a přemýšlel nad neznámou hnědovláskou, která mu okupovala mysl. Rozhodl se promluvit si s Alicí. Nemusel dlouho čekat a jeho sestra už klepala na dveře jeho pokoje.

„Dále,” odvětil Edward a vzhlédl ke dveřím.

„Tak jsem tu. Chtěl sis promluvit!” oznámila mu, protože to viděla.

„Ano. Alice, co měla znamenat ta tvá vize? Nechápu ji,” zeptal se a mírně vrtěl hlavou.

„Já nevím, Edwarde. Včera jsem měla taky jednu takovou a netuším, proč se mi objevují,” řekla a přehrála si ji v mysli, aby si Edward mohl udělat obrázek.

„Zdáš se tam zamilovaný,” podotkla s úsměvem na tváři.

Edward stál jako přikovaný k podlaze. Nemohl tomu uvěřit. Tak dlouho žil bez lásky a toužil po ní. Tak dlouho záviděl svým sourozencům a rodičům. Tak dlouho se cítil sám, bez kapky porozumění. A teď si nebyl jistý, co má cítit, a už vůbec si nebyl jistý, co má udělat.

„To není možné!” vydechl s úžasem ve tváři.

„Je, Edwarde. Ale nevím, kdo to je a jak vypadá,” povzdechla si Alice smutně.

„To nevadí. Díky,” poděkoval, ale byl stále v mírném šoku.

V té chvíli mu bylo všechno jedno. Byl okouzlen představou, že najde svou spřízněnou duši a konečně se zamiluje. Pořád dokola si přehrával v mysli obě vize, které navždy změní jeho život, který doposud byl plný samoty.

Psal se rok 1901 a Edward jako sedmnáctiletý chlapec umíral v nemocnici na španělskou chřipku. Jeho biologická matka taktéž ležela na smrtelné posteli a z posledních sil poprosila svého doktora Carlisla, který ji ošetřoval, o záchranu života svého jediného syna. Matka zanedlouho zemřela a s Edwardem to také nevypadalo vlídně. Carlisle váhal, ale nakonec splnil její poslední přání, ale za strašlivou cenu. Tři dny Edward ležel v bolestech a se spalujícím ohněm, který se mu šířil celým tělem. Poslední den mu naposledy udeřilo srdce a stal se nesmrtelným. Ten den ztratil své lidské já.

Když se konečně probudil a Carlisle mu vysvětlil, co se z něj stalo, pohádali se. Edward se nechtěl ochudit o lidskou krev, která mu byla upírána. Odešel a dlouhých několik let žil sám se svými stíny, které ho pronásledovaly. Zabíjel lidi, jen aby ukojil nenasytnou žízeň, která mu dráždila chuťové pohárky. Ovšem nebyl takový netvor, aby zabíjel nevinné lidi. Svým darem vyhledával pouze jen vrahy a násilníky a poté je okradl o tu lahodnou červenou tekutinu. Postupem času si ale připadal jako monstrum a vrátil se zpět ke Carlisleovi, aby mu ukázal jeho způsob života.

Byl velmi překvapen, protože se jeho otec mezitím oženil s krásnou Esmé, do které se zamiloval na první pohled. Následně se k nim přidala Rose, o které si všichni mysleli, že bude Edwardovou družkou. Byla krásná, ale Edward se do ní nezamiloval. A po pravdě řečeno - ona do něj také ne. Rose si posléze našla Emmetta, který umíral po napadení medvěda, kterého potkal v lese, a na první pohled se do sebe zamilovali. Alice s Jasperem přišli sami od sebe asi před třiceti lety, a nakonec zůstali. 

Seděl dlouhé hodiny ve svém pokoji a přemýšlel. Po čase si řekl, že to nechá osudu a vyrazil na lov. Vyskočil z okna a dopadl do závěje bílého prašanu. Rozběhl se do lesa a po pár minutách ucítil omamnou vůni zvěře. Rozběhl se tím směrem a ukojil svou žízeň, která ho záhy popadla. Proces opakoval několikrát, dokud nebyl vnitřně uspokojen a lidskou rychlostí se vracel domů.

Alespoň prozatím se nebude zaobírat neznámou dívkou. Jen ve skrytu duše doufal, že Alice dostane další vizi, ze které se toho dozvědí o něco více.

 

 


Ahojky.

Jako vždy vám něco málo řeknu k příští kapitole.

Samozřejmě Alice dostane další vizi, ale co se v ní dozví?

Posune je to o krok vpřed?

Nechte se překvapit.

Vaše Baroslava

 « Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vysněná - 4. kapitola - Výslech:

 1
9. monika
31.10.2012 [19:39]

super honem honem další díl...... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. martty555
31.10.2012 [17:45]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.10.2012 [14:23]

Pavla777ahojda, už by to chtělo nějaký děj prosím a delší kapitolku Emoticon ale jinak to bylo dobrý Emoticon

31.10.2012 [13:58]

Rena16 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.10.2012 [13:49]

KristenPattinsonTwilight Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Jana
31.10.2012 [13:24]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. AngieCullen
31.10.2012 [12:17]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. BellaEdward
31.10.2012 [11:49]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.10.2012 [10:33]

mmonik Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!