Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vysněná - 24. kapitola - Zakázka

Vysněná - 24. kapitola - ZakázkaAhojky lidičky. Tak a jsem tu zase. Kapitola z pohledu Edwarda, který bude přemýšlet nad svou situací s Bellou.

Vysněná

24. kapitola

Pohled Edwarda

Ležel jsem natažený na pohovce a přemýšlel. Moje mysl stále přeskakovala k Belle. V pondělí nebyla ve škole, a když jsem ji přišel o půlnoci navštívit, spala doma sama. Její teta nikde nebyla. To by nebylo tak hrozné, ale její pach byl zesláblý a to mě vystrašilo. Trápila mě myšlenky, že se něco stalo. Něco, o čem jsem nevěděl, a to mě dohánělo k šílenství. Bál jsem se o Bellu a o její psychiku. Třeba se pohádaly a Bella zůstala sama, ale to byla jen domněnka. Nic jsem nevěděl určitě a to mě nehorázně štvalo. Štvalo mě i to, že Bella měla tolik tajemství, o kterých jsem neměl ani potuchy. Začínají jejím nesmrtelností a končí její rodinou. Prakticky jsem o ní nic nevěděl, a přesto jsem se do ní zamiloval.

Ani dnes se ve škole neukázala. V mysli učitelů jsem se dozvěděl, že si na zbytek týdne vzala volno. Prý z rodinných důvodů. Muselo to být vážné. Toužil jsem být s ní a být jí oporou v té těžké situaci, ale ona o mě nestála nebo jsem si to alespoň myslel. Co může být horší, než se platonicky zamilovat do někoho, koho mít nikdy nebudete? Nejhorší je představa, že ji budu milovat na věky věků. Pravda byla, že jsem nevěděl, jestli ke mně něco cítí. Chovala se tak zvláštně. Byla nevyzpytatelná. Někdy jsem měl pocit, že cítí to samé co já a jindy se zdála tak daleko, jako bych musel přebrodit řeku, abych jí byl blíž. Nevyznal jsem se v ní.

Stále jsem si namlouval, ale jeden fakt. Proč by se právě ona zamilovala do mě? Do upíra? Nezasloužil jsem si její lásku. Ona nemůže být jako já. Nemůže to být upír. Představoval bych si ji jako anděla. Proto jsem si namluvil, že mě určitě nemiluje.

Nebo možná počítám s tou horší variantou? Smutně jsem si povzdechl. Moje pocity jsou zmatené. Nevyznám se v těch svých a natož v těch jejích. Nevěděl jsem, co mám dělat, dokud Esme nedorazila domů.

Vrátila se pozdě. Nejdříve se mi to nezdálo divné, protože když dostala novou zakázku, pracovala i po nocích, aby bylo vše perfektní, ale když začala myslet na Bellu, zpozorněl jsem.

Přemýšlela nad tím, jak zrekonstruovat jeden malý domeček, tak aby se jí líbil. Zavrtěl jsem hlavou, abych se přesvědčil, že nemám slyšiny. Bella se bude stěhovat?

Vstal jsem  z pohovky a šel dolů do obývacího pokoje. Když jsem scházel schody do přízemí, všiml jsem si Esme sedící u jídelního stolu. Před sebou měla výkresy toho domu a přemýšlela.

„Ahoj, Esme. Nějaká nová zakázka?” zeptal jsem se, abych se dozvěděl více.

„Ano. Dnes za mnou přišla Bella s prosbou o pomoc. Chce koupit takový malý domeček, který je nedaleko odsud a požádala mě o rekonstrukci,” usmála se Esme, ale já věděl, že je v tom něco víc. Něco, co před mnou skrývala.

„Aha. No a nevíš, jaký k tomu má důvod?“ zeptal jsem se a v duchu prosil boha, aby mi to vyklopila.

„Vím, ale nemohu ti to říct. Je to její soukromá věc a měl by ses zeptat jí, ne mě,” mrkla na mě a já posmutněl.

„Edwarde, proč tě to tolik zajímá? Poslední dobou se chováš tak divně. Ty ji snad miluješ?” zeptala se přímo a já jsem šokem ucukl. Takovou otázku jsem vážně nečekal. Viděla mi přímo do duše a já jí nemohl lhát. Snažil jsem se lehce pousmát, ale vyšel z toho jen úšklebek. I přesto, Esme pochopila, co doopravdy cítím. Prostě si uměla dát dvě a dvě dohromady. Cítil jsem se jako nahý a ona mě rentgenovala.

„Ale já to nechápu. Neměl ses zamilovat do brunety?” zeptala se zmateně a našpulila pusu.

Přikývl jsem a poté pokrčil rameny. Ani já jsem nevěděl, co si pro mě osud přichystal.

 


A co bude dál?

Příští kapitola bude takový náběh na zlomovou kapitolu, protože Bella si uvědomí jednu podstatnou věc.

A jaká to bude?

Nechte se překvapit.

Vaše Baroslava.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vysněná - 24. kapitola - Zakázka:

 1
24.02.2013 [20:48]

Darca131Skvělá kapitola! Už se těším na další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. monika
24.02.2013 [18:14]

super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Lucka
24.02.2013 [13:37]

skvělé. No řekla bych, že budou docela překvapení, až Belle sleze ta blonďatá barva na vlasy. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. BellaEdward
24.02.2013 [12:23]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. BabčaS
24.02.2013 [9:18]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. bara
24.02.2013 [8:51]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Jana
21.02.2013 [13:04]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2013 [12:55]

KacenQaCullenAhoj,
článek jsem ti opravila, ale pozor na chyby:

* překlepy,
* ji/jí, ni/ní - krátce jen ve 4. pádě, (!!)
* shoda podmětu s přísudkem,
* mně/mě - dlouze ve 3. a 6. pádě, krátce ve 2. a 4.,

Dávej si, prosím, pozor. Díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!