Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vysněná - 23. kapitola - Prosba

A jedeme dál. Bella má v plánu změnit svůj život a to naprosto od základů. Jak k tomu pomůže Esme?

Vysněná

23. kapitola

Druhý den ráno jsem zavolala do školy, abych se omluvila na zbytek týdne. Musela jsem něco podniknout. Musela jsem změnit svůj dosavadní život. Nejen kvůli financím, ale také kvůli sobě samotné. Na internetu jsem si našla adresu kanceláře Esme a vydala se tím směrem. Jedině ona mi mohla pomoct.

Její kancelář sídlila na malém náměstí uprostřed Forks. Výloha její kanceláře vypadala jako titulních strana časopisu Home. Všechno bylo tak perfektně sladěné. Většina lidí, co kolem prošla, se zastavovala a prohlížela si výlohu s úžasem ve tváři.

Přeběhla jsem náměstí a pospíchala, abych Esme ještě zastihla. Nevěděla jsem jaký má rozvrh, ale musel být určitě nabitý, protože uměla zázraky.

Vstoupila jsem dovnitř a rozhlédla se. Vymalovaná byla do béžové barvy a nábytek kolem byl starožitný. Té místnosti nejvíce dominoval starý masivní ručně vyřezávaná stůl s židlí ve stejném stylu. Na zemi ležel perský koberec protkávaný zlatými nitěmi. Jako dekorace tu byly staré obrazy, vázy a květiny.

„Ahoj, Bello,” pozdravila mě Esme a usmívala se, „můžu ti pomoci?” zeptala se pohotově.

„Ahoj, Esme. Ráda tě vidím. Chtěla jsem tě požádat o pomoct, ale je to složité,” řekla jsem, protože jsem nevěděla, kde začít.

„Nevadí. Posaď se a začni od začátku.” Pokynula mi, abych se posadila naproti ní.

Obě jsme se posadili a já jsem se zhluboka nadechla, abych se uklidnila. I když uběhlo už tolik let, stále se mi o tom nemluvilo lehce. Vzhlédla jsem k ní a ona mě napjatě sledovala. Určitě musela slyšet mé srdce, které bušilo divoce a tvrdě o můj hrudní koš.

„Moje máma byla velmi zámožná žena, ale u mého porodu zemřela. Ujala se mě její sestra Judith, která mě odmalička vychovávala a disponovala mým majetkem, který jsem zdědila, dokud nebudu plnoletá. Včera jsem byla u svého právníka, aby mi osvětlil situaci kolem mého dědictví a abych podepsala nějaké papíry, že jsem dovršila věku, kdy mohu disponovat se svým životem jen já sama. Pan Scott mi řekl, že mé dědictví výrazně ubylo. Řekl mi, že mi zůstal pouze dům a několik málo dolarů na účtu. Popadl mě vztek, a ač vím, že se to nedělá, prohledala jsem tetě věci a našla výpis z bankovního konta. Bylo na něm vidět, že si každý měsíc na něj ukládala částku, která zrovna nebyla malá. V podstatě mě okrádala. Vyhodila jsem ji. Ke svému účtu má přístup jedině ona, takže bude alespoň nějakou dobu zabezpečená a já nemám výčitky,” povzdechla jsem si a hrála si se srdíčkem, které mi stále viselo na krku.

„Chtěla jsem tě požádat, jestli bys mi s tím nepomohla. Chtěla bych prodat svůj dům. Vzala bych si jen pár osobních věcí, ke kterým mám vztah, ale většinu nábytku bych tam nechala. Následně bych si chtěla koupit nějaký menší baráček, který bys mi pomohla zařídit. Samozřejmě ti zaplatím,” vychrlila jsem to na ní.

„Moc ráda ti pomůžu a na peníze nehleď,” odpověděla Esme s úsměvem. „Je mi líto tvé mámy. Muselo to být těžké‚” dodala a povzbudivě mě vzala za ruku, kterou jsem měla položenou na stole.

„Děkuju. Na zbytek týdne jsem si vzala ve škole volno, tak bych ti mohla s něčím pomoct,” řekla jsem pohotově.

„Skvělé. Myslím, že nejdříve začneme hledat nějaký ten baráček, kam by ses přestěhovala. Dokonce si myslím, že o jednom vím. Je u lesa kousek od toho našeho a je přenádherný. Určitě se ti bude líbit. Zrekonstruovali bychom ho, a až bys měla přestěhované věci, prodaly bychom tu tvoji vilku. Co ty na to?” zeptala se s úsměvem.

„Souhlasím. Kdybychom se mohli podívat na ten dům?” zeptala jsem se zvědavě s jiskřičkami v očích.

„Klidně hned, jestli chceš?!”

 


A co bude dál?

Další kapitola bude z pohledu Edwarda, který bude přemýšlet nad školní absencí Belly.

Máte se na co těšit.

Vaše Baroslava.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vysněná - 23. kapitola - Prosba:

 1
8. BellaEdward
23.02.2013 [12:52]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

23.02.2013 [12:40]

Darca131Skvělá kapitola! Už se těším na další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Lucka
23.02.2013 [12:25]

naprosto skvělé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. monika
23.02.2013 [10:09]

super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. BabčaS
23.02.2013 [9:40]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. bara
23.02.2013 [9:31]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. Jana
21.02.2013 [13:01]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2013 [12:50]

KacenQaCullenAhoj,
článek jsem ti opravila, ale dávej si pozor na následující chyby:

* prozba → prosba (od slova prosit!)
* čárky,
* shoda podmětu s přísudkem,
* přímá řeč - koncept jsem ti posílala minule k nějaké kapitole, podívej se na to, jak se píše PŘ, pokud je uprostřed věta uvozovací, a pokud bys jí ty sama nerozuměla, je tu i možnost Pomoc autorům,
* tvoji/tvojí (krátce ve 4. pádě)

Příště si dávej, prosím, pozor. Díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!