Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Vysněná 15. kapitola - Půlnoční návštěva

Vysněná 15. kapitola - Půlnoční návštěvaAhojky. Určitě se ptáte, co bude v této kapitole. Edward bádá nad nesmrtelností Belly. Rozhodne se ji navštívit, zatímco ona klidně spí. Přemýšlí nad ní a nad sebou. Nakonec si něco uvědomí. Ale bude to pro něj dobré? To se dočtete níže.

Vysněná

15. kapitola

Edwarda nic jiného nenapadlo, než ji špehovat. Rozhodl se, že ji v noci navštíví, nejen proto, aby zjistil, co je zač, ale taky, aby si dal svoji další dávku heroinu. Toužil po její vůni a jedině ono aroma její kůže ho dokázalo uklidnit. Vždy se v její přítomnosti cítil klidný a úplný, i když nechápal proč. Bohužel si ještě pořád nepřipouštěl city, které k ní cítil.

Noc byla černá jako samet a posetá zářícími hvězdami, které mu ukazovaly cestu vpřed. Byl úplněk. Byla ideální noc pro jeho návštěvu. Dlouho se rozmýšlel, co má udělat, a jediné schůdné řešení bylo tohle. Nemohl jí číst myšlenky. Jasper necítí její emoce. A Alice? Ta samozřejmě nevidí její budoucnost. Všechno bylo tak zvláštní a komplikované. Cítil se, jako by rozmotával kupu provázků, které ne a ne rozmotat. Nic nedávalo smysl.

Běžel cestou ke škole, když ucítil slabé aroma její vůně, která ho tahala do předměstí zbohatlické čtvrti. Zastavil se před obrovským domem. Byl světle hnědý se zrzavou střechou a s tmavě hnědými velkými okny. Obešel dům a zaposlouchal se. Uvnitř domu zaslechl dvě klidně bijící srdce. Vyskočil do otevřeného okna. Všude byla tma, ale jeho oči hned zareagovaly a zaostřily. Stál v dlouhé chodbě na perském koberci, který se táhl po celé délce chodby. Na zdech byly obrazy od známých autorů, které musely stát několik tisíc dolarů. Přinejmenším. Zhluboka se nadechl a rozešel se k nejbližším dveřím, které tiše otevřel.

Zahleděl se na dívku klidně spící v posteli. Blonďaté vlasy měla rozhozené na polštáři okolo svého obličeje a klidně oddechovala. Posadil se k ní a nasál její vůni, po které se ihned uvolnil. Její přítomnost ho uklidňovala. Zase se cítil sám sebou a úplný. Zavřel oči a přivítal ten pocit klidu a míru, který se rozléval jeho tělem. Znovu a dlouze nasál nosem tu opojnou vůni, která ho oslovovala jménem a zpívala mu ty nejkrásnější melodie, které kdy slyšel. Bylo to jako ve snu. Jako by létal na světle modrém obláčku, který ho nadnášel až k nebesům. Jako by viděl anděly, kteří ho zdravili. Po dlouhé chvíli si zase zvykl na ten pocit blaha a jeho mysl začala reagovat na některé pokyny, které si dával. Zase začínal myslet racionálně, i když to pro něj bylo těžké. Nechtěl se vzdát toho překrásného pocitu, ale musel něco vyřešit. Musel vyřešit tu její záhadu.

Celé hodiny se fascinovaně díval do její tváře a v duchu přemýšlel, co je vlastně zač. Pořád mu vrtaly hlavou dvě skutečnosti, které se navzájem vylučovaly. Bilo jí srdce a přežila jeho stisk. Byl zmatený, a i když si nad tím celé hodiny lámal hlavu, na nic nepřišel. Nakonec své úvahy vzdal a jen tak se díval do její tváře a vymýšlel si různé sny, které se jí právě zdají.

Opatrně zvedl jednu ruku a pomalu se s ní blížil k jejímu obličeji. Měl nutkání pohladit její tvář. Bříšky prstů se jí jemně dotkl a Bella se ve spánku mírně pousmála, jako by věděla, že je u ní a že střeží její sny. Se zavřenýma očima vzala jeho ruku a založila si ji pod hlavu.

Na Edwardově dlani ležela tvář spící krásky, která se usmívala, a jeho to nenechávalo chladným. Dlaň ho brněla tak, že měl pocit, že mu v ní leze snad milion mravenců, kteří si probourávají cestu ven skrz jeho kůži. Nebylo to nepříjemné, jen ho to trochu vyvedlo z míry, než si na to zvykl. V ten moment ho uvěznila do svých sítí a on si začal uvědomovat pocity, které si dokázal i sám pojmenovat. Byl zamilovaný.

Všechno mu přišlo v ten moment tak jasné a prozíravé. Proto se cítil v její společnosti tak neskutečně nádherně. Její vůně ho nejdříve drásala, ale potom si zvykl a teď má pro něj uklidňující účinky. Každá její nepříjemná grimasa v obličeji ho rozesmutněla, a když se usmála, byl to pro něj balzám na duši.  Uvědomil si, že tehdy, když od ní odcházel, bolelo ho srdce. Nezdálo se mu to.

Posmutněl, protože ona to tak určitě necítila. Dokázala mu to při jejich rozhovoru u její skřínky. Nechala ho odejít a on se ve vzteku rozešel s Jessicou, ale nelitoval toho. Nelitoval ničeho, protože miloval ji. Bellu. Jeho tvář se zkřivila bolestí. Byl platonicky zamilován. A nejhorší bylo, že navždycky. Není to jen letmé poblouzení jeho smyslů, ale hluboký cit, který v sobě pěstoval a už nikdy nezmizí.

Nic mu nedávalo smysl. Alice mu předurčila brunetu, ale on se nakonec zamiloval do blonďaté dívky, která, nějakým pro něj neznámým způsobem, je nesmrtelná a neopětuje jeho lásku.

Opatrně vyndal svou ruku zpod její hlavy a naposledy se podíval jejím směrem, než vyskočil z okna a rozeběhl se domů, kde se utápěl v žalu. Nikoho a nic nevnímal. Jeho obličej se zdál smutnější, než kdy předtím. Neměl sílu vzdorovat svým citům. Neměl sílu na rozpravu se svými sourozenci. Uchýlil se do svého pokoje, kde se zavřel a propadal svým vzpomínkám a svým citům.


 


Ahojky, lidičky.

Všem vám moc děkuju za komentáře, které mi sem píšete.

Příště vás čeká kapitola, která se bude odehrávat ve škole.

Edward bude zasypán pozváními na rande a Bella mu bude chtít pomoc.

Jak mu Bella pomůže? A bude to k lepšímu?

Vaše Baroslava

 « Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vysněná 15. kapitola - Půlnoční návštěva:

 1 2   Další »
12. lala19941
14.12.2012 [22:53]

Krásna kapitolku, som veľmi zvedavá na dalšiu kapitolku, tak piš prosíím rýchlo dalšiu kapitolu a ja budem poctivo čakať Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. martty555
14.12.2012 [19:03]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Lucka
14.12.2012 [18:56]

pěkná kapitola Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.12.2012 [15:23]

AlisonDLJo, tak tohle byla nádherná kapitola! Emoticon
Já vždycky miluju to, jak si to Edward uvědomuje - lásku k Belle. To je tak hezký! Emoticon
Kapitolka byla taková "uvědomovací"... hehe... ještě by to chtělo Bellu, co myslíš?
Nebo jim to nenecháš tak jednoduché? Bude ji Edward dobývat? Těším se na další! Tak šup, šup! Emoticon Emoticon

8. monika
14.12.2012 [10:03]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. BellaEdward
13.12.2012 [22:44]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. BabčaS
13.12.2012 [22:17]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Jana
13.12.2012 [22:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. DAlice
13.12.2012 [21:18]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.12.2012 [21:07]

Darca131Skvělá povídka. Už se těším na další kapitolu. A docela by mě zajímalo co je teda Bella zač. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!