Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Volterra? No to snad ne! - 12. kapitola

Volterra? No to snad ne! - 12. kapitolaEdík se nám domů vrací, ví, že navždy Bellu ztrácí.

Pohled Felixe

Celou tu dobu jsem poslouchal za dveřmi. Připadal jsem si jako puberťák, ale nemohl jsem si pomoci. Musel jsem slyšet, co mu říká. Byl jsem vděčný Jane, že tam byla, i když mi připadalo, že spíš jako nestranný pozorovatel. Věřím ale, že kdyby Belle hrozilo nebezpečí, zakročila by. Když se jí ptal, jestli mě miluje, špicoval jsem uši jako netopýr. Její odpověď mě částečně zklamala, ale potěšilo mě, že neřekla vysloveně ne. Když Edward opustil Volterru, oddychl jsem si. Konečně můžeme žít s Bellou, aniž bychom se museli ohlížet na minulost. Už nás čeká jen budoucnost, která, jak doufám, bude šťastná.

 

Pohled Belly

Dívala jsem se za ním, jak odchází, část mě odešla spolu s ním. Pořád jsem ho milovala, ale už to nebyla ta intenzivní slepá láska, část jí zemřela tenkrát, když mě opustil. V té době jsem si bez něj nedokázala představit byť jediný den. Můj otec říkal, že to pro mě bylo, jakoby někdo umřel, a měl pravdu, tenkrát zemřelo mé srdce, ta stará Bella. I když jsem pak po jeho návratu společnou budoucnost plánovala, pořád jsem čekala, že se to stane znovu, že mě zase opustí. Když se teď ohlédnu zpět, vidím, jak jsem byla slepá a naivní. Edwardova věčná touha mít každý můj krok pod kontrolou mi imponovala, ale teď by mě to spíš rozčilovalo. Felix mě taky hlídá, jenže takovým jiným způsobem, je tu pro mě, ale nic mi nenařizuje a nezakazuje, přesto vím, že s ním mohu mluvit o čemkoli. Vím, že jsem udělala dobře. Naposledy jsem pohlédla směrem, kterým Edward odešel, a zhluboka se nadechla, čekala jsem známou bolest, jako tenkrát, ale nestalo se nic. Usmála jsem se na Felixe, políbila ho, na což reagoval jemným předením jako kocourek. Tím jsem ho s oblibou častovala a on se vždycky nafouknul.

 „Srovnávat mě s nějakou zablešenou, vypelichanou obludou, to jsem to dopracoval."

Tvářil se děsně vážně, což u mě vyvolávalo další záchvat smíchu, a jeho to naštvalo ještě víc. Jenže se nedokázal zlobit dlouho, stačilo ho trošku polísat a rázem zapomněl, že se na mě kdy zlobil. Byla jsem opravdu šťastná, snad už navždy.

 

Pohled Edwarda:

Vracel jsem se domů ke své rodině, letadlo sice mělo odlet až za pár hodin, jenomže já jsem už neměl kam spěchat. Ztratil jsem smysl mé existence. Jak se do něj Bella mohla zamilovat, vždyť je to ten nejhorší z nejhorších. Byl bych radši, kdyby to byl Jacob, ten Bellu opravdu miloval, nebo Mike, ten byl zase člověk. Každá varianta by byla lepší než Felix Volturi! Celou cestou mi v hlavě vířila pouze jedna otázka. Proč? Proč, když najdu konečně tu pravou, musí mi ji vzít někdo jiný?

Na letišti v Americe na mě čekala už celá rodina. Jistě, Alice. Esmé se ke mně rozeběhla a objala mě.

 

„Je mi to tak líto, Edwarde, možná, kdybychom se…“ Hlas jí přeskočil. „… kdybychom se na té louce Volturiovým postavili, byla by Bella ještě naživu.“ Teprve teď mi došlo, že si myslí, že je mrtvá. Myšlenky všech to potvrzovaly. Dokonce i Rosalie litovala svého chování k Belle.

„Bella je naživu. Zatím," podařilo se mi ze sebe dostat.

„Tak proč tu není s tebou a proč mi pár dní po jejím odchodu zmizela její budoucnost? A jak jsi to myslel, zatím?" Alice nebyla jediná, kdo nechápal, i ostatní chtěli vědět, co se stalo.

„Bella zůstala ve Volteře. S Felixem." Poslední větu jsem skoro zašeptal. „A proč nevidíš její budoucnost, to nevím, ale nejspíš to bude tím, že je s ním i těhotná."

„To není možné! Upíři nemůžou mít děti." Rose byla hodně vytočená. „Kdyby ano, věděla bych to!" Emmett ji musel držet, než se ji Jasperovi podařilo trochu zklidnit.

„Nejspíš to možné je, upír může s lidskou ženou zplodit dítě."

„A upírka?" vyhrkl ze sebe Emmett tu samou otázku, kterou se Rosalie neodvážila říct nahlas, tak strašně ji miloval, že by pro ni udělal cokoliv, jen aby byla šťastná.

„Je mi líto, ale to asi možné není. Lidské tělo se dítěti přizpůsobit dokáže, ale to upíří bohužel díky neměnnému stavu ne. Mrzí mě to, Rosalie." Rose smutně přikývla. Teď Bellu nenáviděla víc, než kdy dřív. Protože podle ní si Bella dítě nezasloužila. Chápal jsem ji. Tak moc toužila po vlastním dítěti a byla schopna se pro něj vzdát snad i Emmetta. 

Kromě ní Bellu nikdo neodsuzoval a až později jsem pochopil, proč. Alice mi ukázala to, co přede mnou celou dobu (od té doby, co jsem Bellu poznal) skrývala. Vždycky se jí zjevovaly dvě verze Belliny budoucnosti, jednu se mnou a jednu beze mě, pokaždé byla upírka, akorát jednou měla oči zlaté a podruhé červené. Všem došlo, že to, co se stalo, se stát mělo a můžu si za to sám. Kdybych tenkrát Bellu neopustil, nic z toho by se nestalo a ona by byla se mnou a ne s ním. Jediné, čím se mohu uklidnit, tak tím, že je snad šťastná, i když jsem si její štěstí představoval jinak, než zrovna s ním.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Volterra? No to snad ne! - 12. kapitola:

 1 2   Další »
12. v.v
21.04.2014 [21:49]

Honem další..... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. Zuzka
27.03.2014 [11:35]

Supeeer Emoticon ale dúfam, že už nekončíš s poviedkou keď bola medzi dokončenými... teším sa na ďalšiu časť Emoticon

19.03.2014 [17:03]

NicoleVVVZajímavá myšlenka (Bella + Felix), moc se těším na další. Emoticon

10.03.2014 [15:06]

Emi28super... Emoticon Emoticon Emoticon konečne oddych od B+E... Emoticon Emoticon som zvedavá na pokračovanie... Emoticon Emoticon

8. Ceola
09.03.2014 [20:38]

Úžasné! Už se těším na další tak doufám že bude brzy :)
Emoticon Emoticon

7. Natysss
09.03.2014 [20:21]

úžasná povídka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon líbí se mi verze Felix a Bella Emoticon Emoticon Emoticon

09.03.2014 [18:11]

LuciaCullen2No. Rodina Cullen vs. Voltury? No asi vyhrávajú Volturiovci. Emoticon Emoticon V iných poviedkach ich nemám rada, no v tjetjto áno. Nech Edward konečne trpí za to, že tak odišiel. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Pekná kapitola. Emoticon

09.03.2014 [18:01]

VictoriaJamesLaurentno, aspoň nerobil výstupy .
no samozrejme, že vo volterre je šťastná (kto by nebol?)! :D
A súhlas s Johnnou, Volturiovci sú proste naj :D
Teším sa na ďalšiu kapitolu :))

4. Pinka25
09.03.2014 [17:06]

Rychle další díl, už se moc těšim! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. bara
09.03.2014 [17:06]

super uz se tesim na dalsi Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!