Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Sweetheart - 19. kapitola

Stephenie Meyer


Sweetheart - 19. kapitolaKto bol človek, ktorý prišiel za Bellou a čo od nej bude chcieť? To si budete musieť prečítať, ja vám len poprajem pekné čítanie. :)

19. kapitola

 

„Michael?“ hlesla som neveriacky, keď sa dotyčný prestrčil cez okno dovnútra. Posadila som sa na posteli. Bola som zmätená.

„Ahoj,“ usmial sa na mňa priateľským úsmevom a rukami si prehrabol krátke blond vlasy. Potom sa na mňa zvláštne zapozeral. „Ahoj,“ pípla som ešte stále prekvapeným hlasom. Čo tu môže chcieť? Vracia sa späť k Frankovi alebo o čo tu, dofrasa, ide? Zdúchol na štyri mesiace, keď o ňom nebolo ani chýru, ani slychu a zrazu sa objaví v mojej izbe v Angels Scream. Zaujímavé...

„Ako ide život?“ spýtal sa. Prekvapilo ma jeho správanie. Bol ku mne milý. Michael síce nikdy na mňa nebol tak hnusný ako Bob alebo Frank, ale tiež sme medzi sebou nemali kamarátsky vzťah. Na jeho otázku som však predsa odpovedala.

„Čo myslíš?“ Pokrčila som plecami a sklopila pohľad. Veď on musí vedieť, o čom hovorím. Myslím, že bol vtedy pri tom, keď sa to stalo.

„Nevyzeráš nadšene,“ podotkol a posadil sa do kresla. Bol to ľudský zvyk. Nad jeho vetou som sa zasmiala bez štipky humoru. „Kedy som vyzerala nadšene, Michael?“

Na moju otázku neodpovedal, vyzeral, akoby nad niečom premýšľal, niečo zvažoval.

„Vraciaš sa späť? A vlastne, kam si zmizol tak rýchlo?“ spýtala som sa a poriadne si ho poobzerala. Už od začiatku sa mi na ňom niečo nezdalo a ja som až v tejto chvíli prišla na to, čo to je. Jeho oči boli ako tekuté zlato. To značilo, že sa musel živiť krvou zvierat už nejaký ten piatok. Z vlastnej skúsenosti som vedela, že takáto farba sa vám v očiach neobjaví za päť minút a po love jednej srnky. Chce to čas.

„Nie, nevraciam sa,“ pokrútil hlavou. „Prišiel som z iného dôvodu. A k tvojej druhej otázke, no vieš, ono to všetko so sebou súvisí.“ Nervózne si odkašľal, na čom by nebolo nič zvláštne, keby nebol upír, ktorému sa hrdlo nemôže nervozitou stiahnuť.

„No, ak hľadáš Franka, momentálne tu nie je. Šiel do New Jersey, či kam, ale -“

„Nehľadám jeho,“ skočil mi do reči. Zdvihla som obočie; prekvapilo ma to. Opäť.

„Tak potom tu čo chceš?“

„Sweetheart,“ oslovil ma opatrne a na kresle sa mierne naklonil ku mne. „Musím ti niečo povedať.“

„Ja... nerozumiem,“ vydýchla som. Ešte nikdy som s Michaelom neviedla „vážny rozhovor.“ Nevedela som, čo mám očakávať a bola som aj trochu vystrašená. Čo by mi chcel také povedať?

„Musíš ma poriadne počúvať a hlavne neprerušovať. Je to dôležité.“

„Dobre,“ prikývla som. Michaelovi sa na tvári mihol jemný úsmev a pokračoval.

„V ten deň, keď som tak záhadne odišiel, sa niečo stalo.“ Samozrejme, že sa niečo stalo! Zrútil sa mi svet! Zomrela mi láska existencie! Odvrátila som pohľad. Nechcela som na to znova myslieť, bolo to veľmi bolestivé.

„Prosím, nehovor o tom, viem, čo máš na mysli,“ zašepkala som a rukami si objala hruď. Teraz, keď o tom niekto hovoril nahlas, to bolo ešte oveľa horšie. Michael potichu zalapal po dychu. Čo som povedala?

„Jaj ták. Aha, chápem. Predpokladám, že ti Frank nepovedal celý príbeh, čo sa vtedy odohral, však? Mám na mysli tú vec po tom, než ťa odtiaľ Bob odviedol. Síce to je v dohode, ale aj tak...“ pokračoval Michael pokojným hlasom.

„Povedal,“ prikývla som. „Ale bola by som radšej, keby som to nevedela.“ Dlane som si priložila na tvár, akoby som plakala. Ja, Sweetheart, žena s kamenným srdcom. Dala som takto verejne na sebe poznať, aká som zranená, psychicky na dne a roztrhaná na tisíce kúskov.

„Čo presne ti povedal?“ spytoval sa Michael a ja som zavrčala.

„Na čo to potrebuješ vedieť?“ skríkla som. „Chceš sa aj ty na mne zabávať, rovnako ako sa zabávali Frank a Bob? Chceš mať aj ty zo mňa takú srandu? Je až tak hrozné, že som sa zamilovala do človeka?“

„Upokoj sa, pokoj,“ odvetil Michael upokojujúcim hlasom, postavil sa z kresla a pomalým krokom ku mne prešiel. Ruky si položil na moje ramená.

„Vôbec sa ti nechcem za nič smiať,“ zašepkal. „Preto som začal s touto témou, lebo dôvod, kvôli ktorému som tu, s tým má veľa spoločného.“

„Nerozumiem,“ zamrmlala som.

„Frank ti klamal.“

„V čom?“ V čom by mi tak ten mohol klamať? Veď ten je tak pravdovravný...

„O Edwardovi,“ vydýchol a vo mne by sa v tej chvíli krvi nedorezal. Neberieme do úvahy, že ja krv nemám. Bolo to myslené obrazne.

„Čo?“ pípla som nesmelo. Keby som mala srdce, bilo by ako splašené. Michael pokýval hlavou.

„On žije.“

„Čo?“ hlesla som znovu. To nie je možné, veď... Hlavou mi začalo víriť obrovské množstvo myšlienok, ktoré sa prepletali jedna cez druhú ako film. Pokrútila som hlavou. „To nie je možné. Jeho zranenia boli smrteľné.“

„To máš pravdu, ale ešte som nedohovoril,“ odvetil Michael zamyslene. Zostala som ticho. Nemohla som si však dodávať nádej, aby som sa potom nesklamala. Naskytovali sa dve možnosti. Buď hovorí, alebo nehovorí Michael pravdu. Dovolím mu, aby ma možno klamal? No kým som sa stihla rozhodnúť, Michael pokračoval.

„Nemohol som dopustiť, aby ho zabil. Ty asi nevieš, ako som sa dostal k Frankovi, však? Bola si malá, keď si sa k nemu dostala, no ja som uňho vtedy už bol.“ Na chvíľku stíchol, pozeral von oknom, akoby zahĺbený do dávnych spomienok.

„Ako človek som  mal šťastný život,“ začal neprítomne. „S Allie sme sa práve nasťahovali do nášho nového domu, na ktorý sme si konečne nasporili. Práve sme sa vzali,“ krátko sa usmial. „Miloval som ju z celé srdca, bol by som jej zniesol modré z neba. Preto som bol taký šťastný, keď mi povedala, že ma ľúbi a chce byť so mnou. Vtedy bola iná doba, veď vieš. Ale dokonca aj rodičia s ňou boli spokojní. Mal som všetko, čo som si mohol priať. Allie mi krátko po sobáši oznámila, že je tehotná. Myslel som si, že sa od toľkého šťastia zadusím. Plánovali sme dokopy tri deti. Allie už začala nenarodenému bábätku aj zariaďovať izbu, šetrili sme peniaze na veci pre malé, aby malo vždy to, čo potrebovalo. Až kým neprišiel Frank McGenom,“ znechutene si povzdychol a ruky zaťal do pästí.

„Allie šla práve nazbierať do lesa maliny. Odišla krátko po obede, nechal som ju, nech ide sama, vedel som, že okolie pozná vynikajúco a nemôže sa stratiť, pretože v blízkosti nášho domu vyrastala od mala. No prešli tri hodiny a ona stále nikde. Začal som mať strach, ale predsa som ešte chvíľu čakal. Keď však prešla ďalšia hodina, rozhodol som sa, že ju idem hľadať. Na ten pohľad, keď som ju našiel na zemi celú zakrvavenú a pri jej tele sa skláňal Frank a práve sa z nej kŕmil, nikdy nezabudnem.“ Pevne stisol viečka a ja som len počúvala. O Michaelovi som nikdy nič poriadne nevedela.

„Predsa som prišiel neskoro. Allie už bola mŕtva. Bola v piatom mesiaci tehotenstva a on ju zabil!“ Michael vzlykol. Panebože, musel prežívať hroznú bolesť. Vedela som, ako to bolí.

„Nedokázal som jej už pomôcť. No všimol si aj mňa. Čakal som, že ma tiež bez milosti zabije, no on ma len premenil. Vraj potrebuje niekoho presne takého, ako som ja. Niekoho, kto mu bude pomáhať.“ Michael si povzdychol. „Ale to je jedno. Podstata toho, čo chcem povedať, je v tom, že keď som vtedy zbadal teba a Edwarda, ako tam ležal a ako ho bili, a ako si sa potom k nemu túlila a snažila sa ho chrániť, spomenul som si na moju Allie. Tiež bola taká bezbranná ako Ed. Presne som vedel, akú bolesť prežívaš. Prežil som si to isté. A ver mi, že aj keď odvtedy prešlo stoosemdesiat rokov, stále je to tak intenzívne, akoby sa to stalo len včera. Stále Allie milujem a žialim za ňou. Tak to už bude navždy. Je ale hrozné pomyslieť si na to, že vieš, že ju už nemôžeš mať, že sa už nevráti, no ty sa nemôžeš ani zabiť, aby si už viac netrpela.“ Nastalo ťaživé ticho. Nevedela som, čo povedať. Michaelov príbeh ma dostal a popravde aj rozosmutnil. Tiež nemal na ružiach ustlané.

Zhlboka sa nadýchol. „Keď ťa vtedy Bob odviedol preč a Frank chcel zabiť Edwarda, ktorému prestalo biť srdce, musel som konať. Rýchlo som odstrčil Franka, no vedel som, že existuje len jediná možnosť na Edwardovu záchranu. A tou bola premena. Najrýchlejšie, ako sa len dalo, som sa mu zahryzol do krku a vedel, že Frank už nemôže urobiť nič. Už nebolo cesty späť.“

„Čože?“ vykríkla som zdesene, keď mi prišiel význam jeho slov. „Ty si premenil Edwarda?“

„Samozrejme, nemohol som ho nechať zomrieť. Sweet, aj keď si si to možno nikdy nemyslela a nevyzerá to tak, ja ťa mám rád. Obľúbil som si ťa už keď si bola malá. Svojim spôsobom si bola pre mňa ako dcéra. Toľkokrát som ťa chcel ochrániť pred Frankom, no sám som bol bezmocný. Nemohol som dať pred ním nič vidieť, no vždy som ťa chcel chrániť. Vtedy, keď som ti povedal, aby si sa viac nestretávala s Edom, bolo to len kvôli tomu, lebo som mal tušenie, ako to dopadne a nechcel som, aby si trpela tak ako ja. Nechcel som, aby si sa doňho zaľúbila a potom donekonečna trpela. Lenže stalo sa. A ja som vedel, že som bol k tebe veľakrát hnusný, a teraz som to chcel nejako odčiniť. Chcem, aby si bola šťastná,“ usmial sa na mňa.     

Pozerala som naňho s vypúlenými očami. Mala som otvorené asi aj ústa. Bola som v šoku. Sťažka som preglgla.

„Edward žije?“ hlesla som nesmelo. To nie je možné...

„Je zdravý ako rybička, učí sa ovládať svoj smäd a takmer mi za tebou už utiekol.“ Michael pobavene pokrútil hlavou.

„Odkiaľ to vieš?“

„Pretože s ním žijem. Keď Frank uvidel, čoho som sa dopustil, chytil ho amok. Takmer ma zabil. Nakoniec sa mi však podarilo sa s ním dohodnúť. Dohoda ale znie tak, že nikdy ja, ani Edward neprídeme sem a ty sa nikdy nedozvieš, že on prežil. Súhlasil som, nemal som na výber. Edwarda som vzal do náručia a opustil som s ním New York. Nevedel som, kam mám ísť, no nakoniec ma napadla spásonosná myšlienka. Odišiel som s ním do Chicaga, tam, kde som mal s Allie dom. Bola možnosť, že ešte stál. Bolo to aj výhodné miesto, pretože sa nachádzalo blízko pri lese a ďaleko od ľudí. V tej dobe, keď bol dom postavený, sa žilo inak ako dnes. A mal som pravdu. Ešte stále stál. Dokonca je aj v celkom dobrom stave, určite v ňom už niekto predtým žil a zrekonštruoval ho, keď bolo treba.“

„Ako ti môžem veriť? Čo keď je to celé len nejaká búda? Kde mám dôkaz, že mi hovoríš pravdu?“ spytovala som sa. Bála som sa. Nie Michaela, ani Franka, ani Boba... Bála som sa nádeje. Čo keď je to celé len hlúposť a ja si niečo nahovorím? Následky budú ešte horšie, než sú teraz.  

Michael si povzdychol. „Pozri, myslíš, že by som ti klamal? Keby to nebola pravda, nedostal by som sa od Franka preč. Nepustil by ma za žiadnych okolností. Všade má známosti, pre ktoré nie je problém vypátrať mňa, ani teba, ak by sme si nedali pozor, Isabella.“ Isabella. Zmrzla som na mieste. Len jeden človek na celom svete vedel moje skutočné meno. Len Ed...

„Panebože,“ vydýchla som a strelila som pohľadom do Michaelovej tváre. Na tvári mal vševediaci úsmev.

„Tvoje meno mi prezradil Edward,“ vysvetlil. „Už od začiatku, čo sa z neho stal upír, ti inak nepovedal. Stále ťa spomína, chcel ísť po teba, povedal som mu, že aj ty si upírka. No zakázal som mu ísť sem.“

„Prečo?“ vyhŕkla som podráždene. Ak som sa štyri mesiace trápila zbytočne, niekto si to odskáče!

„Zo zjavných dôvodov. Ed „vyrastá“ na vegetariánskej strave. Ide mu to celkom dobre, ale nebudem predsa pokúšať šťastie tým, že ho pošlem medzi ľudí. Tak dobre na tom ešte nie je. Stále je novorodený, čiže aj nebezpečný pre verejnosť. Viem, že by návštevu medzi ľudí ešte nezvládol.“

„Máš pravdu,“ pritakala som. Edward by si smrť človeka nikdy neodpustil, na to bol príliš veľký dobrák.

„Ale sľúbil som mu, že ťa ešte určite uvidí a budete spolu. Chudák, je úplne mimo, keď je bez teba. A každým dňom je smutnejší a smutnejší. Tak som si povedal, že to teda skúsim. Som v New Yorku už druhý deň, aby som zmapoval terén. A mám šťastie. Frankenstein odišiel, takže som dostal dobrú šancu. Sledujem ťa už odkedy som prišiel. No čakal som na vhodnú príležitosť a teraz, keď odišiel ešte aj Bob, sa mi naskytla. Bella, ja sa bez teba nemôžem vrátiť domov. Ed by to, obrazne povedané, neprežil. Teší sa na teba ako malý chlapec na Vianoce. Poď so mnou. Síce som mu povedal len toľko, že idem na dlhší lov, pretože keby som mu prezradil, že idem po teba, chcel by ísť so mnou a nič by ho neodhovorilo. Ničoho sa neboj, všetko nejako dopadne. Vymyslíme to. Len nemáme veľa času na útek tak, aby si to Bob nevšimol. A keď si to uvedomí, už musíme byť ďaleko.“

„Fajn, idem s tebou, nechcem tu už byť ani minútu,“ vyhlásila som odhodlane a úprimne sa usmiala. Po tak dlhom čase. Konečne prišla moja príležitosť na útek.

„Som rád, že si sa tak rozhodla. Poď,“ načiahol ku mne ruku, ktorú som prijala. Teraz som mu bola dĺžna za veľa. Za Edwardov život. Za môj život...

„Ľutujem, ale žiadne veci si brať nemôžeš. Nemáme toľko času, mám pocit, že sa vracia Bob.“

„To je jedno,“ vyhŕkla som a rýchlo som vyskočila von oknom. Michael sa držal hneď za mnou. Do žil sa mi vlieval adrenalín, ale bol to úžasný pocit. Odrazu som sa cítila úžasne. Zasmiala som sa. „Čomu sa smeješ?“

„Ja neviem,“ pokrčila som plecami. „Proste sa mi chce.“

Michael len pokrútil hlavou a utekal predo mnou, aby som ho nasledovala. Bežali sme tichými uličkami takou rýchlosťou, že nikto nemal možnosť nás zbadať. O pár minút sme stáli pri čiernom BMW.

„Odkiaľ to máš?“ spýtala som sa, keď ho Mike odomkol.

„Kúpil som,“ pokrčil plecami a nasadol za volant. Ja som zdvihla obočie a našpúlila pery.

„Zostávaš tu?“ Zamračil sa na mňa, keď stiahol okienko na strane spolujazdca, pri ktorej som stála.

„Preboha, to nie... Ja len... Som prekvapená. Vieš vôbec šoférovať?“ Bella, prestaň! Okríkla som sa v duchu. Veď mne sa aj tak nemôže nič stať, tak neviem, čo tu riešim...

Nasadla som do auta a upelešila sa na kožených sedačkách, ktoré museli ľudským pasažierom poskytovať vysoké pohodlie.

„Jasné, že viem.“ Plyn zošliapol až na maximum a auto sa okamžite rozbehlo po asfaltovej ceste. Bola som vzrušená z toho, čo ma čaká. Sledovala som vysvietené mesto, z ktorého sme odchádzali. Cítila som niečo zvláštne, akoby nejaký čudesný smútok, že toto mesto opúšťam. Ale ani  nie smútok, ale niečo, čo som celkom nevedela vysvetliť.

„Ako Ed zvládal premenu?“ spýtala som sa po chvíli pokojným hlasom. Začala som aj veriť Mikeovým slovám.

„No,“ vydýchol. „Nebolo to najľahšie. Ale asi tak, ako aj my. Bolesť, krik...“ Stisla som viečka, keď som si predstavila, že Edward trpel. „Ale vyliečili sa všetky jeho zranenia, ktoré mu Frank spôsobil.“

„Tak mi chýba,“ priznala som.

„Ver, že aj ty jemu. Celý deň ťa spomína. Dokonca hneď po premene sa pýtal, kde si. No musel som mu všetko vysvetliť.“

„Ako reagoval na zistenie, že sa zamiloval do upírky?“ Osobne, neviem, ako by som zareagovala ja. Michael sa zasmial. „To neviem, spýtaš sa jeho. On mal vtedy „oči“ len pre krv. Teda, hneď po tebe.“ Pousmiala som sa.

„Koľko bude trvať cesta?“

„Dlho. No, presnejšie okolo trinástich hodín. Ak aj pôjdem najrýchlejšie, celú noc. Povedal by som ti, aby si si pospala, ale to by si nemohla byť upír,“ zaškeril sa. Zasmiala som sa.

„To nie,“ vydýchla som. Oprela som si hlavu o sedadlo a zatvorila som viečka napriek tomu, že som sa spánku poddať nemohla. Nevedela som sa dočkať Edwarda. Už len pár hodín a znova sa ocitnem v jeho milujúcom náručí.  


Dúfam, že som aspoň niekoho potešila tým, že Ed nezomrel. Smajlo A ak niekoho náhodou nie, s tým nič nenarobím, pretože takto som to mala naplánované už od samotného začiatku.  Smajlo


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Sweetheart - 19. kapitola:

 1 2   Další »
19. Ivka77
09.09.2012 [22:05]

Ivka77Máš šťastie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Krásna kapitolka. Neviem sa dočkať ich stretnutia.

18. Nicoletta
05.09.2012 [17:03]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.08.2012 [10:55]

77Alex77 Emoticon Emoticon Jééé... ON žIJE! On žije!!! Emoticon Emoticon Emoticon Bože, tak rada by som ti tu zanechala dlhý koment, ale dalšia kapitola ma veľmi dráždi... Emoticon Musím proste ísť na dalšiu. Kažcopádne, ja som ohromená. Tvoje písanie je skutočne veľmi kvalitné a popisy pocitov... ja nemám slov. Emoticon Emoticon Emoticon

07.08.2012 [17:37]

kikuskaHa! Ja som to vedela! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Žije, žije, žije, žije! Emoticon Teda v rámci možnosti, ale nemôžme očakávať zázraky... Úprimne sa už neskutočne teším, až sa Bella stretne s Edwardom. To bude radosti. Teda, dúfam. No ale predpokladám, že Frank to nenechá len tak... Ale Ed, Bella a Michael ho zabijú a hotovo! Emoticon Dokonalé. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. cornelka6
07.08.2012 [12:34]

jsem tak štastná, že Edward žije:-) doufám že se jim podaří utéct a budou mít krásný život Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. jane
07.08.2012 [7:58]

mazec :D stejně si myslím že jim to neprojde jen tak a Michael třeba zemře když bude zachraňvoat sweet nebo tak něco :D

06.08.2012 [23:00]

GCullenJa som sa trafila !!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Presne som vedela, teda bol to môj typ, že ten v tom okne bol Michael. A som rada, že som sa nemýlila. Vedela som, že to on zachránil Eda, ale že to spravil pre Bellu, to som netušila.
Pekne sa nám to zamotáva.
Teraz len začne naháňačka. Dúfam, že si Bella a Edward užijú aspoň pár spoločných šťastných chvíľ.
Bola to veľmi krásna kapitola a zhltla som ju na jeden šup. Pretože som očakávala s napätím, čo z Michaela vypadne.
Je mi ľúto je života, ale keby si to neprežil, nemohol by súcitiť s Bellou, takže som rada, že si to prežil.
Juj, už sa neviem dočkať pokračovania a stretnutia Belly a Edom. Som zvedavá, aký je ako upír.
Najnádhernejšia kapitola poviedky, aspoň zatiaľ.

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Basule
06.08.2012 [22:44]

BasuleMně jsi určitě nezklamala. Jsem ráda, že Edward žije a jsem ráda, že to byl Michael. Nějakou pomoc budou určitě potřebovat, protože Frank to určitě nenechá jen tak. A tři na dva, z toho jeden novorozený, to už je šance ne? Emoticon Emoticon Super kapitolka, těším se na další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. LeahCc
06.08.2012 [21:46]

LeahCcNádhernné!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Takon žije! Ne, mě jsi tím vážně nezklamala, i když jsem to celkem tušila, tak mám ohromnou radost Emoticon Emoticon Emoticon
Nechce se mi tu nijak rozepisovat, no co... Jsi skvělá autorka a opravdu moc se těším na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Clothylda
06.08.2012 [20:58]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!