Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Súmrak bez Jamesa, Victorie a Laurenta - 7. kapitola

Súmrak bez Jamesa, Victorie a Laurenta - 7. kapitolaAko to dopadlo s Mikeovou návštevou? A čo sa stalo Belle, keď padla? Chceli ste kapitolu z Edwardovho pohľadu, tak tu je. Ďakujem za komentáre k minulej kapitole. Pekné čítanie, KatarinaCullen.

„Nie!“ vykríkla zrazu Bella zo spánku.

Podľa toho, ako sa stále prevaľoval, mala určite nočnú moru. Nechcela o tom hovoriť. Nenútil som ju. Ale ešte sa jej na to jednoznačne opýtam. Zjedla tabletky čo priniesla Alice. Chcel som sa jej opýtať, či ju niečo nebolí alebo niečo nepotrebuje, koniec koncov nemám veľké znalosti s chorými ľuďmi, ale práve vtedy som začul myšlienky toho neschopného Newtona.

Ide skontrolovať Bellu, či je v poriadku, keď nebola v škole. Asi ho zabijem, ak sem naozaj príde. Má jedinečnú možnosť to otočiť a on sa ženie v ústrety rozhnevanému upírovi. Ten chalan nemá žiaden mozog. A to preukázal už dávno. A teraz zasa. Už parkoval pred domom. Myslel na to, že by dal Belle úlohy a pri tom ju pozval niekam von. Ak by nesúhlasila, chcel ju na odchode pobozkať. Asi ho naozaj zabijem.

Z myšlienok ma vytrhlo ako Belle zaškvŕkalo v bruchu. Samozrejme, Bella musí jesť častejšie. Hlavne keď je chorá. Musí sa uzdraviť. Zahanbene sa usmiala.

„Kto by to mohol byť?“

„Neviem, ale zistíme to.“ Dúfam, že to vybavím potichu. Nedovolím tomu debilovi, aby sa k nej priblížil čo i len na meter. Ak nepochopí mojím slovám, budem mu to vysvetliť inak. „A po ceste skočíme do kuchyne,“ dodal som, keď Belle opäť zaškvŕkalo v bruchu.

V kuchyni som ju položil na stoličku a šepol, nech chvíľu počká, ale neviem či to počula, lebo ten debil zvonil stále prudšie. Ak to spraví ešte raz, polámem mu prsty.

Otvoril som dvere a musel sa pousmiať nad jeho prekvapeným výrazom. Čo tu ten, do pekla, robí? Kto mu dal právo tu byť. Ak spravil niečo Belle, tak ho...

„Čo tu robíš, Cullen?“ zvreskol na mňa a to bolo príliš. Čo on tu robí? Po tom, čo spravil Belle, by sa mal v hanbe niekam zakopať a nie sa jej ukazovať na oči.

„Ty sa opovažuješ sa tu ešte ukázať?“ Ušlo mi zavrčanie, ale nebolo na škodu. Newton spravil krok dozadu. Ale stále premýšľal ako ma odtiaľto dostane, aby mohol uskutočniť svoj beznádejný plán. Už otváral ústa, že mi drzo odpovie, ale z vnútra sa ozval tupý náraz.

Okamžite som vedel, čo sa stalo. Strčil som do dverí, ale ten kretén ich zachytil skôr, než sa zabuchli. V tom momente mi to bolo jedno. Aj tak mu niečo spravím, ale až sa postarám o Bellu.

Vošiel som do kuchyne a Bella sa práve dvíhala zo zeme. Kľakol som si k nej a zdvihol ju. Našťastie som necítil krv. Vďačne sa na mňa usmiala a oprela sa o mňa. Pohladil som ju po vlasoch a bol som šťastný, že nekrvácala. Ten idiot však musel skaziť túto našu krásnu chvíľku.

„Bella! Si v poriadku? Nič sa ti nestalo?“ Už naťahoval ruky, aby sa jej dotkol a v mysli si predstavoval seba na mojom mieste. Ako on drží Bellu v ochrannom objatí. Ja ho naozaj zabijem. Bellu som šikovne stiahol z jeho dosahu, ale to ho nezastavilo. Stále mal natiahnutú ruku k jej tvári.

„Čo tu robíš, Mike?“ opýtala sa prekvapene Bella a očervenela. Vybozkával by som jej tie líčka, ale stále tu bol jeden idiot. Viac sa zavŕtala do môjho objatia a ja som si ju s radosťou pritiahol bližšie.

„Prišiel som sa pozrieť prečo si nebola v škole. A chcel som ti dať rovno úlohy. A...“ Sucho prehltol a škaredo na mňa zazrel. Do pekla! Cullen musí všetko pokaziť!

„A?“ nabádala ho Bella.

„Mohol som ti vysvetliť učivo, čo sme dnes brali,“ zahovoril pohotovo. Kútiky úst sa mi zdvihli nad tým strašným klamstvom. Čo je mu také smiešne? Ak by tu nebola Bella, tak by som mu takú vrazil, že by mu stena dala druhú. Pri predstave, že by mi Mike Newton vrazil, mi ušlo zachichotanie. Newton sa na mňa pozrel pohoršene a Bella spýtavo. Perami som je naznačil slovko neskôr. Bella sa usmiala a otočila sa na Mikea.

„Ďakujem, Mike, ale nepotrebujem vysvetliť učivo. Ak by som bola v niečom pozadu, Edward by mi vysvetlil všetko, čo by som potrebovala,“ povedala Bella a hneď na to si kýchla. Usmial som sa nad tým ako ho odpísala.

„Ale on tiež nebol v škole.“ Prečo sa musí vo všetkom vŕtať? Prečo nevie pochopiť, že tu nie je vítaný? „Prečo vlastne nebol v škole? A ty? Boli ste celý deň spolu?“

Je až prehnane zvedavý, ale keď to chce vedieť. Nie je to žiadne tajomstvo. Pozrel som sa na Bellu, ktorá sa jemne červenala. Opätovala môj pohľad a len prikývla na moju nevyslovenú otázku.

„Bella je chorá, ak si si nestihol všimnúť,“ povedal som s obvinením v hlase.

Newton sa zadíval na Bellu a v myšlienkach si dával dokopy ako vyzerá. Ja som stále videl len jednu Bellu, ktorú milujem. Newton ju však videl úplne inak. V mysli skonštatoval, že má opuchnuté oči, strapaté vlasy a že je celkovo neupravená. Áno, asi je naozaj chorá. Keby nedržím Bellu, tak za seba neručím. Ak si pomyslí alebo povie ešte jednu nevhodnú vec, naozaj sa neudržím a niečo mu spravím.

„Bella, čo sa ti stalo? Bola si u doktora? Nepotrebuješ niečo?“ To už moje nervy nevydržali.

„Ty kretén! To kvôli tebe je teraz v teplotách!“

„Upokoj sa,“ šepla Bella tak, že som to mohol počuť len ja. Jej hlas ma naozaj trochu upokojil a keď sa dotkla rukou môjho líca, bol som skoro pokojný. Mike sa vtedy prezradil. Aj ja chcem, aby sa ma tak dotýkala! Musím ho dostať odtiaľto preč!

„Neviem o čom hovoríš,“ povedal tvrdohlavo. Stačilo by mu pripomenúť včerajšok, hneď by sa odtiaľto pratal rýchlosťou rakety. „A to aj tak nevysvetľuje prečo si ty nebol v škole. A prečo si bol s Bellou celý deň.“

„Edward prišiel ráno pre mňa do školy, ale ja som bola v stave, že som sa nevládala ani pohnúť z postele. Edward zostal so mnou, keby niečo potrebujem. Vzorne sa o mňa staral. Dokonca volal svojmu otcovi, ktorý mi už naordinoval lieky.“ Bella to povedala na jeden nádych a Mike vyvalil oči.

Tak on zneužíval Bellinu chorobu, aby mohol byť v jej prítomnosti. Predpokladám, že boli spolu v jej izbe.

„Ale...“

„Aké ale? Ktorému z jej slov si nerozumel. Ja ti ich s radosťou všetky zopakujem.“ Bol som šťastný, že Bella takto o mne zmýšľa. Bella zakašľala a podlomili sa jej kolená. Šťastie, že som ju držal.

„Mike, ďakujem, že si si robil starosti, ale som v najlepších rukách, do ktorých som sa mohla dostať. A to doslovne,“ zasmiala sa a ja som ju pobozkal do vlasov. Som v najlepších rukách, do ktorých som sa mohla dostať. „Vážne, Mike, ďakujem, ale mám všetko, čo potrebujem. Nemusíš si robiť starosti.“

Bella bola vždy veľmi dobrá. Ale Mike si musí robiť starosti. O to sa postarám.

„Mimochodom, vieš prečo je Bella chorá?“ opýtal som sa ho, ale on mi nevenoval pozornosť. Sledoval Bellu a ani pri tom nežmurkol.

„Mike?“ opýtala sa ho Bella šeptom. „Mike, vnímaš?“ Zamávala mu rukou pred očami.

„Iste,“ povedal a skĺzol zrakom z Bellinej tváre na jej ruku, ktorá sa práve odťahovala. „Čo?“

„Pýtal som sa, či vieš, prečo je Bella chorá?“

„To mám ja vedieť? Ty s ňou chodíš! Máš si ju strážiť.“ To bola posledná kvapka. Bellu som posadil na stoličku a Mikea schytil prudko za bundu.

„Ty idiot! Tak ty ju necháš stáť v daždi a mne povieš, aby som si ju strážil?“ Mikeovi to práve docvaklo a začal sa báť môjho hrozivého výrazu. Ťahal som ho až k vchodovým dverám, kde som ho konečne pustil.

„Edward!“ Bella za mnou zakričala, ale toto som musel spraviť!

„Ak sa ešte raz priblížiš k Belle, neželaj si ma. Bella je chorá tvojou vinou a ty sa tu ešte opovážiš ukazovať! Varoval som ťa, tak to ber na vedomie.“

Ako si on dovoľuje ma vyhadzovať? Kto mu dal na to právo? To mu ešte spočítam!

„My sa ešte porozprávame,“ pohrozil mi a potom sa otočil k odchodu.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Súmrak bez Jamesa, Victorie a Laurenta - 7. kapitola:

 1
10. martty555
11.11.2011 [11:11]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. kikuska
09.11.2011 [22:16]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. mňamka
06.11.2011 [14:42]

Ahoj, opět skvělý a doufám že dáš brzo další kapitolu! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

05.11.2011 [23:44]

LadyLilianne Emoticon Emoticon Emoticon

05.11.2011 [20:25]

BellaSwanCullen8 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

05.11.2011 [13:50]

AngieCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon wau tak sa mi Edward páči Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. jully211
05.11.2011 [12:50]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. schuchinka
05.11.2011 [11:15]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. van
05.11.2011 [9:31]

van Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. BlackStar admin
04.11.2011 [22:43]

BlackStarAhoj,
kapitolu som ti opravila, no mala si tam veľké množstvo preklepov a niekde ti dokonca chýbali slová a veta potom nemala zmysel. Nebudúce si text po sebe lepšie prejdi.
Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!