Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Rosalie, vrah i matka - 3. kapitola Siréna

Rosalie, vrah i matka - 3. kapitola SirénaTrochu návrat do minulosti. Dozvídáme se, proč Rosalie utekla, jaké jsou celkové podmínky v rodině Cullenů i opodstatnění Edwardovi podivné reakce. Je Bella v pořádku? A co její reakce až se probudí?

Carlisle:


Seděl jsem na gauči v obývacím pokoji a stejně jako zbytek rodiny jsem čekal na Rose. Objímal jsem Esmé, která seděla vedle mě, znal jsem její obavy. Esmé se bála, že se rodina rozpadne.

Bylo to pravděpodobné, náš druh není zvyklý na soudržný život. Takhle pospolu žijí jen Denalijští, ale Tanya, Irina a Kate jsou pokrevně příbuzné. Ostatní žili v párech, maximálně dva páry v jedné skupině. Až na Volturiovi, ale ti se vymikají všem normám a mají mezi sebou podivné vztahy. Vlastně myslím, že by měli větší problém společného soužití nebýt Chelsie, která udržuje jejich vztah svou schopností.

Strach Esmé byl opodstatněn i tím, že všichni poslední dobou byli podráždění a mrzutí. Vlastně se začali určitým způsobem osamostatňovat, Alice a Jasper se semkli jako pár a už se tolik nevěnovali ostatním členům rodiny. Rose a Emmett měli neshody i mezi sebou a Edward se začal plně uzavírat do sebe. Viděli jsme, že se naše rodina rozpadá. Vždyť poslední hádka byla tak neuvěřitelně malicherná. Celá se rozpoutala kvůli termínu stěhování. Takové věci jsme řešili často, ale ještě nikdy se nám nestalo, že by se kvůli tomu strhla taková hádka, nebo že by ani jedna strana tak moc nechtěla ustupovat kompromisu.

Vzhlédl jsem až když Alice oznámila, že se Rosalie vrací. Znepokojili mě nejen předpovídané problémy, ale i nejasnost jejích vizí. V poslední době byla budoucnost, kterou viděla Alice, rozmazaná, Jasper se stal méně všímavější ohledně pocitů členů rodiny, i Edward si stěžoval, že myšlenky jsou jaksi tišší, bylo to, jako by i schopnosti našich nadaných členů rodiny předvídaly rozpad rodiny.

Když se Rosalie vřítila do dveří, byl jsem stejně šokovaný jako ostatní. Sotva jsem si všiml rudých očí i děvčátka, jež svírala v náručí, soustředil jsem se na holčičku, spadl mi kámen ze srdce, když jsem uslyšel tichý a pravidelný tlukot srdce. Kdyby ji nevysála, ale jed by jí koloval v žilách, tlouklo by její srdce nepravidelněji, víc by bojovalo.

Po tomto ujištění mě šokovala Edwardowa reakce. Vysočil z křesla až na druhý konec pokoje, stál čelem ke stěně, shrbil se, jednou rukou se opíral o stěnu, druhou měl před nosem, snažil se nedýchat a jeho oči byly okamžitě černé. Poté vyběhl z pokoje i z domu směrem do lesa.

V tomto stavu jsem Edwarda neviděl velmi dlouhou dobu. Takhle reagoval, když se poprvé snažil odolávat lidské krvi. Vypadal jako novorozený, který se snaží potlačit své pudy. Návrat chování novorozených při kontaktu s určitou osobou, s tím už jsem se také setkal, ale pouze několikrát za svůj dlouhý život, a to ve Volteře. Tato možnost byla tak vzácná, že jsem neuvažoval, že by mohla potkat někoho z mé rodiny. Počítal jsem s mnoha možnostmi, ale nemyslel jsem si, že by někdo z nás potkal sirénu.

Pokud dívenka, kterou Rosalie přinesla, byla skutečně Edwardovou sirénou, byl jsem na svého adoptivního syna náležitě pyšný. Neviděl jsem upíra, který by se nepokusil sirénu vypít při prvním kontaktu. Z těch pár upírů, co svou sirénu skutečně potkali, nezůstal ani jeden plně při smyslech. Když se dostali do Volterry, již sirénu vysáli, nabo byli pološílení žízní a při pátrání po své siréně nás téměř prozradili. Všichni zahynuli rukou Volturiových.

Tyto úvahy, které jsem rozvíjel, mi hlavou probleskly během vteřiny.

Vstal jsem, přešel k Rose, opatrně jsem ji chytil za zápěstí a dovedl jsem ji na gauč. Rose vypadala jako v šoku. Probrala se, když se jí v náručí zavrtěla holčička. Rose se rychle obrátila na mě. „Carlisle, prosím, prohlédni ji, jestli je v pořádku." Opatrně jsem od Rose dívenku převzal a přesunul jsem se do pracovny. Všiml jsem si, že mě následuje Rose i zbytek rodiny, samozřejmě až na Edwarda.

Opatrně jsem holčičku položil a začal jsem kontrolovat, co se dalo, tlak, srdce, jestli nemá zranění. A aniž bych se otočil, položil jsem Rose otázku, která celou dobu visela ve vzduchu: „Rose, co se stalo?"

Rose začala vzlykat, celá se třásla. Plakala, plakala tak, jak jako upír mohla. Koutkem oka jsem postřehl, že ji Emmett zazadu objal. Rosalie se trochu uklidnila a začala vyprávět. Pořád se jí třásl hlas.

„Já, běžela jsem, běžela jsem pořád rovně, nedívala jsem se kam. Už  jsem se chtěla vrátit, ale ucítila jsem krev. Všechno bylo jako v mlze. Já, nechtěla jsem..." Rose se odmlčela a začala zase vzlykat. Emmett ji utěšoval, bylo mi líto, že ji musím trápit, ale potřeboval jsem vědět všechno. Zeptal jsem se klidným hlasem: „Rose, koho jsi napadla?"

Rose ještě párkrát vzlykla a potom mi odpověděla: „Byla to mladá žena, krvácelo jí koleno. Byla to matka té holčičky. Já jsem té holčičce zabila matku," znovu se odmlčela, ale tentokrát potlačila pláč a povídala dál: „Když bylo po všem, tak přišla ta holčička, byla vyděšená a potom si všimla toho těla. Začala na svou matku volat a potom začala plakat. Omdlela. Chytila jsem ji ještě před pádem. Nevěděla jsem, co mám dělat." Rosalie ukončila vyprávění a už nemohla potlačovat pláč.

Přešel jsem k ní. „Rose, udělala jsi dobře, že jsi ji sem přinesla. Omdlela ze šoku, nevím, jak na tom bude, až se vzbudí, ale fyzicky  je v pořádku." Rose se trochu uklidnila, přestala vzlykat a stulila se Emmettovi do náruče. Z jeho hrudi zdvihla hlavu a pohlédla na tu holčičku.

Všichni jsme zpozorněli, když se holčička začala hýbat. Otevřela oči a zapřela se rukama, aby se mohla posadit, vrátil jsem se zpátky k ní, abych ji podepřel, kdyby se jí zatočila hlava. Když se jí podařilo posadit, všechny si nás přeměřila svýma čokoládově hnědýma očima a zeptala se: „Kdo jste? A kdo jsem já?"

_____________________________________________________________________________________________________________

Jako vždy vám nejdřív musím poděkovat za komentáře. Komentář vždy potěší. Vždy se dívám na počet komentářů. Říkám si: "To povídku nečetlo víc než třináct lidí?" tak si rozkliknu povídku: zobrazeno 260x. Chápu, že kdyby všichni psali komentář ke každé povídce kterou četli, tak by se upsali, ale prosím vás, klikněte u komentářů alespoň na některého smajlíka z nabídky, abyste mi naznačili, jestli se líbí nebo ne. Mám toho naplánovaného víc, ale protože vím, jak je iritující čekat na další díl povídky a ten ne a ne se objevit, snažím se toho moc nerozdělávat naráz. Když nebude zájem, tak zkusím jiné téma a k tomuto se vrátím později.

Tak, vrátím se k tomu, co jsem vám ještě chtěla říct. Mohli jste si všimnout, že se snažím, aby text byl kapitolu od kapitoly delší. Snad jednou bude mít dostatečnou délku.

Třetí věc, co jsem chtěla říct. Jak jsem již prosila, mějte se mnou trpělivost. Nevím, jak to mají ostatní autoři, ale ani já předem nevím, jak se to bude odehrávat dál. Občas překvapuji i sama sebe. Pokouším se vždy novou kapitolu napsat, co nejdřív to jde, ale občas mi dojdou nápady. Jsou dny kdy jsem schopná vymyslet pokračování na pět kapitol dopředu a jindy třeba týden nic. Doufám, že něco takového jen tak nepříjde, ale počítejte s tím prosím.

 


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Rosalie, vrah i matka - 3. kapitola Siréna:

 1 2   Další »
17. knihomolka
17.07.2014 [15:56]

Budes pokracovat? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. AliceCullen2
14.07.2013 [11:04]

Super rychle ďalšie nemôžem sa dočkat dúfam ,že Carlails nejako prehovori Edwarda aby jej nakukol do hlavy no zisti ,že jej myšlienky čitat nemôže. Mám tolko predstav o tom ale ty rychlo dopiš a neviem sa dočkat ako na to zareaguje Carlails tak pohni a píš Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. Jana
13.07.2013 [22:08]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Raf
13.07.2013 [16:30]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12.07.2013 [20:34]

Pinka25Nic si nepamatuje? O to je to snaší ne? Jinak skvělý. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Viky123
12.07.2013 [14:34]

hezzký, těším na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

11. misacek
12.07.2013 [14:17]

hezký zpětný pohled Emoticon těším se na další Emoticon

10. Ace
12.07.2013 [14:14]

Ace Emoticon Emoticon Emoticon

12.07.2013 [12:44]

Rena16 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12.07.2013 [12:01]

NicolettaJoj, je to moc hezké. Emoticon Emoticon Dívčina ztráta paměti, s tou to bude ještě zajímavé. Aspoň nebudou mít Cullenovi těžké ji něco napovídat. Třeba že její matka zakopla a spadla ze schodů. ( Emoticon ) Nu což, kapitolka se mi velmi líbila, a moc se těším na další. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!