Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Po životě 6. kapitola

A koho že to Edward chtěl zabít? A udělal to? :-)

                  KAPITOLA ŠESTÁ

Znechuceně jsem si otřel bradu, po níž mi stékala její krev. Ležela na zemi, nehybná, mrtvolně bledá a pro jednou krásná. Udivené oči vypadaly, jako by mě stále sledovaly, ale její srdce bylo tiché a její mysl stejně tak. Nedokázal jsem cítit vinu za to, že se to stalo. Chtěl jsem to udělat. Od první chvíle, kdy jsem ji uviděl, jsem netoužil po ničem jiném, než po její krvi. Bylo mi ale líto, že jsem porušil slib. Slib, který jsem dal lidem, kteří mi doslova zachránili život. Slib, který jsem dal sám sobě.

Jenže tak, jako v tuhle chvíli, jsem se ještě necítil. Cítil jsem, jak lidská krev dělá to, co má. Dělala ze mě upíra, pravého upíra. Tu krvelačnou, ale silnou příšeru. Tělo jsem důkladně uklidil. Nikdy ji nikdo nenajde. Nikdy nikdo nenajde spojitost mezi její smrti a rodinou doktora Cullena. Nikdy mě nikdo neobviní z její smrti. Nikdo nevěděl, že je se mnou. Nikdo ji se mnou neviděl mluvit. Tělo Jessicy Stanleyové tady bude hnít navždy. 

A já? Já odejdu. Znovu se budu učit sebeovládání, ale sám. A až si budu jistý, že jsem připraven, pak se vrátím domů. Budu muset trénovat kouzla, budu muset trénovat přenášení. Budu toho muset zvládnout hodně, ale doufal jsem, že to stihnu dřív, než můj otec opustí tento svět. Musel jsem myslet na to, že on nesmrtelný není. 

 

Z POHLEDU AMOSE DYGORIHO

„Profesore, jsem vám velice zavázán, že mi chcete s hledáním mého syna pomoci. Ovšem nechtěl bych, abyste si myslel, že je v mém zájmu, okrádat vás o drahocenný čas. Je mi známo, že toho máte nad hlavu,” drmolil jsem a pak si uvědomil, že je to neslušné. Navíc jsem ani nepozdravil. Musel jsem rychle něco dodat, aby to nevypadalo, že mě nic jiného nezajímá… Na druhou stranu, kdo by mi mohl mít za zlé, že je to jediné, co mě zajímá? „Omlouvám se, je to ode mě nevychované. U Merlinových fousů, vždyť já tu mluvím jen o sobě. Jak se má mladý Potter? Je na tom lépe? Když se vrátil z toho hřbitova, vypadal, jako by neměl daleko k šílenství.” Tohle bylo velmi netaktní, uvědomil jsem si pozdě. Brumbál se na mě však skrz půlměsíčkové brýle shovívavě usmíval.

„Pan Potter nese celou situaci velmi špatně,” začal a úsměv se mu vytratil. „Má pocit, že události onoho večera jsou jeho vina, že snad mohl udělat víc, než udělal. Že se měl pokusit tělo vašeho syna odnést sebou. Je to hloupost. Všichni jsme čekali, že se Lord Voldemort vrátí, ale nikdo nemohl tušit, že to nastane zrovna v takovou chvíli. Ačkoliv události na letošním mistrovství Famfrpálu nám měly něco napovědět.” Povzdechl si, vypadal velmi vyčerpaně. 

„A navíc ten nehorázný podraz Bartyho Skrka mladšího.” Čekal jsem na nějakou reakci, ale nedostavila se. Byl na něj žalostný pohled. Albus Brumbál nejvyšší divotvorec, největší kouzelník 19. a 20. století, objevitel dvanácti způsobů využití dračí krve a nositel Merlinova řádu první třídy. Ten velký muž vypadal, jako by měl snad na mále. Bylo poznat, že stejně jako Harry Potter, i on si vyčítá události onoho večera na hřbitově. Já byl skálopevně přesvědčen o tom, že nemají k výčitkám důvod. Můj syn stále někde žije a já byl rozhodnut ho najít. Nebude to lehké, ale věděl jsem, že i on bude hledat mě. S Albusem nebyla řeč, byl zábran do vlastních úvah a tam jsem se poroučel. 

Věděl jsem, že on i mladý Potter jsou přesvědčeni o tom, že ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, se vrátil. Já tomu věřit nechtěl. Doba byla už tak dost zlá - alespoň pro mě - nechtěl jsem myslet na to, že by to mohla být ještě horší. Samozřejmě jsem někde v hloubi duše věděl, že to pravda je, ale jak už to tak bývá, člověk před nepříjemnou pravdou zavírá oči tak dlouho, než mu je sama pravda neotevře. Jak bych ale mohl po Cedrikovi pátrat, kdybych věřil tomu, že ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, na něj seslal smrtící kletbu? A jeho tělo by se určitě našlo. Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, se nikdy neobtěžoval s tím, aby jeho oběti nikdo nenašel. Kdyby nebyly důkazy o jeho činech, jak by z něj pak mohl mít někdo strach? Následoval neklidný týden. Spolu s pár dalšími lidmi jsme se snažili přijít na to, kde by Cedrik mohl být, ale veškerá snaha o jeho nalezení vyšla vniveč. Dny utíkaly a můj syn byl stále k nenalezení, začal jsem ztrácet víru, ale to neznamenalo, že bych to snad vzdával. Naopak jsem se do hledání vrhl s větší vervou.

Tu noc jsem znovu nemohl spát a tak jsem koukal z okna do tiché noci a nechával si zbaběle kanout slzy, když mě vyrušilo náhle zaklepání na okno. Byla to naše rodinná sova. Něco mi nesla. Hned na první pohled mi došlo, že vzkaz je od Albuse Brumbála. Psal, že zítra v poledne se vydáme na další pátrací akci. Nebylo na tom nic zvláštního, ale mě napadl plán, který by měl vyjít. Vzal jsem kus pergamenu a brkem na něj naškrábal dvě slova. ”Přijď domů.” Vzkaz jsem připevnil sově k noze a poslal ji do noci hledat mého syna.

 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Po životě 6. kapitola:

 1
7. Kira
10.05.2018 [7:45]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Velice povedená kapitola. Baví mě to víc a víc.

6. BabčaS.
07.05.2018 [15:02]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Barča
06.05.2018 [14:53]

No jo, to se občas stane, že člověk uklouzne. Nebo upír. Emoticon Část s Brumbálem a Ámosem byla boží. Snad se ho sovička nebude bát, až ji najde. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Nádherná kapitola!

4. Martina
04.05.2018 [16:21]

tak to z něj vegetarián asi už nebude co Emoticon Jsem zvědavá kam teď zamíří a jak rychle se vrátí k otci. Snad ho sova najde... Emoticon Emoticon Emoticon

03.05.2018 [14:35]

ChantalleBookerJsem ráda, že jsme tím zatím nikoho nepohoršila. Každopádně Jessica byla jasný cíl, nemám ji vůbec ráda. :D

2. Bianco
03.05.2018 [13:31]

Ach. Emoticon Byla jsem zvědavá jak si poradíš s pasážemi, kde se vyskytnou jiné postavy z Harryho Pottera a musím říct, že si to zvládla bravurně. Brumbala jsem úplně slysela. Povedená kapitola. Jessicy mi líto není, nemám ji ráda. Emoticon Emoticon Emoticon

1. betuška
02.05.2018 [20:58]

ach,jessica Emoticon bože,jedna nula pre teba Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!