Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Nechcem byť upír! - 10. kapitola

Nechcem byť upír! - 10. kapitolaV tejto kapitole bude menšia bitka Belly a Felixa. Dozviete sa pravdu o Thomasovi. Bella a Edward pôjdu na prechádzku po záhrade. Povie Edward Belle, čo k nej cíti, alebo nie? Pekné čítanie, AlenaCullen.

Edward:

Sedel som sám v sále a držal v ruke zoznam pozvaných na našu oslavu, ale vôbec som sa naň nepozeral. Nechcem liezť do hláv mojich bratov, ani Alice a Rosalie. Premýšľal som nad Bellou. Mal som strašné nutkanie ísť za ňou do izby. Čo by sa stalo, keby za ňou idem? Nič. Iba si musím vymyslieť dobrú zámienku. Začal som nad tým premýšľať, keď som začul myšlienky.

Bože. Ja sa s ňou bozkávam. A ona sa vôbec neodťahuje, toto je pre mňa splnenie sna. Môžeme spolu odísť niekam ďaleko, ďaleko od Volturiovcov, myslel si Tom. Vtom som pocítil neskutočný nával hnevu. Ja ho roztrhám na veľmi malé kúsky a potom jeden kúsok po druhom ich budem zapaľovať. Rozbehol som sa k Bellinej izbe. Bol som od nej už iba kúsok, keď som začul ďalšie jeho myšlienky.

Toto mi nerob, Bella, ako môžeš odo mňa chcieť, aby som na toto nemyslel? pýtal sa sám seba v myšlienkach.

„Ako by som na to nemohol myslieť, veď sa tu bozkávam s najkrajšou upírkou na svete. To proste nejde...“ Nedopovedal jej to, lebo ja som vtrhol do izby ako šialenec a aj som tak vyzeral. Obidvaja sa pohotovo postavili z postele.

„Čo to tu má znamenať?“ pýtal som sa ich a snažil sa trochu upokojiť. 

„To nie je vaša starosť, však nie?“ opýtala sa ma Bella hlasom, ktorý na ešte viac rozčuľoval.

„Thomas, mal si byť pred dverami a nie v posteli. Budeš musieť prijať trest, ktorý ti zajtra ráno so svojimi bratmi uložím za neplnenie si svojej úlohy,“ obrátil som sa k Thomasovi. Už som bol celkom pokojný, ale vždy, keď si na to spomeniem, mi ide prasknúť hlava od hnevu.

„Thomas za nič nemôže, on chcel ostať pred tými sprostými dvermi, to ja som chcela, aby sem išiel,“ povedala Bella a v Thomasovej hlave sa hneď tá scéna odohrala. „Ak chcete zabiť Thomasa za to, do čoho som ho donútila ja, tak prosím, môžete zabiť aj mňa,“ povedala mi a postavila sa pred Thomasa.

„Bella, o tvojom...“ Nedopovedal som a ona ma prerušila.

„Isabella, pre vás som Isabella,“ povedala mi s hnevom.

„Dobre. Isabella, o tvojom osude rozhodne Eleazar. Thomas vie, čo sa stane sluhom a členom gardy, keď nie sú poslušní,“ povedal som im. Bella sa pozrela na Thomasa. „Demetri, Felix,“ zavolal som na nich, oni v momente pribehli. Niekedy mi to príde aj zábavné, lebo ja zavolám a oni sú hneď pri mne.

„Odveďte Thomasa do žalára, kde počká na svoj trest,“ povedal som a oni sa iba uklonili a išli k nemu, nech ho vezmú.

Dúfam, že ma znova nehodí o stenu. Prosím, nech ho nechráni, aj keď to, ako pred ním stojí, nasvedčuje, že ho najskôr chrániť bude, myslel si Demetri a ja som prvýkrát v jeho očiach videl pred niekým strach.

Ja tej malej ukážem. Nebude mi predsa môjho priateľa hádzať o stenu. Veď ja s ňou ešte zatočím, pomyslel si Felix a ja som už-už na neho chcel skočiť a odtrhnúť mu hlavu, ale udržal som sa.

„Nie, nedovolím, aby ste ho odviedli,“ povedala Bella a obrátila sa k Demetrimu. „Alebo si chceš stenu znova prezrieť zblízka?“ opýtala sa ho a ja som sa nemohol ubrániť smiechu.

„Tak to by stačilo,“ povedal Felix. Chytil Bellu o hodil ju celou silou o stenu. Zo steny na ňu padali obrovské kusy kameňa. Thomas k nej hneď bežal a ja som chcel urobiť to isté, ale nemohol som k nej bežať ako trinásť ročný školák pred svojimi strážcami. Felix bude tento čin ľutovať. Thomas ju chcel postaviť, ona najprv nereagovala, ale potom sa zdvihla. Thomas sa na ňu nežne usmial a ona mu úsmev opätovala.

„Tak a teraz ja,“ povedala Bella a vrhla sa na Felixa. Odhodila ho smerom k dverám, pred ktorými som stál aj ja. Felix letel priamo na mňa a ja som sa nestihol uhnúť. Spolu so mnou Felix vyrazil dvere a teraz sme boli obidvaja asi dvadsať metrov od izby. Keď som sa staval, chytala ma zlosť, ale nie na Bellu, na tohto obrovského idiota. Felix sa už rútil do izby. Schytil Bellu skôr, ako som ho ja, Demetri alebo Thomas stihli zastaviť. Zdvihol ju do vzduchu a potom ju z celej sily hodil o zem. Skôr, ako sa stihla spamätať, tak ju hodil o stenu a začali padať ďalšie veľké kusy kameňa. V sekunde bol pri nej a znova ju chytil pod krk. Hodil ju cez celú izbu a ona vypadla von z okna. Thomas sa na to všetko díval ako omámený.

„Ty idiot, sme na sedemnástom poschodí. Demetri, odveď aj Thomasa aj Felixa do žalára. Ak sa jeden z nich pokúsi utiecť, tak za mnou ihneď prídeš a zomrú skôr, ako o tom rozhodneme,“ povedal som im a rozbehol sa dole za Bellou. Ležala nehybne.

„Bella. Bella,“ volal som na ňu. Chytil som ju za ruku. O chvíľu sa prebrala. Pozrela sa na mňa a potom na moju ruku, ktorá ju ešte stále drží. Neodtiahla sa odo mňa.

„Prepáčte, že som do vás hodila Felixa, pane,“ povedala mi. Bola taká rozkošná.

„Prosím, hovor mi Edward,“ povedal som jej a ona sa usmiala. Bola taká nádherná.

„Prejdeme sa po záhrade?“ opýtal som sa jej. Čakal som, že sa odo mňa odtiahne a pôjde do hradu, ale nie. Postavila sa a prikývla. Ruku si nechala v tej mojej a išli sme do záhrady zaplavenej mesačným svetlom.

„Už som dlho nevidel žiadneho upíra, ktorý by sa postavil dobrovoľne Felixovi,“ povedal som jej, aby som prerušil to ticho.

„Čo na to povedať, Felix je typ upíra, ktorý sa rád bije. Teda, aspoň mne tak príde,“ povedala a pozrela na mňa.

„Tak v tom máš úplnú pravdu. Minule si dali s Emmettom zápas. Keby Emmetta Felix porazil, tak by za normálnych okolností išiel do žalára, ale Emmett si to upravil ako on chcel. Stávkou. Emmett sa staví s hocikým a o hocičo,“ povedala som jej a nemusím jej ani čítať myšlienky, aby som vedel, že sa opýta o čo sa stavili.

„A o čo sa stavili?“ opýtala sa ma presne ako som očakával.

„Videla si tú ženu, čo bola na recepcii?“ opýtal som sa jej.

„Iba veľmi matne, lebo som sa snažila od tých troch idiotov utiecť,“ odpovedala mi a jemne sa usmiala. Bol to iný úsmev, aký venovala Thomasovi. Tento úsmev bol plný nehy. Ten úsmev, ktorým obdarila Thomasa, bol iba obyčajný úsmev pre priateľa.

„No, takže ona je človek, volá sa Gianna. My už dlho rozmýšľame nad tým, že ju premeníme a ak nebude mať dar, tak si ju tu necháme aj tak. No a oni sa stavili o to, že ak vyhrá Emmett, tak ju premení Felix a ak vyhrá Felix, tak ju premením ja,“ povedal som jej a pozrel do jej tváre.

„Neviem, či to bude tým úderom, ale nechápem to. To je to až taký problém ju premeniť?“ opýtala sa ma.

„Nie je to problém, ale Felix sa nevie ovládať. Takže keby ju pohryzie, tak by nevedel prestať až kým by ju nevysal. Emmett, ten sa vie len trochu ovládať, takže tiež nič moc,“ odpovedal som jej. Zbadal som lavičku a na ňu sme si sadli.

„A prečo by si ju teda mal premeniť ty?“ opýtala sa ma milo. Prekvapilo ma, že si ešte nevyslobodila ruku z tej mojej.

„Ja a Jasper sa vieme najlepšie ovládať. Ja som premenil väčšinu ľudí z gardy aj služobníctvo. Jaspera nechcem nechávať premieňať ľudí s darom, lebo raz sa stalo, že do Volterry prišlo dievča a vtedy tu bol aj Eleazar. On nám povedal, že má veľmi silný dar. Jasper ma poprosil, či by ju nemohol premeniť. Súhlasil som s tým, ale to som nemal robiť. Keď ju pohrýzol, nevedeli sme ho od nej odtrhnúť. Odtrhol sa od nej až keď ju celú vysal.“

„A prečo ste ho od nej viac netrhali?“ opýtala sa ma, ale ja som toto rozoberať nechcel.

„Ťahali sme ho ja, Emmett, Felix, Demetri aj Alec, ale proste to nepomáhalo,“ povedal som jej. „Keď si bola hore vo veži, Alice mala víziu. Mám pravdu?“ opýtal som sa jej a ona sklonila hlavu.

„Áno. Áno mala víziu, ale to bolo nič. Nič podstatné tam nebolo,“ odpovedala mi stále so sklonenou hlavou. Chytil som jej bradu a zdvihol hlavu. Pozrel som sa jej do očí.

„Keď to nie je také dôležité, tak prečo to všetky tri predo mnou chcete ukryť? Alice mi ukazuje každú jednu jej víziu, aj keď je to hocijaká maličkosť,“ povedal som jej. Mala prenádherné oči. Karmínovo-červené.

„Možno tam bolo niečo, čo nechce, aby si vedel,“ povedala mi a usmiala sa.

„Ja som si istý, že tam bolo niečo, čo nechce, aby som videl, ale čo to bolo?“ opýtal som sa je. Už ma začínalo frustrovať, že to neviem. Keby som aspoň vedel o koho sa jedná.

„Edward, nie je to jedno? Neublíži to ani vašej vláde, ani ničomu. Ja vlastne ani neviem celú tú víziu,“ povedala mi a ja som si začínal myslieť, že sa jedná o mňa a Bellu, ale nebol som si tým na sto percent istý. Musím zistiť, čo v tej vízií je.

„Tak mi povedz ten kúsok, ktorý vieš. Prosím. Aspoň mi povedz o koho sa jedná,“ prosil som ju. Dúfam, že ju obmäkčím.

„Prečo chceš zabiť Thomasa? Za to, že sme sa spolu bozkávali?“ zmenila tému.

„Bella, neodbiehaj od témy. Iba mi povedz, kto v tej vízií bol a ja ti s tým už dám pokoj,“ povedal som jej a jemne ju pohladil po líci.

„Poviem ti, kto tam bol aj o čom bola, keď mi povieš, prečo si tak zúril, keď si videl ako sa bozkávam z Thomasom,“ povedala mi. Ona ma vydiera, to nie je možné.

„Ja ho nechcem zbiť za to, že ste sa spolu bozkávali, ale pre to, že neuposlúchol môj príkaz. To je iné,“ odpovedal som jej, aj keď som klamal.

„Ale no tak, Edward, videla som ťa, ako si zúril, keď si vtrhol do izby. Takto by si predsa nezúril, keby porušil tvoj príkaz,“ povedala mi a pozrela sa mi priamo do očí. „No tak, pravdu von, prečo si tak zúril?“ opýtala sa a ja som jej už chcel povedať pravdu, ale nemohol som. Keby vie, že ju milujem a ona by ma nemilovala, tak by som zomrel. Takto aspoň mám nejakú nádej, že ma možno raz bude milovať.

„Bella, tuto to chodí trochu inak. Za neuposlúchnutie rozkazu je prísny trest,“ povedal som jej, ale stále som mal dojem, že mi neverí.

„Ale ty si mi stále neodpovedal na otázku, prečo si tak strašne zúril?“ opýtala sa ma a mne nezostalo nič iba sa jej priznať.

„Bella, ja...“ Pozrel som sa na naše spojené ruky. „Keď som ťa prvýkrát uvidel, ako ťa nesú predo mňa a mojich bratov, už vtedy si sa mi páčila...“

„Tak prečo si sa so mnou rozprával takým prísnym a povýšeneckým hlasom?“ opýtala sa ma potichu, no ja som to počul veľmi dobre.

„Lebo Jasper vycítil ako sa cítim. Že mnou prúdi láska, musel som to nejako zamaskovať. Keď som zistil, že ti neviem čítať myšlienky. Bol som z toho frustrovaný, ale aj poriadne nahnevaný, lebo som nevedel, na čo myslíš. Stále som na teba musel myslieť. Keď som započul Thomasove myšlienky, išiel som puknúť od hnevu, ako sa ťa ten bezočivý sluha dovolil čo i len dotknúť...“ Bella si vytrhla ruku z mojej a utekala k hradu. Dobehol som ju a chytil za ruku.

„Bella, čo ti je?“ opýtal som sa jej.

„Čo mi je? Prečo ho nazývaš bezočivým sluhom? On nič neurobil,“ kričala po mne. Ja som ju znova zobral za ruku a viedol ku lavičke.

„Bella, ty nevieš, čo napáchal za tých tridsať rokov, čo tu je,“ povedal som jej a ona sa na mňa zmätene pozrela.

„Čo také urobil?“ opýtala sa ma stále trochu podráždená.

„Raz, asi pred dvadsiatimi rokmi, keď som bol v Amerike aj s bratmi, on strážil Alice s Rosalie. Rosalie niekam musela ísť, neviem presne, ale asi išla za Giannou, že niečo potrebuje. Alice ostala sama vo veži. Thomas sa ju pokúsil znásilniť.“ Odmlčal som sa, aby som videl jej reakciu.

„Neverím ti. Thomas taký nie je,“ odvrkla mi a pozerala sa všade inam, len nie ne mňa. Položil som jej dlaň na líce a pootočil jej hlavu tak, aby som jej videl do očí.

„Bella, je to pravda. Opýtaj sa aj Alice, ak chceš. Ja to viem z jej myšlienok.“ Dúfam, že som ju presvedčil o tom, že Thomas je bezočivec.

„Tak prečo tu ešte stále je a nezabili ste ho?“ pýtala sa ma a konečne sa na mňa usmiala.

„Lebo o tom nevie ani Jasper ani Emmett a keby ho zabijem, tak by sa asi pýtali, prečo som ho zabil. Alice nechcela, aby to vedeli. Nechcela im pridávať starosti, lebo práve vtedy na nás chystal jeden klan útok a aj preto, že by ju potom Jasper nenechal ani chvíľu osamote.“

„Tak prečo ste ho nedali preč od veže?“ Toto bola dobrá otázka.

„Lebo Alice chcela, aby sa nič nezmenilo, aj keby ho dáme niekam inam, by si to Emmett s Jasperom všimli. Bella, prosím, ver mi. Ja mu každý deň čítam myšlienky. Už to chcel párkrát skúsiť aj na Rosalie, ale to sa mu nepodarilo. Veríš mi?“ opýtal som sa jej.

„Tak toto si u Alice overím. Dúfam, že mi neklameš,“ povedala mi a kúzelne sa usmiala.

„Teraz máme konečne príležitosť ho zabiť, aby už dal pokoj. Som zvedavý, ako na to bude reagovať Alice,“ povedal som si skôr sám pre seba. „Tak a teraz k tej vízií, ktorú videla Alice. Ja som ti už povedal, prečo ho chcem zabiť,“ povedal som jej milo.

„Tá vízia bola o tebe a o... mne." 


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Nechcem byť upír! - 10. kapitola:

 1
11. E.C.M.
01.05.2014 [22:46]

Hmmmm, nemůžu si pomoci, ale děj mi příjde strašně uspěchaný, protože jsme teprve v 10 kapitole a ti dva si řekli, že se milují. Jasně, ještě je tam potrestání a onen útěk Belly a setkání s Eleazarem, ale i tak, na to, že Edward s Bellou jsou teprve spolu 4 kapitoly, tak je to celkem rychlé, osobně si myslím, že by nebylo naškodu trošku zvolnit tempo, jestli neplánuješ ukončit povídku patnáctou kapitolou. Protože by to byla škoda, je to totiž celkem dobrý nápad i když Alice s Rose samy ve věži?? Podle mě by si mohly společně s Bellou u bratrů vydobyt alespoň normální život na hradě. Emoticon Emoticon No, snad se podaří Belle někam utéct a mohla by sebou vzít i holky, alespoň by si trochu užily. Emoticon

10. zuzika
28.04.2014 [22:22]

Bude ešte pokracovanie????? Strašne by som chcela vedieť ako to dopadne s Edwardom a Bellou a či Thomas je vážne taky chrapun Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Takže rychlo pokracovanie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. bianca
08.08.2012 [7:34]

dalsiu kapitolu pls!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

30.07.2012 [11:29]

lelientunkaNádhera! Emoticon

28.07.2012 [21:36]

RuskaVodkaKráááása a ten Thomas je ch.. ale všetko ostatné je super. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

28.07.2012 [0:32]

AngieCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. leluš
27.07.2012 [20:19]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Jana
27.07.2012 [17:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. reneesmecarliecullen
27.07.2012 [17:38]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.07.2012 [17:07]

NikitaCullendalší rychle!!!!!!!!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.07.2012 [16:43]

mispa Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!