Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Ktorý svet je realita? alebo Jin a Jang - 1. kapitola: Rozhovor

Ktorý svet je realita? alebo Jin a Jang - 1. kapitola: RozhovorMám tu novú kapitolu ku kapitolovej poviedke Ktorý svet je realita? alebo Jin a Jang. Dúfam, že sa vám bude páčiť a prosím komentáre!
S pozdravom a vďakou Vaša Hakunamatata.

Pohľad Izzy:

„Čo, prosím?“ spýtala som sa.

Vyvalila som oči. Toto nebol môj hlas! Určite! Vedela som, že mám celkom pekný hlas. Ale toto? Môj hlas znel dokonale. Nežne a zároveň z neho vyznievala autorita. Nechápala som to. Môj hlas znel ako tá najkrajšia symfónia tónov. Nikdy neznel krajšie a pritom som chrapčala. Fakt!

Rea na mňa ohromene a zároveň závistlivo pozrela. Vyvalila som oči a ona tiež. Neboli sme to my. Rea síce mala hnedé vlasy, no zrazu tam mala strieborno biele pramienky. V jej sivých vlčích očiach mala strieborné žilky. Jej pleť viditeľne stmavla, rovnako ako vlasy. Bola dokonalá.

„Vysvetlím vám to. V jednom proroctve, ktoré sa uchováva v našej rodine, sa hovorí o dvoch bytostiach. Jedným je temperamentné živé dieťa Slnka a druhým pokojné a rozumné dieťa Mesiaca. Budú si podobné, no zároveň odlišné. Dieťa Slnka je ochrancom upírov a dieťa Mesiaca vlkolakov a meničov,“ pustil sa do rozprávania neznámy.

„Počkať, ak naozaj som dieťa Slnka, ako mám, preboha, ochrániť nesmrteľných upírov, ak som len človek?!“ uškrnula som sa.

„Presne. Ako máme byť ochrancami nesmrteľných, ak my sami sme len bezmocné smrteľníčky?“ pridala sa k mojim protestom aj Rea.

„Vy nie ste ľudia. Transportom sem sa z vás stali nesmrteľné bytosti. Keďže dieťa slnka je ochrancom upírov, ona sama je poloupírka. Naopak dieťa mesiaca je menič. A máte tiež vrodené schopnosti. Potomok slnka vie ovládať všetky upírie schopnosti od čítania myšlienok po dar ovládania. No nevie ovládať živly. To vie potomok Mesiaca. Môžete vycítiť potreby, nálady a všetko iné, čo sa týka prideleného druhu. Chápete?“

„Prečo si myslíte, že sme to my?“ spýtala sa Rea tú istú otázku, ktorú som mala na jazyku.

„Pozrite sa na vaše dlane. Čo vidíte?“ opýtal sa.

Pozrela som sa na ľavú ruku. Hádajte, čo som tam našla! Ak niekto typoval nič, mal pravdu. Bolo tam absolútne nič. Rea sa pre zmenu pozrela na pravú ruku a tiež tam nič nenašla.

„Pozrite sa na tú ruku, ktorou píšete!“ upozornil nás nedočkavo a prevrátil oči.

Keď som sa pozrela na svoju pravú ruku, zatiaľ čo Rea na ľavú, niečo som tam naozaj zbadala. Na ľavom okraji dlane som si našla vytetované zlaté slnko. Nebolo vyfarbené, len obtiahnuté čiarami. Žiarivo zlatými ako lúče slnka. Rea mala na pravej strane ľavej ruky kosáčik mesiaca. Strieborné čiary boli na povrchu hnedej ruky rovnako výrazne ako tie zlaté na mojej bledej. Počkať! Bledej? Utekala som k zrkadlu. Keď som tam konečne dobehla a pozrela sa na svoj odraz, nemohla som uveriť, že som to ja. Urobila som pohyb rukou. To isté urobila aj tá dokonalá baba v zrkadle.

„Takto vyzerám?“ ohromene som sa otočila na Reu, ktorá sa k tomu zrkadlu dopracovala tiež.

S rovnakým ohromením sa pozerala na mňa. „Ty áno, ale čo ja?!“

Usmiala som sa a povedala: „Ak mi niečo neurobili so zrakom, tak áno.“

Ešte raz som sa pozrela do zrkadla. Moje čierno čierne vlasy mali akýmsi zázrakom medzi sebou zlaté pramienky. Moje oči, ktoré boli vždy medovej farby, boli odrazu zlaté. A keď hovorím zlaté, tak naozaj zlaté! Moje bronzové opálenie, na ktoré som bola vždy taká hrdá, zmizlo. Namiesto neho som mala bledú pokožku bez jedinej chybičke na kráse. Jedine líca som mala ružovkasté. Skrátka som to nebola ja. Nemohla som byť.

„Ako to, že som už skôr nezistila, čo som?“ spýtala sa celkom logicky Rea.

Aj ona mala nádherný hlas, z ktorého sršala autorita.

„Boli ste v prvom svete,“ povedal, akoby to bola tá najlogickejšia vec pod slnkom.

„Aký prvý svet? Kde to sme? Kto ste vy? Prečo sme tu? A hlavne, kto sme?!“ pýtala som sa zmätene.

„Sú dva svety. V jednom ste už žili. Je to ten svet, kde Stephanie Meyerová napísala Twilight Ságu. Kde sú upíri, vlkolaci a iné mystické bytosti len výmyslom. Ste v druhom svete, kde sa táto sága nikdy nenapísala. Ľudia o mystických bytostiach nevedia a tiež nemôžu vedieť. Momentálne ste v Spojených štátoch amerických v Seaside, čo je štát v USA. Tento dom je jedno z našich a zároveň vašich početných sídiel. Ja sa volám Andrew John Protecteur. Moje priezvisko po francúzsky znamená ochranca. Som váš ochranca. Ste tu, pretože vy patríte do tohto sveta. Pretože tento svet potrebuje vás. Vy ste vyvolené. Deti mocných. Deti slnka a mesiaca s ľudskými potomkami. Slnko sa zjavuje ako nádherný muž s nádhernými blond vlasmi a mesiac ako prekrásna žena s bielymi vlasmi. Pred vami tu boli desať párov detí. Prvé sa volali Sophia Beatrix a Elizabeth Victoria Fortis. Vaše priezvisko v latinčine znamená mocné. Voláte sa tak, ako v prvom svete, ibaže vaše priezvisko je Fortis,“ zodpovedal na všetky moje otázky.

„Páni!“ povedali sme naraz s Reou.

„Takže, keďže som menič, môžem sa pripútať?“ Nevinne zaklipkala mihalnicami.

Musím priznať, že aj ja som nad tým rozmýšľala.

„Samozrejme.“

„Wau!“ znova sme naraz zvolali.

„No má to háčik! Za celú históriu, počas ktorej chodia na zemi deti mocných, sa nestalo, aby sa niekto nepripútal k svojmu druhu. A vy sa musíte pripútať. Preto ideme putovať po tomto prvom svete. Idete ochraňovať svoje druhy a zároveň hľadať partnera. Odchádzame za hodinu. Zraz máme pred súkromným letiskom pred domom. Snažte sa byť presné,“ dal nám prednášku Johnny.

Trochu ma to pobúrilo, že sa nesmiem pripútať k meničom, keďže ich mám najradšej. Ako som z Reinej mysle vyčítala, ona myslela na to isté. No nič, musím sa s tým zmieriť. Použila som schopnosť a upokojila moju tiež pobúrenú priateľku. Musím priznať, že tento svet sa mi začína páčiť čím ďalej tým viac. Počnúc od schopnosti po rozprávkové bohatstvo, ktoré nás obklopovalo.

„Kde ideme najprv?“ spýtala som sa, akoby bolo pre nás úplne normálne letieť súkromným lietadlom.

„Najprv ideme pozrieť našich priateľov do Forks.“


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Ktorý svet je realita? alebo Jin a Jang - 1. kapitola: Rozhovor:

 1
23.02.2012 [17:11]

Soso177No, nápad máš rozhodne dobrý a bola som taká zaujatá, že som celú kapitolu úplne preletela. Emoticon Na druhej strane v každej kapitole máš strašne veľa informácií na raz, že takmer nestíham. Emoticon Inak som naozaj úprimne zvedavá čo bude ďalej. Takže, naozaj podarené! Emoticon Emoticon

5. ella
23.02.2012 [10:24]

hezkéééééééééééé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon honem dalšííííí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

22.02.2012 [21:11]

KrisLove999Wow! Tento nápad je naprosto úžasný Emoticon Začala som čítať kapitolu a už som bola na konci, no proste to bolo dokonalé Emoticon Už sa neviem dočkať pokračovania Emoticon

22.02.2012 [20:44]

Wooow...vypadá to velmi zajímavě...těším se na další kapitolku!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lelus
22.02.2012 [19:38]

tak toto je fakt bomba:D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Nessienka admin
22.02.2012 [17:57]

NessienkaAhoj.
Keďže si mala príliš veľký perex obrázok, ktorý bol aj v nesprávnom formáte, nahrala som ti ho do galérie. Ku každej ďalšej kapitole si vkladaj tento odkaz:
www.stmivani.eu/gallery/thumbs/KtorySvetJeRealita.jpg
Tiež dávaj pozor na preklepy, čiarky a S/Z.
Ďakujem.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!