Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Knihovnice - 5. kapitola

Knihovnice - 5. kapitolaJedno nemilé překvapení... Ovlivní to osud našich hrdinů?

Ležela jsem na posteli a každou chvilku jsem se převalila na druhý bok. Nemohla jsem spát, spíš nechtěla jsem spát. Jakmile jsem zavřela oči, měla jsem před sebou Edwarda s očima barvy krve se zuby v něčím krku. V posledním snu to nebyl jen tak obyčejný krk, ale můj. Je odporné vidět svou vlastní smrt. Jste pouze němý divák, který nemůže zasáhnout a cítí stejnou bolest jako oběť.

Mohla bych jít číst… Ne, nemohla. Kdybych potkala nějakou knihovnici, řekla by to Nancy a ta by mi sebrala Edwardovu knihu. Na jednu stranu by to bylo fajn – mohla už bych spát, ale pořád tu je to ale… Co bych dělala, kdybych už nemohla nahlédnout do Edwardova nekonečného života? Slíbila jsem si, že se postarám o Edwarda. Chtěla bych zkusit být jeho štěstím.

Jsem naivní. Opravdu si mohu myslet, že mu pod mou „ochranou“ bude fajn? Vždyť já ani nevím, co a jak! Možná bych to měla opravdu vzdát. Zkusit něco lehčího a později se k němu vrátit – jestli by byl ještě volný.

A tak běžela vteřina po vteřině, minuta po minutě, možná i nějaká ta hodina. Ani jsem se nenadála a do pokoje mi pronikly první sluneční paprsky. Štěstí nebo smůla? Nevím, ale raději jsem vstala a vydala se do koupelny. Dnes jsem ji tak trošku odbyla, šla si dát rychlou snídani a utíkala do knihovny.

My, knihovnice, jsme od lidí odlišní v mnoha bodech, ale postavit nás vedle sebe, nepoznáte rozdíl – ta nejlepší výhoda. Dále pomaleji stárneme, jíme méně než lidé a k funkčnosti nemusíme prospat třetinu dne.

„Dobré ráno, Bello,“ pozdravila mě zvesela Nancy.

„Dobré.“ Neměla jsem moc náladu na povídání. Zamířila jsem ke knize a doufala, že dnes přečtu další řadu let a tím se přiblížím k realitě, dnešku.

Kniha – Edward Anthony Masen Cullen

„To snad nemyslíš vážně!“ vyjel na svého otce, jen se objevil ve dveřích.

„Myslím. Nemohl jsem ji tam jen tak nechat,“ odsekl podrážděně. Edward věděl, jak si vyčítal tento zoufalý čin, ale přesto si nedokázal odpustit nesouhlas. Sám nenáviděl to, čím je a teď promění další dívku.

„Carlisle…“ zašeptala Esmé a převzala si od něj mladou dívku.

„Jmenuje se Rosalie a našel jsem ji na ulici. Někdo ji dost ošklivě zmlátil a znásilnil…“

„Proboha!“ skočila mu do řeči jeho matka.

Edward už dále nemohl poslouchat tyto řeči ani otcovy výčitky svědomí, obavy, na které myslela jeho matka nebo bolest, která ovládala každou myšlenku mladé dívky. Bylo to k nevydržení.

„Jdu na lov!“ křikl rozčileně a vyběhl z domu. Byla obrovská výhoda bydlet v lese. Žádný člověk tam dobrovolně nevkročil, tudíž si mohli běhat, jak chtěli.

 

„Slyšíš, Isabello?“ někdo do mě šťouchl.

„Co?!“ vyhrkla jsme podrážděně.

„Také bys mohla být milejší,“ dostalo se mi stejně podrážděně.

„Omlouvám se vám, Agnes. Potřebujete něco?“ optala jsem se.

„Jdu se zeptat, jak ti to jde. Edwardův život je velice zajímavý, že ano?“

„Jak to víte?“ nechápala jsem. Copak měla někdy jeho knihu? Ale proč by se jí vzdala?

„Já mám knihu Alice, jeho sestry,“ snažila se mi to vysvětlit, ale marně.

„Alice? Kdo to je?“

„Jaj… Tak tam ještě nejsi,“ zasmála se. „Tak si hezky čti, protože potom asi budeme muset spolupracovat,“ usmála se.

„D-dobře.“ Ač se mi to snažila vysvětlit, nechápala jsem to. Očividně je Alice jeho sestra, ale proč spolu budeme muset spolupracovat? A není Edwardova sestra Rosalie?

Nechala jsem Agnes být a raději se opět zahleděla do knihy. Napjatě jsem hleděla do těch krásně poskládaných slov do vět, které tvořily tento dokonalý příběh. Líbilo se mi, jak se Edward pošťuchoval s Rose. Byla to rodina, přesto Edward neunesl její výčitky a ona neměla ráda jeho arogantní postoj. Byla nešťastná, že nemůže mít to, pro co se narodila – pro dítě. Celý svůj život snila o dokonalém manželovi a po jejich společném uzlíčku štěstí.

Neměla jsem ji ráda. To, jak se chovala k mému svěřenci, jakým způsobem se chovala ke svým „rodičům“. Avšak to se změnilo, když se ocitla ve dveřích s Emmettem v náruči. To poprvé Carlislea oslovila otcem a to jen kvůli jeho přeměně.

 

Kniha – Edward Anthony Masen Cullen

Edwardovy myšlenky létaly všemi směry, ale nejčastěji se střetly u jeho rodiny. Miloval ji, o tom ani pochyb, jen ho štvalo to rozrůstání. Nejdřív on a táta, poté máma, Rosalie, Emmett a asi před hodinou a půl je jejich rodina bohatší o dva upíry – Alice a Jaspera. Viděl v nich ohrožení. Objevili se z ničeho nic, jejich životy jsou plné záhad a tajemství a našli nás oni, tady v Londýně, když oni byli v Americe? Je jasné, že něco tají a Edward byl rozhodnutý zjistit pravdu.

Otočil svůj směr běhu a vydal k domu. Měl by se zkusit zeptat rovnou nebo je přistihnout při činu? Druhá varianta se mu zdála lepší. Přeci jenom, kdyby se jich zeptal, dávali by si větší pozor.

Už byl téměř u domu, když ho zarazil, že neslyšel všechny myšlenky, pouze těch dvou.

„Vyšlo to, lásko,“ promluvila Alice.

„Já nevím. Zdají se být divní. Opravdu jsme našli ty správné?“ odpověděl ji Jasper.

„Určitě! Věř mi, prosím. V té vizi jsem viděla Carlislea, jak lovil zvěř. Uvidíš, že nám ukáže nový a lepší život.“

„Lepší život na dietě? Miluji tě, ale nevím, jestli je to pro mě to pravé.“

Poslouchal jejich přestřelku a začal si uvědomovat, že se zmýlil. Asi nejsou zas tak špatní, jen se snaží najít nový a lepší způsob. Když on cítil vinu, která se zvětšovala s každou obětí, proč u nich by to mělo být jinak? Asi upíři nejsou jen bezcitná monstra…

 

On je naprosto sladký! Proboha… To, jak se chová, co říká a jeho myšlenky jsou tak čistý a… Má nová platonická láska. Nechápu, jak se mi mohl dostat takto pod kůži, vždyť je to jen kluk z knihy. Jenže proč je v každé mé myšlence? Zanedbávám sebe a to jen kvůli němu.

„Isabello?!“ oslovila mě, pro mě neznámá knihovnice.

„Prosím?“ optala jsem se. „Potřebujete něco?“

„Ano, potřebuji!“ rozkřičela se. Docela mě to vyděsilo. Nečekala jsem to, zatím jsem se setkala jen s přátelskými knihovnicemi.

„A-a jak vám můžu pomoct?“ V očích měla nenávist. Co jsem jí tak strašného udělala? Vůbec jsem to nechápala. Ale zase byla krásná. Červené, husté a vlnité vlasy se jí vlnily do půli zad, štíhlou postavu zvýraznily její korzetové bílé šaty a páskové bílé boty na vysokém podpatku. Vypadala jako anděl, ale přesto ďábelsky.

„Dej mi tu knihu!“ Každé slovo, které vyšlo z jejích úst, vyslovila zvlášť. Dala si záležet, abych každému rozuměla a asi abych jí vyhověla.

„Myslíte Edwardovu?“ Raději se zeptám…

„Ano!“ vykřikla z plných plic a tím na nás upoutala veškerou pozornost.

„Ne!“ Nedám jí jeho knihu! Ještě jsem nedošla ke konci a… a… Já ji měla první! Teď je moje!

„Ty jedna nevděčnice! Okamžitě mi ji dej!“

„A to jako proč!“ vracela jsem jí stejně nepříjemným tónem. O něj budu bojovat.

„Protože je moje!“

 

 


Já vím, je to krátká kapitola, ale příště bude delší. ;)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Knihovnice - 5. kapitola:

 1 2 3   Další »
22.02.2012 [19:24]

zuzinecckaa Emoticon Tak tu pipku s červenými vlasy už teď nemám ráda. Emoticon
jinak... Kapitola byla zase fantastická, tady (konečně Emoticon) není moc co vytknout...
A jdu na další... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

31.01.2012 [17:58]

NancyWhiteNechci se mezi dotyčné knihovnice nijak míchat - ale není ta kniha náhodou spíš Edwardova než jejich? Emoticon

21. Wera
19.01.2012 [7:57]

Weranemám slov moc se těším na pokračování Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18.01.2012 [17:15]

kajka007Hohoho! (Ne, nehraju si na Santu. Emoticon Emoticon ). Co to sakra bylo? Emoticon Ta ženská se mi vůbec, ale vůbec nelíbila! Podle mě je to nějaká bývalá knihovnice nebo tak... Nebo je do něj prostě zamilovaná... Jako Bella. Emoticon Chudák holka! Být zamilovaná do někoho, jehož život máš v rukách. To se může pěkně vymstít. No nic, jdu dál. Emoticon

19. vesper
14.01.2012 [23:46]

vesperNic jí nedávej! Emoticon Emoticon Emoticon
Kuš, ty zrzavá potvoro! Emoticon Emoticon Emoticon
Teda co to je, kurník šopa? Někdo chce Belle přebrat Edwarda?! Emoticon

No, né že bych se té korzetové slečně divila, ale radila bych jí, aby se klidila... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Super!
A jsem ráda, že ten Edwardův život - aspoň to "klasické", co asi všichni známe, nebereš tak poctivě a urychluješ to Emoticon a docela se těším přímo na jeho myšlenky, nejen pohled z třetí osoby, ale i na to, jak různé věci prožívá Emoticon Emoticon Emoticon i když je mi jasné, že tohoto se nejspíš dočkáme, až bude jeho kniha přečtená a my se s ním setkáme "tváří v tvář", na což se moc těším. Emoticon Emoticon

14.01.2012 [17:58]

mima19974Dokonalé!! Teším sa na pokračovanie!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17. martty555
14.01.2012 [14:49]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.01.2012 [10:29]

vilinkaHm... to bude docela problém. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Ale věřím, že ty to nějak zamotáš. Kamitola se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem si to nechala na dnešek. Včera bych z toho nic neměla. Doufám, že dAlší kapitola bude brzo, protože tohle je jedna z mála povídek, na které sii vždy ráda počkám. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. Kika57
14.01.2012 [10:28]

Kika57Vil, vůbec nevadí. Emoticon

nikca289: děkuji. Emoticon

SummerLili: může se pokusit k tomu ještě lehce vrátit. Děkuji za pochvalu. Emoticon

Eleonor: Emoticon Díky. Emoticon

Lamia: Přesně tak. Bella se nedá. Emoticon

AngieCullen: Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

hela1007: Příště bude snad zítra. Emoticon

Veubella: Ještě abych ho popisovala špatně. Emoticon On je prostě nejlepší.. Emoticon děkuji ti za chválu. Emoticon

BellaSwanCullen8: Děkuji.

nesinka: Díky. Emoticon

belacullen: Tak snad se bude líbit i ta další. Jsem ráda, za tvůj komentář, díky.

LadyLilianne: Jsi moc hodná.¨

LidkaH: Přesně tak. Emoticon Moc ti děkuji. Emoticon

N1I1K1O1L: V každé kapitole musí být nějaká ježibaba. Emoticon Ano, měla jsi pravdu, ale bitka asi nebude. Každopádně jsem moc šťastná za tvůj komentář, jsi zlatá. Emoticon Emoticon

I ostatním moc děkuji a doufám, že se najde ještě někdo, kdo se rozhodne pro otevření a přečtení kapči. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.01.2012 [23:07]

N1I1K1O1LOh, komplikace. Emoticon Emoticon Ne, není její... Je BELLY!!!!!!!!!!!!! Emoticon Já věděla, že se v pátý kapitole něco stane! Emoticon Emoticon Emoticon A měla jsem pravdu.. Tak, jak jsi na tom s 6. kapitolou? Bude bitka o knihu? Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!