Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jane ako malá - 6. kapitola


Jane ako malá - 6. kapitolaPo dlhej dobe tu pridávam ďalšiu kapitolu Jane ako malej. Do domu príde list. Čo bude obsahovať jeho text? Prajem príjemné čítanie.

Celú noc sa mi snívali nočné mory. Keď som ráno vstala, bola som celá spotená a triasla som sa. Vstať s postele som bola schopná až po pol hodine, no hneď, ako som vstala, sa mi roztriasli kolená a silno ma rozbolela hlava. S povzdychom som si znova ľahla. Po desiatich minútach sa zobudil Alec. Zrejme bol prekvapený, že som ešte v posteli.

„Prečo ešte ležíš?" opýtal sa ma.

„Nie je mi dobre," šepla som. Vstal a podišiel ku mne. Priložil mi ruku na čelo.

„Celá horíš," povedal mi.

„Asi by si nemala ísť do školy. Pre istotu," usmiala som sa na neho. Alec odišiel do kuchyne. Prevrátila som sa na druhý bok. Po chvíli mi Alec priniesol jedlo - raňajky. Vzdychla som si.

„To vôbec nebolo nutné," usmiala som sa na neho.

„Ďakujem," zobrala som si tácku. Ležali na nej dva chleby s maslom a syrom. Raz som do toho zahryzla, hoci som vôbec nemala hlad. Alec sa usmial a odišiel sa pripravovať do školy. Po hodine som počula jeho pozdrav na rozlúčku. Znova som si ľahla. Bola som strašne unavená a bolelo ma brucho. Napriek tomu som zaspala.

Keď som vstala, Alec ešte doma nebol. Vstala som. Do hlavy mi znova udrela prudká bolesť. Ignorovala som ju, vyštverala som sa na nohy a držiac sa steny som sa potácala do kuchyne. Ležal tam neotvorený list, na ktorom boli mená: naše mená. Otvorila som ho. Bolo na ňom napísané:

Vážení Jane a Alec,

po Vašom objavení kníh, ktoré sú protizákonné, rozhodol súdiť najvyšší súd.

Prosím, dostavte sa na neho 23. 4. na pojednávanie týkajúceho sa neoprávneného držania takýchto kníh.

Za pochopenie ďakujeme

Christoper Jeniny: sudca


Zarazene som v ruke zvierala ten zdrap papiera. Budú z toho problémy. Veľké problémy. Bolo by možné, že by mňa a Aleca mohli... Nechce sa mi na to myslieť. Zarazene som sa dopotácala do postele a ľahla som si. Znova ma opantával spánok, ktorému som ochotne podľahla.

Niekto mnou triasol. Zamrvila som sa a otvorila som oči. Nado mnou sa skláňal Alec a znepokojene na mňa pozeral. 

„Čo sa stalo?" spýtala som sa ho.

„Čítala si ten list?" opýtal sa ma. V ruke držal oznámenie o súde.

„Áno," šepla som. Po líci sa mi skotúľala jedna slza. Alec si ma ku sebe privinul.

„Neboj sa, to bude dobré..." šepol mi pochybovačne do vlasov. Sklonila som hlavu. Chcela som spať. V spánku by som nič nevedela. Nič necítila. No spala som minimálne osem hodín, takže som vôbec necítila únavu. A bolesť hlavy tiež vyprchala. Našťastie bol piatok, takže aj keby som bola zdravá, nemusela by som ísť do školy.

Po chvíli som sa vymanila z Alecovho náručia. Vzdychol si a išiel si sadnúť na svoju posteľ. Po tvári mi znova začali stekať slzy. Rýchlo som si ich utrela. Rukou som si prehrabla svoje pozliepané, strapaté vlasy a pozrela sa von z okna. Bola tma, čas na spanie mi prišiel vhod. No v posteli som si stále premietala riadky listu. Tuším, že nám ten list zmení životy, no neviem, či k dobrému, alebo k zlému.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jane ako malá - 6. kapitola:

 1
23.06.2012 [19:51]

VictoriaJamesLaurentďakujem Emoticon makulka: po tvojom komentári sa púšťam do kapitoly s pohľadu ich mamy Emoticon tak dúfam, že splním očakávania sal333: súd? neviem, či ho dám do siedmej kapitoly alebo to najprv okorením pohľadom rodičov Emoticon

23.06.2012 [18:46]

Sal333taká oddychová kapitola... Emoticon Emoticon v ďalšej sa teším na adrenalín obidvoch súrodencov, keď pôjdu na súd...inak sa mi to veľmi páčilo.... na 1!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon tak nech už dlho nečakáme! Emoticon

23.06.2012 [18:36]

makulkaPěkná kapitola, jen mě mrzí, že jsou vždy tak krátké. Taky by mě docela zajímalo, jak se k celé věci staví rodiče Jane a Aleca, protože toho o nich vlastně nic nevím. Já být matkou dvou dětí, které jsou obviněny z čarodějnictví, snažím se pochopit, v čem je problém a jestli jsou obviění nějak opodstatnělá. Docela mi v povídce chybí jejich názor na celou věc, ale to je jen taková drobnost. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!