Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Hladina stúpa - 17. kapitola: Nebezpečná podobnosť

Hladina stúpa - 17. kapitola: Nebezpečná podobnosťLein manžel a dcéry dorazia ku Cullenovcom bez toho, aby vedeli, čo ich čaká. Pia je veľmi citlivá na upírí pach. Ako to dopadne a kto je v ohrození?

17. kapitola: Nebezpečná podobnosť

Dom, pred ktorým zastavili tentoraz, bol veľký a honosný. Niekoľko kilometrov vzdialený od mesta Juneau – hlavného mesta Aljašky. Okolie tvorili rozsiahle lesy. Pochmúrne podnebie sa veľmi nelíšilo od toho v Seattli, ak nebolo ešte chladnejšie.

Anja bola čoraz podráždenejšia, Pia a otec sa ešte poriadne nevyspali a ani jeden sa ešte nespamätal z posunu času. Z troch dní, ktoré im Leah dala na prepravu Thomasa im zostal už len jeden. Thomasova pleť zreteľne zbledla, rysy tváre sa mu zostrili a skrásneli, no najhorší bol pach, ktorý Thomas teraz mal. Anja a Pia boli celú cestu pritisnuté na otvorených oknách auta, kvôli čistému vzduchu, zatiaľ čo ich otec vôbec nič necítil.

Napriek všetkému musela Pia obdivovať ten dom. Na prvý pohľad bolo vidieť, že tí, čo tu bývajú, nešetria a nechávajú pracovať svoju fantáziu.

Anja zaspala pred polhodinou, a tak zostala v aute, Pia si však nechcela rodinu Cullenovcov nechať ujsť.

Hneď ako vystúpila z auta, zacítila ten odporný, sladkastý pach, aký mal učiteľ biológie a aký sa šíril z vatry, v ktorej mama spálila mykajúce sa končatiny. Tento bol však osemkrát silnejší. Najradšej by otca požiadala, aby okamžite odišli. Lenže nemohla. Toto bol cieľ ich cesty, nemohli sa teraz otočiť, keď už kvôli tomu toľko podstúpili.

Otec zaklopal na dvere. Pia napäto sledovala, ako sa otvorili. Stálo v nich mladé dievča, ktoré nemohlo mať viac ako osemnásť, so svetlo-ryšavými kučerami okolo krásnej tváre. Pia cítila ten smrad aj z nej, ale nie tak veľmi ako z učiteľa biológie, ale skôr ako z Thomasa. Na rukách je vyskočili zimomriavky a naježili sa jej všetky chĺpky na krku, ale zaťala zuby, stisla pery a snažila sa zostať pokojná.

„Dobrý večer,“ pozdravilo dievča.

„Dobrý večer. Volám sa Manuel Meyer a hľadám rodinu Cullenovcov,“ povedal otec.

„Čo si prajete?“ spýtalo sa dievča.

„Vy ste pani Cullenová?“

„Nie, to je moja mama. Ja som... Vanessa Blacková. Ako vám môžem pomôcť?“

Otec si nervózne pošúchal bradu.

„Moja manželka ma poslala za vašou rodinou.“

„Ale čo je vo veci?“

„Je toho celkom veľa...“

Otec už zjavne nevedel, ako má čo najlepšie vysvetliť situáciu, v ktorej sa sám nevyznal. Pia si vedela ľahko predstaviť, ako sa asi cíti. Syna mu uniesli nejakí nadpozemsky rýchli a silní chlapíci v plášťoch, jeho manželka ho išla na vlastnú päsť hľadať a to asi vôbec nemyslel na to, že sa pred jeho očami zmenila na vlka... A už vôbec nevedel, čo by o tom mohla vedieť táto rodina. Chvíľu ticho stál a uvažoval čo ďalej, potom pokrčil plecami.

„Možnože poznáte moju manželku. Volá sa Leah a tuto moja dcéra vyzerá presne ako ona.“ Otec sa otočil a postrčil Piu dopredu.

Vanessa si Piu pozorne prezrela. Oči sa jej rozšírili údivom, zhíkla a dala si ruku pred ústa.

„To nie je možné,“ zašepkala.

„Spoznávate ju?“ spýtal sa otec šokovane, ale aj s úľavou.

Pia bola radšej ticho, len aby si bola istá, že sa ovláda. Vanessa sa jej zdala veľmi podozrivá.

„Jacob, toto musíš vidieť!“ zavolala ponad plece Vanessa.

Spoza dverí sa ani nie do piatich sekúnd zjavil vysoký, svalnatý, tmavovlasý muž, ktorý tiež nemohol mať viac ako dvadsaťpäť. Nápadne sa podobal na Rachel Lahote.

Jacob si premeral Piinho otca a Piu a aj jemu sa rozšírili oči.

Vanessa ho chytila za ruku. Jacob naklonil hlavu na stranu, a potom prikývol. Akoby sa tí dvaja o niečom rozprávali.

„Leah Clearwaterová je vaša manželka,“ zašepkala Vanessa so zatajeným dychom.

Nebola to otázka, ale otec prikývol.

Jacobovi zažiarili oči. Pobozkal dievča do vlasov, otočil sa a na celý dom zakričal: „Seth!“

„A vy ste kto, ak sa smiem spýtať?“ opýtal sa zmätený otec.

„Ja som Jacob Black,“ rýchlo sa otočil ten muž a potriasol otcovi rukou.

Pia z neho cítila zvláštnu arómu, podobnú tej, akou voňal Enrik, keď ho videla naposledy.

O chvíľu pribehol ďalší, o niečo mladší chlapec. Mal čierne vlasy, tmavé oči a tmavú medenú pleť. Priateľsky sa usmial a potom vyvalil oči na Piu a skoro sa tam medzi dverami zložil.

„Zoznám sa so svojou neterou, Seth,“ uškrnula sa Vanessa.

Jacob ho potľapkal po chrbte, Seth sa zatváril kyslo a Jacob sa začal smiať. Vanessa sa k nemu pritúlila a tiež sa rozosmiala. Jej smiech znel ako zvonkohra.

Pia stisla pery. Bola unavená, dezorientovaná a tajomstiev mala plné zuby. Tiež týmto cudzincom nedôverovala minimálne kvôli tomu zápachu okolo ich domu a mala strach. To všetko, čo sa v nej nahromadilo a dusilo ju. Ruky sa jej roztriasli a telom jej prešla slabá triaška. Chvíľu jej bolo horko a na to strašná zima, akoby mala horúčku.

Jacob sa zrazu prestal smiať a zatváril sa veľmi vážne.

„Tie dve sú si podobnejšie, než som si myslel,“ zamrmlal.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Hladina stúpa - 17. kapitola: Nebezpečná podobnosť:

 1
2. UV
31.08.2012 [20:28]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Jana
31.08.2012 [9:30]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!