Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Hladina stúpa - 16. kapitola: Dokonalá komplikácia

Hladina stúpa - 16. kapitola: Dokonalá komplikáciaV tejto kapitole sa dozviete, aké má Aro s Enrikom úmysly, prečo ho nezabije alebo prinajmenšom nie hneď a či bude Enrik ďalej vzdorovať. Tiež je prichystané jedno veľké prekvapenie. Či zlé alebo dobré, musíte posúdiť samy. Príjemné čítanie.

P.S. Dlho som neuverejnila žiadnu kapitolu, lebo som bola na dva týždne preč a nemala som internet. Dĺžka tejto kapitoly vám to snáď vynahradí. :)

16. kapitola Dokonalá komplikácia

Enrik sa zvíjal v neskutočnej agónii. Každá jeho bunka bola v plameni, každá kvapka krvi ho pálila. Každý úder srdca bol ako uštipnutie kobry, každý nádych ako rana kladivom. Enrik by bol urobil čokoľvek, len aby to prešlo...

Tak rýchlo, ako bolesť prišla, aj odišla. Enrik ležal doluznak na zemi a sťažka dýchal. Chvíľu nedokázal vnímať nič iné, než neprítomnosť bolesti. Až teraz si uvedomil, aké je dýchanie nádherné, hlavne, keď ho nespaľovalo ako rozhorúčený kov.

„Bolo by namieste, keby si sa predstavil,“ zopakoval čiernovlasý upír.

Enrik ďalej bez pohnutia ležal. Cítil, že ten čudesný tlak na myseľ v podobe hmly, vďaka ktorému tak pomaly myslel, sa zmierňuje a už si ľahšie dokázal spojiť význam upírových slov.

„Nenúť ma urobiť to znova. I keď Jane by to náramne potešilo,“ zasmial sa čiernovlasý upír.

Enrik si pomaly kľakol a dvaja upíri mu pomohli postaviť sa. Potom ho obaja znova chytili za ramená a Enrik bol zase ako vo zveráku.

Prepichol blonďavé dievča očami, ktorými konečne dokázal poriadne zaostriť. Za ten jej anjelský úsmev, ktorý mu venovala, ju z celého srdca neznášal.

„Za toto ťa zabijem.“

Jeho slová sa niesli po miestnosti. Jane úsmev zamrzol na tvári a v jej očiach sa zableskla hlboká nenávisť a odpor.

„Ale, ale. To sú veľmi silné slová od takého mladíka, ako si ty,“ odvetil čiernovlasý upír.

„Silné? Skôr drzé a hlúpe! Na čo nám je, Aro? Bytosti ako on sú proti prírode. Zbav sa ho. Smrdí horšie ako zmoknuté psisko.“

Upír, ktorý to povedal, sedel na niečom ako tróne po Arovom boku. Mal dlhé, svetlé vlasy a papierovú pokožku, rovnako ako Aro. Enrik si uvedomil, ako veľmi sa mu zlepšil zrak a cítil, že slabosť v nohách sa stráca. Účinky drogy vyprchávajú. O chvíľu nastane jeho šanca.

„Pokoj, Cauis. Nemôžeme predsa premrhať takú príležitosť, spoznať tieto výnimočné bytosti. Stretli sme sa s nimi aj u Cullenovcov. Nezdá sa ti to úžasné, že na tejto planéte existuje toľko rozličných rás? Nevidíš, ako sa nám rozširujú loviská? Vieš si predstaviť, tohto mocného chlapca v našej garde?“ Aro zasnene kládol otázky a bol absolútne unesený svojimi predstavami. Pri poslednej vete väčšina upírov odfrkla, zavrčala alebo pokrčila nos.

Enrik mal chuť vrhnúť sa na tú obludu, ale musel myslieť aj na budúcnosť a nebezpečenstvo, ktoré by toto spoločenstvo mohlo predstavovať pre jeho rodinu. Kým celkom nenaberie sily, aby sa mohol brániť a premeniť, mohol by sa pokúsiť získať čo najviac informácií o plánoch tohto šialenca.

„Niečo také si ani nemusím predstavovať. Je to neprípustné,“ odfrkol Cauis. V jeho hlase bolo jasne počuť vrcholné pohŕdanie. Niekoľko upírov v sále súhlasne zamumlalo.

„Aj tak si myslím, žeby to bolo mrhanie, ak by sme nevyužili jeho prítomnosť minimálne na experimenty. Veď vieš, Cauis, čím viac druhov, tým lepšie.“

Jednu chvíľu mal Enrik pocit, že sa bavia o dajakej zbierke. Až neskôr mu došlo, že hovoria o ňom, a to ako o svojom majetku. Znechutene zabručal.

Ara akoby jeho reakcia pobavila. Zasmial sa a potom doplával bližšie k nemu a chytil ho za ruku. Enrik sa pri jeho chladnom dotyku strhol a pokúsil sa mu vytrhnúť. Upíri, čo ho držali, ho ale chytili tak, aby sa vôbec nemohol pohnúť. Na to, aby ho celkom znehybnili, bolo treba štyroch upírov, z toho všetci svalnatí a mohutní. Aro vzdychol a zavrel oči.

Napokon mu ruku pustil a oči otvoril.

„Úžasné,“ zašepkal.

Enrika to čudné predstavenie len utvrdilo v podozrení, že Aro je blázon. Znova sa pokúsil upírom vytrhnúť.

„Tuším začína droga vyprchávať,“ podotkla Jane sladkým hlasom.

Aro sa k nej otočil a pohladil ju po líci.

„Buď teda taká dobrá a priprav ďalšiu.“ Usmial sa a odstúpil. Oči mu žiarili, ako rozpálené uhlíky aj napriek bielemu zákalu na očiach.

„Áno, pane.“ Jane sa oslňujúco usmiala a odkráčala z miestnosti.

Aro si pomädlil ruky a otočil sa Enrikovi chrbtom.

„Tento mladý vlkolak je plný prekvapení. Pamätáte sa na tie ozrutné vlky, ktoré stáli po boku Cullenov na ochranu malej Renesmee? Jednou z nich bola tuto prítomného Enrika matka. Takú srsť nemal nikto, okrem nej.“

Enrik vyvalil oči. Odkaľ vedel ten upír jeho meno? Nepovedal ho nahlas.

Zatiaľ čo Aro sa očividne zabával, Cauis sa stále viac mračil, zatiaľ čo upír, ktorý sedel na treťom tróne, vyzeral celkom nezaujato.

Enrik si až teraz uvedomil jeho prítomnosť, čo ho znepokojilo aj potešilo zároveň. Znepokojil ho fakt, že tá droga, ktorú dostal je taká silná a potešilo, že už sa takmer celkom dostal z jej účinkov. Musel to rýchlo využiť, lebo o chvíľu mal o svoje zmysly zase prísť.

„A okrem toho je tu ešte jedna zaujímavá vec. Som zvedavý, čo na to povie náš drahokam,“ smial sa ďalej Aro.

„Chceš ju ním otestovať?“ pýtal sa znechutene Cauis.

„Iste, ale najprv... Felix, buď taký milý a zavolaj ju. Chcem si byť istý.“

Aro sa zjavne zabával na nejakom vtipe, ktorý všetkým prítomným unikal.

„Áno, pane.“ Felix, jeden z najväčších upírov, ktorí tvorili Enrikovu malú armádu, sa otočil a vyšiel z miestnosti.

Chvíľu v tichosti čakali. Pre Enrika to boli dlhé minúty, v ktorých sa márne snažil vyslobodiť z upírích zovretí.

Dvere sa otvorili. Felix vošiel do miestnosti a postavil sa na svoje miesto, Enrikovi za chrbtom. Väčšina upírov sa otočila na osobu, ktorá stála vo dverách. Jane sa stále nevrátila. Dokonalá šanca.

Teraz alebo nikdy.

Enrik sa celý napol a trhol. Zovretia na chvíľu povolili a on sa vyslobodil. Jedného upíra buchol lakťom do hrude, druhého kopol do brucha, tretieho prehodil ponad seba a štvrtému podrazil nohy. Jeho malá armáda sa na neho okamžite vrhla, ale Enrikovi v žilách prúdil adrenalín. Telom mu preletel záchvev. Upíri od neho v šoku odstúpili. Ani jednému sa zjavne nechcelo bojovať proti obrovskému vlkovi.

Mal šancu. Malú, ale mal ju. Pozrel sa smerom ku dverám, aby zistil, čo za osobu, ktorá upútala ostatných upírov, mu stojí v ceste.

Tvár ako anjel, husté, zlatisté vlny vlasov akoby zo slnka a oči takej krásnej, zvláštnej azurovo-modrej, akú videl zatiaľ len u jedného dievčaťa. Dievčaťa, ktoré nebolo človek, a ktoré sa mu zapísalo do srdca. Teraz to už nebolo dievča, ale žena, krásna a atraktívna. No najväčší rozdiel predstavovali jej dlhé, štíhle nohy, namiesto trblietavého chvosta zo zlatých šupín.

Dych sa mu zastavil, srdce mu vynechalo jeden úder a od šoku zabudol zatvoriť ústa.

„Aquila?“


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Hladina stúpa - 16. kapitola: Dokonalá komplikácia:

 1
4. Karin
21.08.2012 [17:22]

PS.prepac ze komentujem tak neskoro ale bola som najprv s Miskou u jej babky a potom som sla rovno do Nemecka a nemala som internet... :/

3. Karin
21.08.2012 [17:20]

Uzasneeeeee!!! Ale pravdupovediac uz ma to ani prilis neprekvapuje... :))

2. UV
22.07.2012 [11:04]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. BlackStar admin
22.07.2012 [1:07]

BlackStarAhoj,
prosím, daj si pozor na čiarky. Zo začiatku si ich mala prakticky všade a na konci už ti kde-tade chýbali.
Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!