Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Edwarde? Jsi to ty? - 5. kapitola

Edwarde? Jsi to ty? - 5. kapitolaTuhle kapitolu jsem psala teprve dneska (ve středu) ve škole, protože mě nic nenapadalo, ale docela jsem se nudila, tak vám ji sem dávám! Tahle kapitola je z pohledu Belly, Edwarda a Alice. Každý popisuje situaci ze svého pohledu. Edward se něco dozví, co na to řekne? Co bude mít Alice za vizi? To vše v povídce... Vaše patulka13 :))

Pohled Bella

 

Druhý den jsem měla jít už do školy, ale mně se ještě nechtělo. Chtěla jsem mít ještě čas na promyšlení. Jenže rodiče byli zřejmě jiného názoru. Hlavně táta. Ten mě chtěl poslat do školy už dnes, ale já jsem ho nakonec přemluvila, takže jdu až zítra. Naštěstí! Byla jsem u sebe v pokoji, když se ozvalo zaťukání na dveře. Posadila jsem se na posteli.

„Dále,“ řekla jsem po chvilce. Dovnitř nevešel nikdo jiný než máma, lehce se na mě usmála a šla si sednout ke mně.

„Zlatíčko, tak jak ti je?“ zeptala se mě opatrně. Jak se mám asi cítit, když mi zemřel můj nejlepší kamarád? Chtělo jsem to na ni zakřičet, ale to jsem jí nemohla udělat. Slabě jsem se pousmála.

„Už lépe,“ zalhala jsem a trochu víc jsem se pousmála. Máma přikývla a dál se mnou mluvila.

„Bells, víš, jak to bude s tím pohřbem? Bude to už za týden, tak jsem se chtěla zeptat, jestli se na to cítíš, nebo to má Charlie přesunout na jindy,“ dokončila. Už příští týden? Takže to se budu muset trochu rozmyslet. Ale čím dřív, tím líp.

„Já to zvládnu už teď, mami,“ zašeptala jsem slabě. Ještě pořád jsem nedokázala moc mluvit. Maximálně jsem řekla jednu, dvě věty, ale víc jsem toho nenamluvila. Od té nehody jsem se hodně změnila. Co se to se mnou stalo? Z té rebelky jsem se stala tichou, smutnou dívkou, která skoro s nikým nemluví.

Pohled Edward

Už jsem se z toho skoro dostal. Je to lepší, než na začátku. Ostatní dál chodili do školy, ale já jsem nemohl. Nechtěl jsem čelit tolika pokušení. Ještě ne. Jenže to není jediný důvod. Alice nechce, abych chodil do školy jen zde, ve Forks. Nechápu proč, protože si dobře hlídá své myšlenky. Něco mi tají, tím jsem si jistý. Když se jí na to zeptám, začne si překládat nějakou písničku do jiného jazyka.

Myšlenky jsem se už naštěstí naučil ovládat. Slyšet ty Emmettovi, to je jako za trest! Celý den jsem neměl co dělat, tak jsem přemýšlel nad Issou. Jak se asi má? Už to o mně ví? Jestli ano, jak se cítí? Na takovéto otázky jsem neznal odpověď. Kéž bych ji ještě někdy viděl a mohl ji říct, že ji miluji. Jenže to mi nebude dopřáno. Už ji nikdy neuvidím.

Mezitím se ostatní vrátili ze školy. Všechno bylo jako jindy, až na jednu věc. Všichni se na mě usmívali a dobře si chránili své myšlenky. Až na Emmetta. Ten pořád myslel na Rose. Tomu jsem se musel ušklíbnout. Alice zůstala se mnou v obýváku, ostatní už byli ve svých pokojích. Promýšlel jsem, jak z Alice dostat to, co mi tají. Najednou Alice dostala vizi.

Byl jsem na hřbitově. Sám, bez ostatních. Jenom tam se mnou byla nějaká krásná upírka.

Ztuhl jsem. To ne. To se nesmí stát. To nikdy nedovolím! Nikdy! To přísahám! Ta upírka, to byla… Issa.

Pohled Alice

To se mi snad zdálo. Bella přeci nemůže být upírka. Vždyť jsem se dneska sotva poznali. Nemůže se to stát, musí žít svůj vlastní, lidský život. Mezitím, co jsem nad tím tak přemýšlela, jsem si zapomněla chránit myšlenky.

Sakra! Pomyslela jsem si. Edward se na mě vyděšeně podíval. Zřejmě už si to stihl v mých myšlenkách přečíst. Teď už jsem mu to musela říct. Nebylo cesty zpátky.

„Dneska ve škole přišla nová dívka. Je to dcera místního šerifa, pana Swana. Jeho dcera, Isabella Swanová, je hodně tichá a s nikým se nebaví. Nikdo neví, co s ní je, ale já ano. Já vím, Edwarde, že je to ta tvoje Issa. Proto nechci, abys zde chodil do školy,“ dořekla jsem. Chtěl něco namítnout, ale já jsem ho přerušila.

„Nemůžeš, Edwarde, dovolit, aby se to o nás dozvěděla. Víš, co by potom dělali Volturiovi. Aro by to jen tak nenechal,“ vysvětlila jsem mu. Moc bych chtěla, aby byl šťastný, ale nemůže se jí ukázat a říct: „Ahoj, Iss, to jsem já, Edward. Vím, že je to divné, ale jsem upír a chtěl jsem tě ještě naposledy vidět.“ To by jí asi kleplo. Měla jsem menší plány, abych se s ní mohla skamarádit, ale to bych Edwardovi nemohla udělat. Podívala jsem se na něj, pořád zaraženě seděl. Chápal, že by to udělat nemohl. Musela jsem něco udělat.

„Edwarde? Příští týden je „tvůj“ pohřeb. Půjdeš na něj? Je to tvoje poslední možnost, kdy můžeš Issu naposledy vidět.“ Edward přikývl. Doufám, že se mi tenhle plán povede. A jaký? To vám nepovím.


 

Všem bych vám chtěla poděkovat za komentáře k minulé kapitole. Moc mě to potěšilo a hned se mi psalo lépe. :) Rozhodla jsem se, že vás nechcu nutit, abyste mi tu psali komentáře. Kdo chce, tak napište, kdo nechce, nemusí. Ale prosím, napište mi prosím aspoň někdo nějaký ten komentář, nebo smajlík, protože mě to hodně potěší a píše se líp... vaše patulka13 :))


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Edwarde? Jsi to ty? - 5. kapitola:

 1
9. Wera
24.10.2011 [10:31]

Wera Emoticon Emoticon

04.06.2011 [17:56]

lucka2010 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Hiroko
03.06.2011 [19:07]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

03.06.2011 [14:06]

leacullenfunhmmm....trochu ma zarazilo to, že v minulom diely edward videl podobnú víziu od Alice a takto na nu nereagoval.... Emoticon
ale inak, okej Emoticon

02.06.2011 [19:25]

daslli141Super... už sa teším na ďalšiu kapitolu a som zvedavá aký plán vymyslela Alice Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.06.2011 [19:01]

SummerLili Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.06.2011 [18:23]

BellaSwanCullen8kráásne Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. DAlice
02.06.2011 [16:53]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.06.2011 [16:15]

Kika57Páni! Emoticon Úžasná kapitola! Ale stejně se mi nejvíc líbí pohled Edwarda... A Bells se nedivím... taky bych se asi takto chovala Emoticon (omlouvám se za krátký komentář, ale už opravdu musim jít... ) Koukej rychle napsat další díl! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!