Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Dcéra Vlkolaka 6. kapitola

Dcéra Vlkolaka 6. kapitola Dneska tu máme kapitolu z pohľadu Harryho v okamihu, keď sa Bella prenesie.

Harry:

Zdala sa mi divná. správala sa ako nejaký pošuk.

Išiel som po chodbe a zrazu som počul hlas. Jej hlas. Vzlykala do telefónu dačo v tom zmysle, že ak má zomrieť... Čo to vlastne znamená? Keby to aspoň trochu dávalo zmysel. Keby som celému tomuto nezmyslu aspoň trochu rozumel.

Vošiel som do jej izby. Práve sa začala premiestňovať. Chytil som za kusu jej oblečenia a zrazu som bol na akejsi čistinke. Pred nami stal Lupin, Edward a jeho rodinka a ešte Nimfadora. Nechápal som, čo sa deje. Z tašky som si vytiahol plášť a prehodil som si ho cez seba nech viem o čo sa tu jedná.

„Bella. Čo si to urobila?“ Edward ju silno objal a vtedy sa znova niekto premiestnil. Smrťožrúti. Ty musia byť všade. Ešte že ma nevidia.

„Bella. Bella. Bella. Myslel som si, že túto jednoduchú úlohu vydržíš.“ Zo zástupu smrťožrútov sa vynoril Lord Voldemort.

„Začali ma podozrievať,“ priznala sa Bella. Zaklipkala očami a jemne objala Edwarda.

„Ale vieš ako znela dohoda, alebo nie? Nezabránila si im v hľadaní. Teraz zomrie tvoj milovaný.“ Voldemort sa napriahol, že ide vyslať smrtiace kúzlo.

„Ale áno, zabránila. Jeden, pardon dva, horcruxy.“ Bella vytiahla z vrecka diadém.

Celý čas som tušil, že je s ňou niečo v neporiadku.

„Áno...  Jeden horcrux vidím, ale ten druhý?“ začal sa obšmietať okolo Belly. Vyzeral dosť zaujato. Nedalo mi to. Stále som rozmýšľal nad tým, ako to, že nás zradila? Tvárila sa tak vyrovnane. No keď si teraz uvedomím to tajomstvo, to ako sa k nej správal a ako chcel, aby sa k nemu pridala, zrazu to všetko dávalo zmysel. Len neviem, ako k tomu pasuje tá rýchlosť.

„Jeden horcrux máte pri sebe. Je ním had. Druhý som vám dala. Je to ten diadém. Tretí bol denník. Ten však je už zničený. Chráňte tie dva horcruxy a nechajte ma ísť v pokoji aj s mojou rodinou.“ Pozrela na Voldemorta tak prosebne. Teraz mám v tom naozaj guláš.

„Svoju úlohu si  splnila Isabella. som ti za to vďačný. Ale chcem po tebe ešte niečo. Mám jeden vzácny prútik vzácneho čarodejníka. Nerád by som ho použil na teba a tak chcem, aby si ty urobil ešte niečo. Chcem v svojich radoch niekoho ako ste vy. Vy ste odmietli. Ale nechám vám milosť za Izabellinu službu. Moji stúpenci vám neskrížia ani vlas. No vy nesmiete zaútočiť na nás. Takže, jeden z vás musí z jedného z mojich stúpencov urobiť...“  Voldemort kývol rukou a zo zástupu vystúpilo akési dievča s dlhými ryšavými vlasmi. Zo zástupu druhého vystúpil blondín. Chytil dievča za hlavu ako keby ju chcel bozkávať no namiesto toho jej zašiel ku krku. Chvíľku sa nič nedialo. Na lúke bolo ticho. v tom dievča spalo na zem a začalo hrozitánsky kričať. Chytili ju dvaja smrťožrúti a premiestnili sa, potom sa premiestnil aj zvyšok smrťožrútov. Ostali sme na čistinke iba ja a oni.

„Harry vylez,“ zakričala Bella z druhej strany  čistinky. Ako vedela, že som tam?

„Nie je hlúpa.“ zakričal Edward a s Bellou sa zatočil do okolo vlastnej osi a potom si dali bozk. No fúj! Zhodil som zo seba plášť. Zjavne všetci vedeli, že som tam.

Vytiahol som prútik a namieril som ho na ňu. Pozrela sa na mňa najprv trochu zdesene a potom pohŕdavo.

„Nezradila som vás. No, ty to netušíš. Nič zlého som neurobila, no ty o tom ani nevieš. Odsudzuješ ma bez toho, aby si vedel pravdu. Si len hlúpi chalan ktorý neskončí inak ako mŕtvi. No, to sa nedozvedá asi po prvý krát. Chlapče niečo si ujasníme.“ Bella dala ruku do vrecka a vytiahla z nej diadém a zub baziliška.


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dcéra Vlkolaka 6. kapitola :

 1
15.08.2012 [12:25]

BubulienkaAhoj,
je mi to ľúto, ale článok ti musím vrátiť.
Najprv si doplň stručný opis kapitoly do perexu. Stačí aj jedna veta. A potom si oprav chyby:
- Dcéra vlkolaka - v názve, vlkolak sa píše malým písmenom, nie je to jeho meno, vlkolak je všeobecný názov
- Nová veta sa vždy začína veľkým písmenom!!! Nikdy nie malým.
- dačo je nespisovné, spisovné je niečo
- čiarky:
*pred spojkami, ako, keď, že, ak, lebo, pretože
*v súvetiach
*ak je vo vete viac slovies, musia sa oddeliť čiarkami
*pred ktorý/ktorá/ktoré
*oslovenia sa oddeľujú z oboch strán čiarkami
- celí (množné číslo), celý - jednotné číslo
- Izabella -> Isabella
- Priama reč, pozri si tento vzor:
1. Ak za priamou rečou nasleduje uvádzacia veta (povedal, súhlasil, odvetil, opýtal sa, odpovedal...), priama reč môže končiť buď čiarkou, otáznikom, výkričníkom, alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa začína MALÝM písmenom (priama reč nesmie končiť bodkou):

„Bella, nevedel som, že to bolo takto,“ povedal.
„Odkiaľ to máš?“ spýtal sa.
„Edward, vysvetli mi to od začiatku!“ skríkla.

2. Ak za priamou rečou nenasleduje uvádzacia veta, teda veta, ktorá opisuje činnosť niekoho iného, alebo našu, priama reč sa môže končiť bodkou, otáznikom, výkričníkom alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa vždy začína VEĽKÝM písmenom (priama reč nesmie končiť čiarkou):

„Čo to hovoríš?“ A odvrátila pohľad.
„Jasné, Edward, práve dnes.“ Len prikývol.

3. Ak chceme medzi dve priame reči vložiť vetu, môžeme to urobiť dvoma spôsobmi:

„Poď,“ povedala, „pozvem ťa dnu.“
„Poď,“ povedala. „Pozvem ťa dnu.“

Odporúčam, aby si si našla korektora v Pomoci autorom, ktorý ti kapitolu opraví a pomôže s gramatikou. Tiež by bolo dobré, ak by si si prešla tento článok: www.stmivani.eu/40-pomoc-autorum/slovenska-gramatika/
Keď budeš mať všetko opravené, zaškrtni "Článek je hotov". Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!