Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Chlupáček - 12. kapitola + epilog

Stmivani


Chlupáček - 12. kapitola + epilogSmrt... Jedno jediné slovo, přesto tak bolestivé.

Vše se semlelo příliš rychle, ale co přesně? Srážka červeného auta s černým voříškem nebo celý život mladíka, který až po několika letech bytí poznal, co je to štěstí?

„Prober se!“ křičela mladá dívka nad svým psem. Ten z posledních sil nabíral kyslík do svých plic.

„Já… Je mi to líto! Z ničeho nic mi vběhl pod kola, nic jsem nestihl… Proboha!“ Řidič zmateně pobíhal kolem dokola a vyčítal si, že nejel pomaleji. Do konce svého života bude vidět tohoto pejska, jak ztěžka dýchá.

„Nesmíš!“ křikla naposledy, opatrně vyzvedla pejska do náruče a co nejrychleji utíkala. Utíkala na místo, kde vše začalo. Do domu, kde se narodil a přežíval.

Ačkoli u něho doma byla jen jednou, moc dobře si pamatovala cestu, avšak teď, přes slzy, které tekly proudem, téměř nic neviděla.

„Vydrž, lásko,“ šeptala zoufale. Měla jediné přání – ať není pozdě. Přála si, aby se dalo něco udělat a on si vesele běhal po všech čtyřech. Aby se před jejíma očima opět proměnil v toho nejkrásnějšího kluka, kterého kdy viděla. Aby se opět šťastně usmál, objal ji kolem pasu a začal jí šeptat, jak moc ji miluje. Že je jeho slunce, jediné štěstí, které kdy ve svém životě potkal.

„Už jen chvilku.“ Netušila, zda utišuje jeho, nebo sebe. Vyčítala si, že neumí běhat mnohem rychleji.

„Pomoc!“ zakřičela do celého domu hned, co proběhla dveřmi. Udělala pár drobných krůčků k pohovce a opatrně ho na ni položila.

„Co se… Proboha!“ vyjekla Ailenova matka. Jako na povel seběhl celý zbytek rodiny schody a rozestoupil se kolem sedačky.

„Co se stalo?!“ odsekl přísně Carlisle a začal opatrně prohmatávat drobné psí tělíčko. Jaká škoda, že jako zvěrolékař nemá žádnou zkušenost.

„My… Běželi jsme do parku a já jsem přeběhla na druhou stranu silnice… a… On chtěl taky přeběhnout, ale to auto…“ vzlykala. Jaké štěstí, že dům byl plný upírů a vlkodlaka, zrůd s vynikajícím sluchem, takže i přes její vzlyky rozuměli.

„Zlatíčko,“ vzlykala Renesmé. Jacob ji pevně objal a slůvky lásky se ji snažil tišit. „Nech mě být!“ křikla. „Je to tvoje vina! Kdybys na něj nebyl tak hnusnej, tak by nemusel být věčně pryč! Kdybys mě nenutil volit mezi vlastním dítětem a tebou, nebál by se být v tomto domě! Vždyť to je tvůj syn! Proč ho tak nenávidíš!“ zoufalý křik matky se ozýval domem.

„Byl…“ vyrušil je Carlisle. Všichni se otočili na pohovku, kde ještě před chvílí ležel potlučený pes, teď ale se proměňoval zpět v toho chlapce, kterého všichni tak obviňovali za jeho existenci - byl celý od krve.

Jen na okamžik v místnosti nastalo ticho, avšak poté se rozezněl zoufalý pláč, křik a výčitky. Až teď si všichni kromě Elly uvědomili, jak moc jim přirostl k srdci, i když to nedávali znát. Dokonce i jeho otci, který mu ze života dělal peklo, otci, který se postaral o tom, aby nenáviděl svůj život, ukápla slza stesku. Vlastně ani nevěděl, proč na něj byl takový. Možná to bylo tím, že nevypadal přesně tak, jak si představoval. Možná to bylo tím, že ho málem připravil o jeho ženu. Možná se k němu mohl chovat lépe, ale když si to začal uvědomovat, bylo příliš pozdě. Raději si hrál na tvrdého otce, než aby poznal svou chybu.

***

Bylo podivuhodné, kolik lidí se sešlo na místě uctění jeho památky. Kolik lidí mu vzdalo hold, uronilo slzu, vyčítalo si, že na něj nebyli milejší. Ale na to bylo pozdě.

„Drahý Ailen,“ začala svůj proslov. „Když jsem nastoupila na místní střední školu, ihned si upoutal mou pozornost. Jeho hnědé vlasy a neobyčejný nos…“ usmála se. „Vlastně, co tu všichni děláte?! Nechápu vás… On se k vám vždy choval slušně, i když jste ho pořád dokola uráželi, dělali si z něj srandu nebo ho bili! Vůbec jste ho neznali, a přesto jste ho odsoudili… Je mi z některých z vás zle, některé z vás lituji a některé z celého srdce nenávidím. On je poslední, kdo si zasloužil smrt.“ Mluvila zřetelně a jasně. Většina zalapala po dechu nad její drzostí, přestože věděli, že má pravdu.

Ella se u pultíku nezdržela dlouho. Přešla k otevřené rakvi, ve které ležel její milovaný. Natáhla ruku a pohladila ho po jeho vlasech, tváři a nakonec palcem přejela po jeho rtech.

„Miluji tě, Ailene Blacku, a vždy budu. Postarám se, aby se na tebe nezapomnělo. Děkuji ti za všechno.“ Naklonila se a lehce ho políbila na čelo. „Sbohem.“

Hrdě kráčela daleko od lidí, které před chvilkou urazila a s úsměvem si pohladila trošku zakulacené bříško.

„Nikdo nezapomene…“ zašeptala si pro sebe.

11. kapitola *** Prolog + 1. kapitola

Shrnutí

 Pushinka - prolog + 1. kapitola (pokračování...)


 

Nebyl s námi dlouho, ale přesto byl námi milován. I když mnozí nechtěli, potkal ho tragický osud.

Prosím všechny o vyjádření. Je to poslední kapitola, tak snad i ti, co normálně nekomentují, poruší své pravidlo.

Jinak... Chcete pokračování?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Chlupáček - 12. kapitola + epilog:

« Předchozí   1 2 3 4
2. THe
18.02.2012 [13:55]

THeI když jsem ráda, že se zase jednou objevila povídka, která končí špatně, jsem z toho smutná, protože jsem si Ailena vážně oblíbila.
Celá tahle povídka se mi strašně líbila, takže ti jenom němě tleskám. Emoticon Emoticon

1. márfii
18.02.2012 [13:39]

Já nemám slov ... je to úžasně napsané ... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon smekám před tebou

« Předchozí   1 2 3 4

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!